MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Zdravlje i ljepota

Notices

Zdravlje i ljepota Savjeti iz prve ruke

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 30-04-08, 12:33   #21
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Baron View Post
ko ode kod Ljilje Žižić garantovano gubi višak kilograma. Ali je zato dijeta rigorzna i dugotrajna!
nije ni to tako bajno..isprobala sam i to..gube se kg, to stoji, na zdrav nachin bez ikakvog glaovanja i padanja u nesvijest, drhtavice i sl.propratnih efekata..sve se jede, dodushe na zdraviji nachin..ali opet se organizam zasiti i 'stane' poslije pola godine..jednostavno se navikne na taj rezhim i kilazha stagnira dug period..znam dosta ljudi koji su smrshali odredjen broj kg i upravo iz tog razloga prekinuli da idu kod nje...mada znam mnogo vishe ljudi koji su tone kg ostavili ispred njenih vrata ..Ona je odlichna, zaista...sve pohvale za nju
Old 30-04-08, 13:08   #22
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

Registrovan: Aug 2007
zagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjem
Send a message via Yahoo to zagorski

A kako se stiže do te g-đe Žižić. Radi li privatno?
zagorski is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 13:09   #23
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

ranije se zakazivalo i boga mi se chekalo na preglede i po 2, 3 mjeseca..mada sa vezom to mozhe odmah da se regulishe ...Ne znam kojim danima ordiniraju sada..prije je to bilo utorkom i chetvrtkom...
Old 30-04-08, 14:33   #24
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Ribica na dobrome putu

Ma mene nešto mrzi na te propisane dijete, kad cijela familija mora da jede kao ja..pola ovog, kašiku onog, ..ja toga ne bi mogla da se pridržavam.

Ne znam za vas, ja se radujem sutrašnjem roštilju

Any piece of clothing can be sexy with a quietly passionate woman inside it
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 30-04-08, 14:42   #25
MirIam
Put Your Lights On

MirIam's Avatar

Registrovan: Oct 2007
MirIam uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Ribica View Post

Ne znam za vas, ja se radujem sutrašnjem roštilju

Eto ti dijete jedi roštilj uz obilje salate, izbaci hleb i slatkiše.

Odlično ali nije dugoročno.

Iz korena promeniš način ishrane i nema problema.
Old 30-04-08, 14:45   #26
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Ribica na dobrome putu

Ma ja se još pridržavam one da ne jedem posle 7. Još izdržavam a pijem i zeleni čaj. Mada nije loša ona ideja da se ne miješa krompir i meso. Dobro bi bilo da nađemo na netu namirnice koje se ne trebaju miješati..

Old 30-04-08, 14:48   #27
MirIam
Put Your Lights On

MirIam's Avatar

Registrovan: Oct 2007
MirIam uskoro postaje slavan

Quote:
Ma ja se još pridržavam one da ne jedem posle 7. Još izdržavam a pijem i zeleni čaj. Mada nije loša ona ideja da se ne miješa krompir i meso. Dobro bi bilo da nađemo na netu namirnice koje se ne trebaju miješati..

Za ugljene hidrate znam da ne idu sa mastima i proteinima.
Probaj da piješ i što više vode, deluje.
Old 30-04-08, 15:00   #28
kolacic
Sve je tvoje moje

kolacic's Avatar

Registrovan: Feb 2008
kolacic has disabled reputation

Trebalo bi da imate pet manjih obroka dnevno, naravno govorimo o ishrani koja je manje masna ili potpuno nemasna, odnosno tri glavna i dve uzine. Voditi računa da se jede polako, bez žurbe, da se uživa u svakom zalogaju, pije dosta tečnosti.

Takodje je jako bitna fizička aktivnost, bar pola sata dnevno, ako nemate vremena za duže.

Rosa je spomenula makrobiotičku hranu, jako je zdrava I poznajem par ljudi koji su pomoću makrobiotike za kratko vreme kilažu doveli do idealne.
Old 30-04-08, 15:02   #29
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Ribica na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by kolačić View Post
Trebalo bi da imate pet manjih obroka dnevno, naravno govorimo o ishrani koja je manje masna ili potpuno nemasna, odnosno tri glavna i dve uzine. Voditi računa da se jede polako, bez žurbe, da se uživa u svakom zalogaju, pije dosta tečnosti.

Takodje je jako bitna fizička aktivnost, bar pola sata dnevno, ako nemate vremena za duže.

Rosa je spomenula makrobiotičku hranu, jako je zdrava I poznajem par ljudi koji su pomoću makrobiotike za kratko vreme kilažu doveli do idealne.
Ti makni taj avatar pa ćemo da razmislimo

Šala

Old 30-04-08, 15:04   #30
kolacic
Sve je tvoje moje

kolacic's Avatar

Registrovan: Feb 2008
kolacic has disabled reputation

Quote:
Ti makni taj avatar pa ćemo da razmislimo

Šala
Avatar je tu samo da podseti šta treba izbegavati i da Vam jača karakter
Old 30-04-08, 18:21   #31
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

Nabila sam znachajan vishak kg kad sam krenula na studije.
Toliko znachajan ,da me neki ljudi ,posle godinu dana nisu prepoznali..

Najgore shto neko mozhe da uradi jeste da se pomiri sa tim stanjem.Smeta,ali ne dovoljno da bi se odbio/la od slatkisha,pecenih krompira ,PIVA.. itd..

Moja porodica ima vece komplexe od mene po tom pitanju.
Vishe su optereceni mojim izgledom ,nego shto sam ja; da kako mogu ,postili bi na vodi umjesto mene..

Na nagovor (prisilu) sam poshla na Zlatibor ,u Institut za shtitastu zhlijezdu i metabolizam-"Chigotu".

Mjesec dana sam se hranila ,trenirala,kontrolisala od strane najvecih struchnjaka u ovoj oblasti i smrshala 13 kg.
Kad sam se vratila ,kilogrami su ,postepeno,otpadali ,tako da sam nastavila mrshanje ,jos 2-3 mjeseca..
Medjutim, kako je tesko organizovati dan i vrijeme i podrediti ga ishrani i aktivnostima,josh me raskid sa voljenijEm mojim stukao, za mjesec dana sam svako kilo povratila - Pivaru Trebjesa teretim za glavnog krivca

--
Sad cu vam objasniti kako stvari f-jonishu na Chigoti i toplo preporuchujem svakome ko zheli da makar nedelju dana chasti svoje tijelo zdravim zhivotom da tamo podje.
--
Prvi dan ,pa svakih nedelju dana se vrshi mjerenje BMI- Body mass index ( tezina,visina,nivo masti u organizmu,mishicni tonus...) ,urin ,i svi dodatni testovi ,kako bi se uvidio napredak polaznika skole mrsanja

- 7.00-8.00 Dan pochinje brzim hodom kroz chuke ,kozjim stazama ,u prosjeku 7km.
Brzina hoda zavisi od grupe u koju je polaznik svrstan u odnosu na njegovu kondiciju.
Nakon shetnje ide doruchak - normalne porcije za covjeka normalnog apetita, zatim 10.00-11.00-vjezbe u bazenu ( najvishe su mi se dopale) ,u kojima i ne osjetite napor ,a strasno se brzo mrsha.
12.00 Uzhina , 15.00- ruchak ,16.00.- aerobik, 19.00-20.00 -opet shetnja; 20.15- vecera.

Kao shto se vidi, VEOMA BITNO je raspodijeliti obroke u jednakim vremenskim intervalima -na svaka 3h ,u normalnim porcijama-ni premalo,ni previshe ,shto je dovoljno da organizam normalno f-jonishe i metabolizam se dovede u red.

Zashto je kretanje bitno ?
Osim toga shto se aktivnostima tope masne naslage putem znoja,hrane se mishici ,koji crpe iz masti energiju.Tako da je,konkretno u mom slucaju,mrshanje nastavljeno po inerciji nakon povratka kuci,iako stvarno ,nisam praktikovala te setnje i aerobik,vec plivanje ( brckanje ) ..

toliko u ovom postu od mene.
Ako koga vishe zanima o nachinu ishrane,aktivnostima ,optimalne uslove vjezbanja isl ., neka se obrati -teoriju znam solidno ,samo sam lijena da je praktikujem
Old 10-05-08, 11:19   #32
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Nisam imala probleme sa kilažom, al ove zime sam se ugojila barem 5 kg. Ubile su me večere, zapravo noću pustošim frižider, dok sam radila diplomski il visila na forumu. Neko kaže da mi dobro stoji, al moja roba na meni puca Jedva uđem u rođene farmerke, a i kad ih obučem jedva sjednem ko čovjek Pre neki dan sam se užasno iznervirala i odlučila da ne jedem ništa posle 7
Glaaaaadnaaaa sam !!!!
Imate li vi sličnih problema ovog proljeća, na kakvoj ste dijeti i dajte malo podrške

ribice, interesuje me kako napreduje dijeta..da čujemo..
seka is offline   Reply With Quote
Old 11-05-08, 17:12   #33
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Ribica na dobrome putu

Nikako, Seko. Držala sam onih desetak dana, vidjela da sam malo smršala (zapravo izbacila vodu iz organizma) i bacila se na večere..

Imam problem sa gastritisom i onda kako ne jedem posle 7, oko 9 me zaboli želudac. Ili ja to umišljam da bi jela..

Old 11-05-08, 17:33   #34
millica
MiM team Expert

millica's Avatar

Registrovan: Apr 2007
millica uskoro postaje slavan

Smijem li ja odje pripitat imate li kakvu da se nabaci par kilograma,pet tacnije?
Old 11-05-08, 19:19   #35
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

Rado bih ti koje moje kg dala i josh ti se zahvalila !
Old 16-05-08, 21:44   #36
_PlAwuSha_(bojana)
MiM team Početnik

_PlAwuSha_(bojana)'s Avatar

Registrovan: Nov 2006
_PlAwuSha_(bojana) na dobrome putu

imam veliiiki problem sa viskom kilograma...a nikakio da smanjim ishranu...stalno govorim "OD SJUTRA SAM NA DIJETI" i uvijek kad sam sa drugaricom (koja je inace premrsava) kroz grad,ona je gladna i sjednemo u neki restoran i meni naravno glupo da samo sjedim nego i ja navalim da klopam....ii uvece posto veoma kasno lijezem imam tu naviku da posezem za hranom...uh a jos malo pa moree...
moj svaki znala su grijeh,a opet bi me ljubila...
_PlAwuSha_(bojana) is offline   Reply With Quote
Old 17-05-08, 08:55   #37
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

Quote:
Originally Posted by millica View Post
Smijem li ja odje pripitat imate li kakvu da se nabaci par kilograma,pet tacnije?
Ja sam se ugojila 7 kg, a htjela sam 4,5. Pretpostavljam da znas koliko 3kg znace. Najbolji nacin je da jedes kasno uvece i to tjestenine, ako ikako mozes. Zapravo tjestenine svaki dan, ne mora biti kasno uvece.
Old 17-05-08, 13:40   #38
_PlAwuSha_(bojana)
MiM team Početnik

_PlAwuSha_(bojana)'s Avatar

_PlAwuSha_(bojana) na dobrome putu

od sladoleda na tocenje ces naaaaaaajviseee odebljati
moj svaki znala su grijeh,a opet bi me ljubila...
_PlAwuSha_(bojana) is offline   Reply With Quote
Old 18-05-08, 19:01   #39
millica
MiM team Expert

millica's Avatar

Registrovan: Apr 2007
millica uskoro postaje slavan

19.56 pojeden tanjir tjestenina

Ma ja najvise volim tjestenine i najvise to i jedem ali opet ne pomaze koliko bi trebalo.Prosle godine bas sredinom maja sam naglo izgubila 7-8 kg i nikako da se ugojim,a kao sto rekoh I love bolognese i milanese .

@Bojana

A otkud to za sladoled na tocenje?Za to nikad nijesam cula.
Old 28-05-08, 12:09   #40
andjela pizelli
Moderator

andjela pizelli's Avatar

andjela pizelli has disabled reputation

probajte prvu sedmicu

ujutru zeleni caj
dorucak dvopek i kiselo mlijeko(0 masnoce)
rucak-supa,200gr piletine(ili ribe) i zelena salata
popodne caj(prirodni sok)
vecera 100gr piletine i zelene salate(ili povrca,osim graska i boranije)
pred spavanja zeleni caj
( smrsala 5 kg)

sledece sedmice slicna ishrana...ako uspijete uzdrat prvu i smrsate javljam dalje,ja nisam nastavila dalje....

(sustina,nema hleba,pashte,krtole,kolaca,secera)
andjela pizelli is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
chat, dijeti, podrška, predlozi, sam

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules