MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 09-12-12, 16:00   #21
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

Deca jesu najveca sreca,ali srecni su i ono dvoje koje se vole i nemaju iz privatnih razloga decu.Mogu da funkcionisu,bave se svojim profesionalnim delatnostima,putuju,druze se,ljubav je nit koje ih spaja.Tako da svako smisao zivota pronalazi u onome cime je ispunjen.
pehar is offline   Reply With Quote
Old 09-12-12, 23:52   #22
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Na svijetu su mi najvaznija moja djeca;zivot prije njih (ma kako lijep i bezbrizan bio) i zivot sa njima ne mogu se usporediti nicim.

Cudo jedno kako nas djeca promijene,kako daju novi,kvalitetniji smisao nasem zivotu.Postanemo osjecajniji,nesebicniji,odgovorniji,zreliji,obzirn iji,oprezniji,ranjiviji...bolji ljudi,ukratko.

Potpuno nam se drugacije posloze prioriteti.
Old 10-12-12, 02:21   #23
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Registrovan: Aug 2008
laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by seka View Post
mogu ti odgovoriti u svoje ime..
ako je iko posesivan i ne dozvoljava svome djetetu da odraste onda sam to ja.. potvrdice ti to svi koji nas znaju.. moja malena ima 11 godina i jos uvijek vjeruje u bajke i djeda mraza
sve sto u zivotu radim je zbog nje.. sve sto krenem da uradim prva mi je misao kako ce to na nju da utice.. mnogo toga sam se odrekla i trpim da bi njoj bilo bolje.. ona je nesto najvrijednije i najbitnije u mom zivotu.. od kad nju imam moj se zivot potpuno promjenio i sve je njoj podredjeno.. ali ovo nije tema o tome ko je bolji roditelj, ko svoje dijete voli vise, ni koliko su nam djeca bitna u zivotu, a ponajmanje koliko im ne dozvoljavamo da odrastu..
a to si vidim i sam skontao, ali eto isto sam morala da kazem dvije..
ada, nijesmose razumjeli, ja sam trazio recept provjereni, nesto kao 'ne hrani ih svaki dan', nek piju vodu samo petkom predvece ili nesto slicno, a sto ce djecu da ostavi u sadasnjoj fazi uzrasta i saltkoce i nevinosti i dobrote.
kakosamih jebao oca prije neki dan, mislili bi da ste gledali da sam im krvnik i zlikovac, a ne otac.
Old 10-12-12, 11:40   #24
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Iako moram negodovat srceparanju i podsjetit auditorijum da tad nekad nikome nije nampadalo ni na prioritete ni na kvalitete no samo na slačak tad nekad kad su se đeca pravila, složio bih se da je đecom smisao života promijenjen u mnogome.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 12:54   #25
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Ja nemam decu za sada, pa bolje da cutim,
ali jesam tip koji decu voli i ume sa njima, i koga deca vole,
nisam namcor usedelica.

Ja bih verovatno bila prezabrinuta majka
sklona da u detetu vidim sav smisao svog zivota, ali ne bih bila posesivna... Obuzdavala bih svoje preterivanje.

Da mu ne ugusim nezavisnost.

I posle, kad dete poraste, nastavila bih da pisem svoje price i slikam svoje akvarele, a sa njim/njom bih sedela kao drug sa drugom.

Ali nikada, nikada ga ne bih prepustila samom sebi, kao sto su to ucinili sa mnom, nikada ga ne bih tako odbacila od sebe.

Znalo bi da uvek ima gde da se vrati, i ako je u nevolji, da je mama tu.

Videcemo kako ce se ovo ispuniti, jer ja bih mnogo volela da imam dete. I kad ne bih mogla da rodim, usvojila bih.
Old 10-12-12, 14:05   #26
virgo
MiM team Početnik

virgo ima famoznu auruvirgo ima famoznu auruvirgo ima famoznu auruvirgo ima famoznu auruvirgo ima famoznu auruvirgo ima famoznu auruvirgo ima famoznu auruvirgo ima famoznu auru

Ni ja nemam djecu,ali radim u školi,i sad ono neskromno možda ali djeca me puno vole,moj Mo u blizancu je tu svoj na svome:-)
Mislim,znajući sebe ,da ako do 4O.godine ne budem imala djecu probudiću se jedno jutro i shvatiti da moj život nema smisla...jer ih zaista puno želim..
Odrasla sam u familiji u kojoj su svi svi imali puno djece,gdje smo jako povezani,i nekako mi to prirodno dođe...
virgo is offline   Reply With Quote
Old 11-12-12, 15:12   #27
beskrajnost
MiM team Expert

beskrajnost has disabled reputation
Send a message via MSN to beskrajnost

Dobro je da se imaju djeca, oni koji to zele? Za mene osobno ne vidim tako, ne vidim da ce mi zivot bit u smislu ako samo zbog djece zivim, ja zivim zbog drugih razloga.
Old 11-12-12, 19:49   #28
Paramanand
Moderator

Registrovan: Jan 2008
Paramanand has disabled reputation

Nijesam siguran da dijete koje je jedini smisao života svojih roditelja ikada može izrasti u zdravu i srećnu osobu!
Paramanand is offline   Reply With Quote
Old 11-12-12, 20:39   #29
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Registrovan: Aug 2010
vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

Ne jedini, ali sastavni i nerazdvojni dio. Barem bi tako trebalo da bude za one koji ne mogu da zamisle svoj zivot bez potomstva.

Leo Baskalja
vruc krompir is offline   Reply With Quote
Old 11-12-12, 21:12   #30
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by virgo View Post
Ni ja nemam djecu,ali radim u školi,i sad ono neskromno možda ali djeca me puno vole,moj Mo u blizancu je tu svoj na svome:-)
Mislim,znajući sebe ,da ako do 4O.godine ne budem imala djecu probudiću se jedno jutro i shvatiti da moj život nema smisla...jer ih zaista puno želim..
Odrasla sam u familiji u kojoj su svi svi imali puno djece,gdje smo jako povezani,i nekako mi to prirodno dođe...
dodji dogodine u suto more (ispod haj nehaja) na ljetovanje, isporuka zagarantovana. sifra- bandito.
Old 11-12-12, 21:15   #31
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Quote:
Originally Posted by Paramanand View Post
Nijesam siguran da dijete koje je jedini smisao života svojih roditelja ikada može izrasti u zdravu i srećnu osobu!
u mom okruzenju je 95% djece pogresnim vaspitavanjem i losim primjerima dovedeno u to predstanje da nema sanse da budu zdrave i srecne osobe kad i ako ikada odrastu(, (ako se sasmi ne iskobeljaju na neki nacin), a da nijesu smisao zivota svojim roditeljima, kolko su komsijama i postarima.
kako god okrenes, djeca najebu. nazalost.
Old 11-12-12, 21:31   #32
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Registrovan: Aug 2010
vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by laufer View Post
u mom okruzenju je 95% djece pogresnim vaspitavanjem i losim primjerima dovedeno u to predstanje da nema sanse da budu zdrave i srecne osobe kad i ako ikada odrastu(, (ako se sasmi ne iskobeljaju na neki nacin), a da nijesu smisao zivota svojim roditeljima, kolko su komsijama i postarima.
kako god okrenes, djeca najebu. nazalost.
Bolje i da budu jedini smisao svojim roditeljima, nego takav kao iz tvojih primjera. Al cesto nije slucaj da mi ni samima sebi ne mozemo pronaci taj SMISAO. Pa tako da na kraju uvijek slabiji ispastaju.

Leo Baskalja
vruc krompir is offline   Reply With Quote
Old 12-12-12, 17:53   #33
beskrajnost
MiM team Expert

Mislim da se djeci daje vise vaznosti neg bi trebalo biti, a majke koje ne stavljaju djecu na prvo mjesto u drustvu ispadaju 'lose' majke , jer eto ne stavljaju svoje djete na prvo mjesto. To je doista kriva percepcija drustva.
Old 12-12-12, 19:47   #34
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

promijeni drustvo i gotova stvar, stose druzis stim poganima i poganuljama.
Old 13-12-12, 01:45   #35
Tašana
MiM team Guru

Tašana's Avatar

Registrovan: Apr 2007
Tašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by beskrajnost View Post
Mislim da se djeci daje vise vaznosti neg bi trebalo biti, a majke koje ne stavljaju djecu na prvo mjesto u drustvu ispadaju 'lose' majke , jer eto ne stavljaju svoje djete na prvo mjesto. To je doista kriva percepcija drustva.
Pa eto... neki misle da im se daje vise vaznosti nego sto treba, neko smatra da im se ne moze dati previse...
Sve dok zivot tog djeteta zavisi od tebe mora mu se davati na vaznosti.

A kad se uvjerim da su na pravom putu da svom zivotu nadju neki smisao ja cu sebi naci novi...
Old 13-12-12, 04:23   #36
beskrajnost
MiM team Expert

Quote:
Originally Posted by laufer View Post
promijeni drustvo i gotova stvar, stose druzis stim poganima i poganuljama.
Pa i ti si dio tog drustva
Old 14-12-12, 13:49   #37
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by natasha View Post
Pa eto... neki misle da im se daje vise vaznosti nego sto treba, neko smatra da im se ne moze dati previse...
Sve dok zivot tog djeteta zavisi od tebe mora mu se davati na vaznosti.

nije ovdje rijec o vaznosti dijeteta..za mene ne postoji nista vaznije od moga dijeteta i koliko god da joj vaznosti, ljubavi i ne znam ni ja cega sve, davala za nju nije previse.. ali smatram da ona nije jedini smisao mog zivotu..niti treba da bude.. sam moj zivot, moje postojanje ja smatram smislom zivota.. trudim se da kroz njega koracam otvorenih oci i da ne dopustim malim zivotnim radostima da prodju pored mene.. sto sam ja ispunjenija i srecnija, zadovoljnija svojim zivotom i moje dijete je..

Quote:
Originally Posted by natasha View Post
A kad se uvjerim da su na pravom putu da svom zivotu nadju neki smisao ja cu sebi naci novi...
znaci da su ti, dok ne odrastu i odu, djeca jedini smisao zivota?
seka is offline   Reply With Quote
Old 14-12-12, 21:07   #38
Tašana
MiM team Guru

Tašana's Avatar

Registrovan: Apr 2007
Tašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by seka View Post
nije ovdje rijec o vaznosti dijeteta..za mene ne postoji nista vaznije od moga dijeteta i koliko god da joj vaznosti, ljubavi i ne znam ni ja cega sve, davala za nju nije previse.. ali smatram da ona nije jedini smisao mog zivotu..niti treba da bude.. sam moj zivot, moje postojanje ja smatram smislom zivota.. trudim se da kroz njega koracam otvorenih oci i da ne dopustim malim zivotnim radostima da prodju pored mene.. sto sam ja ispunjenija i srecnija, zadovoljnija svojim zivotom i moje dijete je..

znaci da su ti, dok ne odrastu i odu, djeca jedini smisao zivota?
Vjerovatno si primijetila smajli na kraju koji daje neku saljivu notu toj mojoj izjavi
A znam da ovdje nije rijec o vaznosti djeteta, to je bila samo mala reakcija na post iznad... Meni je potpuno jasno o cemu govoris. Pokusacu da objasnim kako ja na ovo o cemu pricamo gledam.

Primjecujem da ljudi obicno ne razmisljaju i ne opterecuju se pitanjem o smislu zivota sve dok uzivaju u zivotu. Priča o smislu nekako dolazi na red tek onda kada se razocaraju, osjete praznim, kad ne vide izlaz i kad im se cini da njihov zivot nema nikakvog smisla. I ako u takvim trenucima nalaze smisao u bilo cemu to je njihovo pravo, njihov izbor. I dobro je da postoji nesto za sta se mogu uhvatiti.

Svaki covjek je jedinka za sebe, trazi svoj put i zivi zivot tako da se osjeca dobro i zadovoljno. Ne postoji obrazac koji je dobar za sve... Svaki pojedinac moze traziti i nalaziti neki svoj smisao postojanja i zivljenja, ne postoji univerzalni smisao. Obicno, sve sto covjek radi radi sa ciljem da bude srecan. On i ljudi koji su mu najblizi. Postavlja ciljeve i tezi njihovom ispunjenju kako bi se osjecao dobro i zadovoljno. Mene ispunjavaju i istinski i potpuno srecnom cine djeca. Ljubav koju dobijam od njih i ljubav koju pruzam. Ne jedino oni, postoje i druge stvari koje donose radosti. Ali oni u najvecoj mjeri. Oni su moj glavni motiv za dalje, vise, bolje... Ako to znaci da daju mom zivotu smisao, neka bude tako.

Postoje ljudi kojima djeca jesu jedini smisao zivota... I, bez ulazenja u razloge zasto je to tako, da li to znaci da im zivot nije ispunjen kako treba i da su promasili smisao? I treba li osudjivati samo zato sto se ima malo drugacija predstava i ideja o tome kako nesto treba da bude? Ne bih rekla... To je njihov zivot, njihov izbor.

Ja se nekako vodim time da zivot treba da se zivi i da se uziva u njemu... a ne da mu se trazi smisao. Od toga samo glava moze da zaboli
Old 14-12-12, 21:23   #39
bloom
Moderator

bloom's Avatar

bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Iz tuđih života .... dođu tako neke godine u životu žene, kad krene presabiranje, pomiješana osjećanja, muke svakakve, promjene, a baš tada djeca po pravilu odu svojim putem, pokažu nekad i nerazumijevanje i nezahvalnost .... puno žena osjeti se izgubljeno, .... nedavno mi reče žena koja mi se žalila na osjećaj promašenosti "Djeca su ti izdajnička vojska" ..... ništa ne komentarisah, a opet razmišljam "ma neka su vala, ja ću dat' sve od sebe, da mi ne bude poslije žao"
Old 09-02-13, 23:21   #40
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by beskrajnost View Post

Ako se neka zena odluci za dijete,onda to dijete treba staviti na prvo mijesto,a tek onda poredati ostale prioritete.

Ali mnoge radjaju iz pogresnih pobuda.
Ima zena kojima je dijete kao modni dodatak:napirlitaju ga,strpaju u skupa kolica i gizdavo pokazuju carsiji.
Ima i onih koje su rodile,jer se to,eto ocekivalo od njih:fakultet,posao,brak,pa i to dijete.
Ima i totalnih glupaca koje su rodile samo zato sto nisu znale kako da ne ostanu trudne.

Etc,etc...

I sigurno sve one nisu sretne;nisu ni trebale roditi.Imale su krivu percepciju drustva.

Nije majcinstvo za svakoga.

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules