MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Zdravlje i ljepota

Notices

Zdravlje i ljepota Savjeti iz prve ruke

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 29-01-08, 10:44   #41
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

Tacno tako. Zato sam ja i obeshrabrena. Sama eksperimentisala, slusala savjete strucnjaka i laika, i jos je ne nadjoh. Za markirane si u pravu, a nekako me je strah da uzmem neku potpuno nepoznatu. kad ih vidim onako sarene prestravim se, ipak je lice u pitanju. A jos imam odjetljivu kozu.

I ja mislim da mi samo treba hidratacija. Ajde reci mi naziv neke biljne koju znas. Znas li nekoga da ih je isprobao?
Old 29-01-08, 10:58   #42
sarita
MiM team Expert

sarita's Avatar

Registrovan: Apr 2007
sarita na dobrome putu

@explosion
ma ja mislim da ti je isti rizik isprobati neku prirodnu kremu ili markiranu hemijuMoze se desiti da ti neka biljna krema ne odgovara ali definitivno ne moze biti da ti nagrdi lice...odma vidis odgovara li ti..
bas si ti rekla cini mi se za masku od gline...uh ja sam je jednom probala i nikad vise..valjda nemam toliko masnu kozu ne znam, ali poslije nje mi je lice bilo uzasno suvo...
Old 29-01-08, 12:23   #43
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Nemam ni ja masnu kozu, vec mjesovitu, ali glina mi je bila savrsena. naravno, posle toga se mora staviti neka krema. A valjda ima i glina raznih, nemam ti pojma. Ovo je bila iz Oriflame (jedino njihovo sto mi se ikad svidjelo)!
Old 29-01-08, 23:40   #44
Angelina75
otisla

Registrovan: Dec 2007
Angelina75 has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by sarita View Post
Zasto ne pokusas sa nekom kremom na bazi biljaka, bas sam vidjela u apotekama ima dosta i nisu skupe. A to sto nisu skupe nemoj da te obeshrabri...ja sam kod ujne slucajno vidjela neke kreme na bazi nevena i probala sam ih, cini mi se da nisu lose...bas fino osvjeze lice.
Imam jako lose iskustvo sa ovim markiranim kremama a i mislim da mladim osobama nije potrebno nista vise nego dnevna hidratacija koze a ove markirane mi imaju previse hemije za to cini mi se
varas se ...uopste ne chitash i ne pratish literaturu o kozmetici
moja sestricina je dipl.farmaceut pa se s njom redovno konsultujem za svaki sastojak u u svakoj kremi pre nego sto je pocnem da koristim!!
a mnoge "markirane" kreme JESU dobre!ali naravno ima ih i "hemijski" nabudzenih!uvek ce ti svaki farmaceut izaci u susret da se konsultujes i dati prave savete oko sastojaka u kremi...
a krema od nevena?!konkretno meni je buknulo lice jer sam alergicna na razno bilje !a i na temi "kucni ljubimci " procitaj sta sam napisala za alergiju!
ali od ovih ,sto ti kazes "markiranih "krema nikad nisam imala ni A od alergije

Foul appearance hide fair reality!
Angelina75 is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 12:49   #45
Dasisti
MiM team Početnik

Registrovan: Feb 2007
Dasisti na dobrome putu

Postoji li neki poznat i proveren dermatolog u Podgorici koji vrsi pregled koze lica i na osnovu pregleda daje preporuku za koriscenje krema za lice, ili pak i sam pravi kreme?
Dasisti is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 13:05   #46
mary
MiM team Guru

mary's Avatar

Registrovan: Feb 2007
mary has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Dasisti View Post
Postoji li neki poznat i proveren dermatolog u Podgorici koji vrsi pregled koze lica i na osnovu pregleda daje preporuku za koriscenje krema za lice, ili pak i sam pravi kreme?
Ima u ordinaciji "Fontis" preko morace
mary is offline   Reply With Quote
Old 10-04-08, 13:46   #47
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

a kad ste tako dobre..recite mi dje da odem da mi umeche i razdrobe ovu silu bozhiju od celulita...a nemojte mi neku ka' krvnik da se namerachi na mene, pa da mi treba mjesec dana dok modrice prodju...i da ne boli (puno)..aman za aman...
Old 10-04-08, 13:51   #48
sarita
MiM team Expert

sarita's Avatar

sarita na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by angliana75 View Post
varas se ...uopste ne chitash i ne pratish literaturu o kozmetici
moja sestricina je dipl.farmaceut pa se s njom redovno konsultujem za svaki sastojak u u svakoj kremi pre nego sto je pocnem da koristim!!
a mnoge "markirane" kreme JESU dobre!ali naravno ima ih i "hemijski" nabudzenih!uvek ce ti svaki farmaceut izaci u susret da se konsultujes i dati prave savete oko sastojaka u kremi...
a krema od nevena?!konkretno meni je buknulo lice jer sam alergicna na razno bilje !a i na temi "kucni ljubimci " procitaj sta sam napisala za alergiju!
ali od ovih ,sto ti kazes "markiranih "krema nikad nisam imala ni A od alergije
Istina je , nisam nesto preinformisana i ne pratim mnogo te trendove. Govorila sam vise iz licnog iskustva. Naravno, ne znaci da je svaka biljna krema odgovarajuca za svaki tip koze.A sto se tice diplomiranih farmaceuta, od 1000 njih ces cuti 1000 razlicitih misljenja i savjeta tako da mi ni to nije mjerodavno. A vjerujem da su i tu kremu od koje je tebi buknuo lice pravili diplomirani farmaceuti..
Ja samo potenciram ako je u putanju mlada koza, sto manje hemije koliko god da nam trenutno prija kozi. A savjet sa dermatologom svakako nije na odmet.
Old 10-04-08, 13:55   #49
Baron
MiM team Expert

Baron's Avatar

Registrovan: May 2007
Baron uskoro postaje slavanBaron uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by rossonera1981 View Post
a kad ste tako dobre..recite mi dje da odem da mi umeche i razdrobe ovu silu bozhiju od celulita...a nemojte mi neku ka' krvnik da se namerachi na mene, pa da mi treba mjesec dana dok modrice prodju...i da ne boli (puno)..aman za aman...
najbolje ti je vijaču pa u tološku šumu, preskoči jedno 200.000 puta, a iznos mi uplati na Podgoričku banku, broj.........
Old 10-04-08, 13:56   #50
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

a ne no najbolje da trchim...za tobom...
Old 10-04-08, 14:00   #51
Baron
MiM team Expert

Baron's Avatar

Registrovan: May 2007
Baron uskoro postaje slavanBaron uskoro postaje slavan

ako bi bježala od mene, duplo ti je skuplje
Old 10-04-08, 15:05   #52
sarita
MiM team Expert

sarita's Avatar

sarita na dobrome putu

@rose
iskreno ja nisam cula jos da je neko uspio da skine celulit skroz...pricaju da su neki tretmani efikasni ali sve je to kratkotrajno ako sam ne vodis racuna.
ja ti mogu preporucit jedan gel od brsljana koji sam slucajno nasla i cini mi se nije los mada ne vjerujem da i sa njim mozes 100 posto skinut.
on se utljava onim masazerom i koza je bas prijatna poslije njega, jedino ako nisi alergicna na neki sastojak.
mozda da probas to uz dosta tecnosti pa da vidim pomaze li
Old 10-04-08, 15:46   #53
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

znam da niko nije uspioo 100% da ga otkloni, to je skoro nemoguce, ali makar da ublazhim mogu..ma koristila sam sve i svashta, rezultati su bili vidiljivi, ali ja jednostavno moram da ga 'razbijem'..a mislim da je masazha najdjelotvornija..samo josh da vidim ko to najbolje radi..kad sam vec raspolozhena da 'bacam' pare, makar da znam dje i kome...i da ne zhalim...
Old 10-04-08, 16:18   #54
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Quote:
Originally Posted by sarita View Post
@rose
iskreno ja nisam cula jos da je neko uspio da skine celulit skroz...pricaju da su neki tretmani efikasni ali sve je to kratkotrajno ako sam ne vodis racuna.
ja ti mogu preporucit jedan gel od brsljana koji sam slucajno nasla i cini mi se nije los mada ne vjerujem da i sa njim mozes 100 posto skinut.
on se utljava onim masazerom i koza je bas prijatna poslije njega, jedino ako nisi alergicna na neki sastojak.
mozda da probas to uz dosta tecnosti pa da vidim pomaze li
A koji je to gel? Ja sam koristila neki, pakovan je u zelenu kutiju, tj. tirkiznu. Dodje li masazer uz nju ili kupujes posebno? Je li to masazer kao na Niveinoj kupki?
Rossonera, imas pp.
Old 10-04-08, 17:21   #55
sarita
MiM team Expert

sarita's Avatar

sarita na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by explosion View Post
A koji je to gel? Ja sam koristila neki, pakovan je u zelenu kutiju, tj. tirkiznu. Dodje li masazer uz nju ili kupujes posebno? Je li to masazer kao na Niveinoj kupki?
Rossonera, imas pp.
pakovan je u tubi i na vrhu ima svoj masazer koji je bzv nesto tako da nisam njega koristila nego sam imala masazer kuci. tuba je cini mi se bijela i ima nesto zeleno po njoj...fin miris ima kad se utrlja na kozu
Old 10-04-08, 17:31   #56
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

A naziv je? Ko je proizvodjac? I gdje da nadjem masazer koji je dobar a da ne kosta djavo i po jer ne znam hocu li imati strpljenja da ga koristim, pa da ne bacam pare. :d
Old 10-04-08, 17:36   #57
sarita
MiM team Expert

sarita's Avatar

sarita na dobrome putu

Quote:
A naziv je? Ko je proizvodjac? I gdje da nadjem masazer koji je dobar a da ne kosta djavo i po jer ne znam hocu li imati strpljenja da ga koristim, pa da ne bacam pare. :d
e sad si me natjerala da nadjem tubu
ovako..proizvodjac je NATURA BEL a proizvod se zove BRSLJAN GEL.
E sad masazer onaj rucni sam dobila od drugarice, njoj nije trebao, cini mi se da ga je ona dobila uz onaj gel iz oriflame...a ne znam mozda da pogledas u kuci hemije u pg ili u tim parfimerijama, ne bi trebalo da je skup.
Old 10-04-08, 17:38   #58
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

E hvala! Neka si malo prosetala, dobija se celulit od sjedjenja.
Old 10-04-08, 17:42   #59
sarita
MiM team Expert

sarita's Avatar

sarita na dobrome putu

Quote:
E hvala! Neka si malo prosetala, dobija se celulit od sjedjenja.
Dobro kazes...ako andjes gel bas me zanima kako ti se cini...e i nije skup to sam zaboravila da ti kazem...meni je cini mi se prijao samo nisam bila istrajna
Old 10-04-08, 17:47   #60
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Ja sam koristila neki od brsljana, ali uvijek odustanem. Lijenja sam po tom pitanju. nakanim se da kupim neki od 28 EUR , mala tubica, i kaze kao - Ovaj je skup pa cu se disciplinovati. Medjutim, ceka on jos na mene. Kupujem ga u naredna 2 dana i javljam.

Last edited by explosion; 15-04-08 at 14:31..
explosion is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
kozmetički, kozmetika, saloni

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules