MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 26-11-10, 15:59   #1
unreachable for injustice
Banned

Registrovan: Dec 2008
unreachable for injustice uskoro postaje slavan
Default Psovke - kad i žašto?

Pošto je vrijeđanje različito od psovki, evo još jedna tema

U kojim momentima opsujete? Koji psovku upotrijebite? Da li uopšte i psujete?
unreachable for injustice is offline  
Reply With Quote
Old 26-11-10, 16:09   #2
Arkhetren
MiM team Forumaš i po'

Arkhetren's Avatar

Registrovan: Apr 2009
Arkhetren na dobrome putu

kad sam svestan da upravo griješim zbog tudje greške koju sam više puta slutio da će se zbiti ili biti vinovnikom potonjih problema...pa krećem sa psovkom na račun mene samog a onda svih redom
Arkhetren is offline   Reply With Quote
Old 26-11-10, 16:09   #3
Autoritativni_Vilenjak
MiM team Početnik

Autoritativni_Vilenjak's Avatar

Registrovan: May 2009
Autoritativni_Vilenjak has disabled reputation

dusko vujosevic & ja:
nekad prosto ne postoji drugi nacin da nekome saopstite to sto ste htjeli..
Autoritativni_Vilenjak is offline   Reply With Quote
Old 26-11-10, 18:16   #4
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Registrovan: Aug 2010
vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

jebi ga...

edit: vise kao uzrecica...

a drugo, gotovo da ne psujem...

Leo Baskalja

Last edited by vruc krompir; 26-11-10 at 18:24..
vruc krompir is offline   Reply With Quote
Old 26-11-10, 18:18   #5
Titan
Banned

Registrovan: Sep 2010
Titan na dobrome putu

psujem uvijek kad treba.... ali nikad druge, samo sebe...
Titan is offline   Reply With Quote
Old 07-12-10, 20:11   #6
draganna
MiM team Expert

draganna's Avatar

Registrovan: Oct 2008
draganna nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by unreachable for injustice View Post
Pošto je vrijeđanje različito od psovki, evo još jedna tema

Nikada . Psovke , ne postoje u mom rječniku . Ljutnju ne izražavam psovanjem .
Old 09-12-10, 09:47   #7
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Demo has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by draganna View Post
Nikada . Psovke , ne postoje u mom rječniku . Ljutnju ne izražavam psovanjem .
Ja ti pomalo zavidim. A kako izražavaš ljutnju?

Ja psujem sebe kad god nešto zabrljam, i to prilično sočno i propraćeno laskavim nazivima domaćih životinja. Sa drugima sam znatno opreznija, opsujem samo one s kojima sam jako bliska, a i to najčešće kada me štrecnu (obično sam rasijana i zamišljena, pa me lako prepasti, svi mi znaju tu slabu tačku i to često koriste). Ne zamjeraju mi nimalo, nemaju kad od smijeha.
Demo is offline   Reply With Quote
Old 09-12-10, 18:09   #8
Okugata
Guest

psujem kao kocijas u svakoj prilici...mogla bih malo i smanjiti

zasto?
pokupim nesvesno od kolega i drustva. kako god okrenes, stalno neko laje, pa se uvuce u govor.
  Reply With Quote
Old 09-12-10, 18:14   #9
Yello
Hejter.

Yello's Avatar

Registrovan: Aug 2008
Yello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Okugata View Post
psujem kao kocijas u svakoj prilici...
ne ide ti na čast, damo

evo, ja, na primer, nikad ne psujem

Yello is offline   Reply With Quote
Old 09-12-10, 18:15   #10
Okugata
Guest

Quote:
Originally Posted by sanjica View Post
ne ide ti na čast, damo

evo, ja, na primer, nikad ne psujem

sigurna sam da si kulturno i fino vaspitano celjade
  Reply With Quote
Old 09-12-10, 18:17   #11
Yello
Hejter.

Yello's Avatar

Yello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Okugata View Post
sigurna sam da si kulturno i fino vaspitano celjade
naravno, reč psovka ne postoji u mom jeziku, samo je*i ga, ku*ac, pi*ka i slično... ali, to sad nije tema
Old 09-12-10, 22:58   #12
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

ne volim psovke i bas nemam naviku da psujem..sem u voznji..ali to mi dodje nekako opustajuce.. i niko me ne cuje..
seka is offline   Reply With Quote
Old 10-12-10, 19:33   #13
beli54nl
MiM team King / Queen

beli54nl's Avatar

Registrovan: Jun 2010
beli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu auru

Meni kazu da vise psujem u snu nego li na javi,neznam zasto.

beli54nl is offline   Reply With Quote
Old 11-12-10, 17:02   #14
Paramanand
Moderator

Registrovan: Jan 2008
Paramanand has disabled reputation

Imam ja jednog prijatelja koji tvrdi da se gnuša psovki i ljudi koji psuju, i tvrdi da sa njegovih usana nikada, ni u jednim trenutku, nijedna psovka nije sišla. Evo njegovog metoda kojim to postiže (citiram ga, uz zamjenu pojedinih njegovih izgovorenih riječi tačkama, pa vi prosudite koliko je iskren):"Kad me neko nad..., kad dođe trenutak da mi je pun k.... svega, kad bih najradije sve posla u tri p.... materine i nekome j... majku majčinu, ja stanem, rečem sebi: smiri se p.... ti materina, smiri se j... svoju sliku, ne sviraj k.... pjesmu, a onda popijem čašu vode i izbrojim do deset i prođe me. Ne opsujem, smirim se i budem zadovoljan sa sobom".

Last edited by Paramanand; 11-12-10 at 17:04..
Paramanand is offline   Reply With Quote
Old 30-05-12, 06:19   #15
Basta
MiM team Forumaš i po'

Basta's Avatar

Registrovan: Jan 2012
Basta na dobrome putu

Psujem prilično često, u različitim situacijama i sa različitim motivacijama. Nekad je to izražavanje bijesa, frustracije (obično u saobraćaju ), a nekad je dio šale. I u porodici je to bilo uobičajeno, pa nije ni čudo da sam usvojio tu pomalo ružnu naviku. Najređe psujem da bih uvrijedio, moje su psovke uglavnom upućene sebi, onima s kojima sam toliko blizak da znaju koje im je značenje i onako u vazduh, nikome posebno. Nekad jednostavno ne postoji pristojna riječ ili fraza kojom bi se tako potrefilo ono što se kaže psovkom, a ne mislim da mi je vokabular siromašan.
Naravno, pazim na okolinu i rijetko psujem pred onima koji bi se mogli naći uvrijeđenim.
Basta is offline   Reply With Quote
Old 30-05-12, 13:32   #16
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Demo has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by unreachable for injustice View Post
Opsujem povremeno (doduše, sve učestalije ), najčešće samu sebe kad nešto zabrljam ili kad se nespretno udarim, ubodem, ogrebem, posiječem i tako to, što je i razumljivo, jer je psovanje jako dobar pejkniler. U kontaktu sa drugima psujem samo u šali, sa osobama koje su mi veoma bliske i za koje znam da nisu preosjetljive i uvredljive. U suštini, bitan je kontekst, jer se psovkom može vrlo živopisno izraziti i nešto pozitivno, oduševljenje, iznenađenje, naklonost, privlačnost, dok se , s druge strane, finim i učtivim riječima može nekoga izvrijeđati na mrtvo ime.
Psovanju nikada nisam pribjegla da bih nekoga uvrijedila, i ma kako mi to iz tuđih usta djelovalo neutralno dok je riječ o šali, izuzetno mi smeta kada je riječ o pravom konfliktu. Doduše, sigurno je taj način izražavanja agresije i frustracije bolji nego da se fizički dohvate, ali svejedno ostavlja vrlo ružan utisak.
Demo is offline   Reply With Quote
Old 30-05-12, 14:08   #17
Yello
Hejter.

Yello's Avatar

K'o kočijaš.
Old 31-05-12, 12:53   #18
Margarita
MiM team Forumaš

Margarita's Avatar

Registrovan: Apr 2012
Margarita na dobrome putu

Psovanje je stvar navike i samokontrole, obzira prema onima koji su oko nas.
Nije čudno da sve više psujemo kad smo stalno izloženi psovkama sa televizije, sa filmova, pa i iz pojedinih muzičkih podžanrova.
Vrlo rano ih usvajamo i ako se dobro ne kontrolišemo vrlo teško ih odbacujemo.
Čini mi se da se nigdje ne psuje više i brutalnije nego na ovim našim prostorima, to je pravo malo "bogatstvo" psovki.
Margarita is offline   Reply With Quote
Old 31-05-12, 13:16   #19
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

U vožnji lajem grđe no ijedan šofer Bojanin....još kad vidim da je žensko, uh!!!
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 31-05-12, 21:36   #20
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Opsujem sebe ili situaciju u kojoj se tad nalazim,kad sam ljuta,onako bas socno,iz duse i bude mi,bogami lakse.

Druge ne nikad,to smatram uvredom i nisam luda da me neko zbog psovke juri sacmaricom po gradu.Svakakvih ludaka ima,ha.

Tags
psovke

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules