MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Zdravlje i ljepota

Notices

Zdravlje i ljepota Savjeti iz prve ruke

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 28-02-12, 13:46   #1
tattoomontenegro
MiM team Početnik

tattoomontenegro's Avatar

Registrovan: Jan 2011
tattoomontenegro nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default Tattoo-pitanja i odgovori!

Pitajte šta god vas interesuje u vezi tetoviranje,tetovaža,tattoo opreme i svemu sličnom ovoj temetici.
Opširne i vjerodostojne odgovore dobijate od profesionalnih tattoo majstora i proizvođača tattoo opreme.
Ovo je sve u cilju edukacije i dizanja nivoa profesionalizma tattoo privrede u CG.
Molim jedino za strpljenje,jer možda nećemo biti u mogućnosti da u isti tren odgovorimo na vaše pitanje ali u isti dan će sigurno biti.
Pitajte,ne stidite se,vama će valjati!
Old 02-03-12, 10:35   #2
tattoomontenegro
MiM team Početnik

Ajmo sa pitanjima narode,nije valjda da nikoga ništa ne interesuje u vezi sa gore navedenim!
Old 05-03-12, 10:50   #3
tattoomontenegro
MiM team Početnik

Niko,ništa?!
Old 03-04-12, 21:15   #4
Ozana
MiM team Početnik

Registrovan: Mar 2012
Ozana na dobrome putu

Već neko vrijeme pratim šta se dešava na domaćoj "tattoo sceni".
Iznenađena sam temom. Konačno nešto novo na našem prostoru. Mislim da sam na pravoj adresi da postavim pitanje - Kako otvoriti tattoo studio ? Kakva je procedura i koliki su troškovi otvaranja ?
Sigurna sam da mnoge koji se ozbiljno bave ovim poslom interesuje isto pitanje .
Mislim da je smiješno obavljati tu djelatnost u podrumima , adaptiranim garažama ili sobama koje nisu uslovne ni za stanovanje a ne za pružanje ove vrste usluge .
Hvala unaprijed

Last edited by Ozana; 03-04-12 at 21:17..
Ozana is offline   Reply With Quote
Old 03-04-12, 22:41   #5
Tašana
MiM team Guru

Tašana's Avatar

Registrovan: Apr 2007
Tašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Ozana View Post
Već neko vrijeme pratim šta se dešava na domaćoj "tattoo sceni".
Iznenađena sam temom. Konačno nešto novo na našem prostoru. Mislim da sam na pravoj adresi da postavim pitanje - Kako otvoriti tattoo studio ? Kakva je procedura i koliki su troškovi otvaranja ?
Sigurna sam da mnoge koji se ozbiljno bave ovim poslom interesuje isto pitanje .
Mislim da je smiješno obavljati tu djelatnost u podrumima , adaptiranim garažama ili sobama koje nisu uslovne ni za stanovanje a ne za pružanje ove vrste usluge .
Hvala unaprijed
Evo ja, iz iskustva , da primijetim da je meni bas prijalo sto sam se tetovirala u registrovanom i lijepo uredjenom tattoo shopu Nekako sam potpuno bila rasterecena briga vezano za dosta pitanja. A mogu se i raspitati, znam covjeka koji se bavi registracijom firmi. Mada nisam sigurna da ima neka velika iskustva vezano za otvaranje tattoo studia Osim, mozda, jednog...
Tašana is offline   Reply With Quote
Old 04-04-12, 18:44   #6
tattoomontenegro
MiM team Početnik

Otvaranje tattoo studija je prilično slično kao i otvaranja svakog drugog privradnog objekta s'tim što ima par dodatnih caka.

Pa da počnemo sa nabrajanjem:
-registrovati firmu (i sve što treba u vezi toga)
-zakuputi ili kupiti poslovni prostor
-privesti ga namjeni (tu treba svega mega)
-nabaviti opremu i potrošni materijal (uvesti ili kupiti od www.tetoviraj.me može se platiti i preko računa)
-izvesti sve moguće komisije na lice mjesta zbog potrebnih dozvola (a ovo je prava tegoba)
-imati potrebnu licencu ili sertifikat o stručnoj spremi za obavljanje djelatnosti (ovo je vezano sa gornjom stavkom)
i to je to u kratkim crtama a ako je kome potrebno dodatno objašnjenje svake stavke ponaosob slobodno neka pita tu smo da odgovorimo.

Last edited by tattoomontenegro; 04-04-12 at 20:03..
tattoomontenegro is offline   Reply With Quote
Old 04-04-12, 22:39   #7
Ozana
MiM team Početnik

Registrovan: Mar 2012
Ozana na dobrome putu

Hvala na odgovoru
Ozana is offline   Reply With Quote
Old 13-04-12, 09:58   #8
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Na koji način se uklanjaju tetovaže?
Airbender is offline   Reply With Quote
Old 13-04-12, 19:48   #9
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

I ostaju li kakvi oziljci?
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 15-04-12, 10:57   #10
tattoomontenegro
MiM team Početnik

Tetovaže se uklanjaju uz pomoć laserskog tretmana i funkcioniše tako što laser pod određenom frekvencijom(zavisi od boje koju skida) razbija pigment boje na manje komade koji poslije bivaju apsorbovani i razgrađeni(nestaju) od strane našeg organizma.
Sam proces je prilično bolan(boli više nego tetoviranje) ali se može izdržati,razmak između tretmana mora biti najmanje četiri sedmice pa zbog toga traje dugo,pogotovo kod je veće tetovaža u pitanju.
Ožiljci se vide neko vrijeme nakon tretmana(liče na ožiljke od opekotine) ali čim koža zaraste ožiljci nestaju,lasersko skidanje tetovaža je vrlo uspiješan metod i po mojim informacijama izgleda da postoji i u Podgorici(ovo ću da detaljno ispitam).

Postoje i drugi načini ali oni nisu za pominjanje jer su uglavnom destruktivne metode sa velikom vjerovatnoćom komplikacija!
Old 15-04-12, 11:50   #11
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Dekster has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by tattoomontenegro View Post

Postoje i drugi načini ali oni nisu za pominjanje jer su uglavnom destruktivne metode sa velikom vjerovatnoćom komplikacija!
Je li brusilica trans?
Dekster is offline   Reply With Quote
Old 15-04-12, 22:49   #12
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Tetovaže se uklanjaju uz pomoć laserskog tretmana i funkcioniše tako što laser pod određenom frekvencijom(zavisi od boje koju skida) razbija pigment boje na manje komade koji poslije bivaju apsorbovani i razgrađeni(nestaju) od strane našeg organizma.
Sam proces je prilično bolan(boli više nego tetoviranje) ali se može izdržati,razmak između tretmana mora biti najmanje četiri sedmice pa zbog toga traje dugo,pogotovo kod je veće tetovaža u pitanju.
Ožiljci se vide neko vrijeme nakon tretmana(liče na ožiljke od opekotine) ali čim koža zaraste ožiljci nestaju,lasersko skidanje tetovaža je vrlo uspiješan metod i po mojim informacijama izgleda da postoji i u Podgorici(ovo ću da detaljno ispitam).

I onda moze po istoj povrsini poslije da se tetovira?
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 16-04-12, 11:35   #13
tattoomontenegro
MiM team Početnik

Nije brusilica trans ali nije ni daleko od toga!

Nakon potpuno završenog tretmana leserskog otklanjanja tetovaže,na koži se ništa ne poznaje(moguće je da ostanu jedva vidljivi tragovi bijele boje ako je bilo te boje prije jer ona je najteža za ukloniti) i naravno da se može ponovo tetovirati na tom mjestu ako se želi!

Lasersko otklanjanje tetovaža jer kao što rekoh i prije vrlo uspiješan metod i ja ga preporučujem!
Old 16-04-12, 12:29   #14
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Quote:
moguće je da ostanu jedva vidljivi tragovi bijele boje ako je bilo te boje prije jer ona je najteža za ukloniti
Sasvim logično.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 01-05-12, 18:04   #15
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Reci koju na temu privremenih tetovaža.
Old 04-05-12, 23:36   #16
tattoomontenegro
MiM team Početnik

Privremene tetovaže i tako to!
Sta reći o toj tematici osim da tetovaže postoje samo kao trajne,pojam privremene tetovaže je netačan ili u najboljem slučaju pogrešan.
Dodaću još da bi pravi naziv bio simulacija tetovaža,ali šta da se radi.
Tako da,trenutno postoje dva vida privremenih tetovaža a to su tetovaže kanom i tetovaže air brašom.
Tetovaže kanom je ustvari nagrizanje kože hemikalijama gdje pri tome tokom hemijske reakcije ostaje pigment boje u koži.Sam proces može biti poguban i izazvati plikove na koži nalik opekotinama trećeg stepena.Trajanje takve privremene tetovaže može biti nekoliko mjeseci stim što tetovaža ne nestaje odjednom nego već nakon prvih dana počinje neravnomjerno da blijedi a već nakon nekoliko sedmica dobije se ružna mrlja dok je izbor boja prilično oskudan a motivi su uglavnom tribali,ovo nije moj izbor.
Tetovaže airbrašom je u mnogome sigurnija varijanta jer je to u stvari crtanje na koži sa nešto postojanijim bojama i može sa postići prilično uvjerljiv rezultat ali je on kratkog trajanja i to otprilike sedmicu dana.Ukoliko se želi imati nešto nalik tetovaži na nekoliko dana ovo je moj izbor.

Bilo kako bilo privremene tetovaže se trebaju shvatiti kao zajebancija i fora a ne kao tetovaža za foliranje preko ljeta jer se ne može postići dovoljno uvjerljiv i dovoljno trajan rezultat.

Last edited by tattoomontenegro; 05-05-12 at 09:24..
tattoomontenegro is offline   Reply With Quote
Old 13-10-12, 12:04   #17
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Zbog čega se ljudi tetoviraju?
Old 13-10-12, 19:39   #18
tattoomontenegro
MiM team Početnik

Na temu zašto ljudi nešto rade moglo bi se danima diskutovati a da se ne nađe zajednički zaključak,što nas navodi da tvoje pitanje ulazi u sveru socijologije i psihologije a samim tim u mnoge varijacije i uglove gledanja odgovora koji tebe zanima pa je dalja diskusija besmislena osim ako te ne zanima polemisanje bez kraja.
Old 10-12-12, 14:12   #19
Yello
Hejter.

Yello's Avatar

Registrovan: Aug 2008
Yello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjem

Je l' tačno da je bolje tetovažu raditi u zimskom periodu, nego u letnjem?
Yello is offline   Reply With Quote
Old 10-12-12, 14:45   #20
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Dekster has disabled reputation

Je li popust važi zimi jer je goozici ladno da se skine,ako se tatoo radi na istoj?
Dekster is offline   Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules