MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 23-04-12, 21:34   #21
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Imam dva dobra druga, njihove tajne uvijek pažljivo čuvam.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 23-04-12, 21:38   #22
nisan
charlie

nisan's Avatar

Registrovan: Nov 2007
nisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Yosemite Sam View Post
Imam dva dobra druga, njihove tajne uvijek pažljivo čuvam.
a oni tvoje?

i kako čuvaš tajnu jednog druga koja se odnosi na drugog a nije baš lijepa?

nisan is offline   Reply With Quote
Old 23-04-12, 21:44   #23
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Čuvaju i oni moje, i srećom, ta dvojica nemaju ružnih tajni.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 24-04-12, 05:53   #24
Basta
MiM team Forumaš i po'

Basta's Avatar

Registrovan: Jan 2012
Basta na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Daci View Post
Jeste li osoba kojoj često povjeravaju tajne? Znate li ih čuvati?

Često sam se našla u situaciji kada mi je povjerena tajna koju sam morala čuvati, a s druge strane sam bila svjesna da time radim medvjeđu uslugu i toj osobi i još nekolicini.... Šta biste vi napravili?
Da, ljudi mi povjeravaju tajne i znam ih čuvati, što ne bude uvijek prijatno. Ako sam svjestan da se radi o nečemu što ugrožava druge, bilo onoga ko mi je tajnu povjerio, bilo nekog drugog, ćutaću pred drugima, ali to ne znači da neću pokušavati uticati na njega da preduzme nešto što bi situaciju popravilo. Ne mora da znači da ću u tome uspjeti, ali bar ću učiniti ono što mi savjest nalaže.
Basta is offline   Reply With Quote
Old 24-04-12, 08:33   #25
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Daci View Post
Jeste li osoba kojoj često povjeravaju tajne? Znate li ih čuvati?

Često sam se našla u situaciji kada mi je povjerena tajna koju sam morala čuvati, a s druge strane sam bila svjesna da time radim medvjeđu uslugu i toj osobi i još nekolicini.... Šta biste vi napravili?
Jesam.

Znam.

Popricala bih sa onim ciju tajnu cuvam o (bez)smislenosti cuvanja te tajne,ali je nikad prva ne bih prevalila preko usta.
Old 24-04-12, 12:23   #26
Alessandra
Amor fati

Alessandra's Avatar

Registrovan: Mar 2011
Alessandra uskoro postaje slavan

Ne mesam se u tudje zivote i ne izigravam sudiju. Ako mi neko nesto poveri, to je za uvek zakopano kod mene. Nikada to ne spominjem, osim ako sama ta osoba koja mi je poverila tajnu, zeli da razgovara o tome. Ja licno nisam tip koji bi se poveravao nekome, jer smatam da covek pre svega, treba da zna da cuva svoje tajne, jer ako to ne zna, kako ce da cuva tudje?
Old 24-04-12, 15:41   #27
MARINER
MiM team Forumaš

MARINER's Avatar

Registrovan: Mar 2011
MARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auruMARINER ima famoznu auru

Ja imam jednog poznanika , koji uvjek oda tajnu , mora da izleti o temama koje se zakleo da ce cuvati. Interesntno, kada god miu se podvuce, cuvaj to , nikome ne pricaj, ovo je izmedju nas, on uvjek to oda. A kad mu se kaze suprotno, slobodno pricaj, ovo je javna stvar, treba da mnogi znaju o tome, e tad on to ne govori,cuti i sacuva za sebe. Zanimljivo !

E sad kada su mnogi skontali taj njegov cudan hir, onda kad treba da se nesto sacuva od usiju drugih, njemu se kaze slobodno pricaj, i zbog toga on ce to uspjesno drzati u tajnosti, i tako ce se postici planirani cilj.
Udara kontru i prkos, neda da mu neko drugi namece sta da radi.

Svakakvih ljudi na ovom svijetu.

Last edited by MARINER; 24-04-12 at 15:42..
MARINER is offline   Reply With Quote
Old 03-05-12, 13:29   #28
Margarita
MiM team Forumaš

Margarita's Avatar

Registrovan: Apr 2012
Margarita na dobrome putu

Povjeravaju mi se često i ne iznevjeravam to povjerenje, ali ako ću baš iskreno, imam želju da o tome govorim s drugim ljudima, posebno ako ih se tiče.
Obuzdam se, naravno, ali ne baš lako.
Nedavno sam čitala da je utvrđeno da je ljudima čuvanje tajne neka vrsta ne samo psihičkog, već i fizičkog opterećenja.
Čudno zvuči, ali možda i jeste tako.
Margarita is offline   Reply With Quote
Old 03-05-12, 13:48   #29
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Brbljiva sam za mnogo sta, pa i svoje tajne znam da istrtljam i da budem previse otvorena, ali za krupne stvari cutim i ne izneveravam svoje prijatelje.

Znam da ispricam sta ne treba, ali - retko slucajno.

Ili u nekakvom nastupu besa, ako mi neko nije blizak i ako me povredi.

Trudim se da procenim sta treba pricati i koliko, i mislim da sa godinama postajem pouzdanija. Trudim se.

Jeste mi ta prevelika poverljivost i otvorenost mana.

Ipak, ne zloupotrebljavam ono sto znam o drugima,
samo umem biti nepromisljena.

Cuvam se toga i nisam zlonamerna.

Ljudi imaju poverenja u mene i poveravaju mi se.
Njihove svetinje su i moje svetinje.

Last edited by Lady of Rohan; 03-05-12 at 14:52..
Lady of Rohan is offline   Reply With Quote
Old 20-07-14, 11:33   #30
Aurelia
MiM team Forumaš i po'

Aurelia's Avatar

Registrovan: Sep 2013
Aurelia has disabled reputation

Ovo mi je trenutno aktuelna tema pa nije na odmet osvjeziti je malo.
Svojih tajni nemam jer svoje ne znam cuvati pred ljudima koje volim, bio to partner ili prijatelj.
Tudje - velike, poneku mracnu/tuznu - cuvam k'o oci u glavi, ako treba o tome pricati pricam iskljucivo sa osobom koja mi je tu tajnu povjerila.
Ovo sto nihil kaze o govorenju svega partneru - u to sam vjerovala do prije nekoliko mjeseci. Nista ruznije i bjednije od protracenog povjerenja.

Tags
Čuvanje, tajne

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules