MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Zdravlje i ljepota

Notices

Zdravlje i ljepota Savjeti iz prve ruke

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 09-11-14, 11:28   #1
andjela pizelli
Moderator

andjela pizelli's Avatar

Registrovan: Nov 2006
andjela pizelli has disabled reputation
Default Oslobodite se zavisnosti od slatkog

Oslobodite se zavisnosti od slatkog – očistite organizam od parazita i normalizujte svoju težinu!

Često vas privlači slatko? Na žalost kod većine ljudi (ne samo dece), postoji zavisnost od slatkog. Da li ste se ikada zapitali – zašto? Postoje dva glavna razloga za ovu zavisnost. Jedan od njih su paraziti u organizmu (drugi razlog je – stres). Kada čovek jede puno slatkiša, on stvara u svom telu uslove za akumulaciju sluzi. Na ovoj sluzi počinju razmnožavanje gljivica i bakterija. Prema statističkim podacima, trećina populacije pati od parazita. Obično, čovek nije ni svestan njihovog prisustva u svom telu.

Paraziti koje žive u našem telu oduzimaju nam energiju. Da bi je nadoknadili, organizam traži da pojedemo nešto slatko, jer baš glukoza, koja se sadrži u slatkišima, daje brzu energetsku dopunu organizmu. Ujedno sa tim, formira se i masni sloj, koji takođe deluje na zaštitu organizma. Generalno, što više parazita – deblji je sloj masti. Ako se oslobodite parazita, vaša težina se normalizuje i nestaje žudnja za slatkišima. I tako, kad paraziti prestanu uzimati vašu energiju, nestaće pospanost, umor, glavobolja, malaksalost, normalizovaće se metabolizam i mnogo toga. Uvidećete i sami!

Lečiti se od parazita ili sprovoditi prevenciju (čak i ako mislite da nemate parazita u organizmu), potrebno je dva puta godišnje, dakle, jednom u šest meseci. Najefikasnije metode čišćenja organizma su narodne. Jedna od njih je sledeća:

Čišćenje organizma od parazita – lan i karanfilić.

Lan i karanfilić efikasni su gotovo kod svih vrsta parazita. Za pripremu mešavine za čišćenje, potrebno je uzeti 10 delova lanenog semena i 1 deo suvih cvetova karanfilića (100 gr. semena lana i 10 gr. karanfilića) . Sve zajedno usitniti u prah, u mlinu za kafu ili kupiti samleveno u radnji sa zdravom hranom.

Uzimati svaki dan po 2 ravne supene kašike, u toku tri dana. Prah možete dodati u kuvanu hranu, u jedan obrok, ili ga pojesti, i nakon toga popiti čašu tople vode (najbolje je u jutarnjim časovima). Posle trodnevnog uzimanje ove smese, napravite pauzu 3 dana. Zatim sve ponovite iznova. Ovu smesu treba konzumirati mesec dana. Nemojte da vas zbuni neka reakcij organizma, kao sto svrab, osip, herpes, prmena boje stolice, urina ili još nešto. Ako to primetite (ne moraju svi), to je znak da je čišćenje organizma u toku.

Ovo je veoma efikasno sredstvo. Kod konzumacije, ova mešavina ostaje na zidovima gastrointestinalnog trakta, a rezultat je da će paraziti biti „primorani“ da napuste vaš organizam. Za poboljšanje rezultata, da paraziti konačno napuste svoje prebivalište, preporučuje se korišćenje odvara lana, na prazan želudac.

Za čišćenje organizma dobro je uzimati kiselomlečne proizvode, semenke bundeve, suncokreta, orahe, peršunov list, mirođiju, sveže ceđene sokove od voća i povrća.
Izvor: uspesnazena.com/
andjela pizelli is offline  
Reply With Quote
Old 09-11-14, 15:49   #2
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Vjerujem da spadam u tu skupinu,pa cu bas da probam.

Nadam se da nije problem pronaci taj suseni karanfilcic.
Old 09-11-14, 18:36   #3
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Registrovan: Aug 2008
laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

secer je zlo prve kategorije.
Old 09-11-14, 22:36   #4
Jagodica Bobica
MiM team Početnik

Registrovan: Oct 2008
Jagodica Bobica uskoro postaje slavanJagodica Bobica uskoro postaje slavanJagodica Bobica uskoro postaje slavan

Ja sam pod nekim stresom i tamanim slatkise! Probacu obavezno!
Jagodica Bobica is offline   Reply With Quote
Old 09-11-14, 22:50   #5
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Dekster has disabled reputation

Nema zavisnosti.Postoji samo - ima volje ili nema volje.

Kompleksi nas masakriraše!
Dekster is offline   Reply With Quote
Old 10-11-14, 08:18   #6
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Calathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjem

Ako mi je ovo jasno, ubijte me!

Evo i ja tamanim vec skoro dvije godine slatko, nije bas da tamanim, ali tu sam nedje, pojedem red cokolade u prosjeku svaki dan, tu i tamo kolac, pa sta? Jede mi se, pa je jedem, nekad mi se nije jela, pa je danima nijesam ni probala. Sto bih se ja sad oslobadjala te zavisnosti? Radi izgleda u skladu sa danasnjim standardima ljepote ili zdravlja, koji su vrlo diskutabilni?

Te secer je otrov, meso nikako, samo piletinu i ribu koje su bajdvej najzatrovanije, zitarice su sve genetski modifikovane, mlijeko i mlijecni proizvodi nikako jer su opasno masni, voce i povrce prskano, a sta da jedem, JBM jeza?

Nikad hrana nije bila gora, a opet se zivi najduze, zato jedite sve umjereno i uzivajte.
Old 10-11-14, 11:14   #7
peggy
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Nov 2013
peggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjempeggy dragulj među dragim kamenjem

...Ja obožavam slatko otkad znam za sebe. Ali ne jedem prvo što mi dođe pod ruku,samo da je slatko..Naprotiv,izbirljiva sam,ali ne bih se toga nikada odrekla,pogotovo ne kolača...
Svaki dan pojedem nešto slatko.Treba imati mjeru,to još moram naučiti..
Kod mene to nema veze s depresijom ili nekim drugim nezadovoljstvom,jednostavno-volim
fino slatko...Puno mi je važnije što sam davno odbacila cigarete (i to bez ikakvih problema).
Nekome je meso prioritet,meni je to slatko.....
peggy is offline   Reply With Quote
Old 10-11-14, 23:19   #8
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Ja bih mogla na dnevnoj bazi pojesti i dvije Milke cokolade od 300 grama,pleh omiljenih kolaca,po dvije kutije Domacice...koliko obozavam slatkise,ali pazim zbog kilaze i zdravlja.

Sto rece neko,nije frustracija,vec afinitet.

Mozda bas i ovisnost,ne mogu zamisliti dan bez slatkisa.
Da mi moze biti,jela bi ih vise nego moja djeca,koja su po tom pitanju,cak,vrlo umjerena,omg!

E,bas cu probati taj recept,nego ce biti da nigdje nema tog cvijeta od karanfilcica da se nadje...
Old 11-11-14, 20:11   #9
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Registrovan: Aug 2008
laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Calathea View Post
Ako mi je ovo jasno, ubijte me!

Evo i ja tamanim vec skoro dvije godine slatko, nije bas da tamanim, ali tu sam nedje, pojedem red cokolade u prosjeku svaki dan, tu i tamo kolac, pa sta? Jede mi se, pa je jedem, nekad mi se nije jela, pa je danima nijesam ni probala. Sto bih se ja sad oslobadjala te zavisnosti? Radi izgleda u skladu sa danasnjim standardima ljepote ili zdravlja, koji su vrlo diskutabilni?

Te secer je otrov, meso nikako, samo piletinu i ribu koje su bajdvej najzatrovanije, zitarice su sve genetski modifikovane, mlijeko i mlijecni proizvodi nikako jer su opasno masni, voce i povrce prskano, a sta da jedem, JBM jeza?

Nikad hrana nije bila gora, a opet se zivi najduze, zato jedite sve umjereno i uzivajte.
e jebiga, ti oces da jedemo slatkise umjereno? danebi?
cus umjereno, kad ti strina donese 6 i slovima ses urmasica brdajlija sa orahom unutra i sokom koise cijedi, pa aj ti pojedi 5 i slovima pet, a ne izi onu zadnju od grote i srama pred svima? ajde?
sto pomenu ova odiva djecu koja prirodno znaju sta je dovoljno i umjereno, moj sin pojede pola urmasice brdajlije sa orahom unutra i trazi da mu baba sacuva drugu polovinu za dovece, a ona mene pita- stamuje kukala, da nije bolestan, ne jede, il mora da nijesu dobre- a kuka iz mozga kad ja kuci pojedem 2 i slovima dvije, ne znajuci da sam prije toga bijo kod strine? i ja onda stavim mentalnu blokadu na godinu dana i dok ne stigne rod urmasica brdajlija sa orahom unutra sledece godine, ja ne diram. etoti umjerenost pa je zatni za uckur coeku, a nas ostavi na miru da se borimo kako znamo i umijemo ovako na preskoke.
Old 14-11-14, 11:09   #10
Give and get
MiM team Početnik

Give and get's Avatar

Registrovan: Oct 2014
Give and get ima famoznu auruGive and get ima famoznu auruGive and get ima famoznu auruGive and get ima famoznu auru

Ne znam baš da li sam ovisna, ali jako volim slatko, najviše slatka tijesta, kiflice, pite, krafne... Najgore je što mi smeta, zbog gorušice, a samo odlažem i odlažem tu zabranu... mada već uzimam gotovo sve ovo preporučeno i zdravo iz uvodnog pa se možda zbog toga ne brinem pretjerano, ili se samo tako tješim
Give and get is offline   Reply With Quote
Old 14-11-14, 11:14   #11
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Calathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by laufer View Post
e jebiga, ti oces da jedemo slatkise umjereno? danebi?
cus umjereno, kad ti strina donese 6 i slovima ses urmasica brdajlija sa orahom unutra i sokom koise cijedi, pa aj ti pojedi 5 i slovima pet, a ne izi onu zadnju od grote i srama pred svima? ajde?
sto pomenu ova odiva djecu koja prirodno znaju sta je dovoljno i umjereno, moj sin pojede pola urmasice brdajlije sa orahom unutra i trazi da mu baba sacuva drugu polovinu za dovece, a ona mene pita- stamuje kukala, da nije bolestan, ne jede, il mora da nijesu dobre- a kuka iz mozga kad ja kuci pojedem 2 i slovima dvije, ne znajuci da sam prije toga bijo kod strine? i ja onda stavim mentalnu blokadu na godinu dana i dok ne stigne rod urmasica brdajlija sa orahom unutra sledece godine, ja ne diram. etoti umjerenost pa je zatni za uckur coeku, a nas ostavi na miru da se borimo kako znamo i umijemo ovako na preskoke.
Eeeee, ondak ja nijesam zavisnica!

Pojedam kolac tu i tamo, red cokolade svaki dan, po kasicicu secera ili meda u caj, i ove skrivene secere u ostaloj hrani. Ne slusajte vi mene ondak, nego ove sto smicu po pleh...
Old 23-02-15, 21:59   #12
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Ljudi,ovo radi.

Ja smrsala., bez dijete, samo osjetno smanjila slatkise.
Old 26-08-15, 12:52   #13
glo
MiM team Guru

Registrovan: Dec 2008
glo has disabled reputation

za dug život treba biti u dobroj formi.
moja baba je sa 65 godina počela da pešači 8 km na dan.
sada ima 85 i nemamo pojma gde je ...
glo is offline   Reply With Quote
Old 17-01-16, 23:06   #14
andjela pizelli
Moderator

andjela pizelli's Avatar

Registrovan: Nov 2006
andjela pizelli has disabled reputation

Prekomjeran unos šećera opterećuje cijeli organizam, pa tako i imunološki sustav

Pod pojmom šećer najčešće podrazumijevamo saharozu, molekulu koja se sastoji od dva dijela - glukoze i fruktoze. Glukoza je šećer koji putuje našim žilama, a fruktoza se u organizmu razgrađuje na glukozu i poput nje osigurava brz izvor energije stanicama.

Ipak, šećer nije samo saharoza jer poznajemo različite vrste raznih jednostavnih i složenih šećera. Najrasprostranjeniji i najslađi prirodni šećer je fruktoza, a mliječni šećer laktoza sastoji se od dvije jedinice šećera – glukoze i galaktoze.

U žitaricama su najzastupljeniji složeni šećeri – polisaharidi – najčešće škrob, molekula koja se sastoji od puno jedinica glukoze.

U prehrani se preferiraju ugljikohidrati odnosno šećeri koji imaju duge lance i sporo se razgrađuju jer se na taj način glukoza postepeno otpušta u krv pa ne uzrokuje nagle promjene razine šećera u krvi. Takve velike oscilacije glukoze u krvi, njen nagli rast nakon kojeg slijedi i nagli pad je stanje koje dugoročno šteti organizmu.

Razlika između bijelog i smeđeg šećera

Šećer saharoza se dobiva ekstrakcijom iz šećerne repe i šećerne trske. I dok rafinirani odnosno bijeli šećer prolazi potpunu obradu, smeđi šećer ne prolazi kroz cijeli proces rafinacije pa u njemu zaostaju razni biljni pigmenti, neki minerali te drugi biljni ostaci. Kada se govori o zdravijem smeđem šećeru, onda se upravo misli na taj nerafinirani šećer.

No, na tržištu se pod smeđim šećerom najčešće prodaje, običan granulirani šećer s dodanom melasom za boju. Takav obojani šećer ne nudi nikakve zdravstvene pogodnosti u odnosu na bijeli šećer. A zdravstveni boljitak ne nudi ni pravi nerafinirani smeđi šećer.

Nerafinirani smeđi šećer uz saharozu sadrži i male količine vitamina i minerala, no one nisu značajne. Bijeli i smeđi šećer imaju još jednu zajedničku značajku, a to je energetska vrijednost koja u jednoj žličici odnosno 5 grama iznosi oko 20 kalorija.
http://www.zdravakrava.hr/
andjela pizelli is offline   Reply With Quote
Old 31-01-16, 21:52   #15
Jagodica Bobica
MiM team Početnik

Jagodica Bobica uskoro postaje slavanJagodica Bobica uskoro postaje slavanJagodica Bobica uskoro postaje slavan

Ja sam bas zavisnik od slatkisa...
I zadnjih godinu dana bas imam problem sto nikako ne mogu da maloskinem kilazu zbog slatkisa. Problem je sto nikako da istrajem.
Old 01-02-16, 21:20   #16
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Quote:
Originally Posted by Jagodica Bobica View Post
Ja sam bas zavisnik od slatkisa...
I zadnjih godinu dana bas imam problem sto nikako ne mogu da maloskinem kilazu zbog slatkisa. Problem je sto nikako da istrajem.
To je ovisnost, kao i svaka druga. Srećom, lakše je se riješiti nego, recimo, cigareta.
Ova fora sa lanom i karanfilčićem stvarno pomaže.
Probaj.
Old 01-02-16, 23:34   #17
Jagodica Bobica
MiM team Početnik

Nadjoh danas mljveni lan. Jos da smislim kako da sameljem karanfilic... Nemam mlin za kafu. Smislicu nesto.
Nervira me sto mi je uzasno slaba volja. Stalno pokleknem... cccc
Old 03-02-16, 19:06   #18
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Da ga istučeš sa batom za meso?
Mlin za orahe, blender?
Old 04-02-16, 15:59   #19
glo
MiM team Guru

Registrovan: Dec 2008
glo has disabled reputation

draga saveta andjela arwen, dragi bravo,
na pauzi sam skoknuo do mame da jedem podvarak, zapečen kupus sa raznim mesom. (nevažno za fabulu) mama je ručala i legla da odmori, ja kao fini mladić pospremim astal i pojedem krušku. drama!!! uočim zaboravljenu pavlaku i kašičicu u njoj, ostavim pavlaku u friz i momački oližem kašičicu.. da li sam trudan?
šalim se
da li je to samo alavost ili je premala kruška bila? da li su promiskuitetne čoko kuglice u nekom zlatkastom staniolu pored televizora zavodljivo mi pomutile um ili je kruška bila premala?
glo is offline   Reply With Quote
Old 24-03-18, 18:19   #20
Ata
MiM team Početnik

Registrovan: Mar 2018
Ata nepoznate kvantitete u ovom trenu

U poslednje vrijeme obožavam slatko. A kao dijete sam imala pune natkasne slatkiša koje bi sluzile samo za goste.
Vadila sam nalaze nevezano za to, sve je u redu. Uglavnom ljudi radite sta vam prija. Valjda organizam sam zna sta mu treba i kada.
Ata is offline   Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules