MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Rezultati ankete: Da li bi ste oprostili prevaru voljenoj osobi?
Da 20 14.08%
Ne 73 51.41%
Mozda 49 34.51%
Glasači: 142. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 21-02-07, 22:15   #1
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu
Question Prevara

Voljena osoba je pored tebe, provodite lepe trenutke zivota zajedno, sve je divno, i onda te prevari, i u pijanom i u treznom stanju. Kako reagujes na sve to? Sta da radis ?
pehar is offline  
Reply With Quote
Old 21-02-07, 22:21   #2
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

Evo mog misljenja,ako me toliko voli ne bi me prevario,a sama pomisao na drugu osobu je prevara,ocigledno da veza ne funkcionise,zato na lagane nogice,krenula bih dalje,ma koliko mi to bilo bolno,uvek bi se setila trenutka prevare.
pehar is offline   Reply With Quote
Old 22-02-07, 11:17   #3
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

Registrovan: Aug 2006
BlackWoman has disabled reputation

''ako me toliko voli ne bi me prevario''
Ja tako ne mislim.
Postavlja se pitanje šta je u stvari prevara?
Da li vam teže pada kada je vaš partner vodio ljubav s nekim pa vam priznao ili kada vas ne vara u tom smislu ali vas laže, potkrada ili nešto slično.

Na koga treba da se ljutimo ako nas partner prevari? Na njega ili na sebe? Na sebe iz razloga jer smo dozvolili da mu postanemo zamorni i zbog toga što mu taj neko drugi više pruža od nas?
Treba se truditi i zadržati onoga do koga nam je stalno, a ne se ljutiti.
I na kraju krajeva, ko kaže da mene neko mora zauvjek da voli? Ili ja nekoga zauvjek da volim?
Da li je ljubav posesivnost ili je dokaz ljubavi upravo suprotno posesivnosti?
Da li ikome prija kada je neko posesivan prema njemu?

Ne kažem da sam ja briljantna u tim odnosima, ali se i ne ljutim ako taj neko ode od mene.
Idemo dalje. 8)
Old 24-02-07, 10:43   #4
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Crna ženo, pokušaću što kraće da ogovorim:

Ljubav je kad želiš i daješ sve od sebe. Onda nema krivice, malo(?) boli, ali... ne ljuti se na sebe.
I svaka izgovorena laž je prevara, sve prećutano, isto tako.

I ako je to uzajamno i maximalno davanje i primanje, ako je to stvarno ljubav, traje vječno.
Homer is offline   Reply With Quote
Old 25-02-07, 01:39   #5
Dot
Guest

JA OVAJ PE PRVI POST U SRCE STREFI...
desilo se na neke jade sam oprostio,iz razloga zato sto sam bio gori u proslosti,pa nekako "razumijem" nadam se da nisam pogrijesio.
naravno oprostio sam...treba mnooogoo da se zaboravi...tako da je ovo sad strasno osjetljiv period
  Reply With Quote
Old 25-02-07, 19:17   #6
sanjalica
MiM team Početnik

sanjalica's Avatar

sanjalica nepoznate kvantitete u ovom trenu

Ne bih oprostila...nema sanse
sanjalica is offline   Reply With Quote
Old 25-02-07, 20:34   #7
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Dot View Post
JA OVAJ PE PRVI POST U SRCE STREFI...
desilo se na neke jade sam oprostio,iz razloga zato sto sam bio gori u proslosti,pa nekako "razumijem" nadam se da nisam pogrijesio.
naravno oprostio sam...treba mnooogoo da se zaboravi...tako da je ovo sad strasno osjetljiv period
Ja ne bih mogao da živim sa tim, ubijalo bi me. Na kraju bih opet otišao.
Svaka ti čast! Želim ti da to uspješno prebrodiš!
Homer is offline   Reply With Quote
Old 25-02-07, 21:08   #8
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Oprezno s prijateljima

Prijateljstvo s osobom suprotnog pola ili druženje s interesantnim kolegom s posla mogu da budu veoma zanimljivi, pa i više od toga. Problem s ovakvim druženjima jeste to što mogu da odu predaleko i da vam ugroze vezu.

Pod ugrožavanjem veze i odlaskom druženja predaleko ne mislimo nužno na prevaru. To i jeste jedan od problema. Znate vi (nadamo se) da partnera ne treba prevariti, da to uništava poverenje koje postoji među vama, a bez poverenja nema ni veze. S prijateljem ili s kolegom možete nikada da ne prevarite partnera i da zato verujete da je sve u redu, a da vam to ipak ozbiljno ugrozi vezu. Kako?

Stvari počinju sasvim bezazleno. Neobavezno ćaskanje, poneki zanimljiv razgovor, tek koliko da oboje shvatite da imate o čemu da pričate, da postoje neke zajedničke teme. S vremenom postaje vam sve zanimljivije zajedno, sve se više zbližavate. Ako se radi o kolegi, već provodite puno vremena zajedno samim tim što radite u istoj firmi.

A vaš partner? Vidite ga onda kad ste oboje umorni od posla. Znate mu već svaku manu. Volite ga vi, tu spora nema, ali se u nekom trenutku posvađate. Desi se. I o tome se izjadate prijatelju ili kolegi, koji vas mirno saslušaju, podrže vas, možda vam daju i neki savet. Odmah se osetite nekako bliskije s njima. Kako vreme prolazi, od tog prijatelja ili kolege vidite skoro uvek lepe strane, a od partnera i lepe i ružne, kako to već biva kad živite s nekim. I može se desiti da poverujete da su prijatelj ili kolega zapravo bolji za vas, potpuno prenebregavajući činjenicu da ne znate kakvi su za zajednički život.

Još, ako su taj prijatelj ili kolega protivnici braka (ne nužno loše osobe, samo, recimo, ne veruju u instituciju braka, ili ne veruju u monogamiju), svaki put kad im kažete da vam nešto u vašoj vezi ne odgovara, definitivno će vas podržati; ne zato što nešto pokušavaju, već iz iskrenog uverenja. I posle razgovora s takvim prijateljem ili kolegom, problem koji imate u vezi činiće vam se veći nego što jeste.

Tužan je epilog nemalog broja ovakvih prijateljstava ili ovakvih druženja s kolegom taj da raskinete s dugogodišnjim partnerom ili se razvedete, započnete vezu s tim prijateljem ili kolegom - i utvrdite da vam ni oni ne odgovaraju za zajednički život. Da je, zapravo, vaš partner ili muž bio mnogo bolji. Ne bude tako uvek, ali se i prečesto dešava.

Da li to znači da morate izbegavati prijateljstva s osobama suprotnog pola i druženja s kolegama? Ne, ali budite veoma oprezni. Nemojte im se jadati o svojoj vezi, šta god da se desi, ne izuzev ako znate da snažno podržavaju brak, monogamiju, duge veze (još je bolje ako su uz to i sami u srećnoj monogamnoj vezi). Gledajte da to ipak ne budu druženja udvoje, da bude još ljudi oko vas. Znamo, ne mislite vi ništa loše, verovatno ne misli ni ta osoba - ali takvi odnosi se razvijaju toliko neprimetno da, dok shvatite kako vam je prijatelj postao duhovno bliži od vašeg partnera, bude prekasno. Zato, družite se - ali oprezno!

Izvor: Krstarica
pehar is offline   Reply With Quote
Old 25-02-07, 23:12   #9
Amelie
zoey

Amelie's Avatar

Amelie na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Homer View Post
Ja ne bih mogao da živim sa tim, ubijalo bi me. Na kraju bih opet otišao.
Svaka ti čast! Želim ti da to uspješno prebrodiš!
nemoj da mislis da te napadam,samo pitam..sta bi bilo kad bi ti prevario?
jel postoji sansa da se taj neko kaje zbog greske?
na kraju,ako stvarno volis tog nekog,bili mogao da zivis sa tim da je moglo da se nastavi(naravno pod uslovom da se ona trudi da ti pokaze kako joj je stalo do tebe bla bla)da si ti ostavio ponos sa strane?
...ne znam...znam da nije pametno sklapati i rasklapati vezu vise puta...znam ja sve to,da kad nekog volis ne varas,ne pomisljas ne ovo ne ono...ali kad se desi...
onda mi tom nekom ne pruzimo drugu priliku,a kad to mi uradimo zelimo da nam se pruzi ta druga prilika..ima li logike?

Look at the stars,
Look how they shine for you,
And everything you do,
Yeah they were all yellow
Amelie is offline   Reply With Quote
Old 27-02-07, 11:45   #10
grunf
MiM team Početnik

Registrovan: Sep 2006
grunf has disabled reputation

Da vidimo šta o tome kaže nauka i eksperiment sa pacovima! U eksperimentalnim uslovima polno zrelom mužjaku ponudjena je ženka u top formi i isti se pario sa njom više puta a onda je izgubio interesovanje za nju. Po gubitku interesovanja mužjaku je ponudjena nova ženka koja je probudila žar pa je opet došlo do znate već čega, dok je staroj ženci takodje omogućen novi partner a situacija je već bila ,,poznato očekivana,,! E sad da čujem vaše mišljenje koji je ZAKLJUČAK eksperimenta???!!!
Old 27-02-07, 16:21   #11
Amelie
zoey

Amelie's Avatar

Amelie na dobrome putu

trebamo da postanemo pacovi
ili mozda varijanta da trebamo ipak da imamo vise partnera
jesam pogodila ?

Look at the stars,
Look how they shine for you,
And everything you do,
Yeah they were all yellow
Amelie is offline   Reply With Quote
Old 27-02-07, 20:28   #12
Sandra Bullock
MiM team Početnik

Sandra Bullock's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Sandra Bullock has disabled reputation
Send a message via MSN to Sandra Bullock

Moje misljenje o prevari. Ukoliko vjerujes onom ko je sa tobom i on vjeruje tebi i maximalno ste otvoreni i isreni jedno prema drugom, mislim da prevara nije moguca, nema pretvaranja, skrivanja, mudrovanja. Biti s nekim jedna dusa je ono sto svako treba da dozivi. Tada se osjecas sigurno i sretno i mislim da se ne moze desiti takva situacija da dodje do prevare.
Ukoliko dodje do prevare iz strasti, ciste strasti, oprostila bih je.
Sandra Bullock is offline   Reply With Quote
Old 27-02-07, 22:52   #13
andjela pizelli
Moderator

andjela pizelli's Avatar

Registrovan: Nov 2006
andjela pizelli has disabled reputation

Ljudi su razlichiti...meni moj rodjak kaze da mu je potrebno 5 cura,valjda ne moze da nadje sve u jednoj,to je znachi problem.
Ako nadjesh sve shto ti treba u jednoj osobi....
Mozda smo mi zene malo romantichnije,idealizujemo ljubav,ja mislim da ako volish,nemozesh da prevarish,mozda sam ja luda,glupa
andjela pizelli is offline   Reply With Quote
Old 05-03-07, 23:28   #14
zaklina
MiM team Početnik

zaklina na dobrome putu

prevara je znak da u vezi nasto ne funkcionise

osoba treba da bude stvarno sigurna u svoju ljubav i u sebe pa da oprosti prevaru...nema svrhe oprostiti pa da te to posle izjeda iznutra,da patis i da stalno razmisljas o tome...nema onda tu srece...kreni dalje
And as far as I know you're still alive, baby
You don't even know the meaning of the words
"I'm sorry"
I'm starting to believe it should be illegal to
deceive a woman's heart
zaklina is offline   Reply With Quote
Old 06-03-07, 01:30   #15
Filip
MiM team Forumaš

Filip's Avatar

Registrovan: Jul 2006
Filip na dobrome putu

ja se slazem sa zaklinom. tako sam i ja jednom davno prevario svoju bivsu pa sam joj da drugu priliku. mada mi je bilo strasno tesko
Old 14-03-07, 21:08   #16
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

milenaaaa nepoznate kvantitete u ovom trenu

Ako oprostis nekom nemoj onda to stalno da mu nabijas na nos

To mrzim...ako si presao preko toga predji kao covjek i ne pominji to vise.Ne moras da zaboravis,ali ne prebacuj to svaki put kad iskoci prilika
RecI CY Ti NeStO sAsvIm LicNo, NiSi NIkAd CyO nEsTO TOmE sLicNo, rEcI cU TI REcI dVe DRskE i beZoBRaZNe...Bas mE brIgA dA LI IMaS LovE, Ja ZBog LoVe Ne PrOdaJeM sNoVE, ni daL" mOzDa ImaS cYrY DRuGU, IspAlA jE vEc Y pRVoM krUgu.... ZEVEDI MEEEEE,POVEDI ME, ODVEDII MEEEEE DA LUDUJEM...IZNAD GRADA VECE PADA, TVOJE USNE COKOLADA...
milenaaaa is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 08:40   #17
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

Registrovan: Jan 2007
mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Pojma nemam, ne sjekiram se oko toga.
Glasala sam - mozda...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 02-04-07, 21:54   #18
bellezza
MiM team Početnik

bellezza's Avatar

Registrovan: Mar 2007
bellezza na dobrome putu

Ja ne bih oprostila, mada nikad ne kazem nikad, ali bih ocekivala od druge strane da mi oprosti... To jeste malo sebicno,mada kad bi druga strana to saznala bilo bi zato sto sam joj ja rekla i zato sto ne zelim biti vise u vezi s njim..
bellezza is offline   Reply With Quote
Old 03-04-07, 20:18   #19
Lushy
MiM team Početnik

Lushy's Avatar

Lushy na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by pehar View Post
Voljena osoba je pored tebe, provodite lepe trenutke zivota zajedno, sve je divno, i onda te prevari, i u pijanom i u treznom stanju. Kako reagujes na sve to? Sta da radis ?
inače sam tolerantna jako, ali prevaru ne bih oprostila, ako me vara i ak ja nisam dovoljno dobra za njega, nek bude s drugom

ako jednom prevari, opet će...
Old 08-04-07, 23:16   #20
Legolas
MiM team Početnik

Legolas's Avatar

Legolas has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Filip View Post
ja se slazem sa zaklinom. tako sam i ja jednom davno prevario svoju bivsu pa sam joj da drugu priliku. mada mi je bilo strasno tesko
Isti sluchaj, shmrc.
Legolas is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
prevara

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules