MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 10-10-14, 12:01   #1
deep dark river
Najbolja Forumašica

deep dark river's Avatar

Registrovan: Jan 2010
deep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu auru
Default Da li umete da osetite zahvalnost?

Desavaju vam se lepe stvari, imate neke lepe dozivljaje, lepa iskustva... da li tada osetite zahvalnost koja nije konkretno usmerena nekome ili necemu? Samo ste jednostavno u stanju neke zahvalnosti... Osecate da ste posebno srecni, mozda se eventualno zapitate da li to zasluzujete...

Da li vam je ovo poznato?

Primetila sam da je to velika retkost. Sta mislite zbog cega?

Da li je ovde rec o vestini ili o duhu?
deep dark river is offline  
Reply With Quote
Old 11-10-14, 07:20   #2
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

Malo ko gleda na taj nacin. Mnogi primijete to sto su imali tek kad ga izgube.
Nije fraza vec nesto smo vise puta iskusili na svojoj kozi.

Kad je familija zdravo i dobro i kad ima osnovne potrebe zadovoljene onda mi se cini da je to 95% od svega sto nam je potrebno. Po meni sta god da radimo ne trebamo ugroziti procenat koji vec imamo. Mnogi u trci za novcem, karijerom i sl. ne biraju sredstva da dokuce tih 5% a na kraju cesto plate vecu cijenu.
Upravo je to razlog sto nisu bili dovoljno svjesni i zahvalni na onome sto vec imaju.
Kviz u sve 16 | BESPLATNO reklamiraj firmu
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Old 11-10-14, 08:11   #3
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation

Rekla bih da je to vise vjestina nego stanje duha. Zapravo, kad se ovlada tom vjestinom to i postane stanje duha.
Ljudi se na to trebaju podsjecqti, ne od strane drugih ljudi vec sami sebe. Uvesti to kao dnevnu rutinu.Cesto ne vidimo i ne cijenimo ono sto imamo jer smo zaslijepljeni zeljom za onim sto nemamo. Rastu apetiti, raste i nezadovoljstvo
Old 11-10-14, 08:36   #4
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Zahvalnost što nam je dobro? Meni to izgleda kao da treba da se zahvalim normalnosti. Zar je to potrebno? Zar treba da se osjećam zahvalnim i da očekujem zahvalnost za normalnost? Ili da osjećam zahvalnost zato što nešto nije nenormalno, što nije loše? Da li su bolest i smrt nenormalnosti? Nažalost nisu. To su potpuno normalne pojave u prirodi, kosmosu, svijetu. Naše želje da prevladamo i bolest i smrt su takođe normalne kao i bolest i smrt. ... Ipak, osjećam zahvalnost na normalnost, iako smatram da je ne trebam osjećati, je biti normalan je normalno. A normalno je slaviti život sa sviješću da je prolazan i promjenjiv i da ništa, pa ni mi nije vječan. To osjećanje zahvalnosti zapravo je praktična ljubav. Kada se ljubav pokazuje u svemu što se živi pokazuje se i zahvalnost. Pokažimo ljubav i pokazaćemo zahvalnost.
Old 11-10-14, 10:30   #5
deep dark river
Najbolja Forumašica

deep dark river's Avatar

Registrovan: Jan 2010
deep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Derek_Trotter View Post
Malo ko gleda na taj nacin. Mnogi primijete to sto su imali tek kad ga izgube.
Nije fraza vec nesto smo vise puta iskusili na svojoj kozi.
Ima jedan citat, zaboravih ko je rekao... ali glasi otprilike ovako: "Ljudi kazu da ne znas sta imas dok to ne izgubis. Ustvari, istina je da si znao sta si imao samo ti nije palo na pamet da ga mozes izgubiti."

Mislim da tu dolazimo bas do ovoga... Dobre stvari se uzimaju zdravo za gotovo, dozivljavamo ih kao nesto sto nam po nekom pravu pripada... A po kom pravu bi nam bilo sta lepo pripadalo... Da li se bilo ko to zapita? Zasto ljudi ocekuju ili cak zahtevaju srecu... Da li je sreca neko nase pravo?

Uglavnom se ljudi koncentrisu na lose stvari, njima posvecuju vise paznje i kao da se bolje snalaze u ulozi zrtve ili nekog nesrecnika protiv koga se ceo svet urotio.

Quote:
Originally Posted by Afrika View Post
Rekla bih da je to vise vjestina nego stanje duha. Zapravo, kad se ovlada tom vjestinom to i postane stanje duha.
Ljudi se na to trebaju podsjecqti, ne od strane drugih ljudi vec sami sebe. Uvesti to kao dnevnu rutinu.Cesto ne vidimo i ne cijenimo ono sto imamo jer smo zaslijepljeni zeljom za onim sto nemamo. Rastu apetiti, raste i nezadovoljstvo
Slazem se. Raste grabez i gomilanje

Quote:
Originally Posted by nihil View Post
Zahvalnost što nam je dobro? Meni to izgleda kao da treba da se zahvalim normalnosti. Zar je to potrebno? Zar treba da se osjećam zahvalnim i da očekujem zahvalnost za normalnost? Ili da osjećam zahvalnost zato što nešto nije nenormalno, što nije loše? Da li su bolest i smrt nenormalnosti? Nažalost nisu. To su potpuno normalne pojave u prirodi, kosmosu, svijetu. Naše želje da prevladamo i bolest i smrt su takođe normalne kao i bolest i smrt. ... Ipak, osjećam zahvalnost na normalnost, iako smatram da je ne trebam osjećati, je biti normalan je normalno. A normalno je slaviti život sa sviješću da je prolazan i promjenjiv i da ništa, pa ni mi nije vječan. To osjećanje zahvalnosti zapravo je praktična ljubav. Kada se ljubav pokazuje u svemu što se živi pokazuje se i zahvalnost. Pokažimo ljubav i pokazaćemo zahvalnost.
Mislim da je potrebno. Mislim da je to srecan zivot koji tek onda mozemo da okusimo a ne samo da njim prohujimo u vecitoj trci za necim.
Na kraju krajeva, i sam zivot je dar. A pogotovo ako nam se desi nesto lepo, cemu dozvolimo da nas preplavi... U tim momentima, retko ko se zapita- zasto se ovako nesto bas meni desilo. Dok ce neizostavno to pitanje postaviti ako mu se desi nesto lose... E tu je po meni srz.

Da li je rec o potrosackom drustvu koje smatra da mu sve pripada i da je sve tu da bi ga ono iskoristilo i bacilo? Da sve treba da mu sluzi; stvari, priroda, ljudi... Da je on neki "centar univerzuma"

Nisam pomislila da je rec o ljubavi... Zanimljivo glediste. Mozda ima neke veze... Onda bi to bila bezuslovna i bezlicna ljubav, ljubav koju u sebi nosimo.
deep dark river is offline   Reply With Quote
Old 12-10-14, 00:56   #6
Tašana
MiM team Guru

Tašana's Avatar

Registrovan: Apr 2007
Tašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjemTašana dragulj među dragim kamenjem

Umijem, osjecam. Dala sam sebi u zadatak da cesto (sto cesce) prosetam svakom prostorijom stana i sjetim se kakve sam bila srece... Ili, da gledam fotografije i prisjetim se svakog tog momenta. U to ime, oblijepih galeriju slicicama, bez ramova i reda. Njih dvoje su sve sto sam oduvijek zeljela. Da sam ih zamisljala ne bih mogla tako. I neke druge sitnice... Nista toliko bitno.
A, ipak... brine me ova vecina vremena koju provodim jurnjavom za novcem i opstankom. I konstantna mucnina i gadjenje na stvari i situacije na koje nailazim. A na koje se ne moze uticati. I tako, te crne misli, nikako obrisati. Bez obzira na to koliko zahvalnosti bilo na svemu ostalom...
Old 14-10-14, 07:15   #7
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by deep dark river View Post
Nisam pomislila da je rec o ljubavi... Zanimljivo glediste. Mozda ima neke veze... Onda bi to bila bezuslovna i bezlicna ljubav, ljubav koju u sebi nosimo.
Ja kada osjećam zahvalnost preplavi me slično stanje kao kada osjećam ljubav. Ispunjenost pozitivnom energijom mira. Čitavo biće bude preplavljeno snagom blagosti i spokoja. Nemoguće mi je da osjetim jedno a da ne osjetim i drugo. Ljudski darovi se daju sa ljubavlju. Zahvalni smo što postoji neko ili nešto što u nama rađa ljubav. Pri tom ne mislim na materijalne darove u formi neke stvari, već darivanje sebe i svoje životne energije koja slavi samu sebe. ... E sad, da li je ljubav bezuslovna i bezlična? Kao pojava sama po sebi ne postavlja neke uslove niti određene ličnosti. Ali pošto slavi život onda je sve što slavi život i čini ga boljim svojstveno ljubavi, a time i zahvalnosti. Zahvaljuemo se za ljubav, za ono što doprinosi životu. ...
Old 17-10-14, 23:21   #8
Paramanand
Moderator

Registrovan: Jan 2008
Paramanand has disabled reputation

Neko jednom negdje zapisa da je sposobnost iskrenog izražavanja zahvalnosti najbolji pokazatelj čovjekovog unutrašnjeg duhovnog i moralnog zdravlja. Jedna fina priča vrlo lijepo ilustruje tu dubinu i širinu pogleda na život, poštovanje svijeta oko sebe, mudrost - temelje na kojima počiva taj veličanstveni osjećaj:

Pred sezonu monsuna jedan starac kopao je rupe u svojoj bašti.
- “Šta radiš?” – pitao ga je susjed.
- “Sadim mango”, odgovorio je starac.
- “Zar misliš da ćeš stići da probaš plodove?”
- “Ne, tako dugo neću poživjeti, ali drugi hoće. Palo mi je na pamet da sam čitavog života jeo mango koji su drugi sadili. Ovo je moj način da im zahvalim.”
Paramanand is offline   Reply With Quote
Old 18-10-14, 08:44   #9
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Po nekom nepisanom pravilu, ljudi misle da zaslužuju bolje - bolju državu, bolji posao, bolje prihode i stalno su u stanju nezadovoljstva i nezahvalnosti. Na taj način pojačavamo vibraciju takvog stanja, pa smo iz dana u dan sve dalje od sreće. S druge strane, izolovani smo od vlastite odgovornosti i sopstvene uloge u svom životu, lakše nam je vjerovati da smo žrtva sistema, okolnosti ili drugih ljudi, stvarajući savršen alibi za nezahvalnost i nezadovoljstvo.

Zahvalnost je stanje, način života, jedno od lica ljubavi.

Meni je jedna rečenica pomogla da shvatim suštinu zahvalnosti:

"Što više zahvaljujemo na onome što imamo to će biti više onoga na čemu trebamo biti zahvalni."

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 18-10-14, 16:36   #10
Paramanand
Moderator

Paramanand has disabled reputation

Ovako to izgleda:

"Mala djevojčica sa snimka dobila je rođendanski poklon kojem se nije nadala.

Slavljenica je zažmurila, a roditelji su joj rekli da ispruži ruke.

Međutim, čim je osjetila toplo pseće krzno u rukama, briznula je u plač od sreće!

Psić ju je toliko oduševio, da nije mogla da prestane da plače".

https://www.youtube.com/watch?v=G7N9IA4cVDs
Paramanand is offline   Reply With Quote
Old 20-10-14, 09:22   #11
En*
MiM team Početnik

Registrovan: Oct 2014
En* uskoro postaje slavanEn* uskoro postaje slavanEn* uskoro postaje slavan

Quote:
Kod nekih ljudi je vještina stečena sa iskustvom (obično teškim i bolnim) a kod nekih je stanje duha, jednostavno su takvi, zahvalni za svaki dan. To su oni što znaju da žive.
Što se mene tiče umijem povremeno da budem zahvalna životu, ređe nego što bi trebalo ali učim se. Ljudima sam zahvalna uvijek i za svaku sitnicu.
En* is offline   Reply With Quote
Old 20-10-14, 14:36   #12
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Previdio ovo pitanje, a veoma je interesantno i značajno, jer zadire u suštinu zahvalnosti i ljubavi. Vještina je forma, tehnika, nešto naučeno, spoljašnje, gluma, ... Zahvalnost i ljubav su utemeljene u duhovnosti, u spoju duha i duše, onog (raz)umskog i inteligibilnog sa onim emocionalnim i osjećajnim. Naravno, vještinom može da pomogne da ono što je u duhu bude bolje manifestovano, ali sama vještina je kao tijelo bez duše, ... Zahvalnost i ljubav nisu moguće bez utemeljenosti u duhu. ...
Old 21-10-14, 10:07   #13
En*
MiM team Početnik

Quote:
Originally Posted by nihil View Post
Vještina je forma, tehnika, nešto naučeno, spoljašnje, gluma, ... Zahvalnost i ljubav su utemeljene u duhovnosti, u spoju duha i duše, onog (raz)umskog i inteligibilnog sa onim emocionalnim i osjećajnim. Naravno, vještinom može da pomogne da ono što je u duhu bude bolje manifestovano, ali sama vještina je kao tijelo bez duše, ... Zahvalnost i ljubav nisu moguće bez utemeljenosti u duhu. ...
Slažem se da zahvalnosti i ljubavi nema bez utemeljenosti u duhu, neki se nikad ne nauče ni da vole ni da budu zahvalni, ali ne slažem se da vještina gluma. U učenju nema ničeg lažnog.
Old 21-10-14, 10:22   #14
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Originally Posted by En* View Post
Slažem se da zahvalnosti i ljubavi nema bez utemeljenosti u duhu, neki se nikad ne nauče ni da vole ni da budu zahvalni, ali ne slažem se da vještina gluma. U učenju nema ničeg lažnog.
Naučeno može biti sa uvidom koja proizlazi iz duhovnosti, a može biti oponašanje, ponavljanje, navika, rutina i sl. Kad sam rekao naučeno onda sam mislio na u drugu formu učenja koje nije produhovljeno već mehaničko. Npr. ljudi mogu da nauče lijepe manire i propisane načine ponašanja, ali to ne znači da su oni zaista takvi. Njihovo ponašanje je gluma, lažnost, opsjena, mađioničarski trik ... Zahvalnost i ljubav nisu naučene forme, već suštinske osobine. Naizgled je bolja i lažna zahvalnost i ljubaznost nego otvoreno nepoštovanje i nasilje, ali gore je ako je ta lažnost priprema za nasilje. Nezahvalnost može biti nemarnost, ali lažna zahvalnost je samo priprema za zlo. Zato naučena zahvalnost u smislu forme iza koje ne stoji suština, već je suština negdje drugo predstavlja potencijalno mnogo veći problem nego nezahvalnost. ...
Old 21-10-14, 21:55   #15
alea
Moderator

alea's Avatar

Registrovan: Aug 2012
alea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svima

To se kratko i jasno zove: licemerje.

Mada postoji i ona druga krajnost, jer u svemu covek treba biti umeren pa tako i osecaju zahvalnosti.
Neke stvari su naprosto prirodne i podrazumevaju se, a preterani osecaj zahvalnosti ume da bude opasan i koban za samopostovanje, jer covek moze da se oseca manje vredan i samim tim zahvalan za sve i svasta, cak i za stvari koje mu prirodno sleduju i podrazumevaju se.

Navescu primer svog sina, koji je kao mali, uceci se lepim manirima, poceo da se zahvaljuje i izvinjava za sve i svasta, za svaku mogucu sitnicu.
Meni je to pocelo da smeta, jer sam osetila da to ne ide na dobro, i da lako moze da bude opasno za gradjenje njegovog samopostovanja, narocito kada mi se za svaki obrok poceo zahvaljivati i izvinjavati sto moram da mu ga spremim, da sam ga bukvalno izgrdila, jer sam osetila da lako moze da zavrsi sa osecajem manje vrednosti.

U svemu treba biti umeren, pa tako i u osecanju i izrazavanju zahvalnosti.
Old 22-10-14, 07:38   #16
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Quote:
Meni je to pocelo da smeta, jer sam osetila da to ne ide na dobro, i da lako moze da bude opasno za gradjenje njegovog samopostovanja, narocito kada mi se za svaki obrok poceo zahvaljivati i izvinjavati sto moram da mu ga spremim, da sam ga bukvalno izgrdila, jer sam osetila da lako moze da zavrsi sa osecajem manje vrednosti.
Moj sin je isto razvio naviku da zahvaljuje na hrani, poslije svakog obroka kaže: "hvala mama i tebi i Bogu" i izgovori u sebi neku svoju "tajnu" molitvu, ima neki svoj ritual što se meni jako dopada. Zahvalnost ubija oholost i onaj osjećaj da smo bogom dati i da nam sve po defaultu pripada.

Ja se ne zahvaljujem toliko ljudima, koliko u sebi stalno osjećam neku zahvalnost prema svemu što me okružuje, zahvalnost više doživljavam kao stanje svijesti nego potrebu da je verbalno izražavam.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 22-10-14, 08:53   #17
En*
MiM team Početnik

Quote:
Originally Posted by Supernova View Post
Zahvalnost ubija oholost i onaj osjećaj da smo bogom dati i da nam sve po defaultu pripada.

Ja se ne zahvaljujem toliko ljudima, koliko u sebi stalno osjećam neku zahvalnost prema svemu što me okružuje, zahvalnost više doživljavam kao stanje svijesti nego potrebu da je verbalno izražavam.
Kako ti lijepo i jednostavno izložiš ono što ja mislim ali ne bih umjela tako izraziti.
Ne mislim da nam išta po defaultu pripada, to vidimo tek kad izgubimo ono što smo smatrali da se podrazumijeva.
Old 22-10-14, 10:24   #18
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Ima jedna sufijska priča o zahvalnosti.
Neki je mudrac prolazio kroz selo i naišao na čovjeka koji je imao ogromno imanje, stoku, bogatstvo, žena, djece, i taj čovjek mu kaže:
- Meni je dosadilo ovoliko bogatstvo, ali ono pristiže mimo moje volje. Molim te reci mi, šta da uradim da mi prestane pristizati, jer ne mogu više da vladam situacijom, želim samo normalan život?
Mudrac mu na to odgovori:
- Prestani zahvaljivati.

Malo kasnije nailazi na čovjeka koji je sjedio go, ogrnut samo hrpom pijeska, i on mu reče:
- Molim te, reci mi, čime sam ja zaslužio ovoliko siromaštvo, nemam se čime ni odjenuti. Šta da uradim da mi se situacija promijeni. Mudrac mu reče:
- Počni zahvaljivati.
Siromah na to podiže ruke i viknu:
- Na čemu da zahavljujem?
Tada puhnu vjetar i odnese i onaj pijesak kojim je bio ogrnut.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 22-10-14, 22:04   #19
alea
Moderator

alea's Avatar

Registrovan: Aug 2012
alea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svima

Quote:
Originally Posted by Supernova View Post
Moj sin je isto razvio naviku da zahvaljuje na hrani, poslije svakog obroka kaže: "hvala mama i tebi i Bogu" i izgovori u sebi neku svoju "tajnu" molitvu, ima neki svoj ritual što se meni jako dopada. Zahvalnost ubija oholost i onaj osjećaj da smo bogom dati i da nam sve po defaultu pripada.

To je lepo, pohvalno i uzvšeno iz ove naše perspektive, ljudi koji su se toliko bavili sobom da su prevazišli svoj ego, ili su kao što i sama kažeš, doživeli neka viša stanja svesti.

Ali život je zaista surova arena, u kojoj nas čekaju razne zveri, i treba biti mentalno i fizčki i psihički snažan da se sa svim uhvatiš u koštac a da ne dozvolš sebi da ispadneš konformista.

Za mene je osećaj zahvalnosti zaista uzvišena emocija, koju takodje osećam više kao pozitivan osećaj koji mi budi neku životnu radost i optimizam. Jer takav čovek u svemu može da vidi dobru stranu. Ali mislim da se i to stanje svesti gradi kroz vreme, iskustvo i godine.
Old 25-10-14, 18:47   #20
belicasto
MiM team Početnik

Registrovan: May 2014
belicasto nepoznate kvantitete u ovom trenu

kad te zahvalnost dodirne iznenada,ni iz cega sto se dogodilo u danu....kad ne zavisi od dobrog ili loseg raspolozenja,kad se tren zaustavi i kad te samo pomiluje osecaj najblizi osecaju srece

moguce da sam nekoliko puta osetila taj rekla bih mali blagoslov i uvek se nasmesim kad se prisetim trenutka

da,umem da osetim zahvalnost...i onu svakodnevnu,izazvanu tudjom dobrotom,a i onu kakvu je opisah
belicasto is offline   Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules