MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Zdravlje i ljepota

Notices

Zdravlje i ljepota Savjeti iz prve ruke

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 11-02-07, 20:34   #1
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu
Smile Za lepši izgled

MASKE ZA LICE

Maska za umornu kozu lica

mornu koIzrendati komadic jabuke, mozemo dodati po zelji parce banane,obavezno dodati nekoliko kapi limuna,pola kasicice ulja,kasicicu meda,kasicicu sira,sve izmesati i masku naneti na lice.Nakon 20.min. isprati lice mlakom vodom.

Maska za normalnu kozu lica

Napraviti glatku masu od zumanceta,kasicicu meda,kasicicu maslinovog ulja,nanesite na ocisceno lice i vrat da odstoji 25.minuta,posle toga isperite lice i nanesite kremu.

Maska za masnu kozu lica

Kasiku griza umutite sa belancetom,masku naneti na lice.Posle 20.min. Kruznim pokretima prstiju masirati lice i skinuti masku,Umiti lice hladnom vodom i naneti kremu.

Maska za suvu kozu lica

Izrendati sangarepu,dodati pola kasike bademovog ulja,kasiku kiselog ili slatkog mleka.Naneti masku na lice 30.min.nakontoga isprati lice.

Maska protiv bora lica

Izmesati 3.kasike punomasnog mekog sira,zumanac,sneg od jednog belanca,jednu kasiku grozdjenog secera,ili zutog secera,sve naneti na lice da odstoji 30.minuta,nakon toga isprati lice.Masku koristiti dva puta nedeljno.

Maska protiv bora oko ociju

Izrendati krompir,staviti ispod ociju da odstoji 30.minuta,posle isprati mlakom vodom.

Maska za umorne oci

Komadice vate umocite u hladan zeleni caj,nanesite na oci 10.minuta,nakon toga isperite oci
.

Lifting za lice ops:
Izmesajte sok od jednog limuna sa kasikom tople vode ,vaticom nanosite na lice ujutru i uvece.

Losion protiv bubuljica

Izmesati 30.ml.soka od limuna,30.gr.meda,200.ml.vode,promuckati i nanositi na bubuljice vise puta dnevno.

Last edited by pehar; 22-02-07 at 17:34..
pehar is offline  
Reply With Quote
Old 11-02-07, 20:46   #2
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

TRAJNOST SMINKE

Kozmetika zna dugo stajati u parfimeriji i kad je kupis vec joj istice rok.Senke i puderi mogu dugo trajati,uslov je da vodis racuna da su cetkice i sunjdjeri cisti i da ih redovno peres,da senke ne diras prstima,i da ne pozamljujes svoju kozmetiku nikome.
Tecni puderi,karmini,i kreme za lica pokvare se nakon godinu dana.
Maskare izbaci nakon 6.meseci upotrebe.
Puder u prahu neupotrebljiv je posle 24.meseca od datuma proizvodnje. ops:
Rumenilo traje 18.meseci.

Pre nego sto kupite bilo koji kozmeticki proizvod proverite datum proizvodnje
pehar is offline   Reply With Quote
Old 23-02-07, 13:03   #3
Mjau
MiM team Expert

Mjau's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Mjau na dobrome putu
Send a message via MSN to Mjau

Puno hvala na svim ovim savetima
Mjau is offline   Reply With Quote
Old 23-02-07, 22:45   #4
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

@mjau
Nema na cemu,potrudicu se uvek da napisem nesto o prirodnoj kozmetici,pozdrav

Sveže mleko

Lice vas zateže, a ostali ste bez mleka za čišćenje lica? natopite vatu hladnim mlekom i blago tapkajte po licu. Koža će se nahraniti belančevinama, vitaminima i lipidima i mlečnom kiselinom.

Mleko se može upotrebiti i kao maska za osetljivu ili oštećenu kožu. Njime se nakvasi gaza, stavi se na lice i ostavi da deluje dvadesetak minuta.
Ako imate masnu kožu, bolje je uzeti mleko bogato magnezijumom - on neutralise masnoće!!!

Prirodan lifting

Od belanca napravite sneg i njime namažite lice. izbegavajte područje oko očiju. Nakon što se maska prepuna belančevina osušila i zategnula kožu lica, isperite lice hladnom vodom! Rezultat će biti odmah vidljiv!

Last edited by pehar; 25-02-07 at 20:52..
Old 08-03-07, 14:17   #5
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Krema za učvršćivanje vrata
500ml mleka
50 ml tekućeg meda
1 belanac
6 kapi ekstrakta metvice
Istucite belanac polako mu dodavajte med, mleko i na kraju ekstrakt metvice.

Tonik
50 g listova svežeg persuna
50g svežeg ruzmarina
1/2 L mleka
Peršun i ruzmarin usitnite i prelijte uzavrelim mlekom. Pustite da odstoji i potom procedite. Ova tecnost nanosi se komadićem vate, nežno tapkajući.
Old 21-03-07, 11:07   #6
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

HIDRIRAJTE KOZU

Koža zateže, kosa puca, a oči peku i svrbe?
Lice, ruke, bedra i gornji dEo stopala imaju izrazito suVu kožu, a to nikako ne ide s hladnoćom, vetrom,,prejakim suncem, lekovima, preuskom odećom i starenjem. Ponekad je koža samo povremeno suVa, no svaka peta žena živi s time celi zivot.

Koža je osetljiva na održavanje vodom, a zaliha ceramida, koja bi trebala povezivati stanice površinskog sloja kože, topi se poput snega na suncu.
Koža bez odgovarajuće hidrolipidne zaštite propušta viruse, bakterije, i drugih Hemijskih proizvoda. Sve to povećava opasnost od upale, a upala dodatno pogoršava isušenost. Zato su kod ljudi s ovakvom kožom noge prošarane crvenim mrljama, laktovi grubi, a koža izmedu prstiju lako puca pa nastaju ranice. Prva je reakcija da ta područja namažete što masnijom kremom ili da popijete puno vode. No, koliko god bilo neophodno piti puno vode, to neće puno pomoći ovakvoj koži. Pravo je rešenje vratiti sposobnost da se sama hidrira, tj. pojačati veze medu stanicama i obnoviti prirodni, zaštitni hidrolipidni sloj kože. Treba se okrenuti kozmetičkim proizvodima koji sadrže odgovarajuće aktivne stvari - ceramide i sastojke koji ublažavaju upalne procese ( aloa veru), te mazati kožu i nekoliko puta dnevno ako je potrebno. Možete isprobati i hidratantna mleka obogćena razblaženim voćnim kiselinama, koje će odstraniti mrtve stanice kojima suva koža obiluje.
Old 29-06-07, 23:05   #7
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Volela bih kada bi neko napisao neki recept za fleke na licu koje su posledica suncannja.Kreme mi nisu pomogle
Old 05-08-07, 18:25   #8
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Za suvu kožu i ispucale ruke ovaj sapun po receptu vraća masnoću.
60g belog toaletnog sapuna
100g belog pčelinjeg voska
20g cvetova nevena
20g cvetova kamilice
50ml maslinova ulja
50ml destilirane vode
Izrendajte sapun, u vodenoj ga kupki zajedno s pčelinjim voskom istopite i ohladite. Rastrljajte cvetove, stavite u posudu koju možete zatvoriti i prelijte uljem. Ostavite da odstoji 2 dana. Iscedite kroz gusto cedilo i istisnite cvetove. Pripremite vruću vodenu kupku i u njoj istopite ulje i mešavinu voska i sapuna. Zagrejte i dodajte destiliranu vodu. Pomešajte sve u kremastu masu i dok je još topla oblikujte je u loptice. Kada se loptice ohlade, umotajte ih u svileni papir.
Old 13-08-07, 23:25   #9
Strawberry
MiM team Početnik

Strawberry's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Strawberry na dobrome putu

Pehar mozes probati ovo za fleke na licu, cula sam da su mnogima pomogli, jer kreme nijesu ni malo....

LOSION PROTIV PEGA I MRLjA
Pola kasike veoma sitno istrugane rotkvice prelijte sa jednom casom jogurta i ostavite da stoji 12 sati. Zatim procedite pomocu gaze i dobijenom losionom mazite delove tela ili lica koji su pokriveni pegama ili mrljama. Posle deset minuta isperite mlakom vodom i namazite neku hidratantnu kremu. Losion cuvajte u frizideru, onoliko dana koliko je bio rok trajanja na pakovanju jogurta koji ste koristili za pravljenje losiona.
Ps: ovaj losion sam pravila i pomogao mi je da se povuku mrlje na mestima gde su mi bile ranice od cedjena mitesera i bubuljica.

TONIK ZA UKLANjANjE MRLjA SA KOZE
U meku vodu (kisnicu) stavite dosta seckanog persuna i ostavite da stoji nekoliko sati. Procedite i dobicete tonik kojim bi trebalo nekoliko puta na dan da mazete mrlje na kozi. Ovakvim losionom mozete i da se umivate, ako imate pege a zelite da ih izbledite.

Nadam se da ce pomoci...
Strawberry is offline   Reply With Quote
Old 24-08-07, 17:59   #10
Bubica
MiM team Početnik

Bubica's Avatar

Bubica na dobrome putu
Unhappy

Molim vas,ukoliko neko zna d ami akze sta da radim sa podocnjacima???????
Ne radi se o kesicama ispod ociju,vec o crnim kolutovima,koji me izludjujuuuuuuuu
Bubica is offline   Reply With Quote
Old 27-08-07, 21:50   #11
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

Registrovan: Aug 2006
BlackWoman has disabled reputation

Probaj da staviš tufere natopljene čajem od kamilice. Ili taj godinama preporučivani krastavac. Malo više sna, hranljive kreme za to područje i valjda bude bolje.
Old 31-08-07, 10:58   #12
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

zna li mi ko reci sta da radim sa noktima koji su dobili zutu nijansu? nisam pusac tako da mislim da je zbog tamnog laka. kazu da ako dugo drzis tamnu nijansu ili je nekvalitetan lak, oksidira sta li... ja sam ga imala svega nekoliko dana i nije nekvalitetan
explosion is offline   Reply With Quote
Old 31-08-07, 10:59   #13
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

pokusala sam sa kupkama za noge, jodom, solju(jer na rukama je skoro neprimjeno), ali nije uspjelo. nesto drugo?
Old 31-08-07, 11:00   #14
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

Registrovan: Jan 2007
mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Meni se to desilo jednom od tamno crvenog laka. Od tada prvo bezbojnu podlogu, pa lak...
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 01-09-07, 08:18   #15
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Quote:
Originally Posted by mala_mu View Post
Meni se to desilo jednom od tamno crvenog laka. Od tada prvo bezbojnu podlogu, pa lak...
pa i meni je od crvenog! uglavnom stavljam bezbojni ispod, ali ne uvijek. i sta sad?
Old 01-09-07, 10:41   #16
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu

Samo nemoj koristit one ciste acetone... Imas jedan skidac laka u Oriflame, kao sa balsamom. Brzo ce ti proc to zutilo, ja nisam vjerovala kad su mi pricali, posto aceton ne sluzi u te svrhe bash...
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
Old 01-09-07, 10:57   #17
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

hvala!
Old 01-09-07, 11:15   #18
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by explosion View Post
hvala!

Ma nista.
To ti je owo...

http://www.webconsultant.com.ua/imag...1150362882.jpg
Old 04-09-07, 17:28   #19
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bubica View Post
Molim vas,ukoliko neko zna d ami akze sta da radim sa podocnjacima???????
Ne radi se o kesicama ispod ociju,vec o crnim kolutovima,koji me izludjujuuuuuuuu
e bas sam htjela da te pitam,a nikako da pitam, sad te i ne gledam,, jesi li kontrolisala bubrege?kazu da ljudi koji imaju probleme sa bubrezima imaju podocnjake.
nisu uopste ovakvi kako ih je opisalaja sam ih vidjela kad mi je ona skrenula paznju!
Old 04-09-07, 21:07   #20
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu

Za ljepsi izgled... samo se zaljubite. ja se proljepsam kad sam zaljubljena... A i smijem se stalno.
Reply

Tags
izgled, lepši

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules