MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Rezultati ankete: Da li bi ste oprostili prevaru voljenoj osobi?
Da 20 14.08%
Ne 73 51.41%
Mozda 49 34.51%
Glasači: 142. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 24-03-12, 07:48   #341
Basta
MiM team Forumaš i po'

Basta's Avatar

Registrovan: Jan 2012
Basta na dobrome putu

Ne, ne očekujem da se meni oprosti, pa ne bih ni ja oprostio. Kakvog smisla ima tu opraštanje kad je odnos već narušen? Prvo što ne bi ni došlo do prevare da je bio kako treba, a onda, kako će posle toga postat bolji kad je povjerenje prokockano? Nema tu sreće.
Basta is offline   Reply With Quote
Old 24-03-12, 09:22   #342
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

A sta kada kao u Tri boje, Plavo, otkrijes prevaru posle mnogo godina?
Kad shvatis da je neko ko je pored tebe imao dvostruk zivot dvadeset godina
i da pojma nisi imao?

................................................

Ja nikada necu prevariti nikog jer mi je ta emotivna i culna, seksualna komponenta veze najbitnija. Ja ne pravim kompromise sa svojim srcem i svojim telom, i zato sam i ostala sama. Imam organsku odbojnost prema tome.

Oni koji su me privlacili su bili budale nesvesne sebe koji su se zaneli svojom privlacnoscu i mene odbacili, da bi se posle kajali, a one koji me nisu privlacili sam odreda odbijala.

Ja ne mogu da idem sa amebom u krevet, nek je on dobar i fin do sutra.

Posto nisam sposobna da brak shvatim kao racionalni ugovor i dogovor, a ni kao prijateljstvo, nikad necu ni doci u iskusenje da varam, jer se najverovatnije necu ni udati. Imam potrebu da ulazim u veze samo ako osecam strast prema toj osobi, priznajem da mi je to pokretac.

Last edited by Lady of Rohan; 24-03-12 at 09:30..
Lady of Rohan is offline   Reply With Quote
Old 24-03-12, 10:42   #343
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by pehar View Post
Voljena osoba je pored tebe, provodite lepe trenutke zivota zajedno, sve je divno, i onda te prevari, i u pijanom i u treznom stanju. Kako reagujes na sve to? Sta da radis ?
Razumjela bih,jer je ljudski i prevariti i pogrijesiti.

Trudila bih se svim srcem da oprostim i zaboravim,ali bojim se da ne bih uspjela u tome; prevara bi me vremenom ucinila ogorcenom,sumnjicavom,gorom osobom,mozda cak i osvetoljubivom.

Postenije je partneru pozeljeti svu srecu ovog svijeta otici.
Old 24-03-12, 10:48   #344
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Quote:
Postenije je partneru pozeljeti svu srecu ovog svijeta i otici.
Strasno je kad iz nekog razloga (novac, bolest deteta ili partnera) to vise nije moguce.
Ostaje dozivotna mrznja i trpljenje...

Uzas jedan.
Old 24-03-12, 11:49   #345
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Registrovan: Aug 2010
vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Lady of Rohan View Post
Strasno je kad iz nekog razloga (novac, bolest deteta ili partnera) to vise nije moguce.
Ostaje dozivotna mrznja i trpljenje...

Uzas jedan.
Zato ja i cijenim prijateljstvo. U svako doba i noci. Ne mora da to bude partner, al zacudjujuce je da on ne bi bio prvi i najbolji oslonac u zivotu.

Quote:
Originally Posted by Basta View Post
Prvo što ne bi ni došlo do prevare da je bio kako treba, a onda, kako će posle toga postat bolji kad je povjerenje prokockano? Nema tu sreće.
Ovo sve govori, samo se postavlja sta je to " da je bilo kako treba"?

Leo Baskalja
vruc krompir is offline   Reply With Quote
Old 24-03-12, 11:55   #346
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

ne znam, je najtačniji i najiskreniji odgovor .... mogu napisati kilometarski post o tome, a zaključak će se opet svesti na te dvije riječi
Old 24-03-12, 12:05   #347
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

A najzesce mi je ono kad se otkrije prevara, pa ga/je upitas "a volis li ga ti to"

Gadno je kad dodjes u tu situaciju a tu osobu volis(kako vec) pa moras da raskrstis sa tim. Uh!

Leo Baskalja
Old 24-03-12, 19:43   #348
Basta
MiM team Forumaš i po'

Basta's Avatar

Basta na dobrome putu

Quote:
A sta kada kao u Tri boje, Plavo, otkrijes prevaru posle mnogo godina?
Kad shvatis da je neko ko je pored tebe imao dvostruk zivot dvadeset godina
i da pojma nisi imao?
Nijesam ga gledao, kako je to završilo?

Quote:
Originally Posted by vruc krompir View Post
Ovo sve govori, samo se postavlja sta je to " da je bilo kako treba"?
Da smo nas dvoje kako treba, eto to. Ako tako nešto sebi dopuštamo, onda se treba ili mijenjat nabolje ili mijenjat partnera.
Old 24-03-12, 21:47   #349
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Ko vara, taj i laze...ko laze, ne mogu imati povjerenja u njega i ne mogu ga postovati niti ocekivati da ce nesto s njim imati cvrste temelje...Spremna sam oprostiti i zaboraviti prevaru, ali ne i nastaviti dalje, jer tu pocinje pakao za oboje...

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 24-03-12, 22:43   #350
Alessandra
Amor fati

Alessandra's Avatar

Registrovan: Mar 2011
Alessandra uskoro postaje slavan

Prevara je znak koji treba uzeti za ozbiljno i dobro razmisliti o sebi i o smislu partnerstva u kome se nalazimo. Svaka prevara ima svoj uzrok i on je uvek u tome da je jedna strana nesrecna i nezadovoljna, pa zato na drugom mestu potrazi ono sto joj treba. Veoma retko se tu radi o necijem hiru kada se prevari partner, uvek je to potreba za ljubavlju, postovanjem i normalnim odnosom. Nekada je ta prevara afera za jednu noc, nekada duza ili kraca epizoda, a nekada se iz toga razvije ljubav koja odvede u novo partnertvo. Jer, mozda je bolje preziveti zemljotres da bi se izgradila stabilna kuca na drugom terenu, nego ziveti do smrti u rusevini.
Old 25-03-12, 00:25   #351
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Quote:
Nijesam ga gledao, kako je to završilo?

Ona saznaje istinu tek posle njegove smrti.
Saznaje da je zivot koji je vodila bio lazan, i prezivljava duboku krizu.
Moto sva tri dela filma je Poslanica Korincanima, Himna ljubavi apostola Pavla.

Dakle, oni koji su verovali u ljubav, pa i stradali zbog nje, imaju sansu za novi pocetak, jer su ostali verni ljubavi.

Ja najvise volim Crveno, a ako mozes, pogledaj i Dvostruki zivot Veronike, to je meni remek delo.

Volem Kislovskog, ne volem Polanskog.
Gadan mi je, surovao je sa satanistima i ubedjena sam da je znao da ce ubiti Seron Tejt, jos ono silovanje devojcice, satanisticki gad, mrzim ga.

Super je meni Kislovski.

Ako mozes da podneses kilometarske kadrove, mislim.

Ja obozavam spore kadrove.
Old 25-03-12, 18:56   #352
Basta
MiM team Forumaš i po'

Basta's Avatar

Basta na dobrome putu

Quote:
Ona saznaje istinu tek posle njegove smrti.
Saznaje da je zivot koji je vodila bio lazan, i prezivljava duboku krizu.
Nezgodno, ali može se to i drugačije posmatrati. Nije taj život bio sasvim lažan, vjerovatno nije bio ni loš (inače bi bio prekinut), samo što nije znala cijelu istinu. Možda je dobijala od njega sve što joj je bilo potrebno, samo što nije znala da to isto dobija još neka. Bolja varijanta nego da je saznala, pa nastavila živjeti u trouglu, kao što se često dešava.
Mada, nijesam gledao film, pa ne znam kakav su odnos imali.
Old 26-03-12, 12:27   #353
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Registrovan: Sep 2010
Demo has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Supernova View Post
Ko vara, taj i laze...ko laze, ne mogu imati povjerenja u njega i ne mogu ga postovati niti ocekivati da ce nesto s njim imati cvrste temelje...
U ovome i jeste suština. Prevara, ako nije jednokratna, ne dešava se tek tako, iznebuha. Ima tu mnogo premišljanja, planiranja, skrivanja, laganja, a sve to traje i traje. U svakom momentu onaj ko ne misli samo na sebe i svoj trenutni hir može reći “dosta je bilo, neću dalje”, ali ipak je mnogo onih koji se ne zaustave, već nastavljaju sa lažima i pretvaranjima, znajući kakve mogu biti posledice. E, to je ono što nikada ne bih oprostila.

Quote:
Možda je dobijala od njega sve što joj je bilo potrebno, samo što nije znala da to isto dobija još neka. Bolja varijanta nego da je saznala, pa nastavila živjeti u trouglu, kao što se često dešava.
Bolja jeste, ali ipak mislim da bi to za svakoga sa imalo osjećaja bilo potpuno poražavajuće. Paralelne veze su nešto što nikome ne bih oprostila, ni da je ne znam kakva svemirska ljubav u pitanju.
S druge strane, ako bi se desilo da me prevari jednom, da se iskreno kaje zbog toga i nema namjeru ponoviti sličnu grešku, ne bih željela da mi kaže. Ne vidim zašto bi njegovo olakšavanje savjesti bilo važnije od mog mira, a taj bi mir bio nepovratno izgubljen posle tog priznanja.
Demo is offline   Reply With Quote
Old 26-03-12, 14:56   #354
Basta
MiM team Forumaš i po'

Basta's Avatar

Basta na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Demo View Post
S druge strane, ako bi se desilo da me prevari jednom, da se iskreno kaje zbog toga i nema namjeru ponoviti sličnu grešku, ne bih željela da mi kaže. Ne vidim zašto bi njegovo olakšavanje savjesti bilo važnije od mog mira, a taj bi mir bio nepovratno izgubljen posle tog priznanja.
O tome i pričam, ono što ne znaš ne boli.
S tim što ja ne bih oprostio ni tu "jednokratnu" prevaru.
Old 26-03-12, 15:30   #355
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Jel ono da ne bude "uhvatio sam je sa drugim! prvi, treci i cetvrti... su mi pobjegli...."

Leo Baskalja
Old 22-01-13, 00:24   #356
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

kad otkrijemo prevaru osjetimo se bijedno, jadno, izigrano, nasamareno.. ne shvatamo zasto, ni kako je mogao neko da nam to uradi.. pitamo se kako nismo nista naslutili, preispitujemo i analiziramo sve dogadjaje, izgovorene recenice, trazimo znakove prevare koji su nam promakli.. ali nista nam ne pomaze, osjecamo se kao gubitnik..
ali ako to pogledamo iz drugog ugla potpuno je drugacije..
voljeli smo nekog, vjerovali i dali smo dio sebe iskreno,srcem.. vjerovali smo nekome jer volimo vjerovati u dobro u ljudima, u ljubav i u rijec.. niko nas nije tjerao da vjerujemo, izbor je samo nas.. zauzvrat dobili smo lijepe trenutke koji su nas u vrijeme trajanja cinili sretnima..
onaj koji nas je prevario nije ni svjestan da on ustvari gubi..i to mnogo jer gubi osobu koja je vjerovala u njega svim srcem..
a prevareni,...gubi li što?
da, gubi.. varalicu..
i, ko je onda u stvari pravi gubitnik?
seka is offline   Reply With Quote
Old 22-01-13, 01:02   #357
Soul
Universe

Soul's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Soul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auru
Send a message via MSN to Soul Send a message via Skype™ to Soul

Prevare nema, prevara je iluzija, jest da zna zaboljet kad je partner sa nekim drugim, ali partner nije nase vlastnistvo, rob. Partner ima svoj zivot i svoju slobodu da zivi zivot kako zeli. Voljeti nekog iskreno, znaci voljeti tu osobu onakvu kakva jeste, ne zato sto uzvraca ljubav. Sjetite se kad ste bili zaljubljeni, tada vas ta osoba nije voljela, niti ste je dovoljno poznavali ali opet ste imali jaka osjecanja prema njoj, ma kakva god ona bila.
Ali kad se upustite u ljubav onda sagledavate stvari sa posesivne tacke gledista, zelite je samo za sebe, ko da je vasevlasnistvo, ko da se on/ona nista ne pita.

Jeste li sa osobom zato sto vam je vjerna ili vas cini srecnim, ispunjenim?
Ako vam partner pruza ljubav, cini vas srecnim, pazi vas, ne zapostavlja vas, zar je bitno sta radi bez vas???
Mozda je problem u vama jer je partner vidio da ne moze biti iskren prema vama kad je njegova/njena sloboda u pitanju tj da zeli i sa strane malo provada, jer ne zeli da vas izgubi a onda kad saznate osjecate se prevareni!
Da ste partneru rekli da ga prihvatate takvog kakav jeste i da bude iskren prema vama, da cete biti razumni i dat mu slobodu koju zahtjeva, tada bi znali cemu ste izlozeni, samim time bi i vi imali slobodu jednaku partnerovoj ako vam odgovara i ne bi se osjecali prevarenim.

Osobe uglavnom zele da bude onako kako one misle i zele ne pitajuci se sta drugi misle i zele, na kraju kad nije po njihjovom osjecaju se prevarenim, zato sto sami sebe zavaravate.

Narod se budi, ne spava kao sto su nekad spavali i zivjeli pod komandom, nogom. Danas narod tezi za slobodom, da bude ono sto u istinu jeste, slobodno bice ali jos uvijek zivi u sistemu i mentalitetu koji namece kontrolu.
Odredjeni ljudi predani kontroli iz navike kako se postupa ili postupalo sa njima, to prenose ili zahtjevaju, tako da ne cjene tudju slobodu. Takve osobe u ljubavi hoce partnera samo za sebe i po mogucnosti ga izdresiraju.
Sada zivimo gdje je stanje izmjesano i sa omladinom se krece ka totalnoj slobodi partnera.
Tako da ce se sve manje osjecati prevarenima, idemo dalje, sledeci!...
Old 22-01-13, 10:03   #358
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Onaj ko vara, prvenstveno vara sebe.
Old 31-07-15, 07:13   #359
stefan357965
MiM team Početnik

Registrovan: Jul 2015
stefan357965 nepoznate kvantitete u ovom trenu

Moj stav je ne iritiraj sudbinu

Među članovima ovog benda su i muzičari sa Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu, kao i vicešampion sveta u harmonici!

Znajte da će Vam ovaj bend pružiti zabavu na kakvu niste navikli i da ćete prepričavati ludu atmosferu koju ste osetili na toj svadbi!
stefan357965 is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
prevara

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules