MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Zdravlje i ljepota

Notices

Zdravlje i ljepota Savjeti iz prve ruke

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 26-07-14, 10:30   #1
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu
Default Korisni savjeti

Pošto me upravo ujela pčela i primijenih jedan djelotvoran lijek za bol i otok, riješih da otvorim ovu temu, gdje možemo postavljati korisne savjete za koje smo se uvjerili da su od pomoći:

Znači, kada vas ujede pčela, osa ili sršljen, pokvasiti "andol" (ili aspirin) vodom i staviti na bolno mjesto i bol će trenutno prestati.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline  
Reply With Quote
Old 26-07-14, 10:35   #2
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Dekster has disabled reputation

Kazu da na opekotine sa plihom treba sto prije staviti peraci sapun.
Na comige treba staviti margarin.
Bubuljice ne cijediti kombinirkama.

Kompleksi nas masakriraše!
Dekster is offline   Reply With Quote
Old 26-07-14, 10:42   #3
vrancika
MiM team Forumaš

Registrovan: Dec 2013
vrancika dragulj među dragim kamenjemvrancika dragulj među dragim kamenjemvrancika dragulj među dragim kamenjemvrancika dragulj među dragim kamenjemvrancika dragulj među dragim kamenjemvrancika dragulj među dragim kamenjemvrancika dragulj među dragim kamenjemvrancika dragulj među dragim kamenjemvrancika dragulj među dragim kamenjemvrancika dragulj među dragim kamenjemvrancika dragulj među dragim kamenjem

Nema dezodoransa koji nece unistiti garderobu! Svaki ostavlja tragove. Pomesan sa znojem, koji je prirodna i neophodna stvar, tek stvara odvratan trag...Za otarasiti se zapaha pod pazuhom (redovno tusiranje pod brojem 1 )

i neprevazidjena soda bikarbona/kuhinjska soda potpuno neutralise mirise, i znojis se i dalje kako je tvom organizmu svojstveno ali totalno neutralno! Ja dezodorans ne koristim dugo, i srecna sam zbog toga, a moje majice ciste i bez tragova.

Takodje, ako se farbate tamnim farbama pa vam ostane po kozi trag, soda skida provereno!

ps. ajmo Device, tema je ko stvorena!
vrancika is offline   Reply With Quote
Old 26-07-14, 10:48   #4
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Da, soda bikarbona je odlična za otklanjanje neugodnih mirisa iz cipela ili patika.
Dovoljno je preko noći posuti unutrašnjost obuće sodom bikarbonom i ujutro istresti.

Soda je takođe odlična za savršeno glatke pete - potrebno je namočiti noge u lavoru vode u koji smo dodali dvije-tri supene kašike sode, može se dodati i morska so, i tako držati noge 10-15 minuta, poslije peškirom ili kamenom istrljati pete, namazati kremom i imaćemo pete kao kod bebe.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 26-07-14, 10:49   #5
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Jes,no smo onda kraci koji cm...

Old 26-07-14, 10:50   #6
vrancika
MiM team Forumaš

vrancika dragulj među dragim kamenjemvrancika dragulj među dragim kamenjemvrancika dragulj među dragim kamenjemvrancika dragulj među dragim kamenjemvrancika dragulj među dragim kamenjemvrancika dragulj među dragim kamenjemvrancika dragulj među dragim kamenjemvrancika dragulj među dragim kamenjemvrancika dragulj među dragim kamenjemvrancika dragulj među dragim kamenjemvrancika dragulj među dragim kamenjem

Za otklanjanje mirisa u frizideru, staviti soljicu sa talogom od turske kafe da stoji. Provereno "radi".
Old 26-07-14, 16:27   #7
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Registrovan: Aug 2008
laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

za kupanje u limu, samo sampon od kamilice.
Old 26-07-14, 16:57   #8
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

http://www.whydontyoutrythis.com/201...-know.html?m=1
Old 27-07-14, 15:08   #9
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

volimote klikooo!!!! tenks, lajk!
Old 18-09-14, 21:28   #10
jmima
MiM team Početnik

Registrovan: Sep 2014
jmima nepoznate kvantitete u ovom trenu

za ujed komarca, cula sam da je delotvorno da se zagreje kasicica (pod toplom vodom) i pritisne na ujed, da ne svrbi
valjda sprecava toksine da deluju, nisam bas sigurna kako, ali kazu da radi
jmima is offline   Reply With Quote
Old 19-09-14, 07:05   #11
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Calathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjem

A sad par recepata koji zvuce suludo ali rade :

- ujed ose treba namazati crvenim karminom, odmah prodje (made by Bijela)

- u Rijeckoj nahiji kazu da je prijeki lijek za isto "tri trave bezvezne", dakle uberes tri trave koje ne pripadaju istoj vrsti , savijes ih u gomilicu i trljas njima ujedeno mjesto
Old 28-09-14, 18:23   #12
vrancika
MiM team Forumaš

Za uklanjanje "traga" u wc-u savršen, jeftin i oproban recept, nema potrebe davati novac za skupe anti odour sprejeve.

nakon rabote upaliti šibicu, pustiti malo da odgori pa ugasiti i nema teorije da neko iza vas provali šta ste radili oprobano!
Old 28-09-14, 21:36   #13
alea
Moderator

alea's Avatar

Registrovan: Aug 2012
alea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svima

Quote:
Originally Posted by vrancika View Post
Za uklanjanje "traga" u wc-u savršen, jeftin i oproban recept, nema potrebe davati novac za skupe anti odour sprejeve.

nakon rabote upaliti šibicu, pustiti malo da odgori pa ugasiti i nema teorije da neko iza vas provali šta ste radili oprobano!
Hahaha, ovo je najkorisniji recept na ovom pdf

Послато са GT-S7500 користећи Тапаток 2
Old 02-10-14, 22:27   #14
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Soda bikarbona pod pazuh,pomaže i kod ubažđelih tinejdžerki.
Kolko je zdravo-ne znam,ali bazda više nema.

Old 23-10-14, 07:50   #15
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Kako skinuti tragove hemijske olovke sa bijele umjetne kože?

Hemijska se veoma teško skida sa umjetne kože, to znaju svi koji su probali jer pigment boje se brzo veže za onaj površinski sloj i nema šanse da se skine abrazivnim sredstvom za čišćenje, domestosom, limunom, sodom bikarbonom, acetonom...boja jednostavno uvijek ostaje, može samo da izblijedi, ali ipak ostaje...

Ja sam uspjela skinuti essence odstranjivačem laka za nokte bez acetona koji je potpuno eliminisao svaki trag boje...bez ikakvog oštećenja.

evo ovim...

Takođe sam čitala, ali nisam probala, da se pomoću laka za kosu mogu skinuti tragovi hemijske sa prave ili umjetne kože, tako što se mrlja posprica lakom i izbriše krpom.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 23-10-14, 08:54   #16
En*
MiM team Početnik

Registrovan: Oct 2014
En* uskoro postaje slavanEn* uskoro postaje slavanEn* uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by jmima View Post
za ujed komarca, cula sam da je delotvorno da se zagreje kasicica (pod toplom vodom) i pritisne na ujed, da ne svrbi
Sirće, provjereno, i da ne svrbi i da bježe komarci.
En* is offline   Reply With Quote
Old 07-11-14, 19:37   #17
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Možda ste i sami kroz to prošli – u želji da smršate, izbjegavali ste ručak, večeru ili možda čak i doručak. Mislili ste kako ćete pobijediti glad do idućeg obroka… Ali ono što niste znali je sljedeće – iscrpljenost i glad koju ste osjećali dok ste čekali idući obrok, samo je vrh ledenog brijega.

Za to vrijeme gladovanja, u organizmu su se događali nevjerovatni procesi. Kao prvo, dogodio se pad nivoa šećera u krvi, a to utiče na sve organe u ljudskom organizmu. Javlja se osjećaj umora i iscrpljenosti, usporava se metabolizam, ali usporava se i sagorijevanje kalorija.

Uza sve to, i mozak prelazi u posebno stanje.

“Bez hrane koja omogućava energiju, ljudski mozak ulazi u, da tako kažemo, posebno stanje. Mijenjaju se ljudske intelektualne i emotivne funkcije. Osoba postaje razdražljiva i sklona promjenama raspoloženja, a koncentracija i pamćenje slabe”, ističe nutricionistkinja Megi Mun.

Kada konačno pojedete hranu, organizam će osjetiti olakšanje, ali samo na kratko. Ako izbjegavanje obroka praktikujete češće, dugoročno ćete imati problema sa lošim metabolizmom, nivo šećera u krvi biće nestabilan, a tijelo će se vremenom okrenuti mišićima kao jedinom izvoru “goriva”.

Drugim riječima, preskakanje obroka ozbiljno utiče na organizam i slabi ga, a posljedice mogu biti kobne.
Old 26-01-15, 08:26   #18
ibis
MiM team Expert

ibis's Avatar

ibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tunelu

Nije epohalno otkrice, ali moze biti zgodno za vreme hladnih zimskih meseci.
Pocela sam da koristim cist vazelin umesto balzama za usne. Palo mi je na pamet jer je cerki doktorica to prepisala kada je povredila usne.
Efekat je fantastican. Nijedan balzam ne moze da se meri sa ovim, usne postaju apsolutno meke i glatke.
Moze se kupiti u svakoj apoteci i jeftino je.
Od kada sam na kursu sminkala zene, primetila sam da gotovo svaka ima ispucale usne (neke do tacke kada im se stvaraju rane).
Kasnije sam na internetu cula od profesionalnih sminkera da koriste upravo vazelin.
Pa eto...probajte.
ibis is offline   Reply With Quote
Old 26-01-15, 16:16   #19
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

hvala Bogu za vazelin!
Old 22-02-15, 17:55   #20
mrcina
MiM team Početnik

Registrovan: Dec 2014
mrcina uskoro postaje slavanmrcina uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by vrancika View Post
Za otklanjanje mirisa u frizideru, staviti soljicu sa talogom od turske kafe da stoji. Provereno "radi".
Kafa sigurno pomaže u smanjivanju neugodnih mirisa u prostorijama.

To sam našao kad sam tražio nešto za intenzivan miris ribe kad je doma rade što meni nekad jako smeta. Tako sad kad se pravi riba obavezno se postavi i šoljica kafe da makne miris.

Radi. Nije instant rješenje, ali opet pomaže.
mrcina is offline   Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules