MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 19-04-14, 17:52   #1
beskrajnost
MiM team Expert

Registrovan: Feb 2007
beskrajnost has disabled reputation
Send a message via MSN to beskrajnost
Default Sto je smatrate uspijesnim zivotom?

Kad bi smatrali osobni uspijeh u zivotu sto bi to bilo?
Dali je uspijeh ako vasi prijatelji/poznanici imaju karijeru i pri vrhu su uspijeha i dobro zaradjuju. Dali to za vas znaci uspijeh i dali im zavidite?

Dali je uspijeh ako vidimo da samohrana majka uspijeva odhranit djecu unatoc teskim uvjetima?

Sto znaci za nekog uspijeh u zivotu? Biti uspijesan? Znam previse teoricara koji tvrde da ako osoba nije uspijesna u poslovnom polju da zapravo nikad i nije bila sretna, dali je to istina?

Ja sam osobno zadovoljna sa svojim uspijehom kojim sam postigla. Ne nemam neku karijeru, zivjela sam na drugacijem kontinentu neg je ovaj , bila svuda pomalo. Dali je to bilo neki vrsta uspijeha i zadovoljstva? Ne bas, ali iskustvo da. Moj najveci uspijeh sam sad tek postigla, jer sam uspijela naci mir i zadovoljstvo u mjesto gdje se nalazim, gdje me ljudi ne zamaraju, gdje jednostavno mogu reci psihcki sam odmorna.

Znaci sto je za vas uspijeh a sto ne uspijeh?

Last edited by beskrajnost; 19-04-14 at 18:35..
beskrajnost is offline  
Reply With Quote
Old 19-04-14, 21:24   #2
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Registrovan: Jul 2008
Sanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tunelu

Ako umijemo odrediti prioritete u zivotu,onda nam je potreban i jasan cilj da bi se ti isti prioriteti ostvarili.Nema toga izbora u zivotu koji nema neku svoju cijenu.E sad koliko imamo hrabrosti,volje,da se suocimo,sa svim preprekama i rizicima,zavisi od osobe do osobe.Pa onda kazem sebi,ljubav,rad ,hrabrost,znanje,zdravlje(ne nuzno ovim redosledom) su ti neki aspekti u zivotu koji preodredjuju uspjeh.Koliko sebe mogu da pronadjem u navedenom?Nema se tu mnogo razmisljati,ne zivim u oblacima,realna.Uspjeh je Marija,bolest koju sam pobijedila,sitna zadovoljstva koja sebi mogu da priustiti,moj dom,moj mir sa samom sobom.Za mnoge stvari u zivotu nijesam imala motivacije a onda i hrabrosti da uradim,ali kad bih zivot preodredila u kajanju i za propustenim sansama,gdje bi mi bio kraj.Ipak, imam taj plan i cilj koji polako i sigurno sprovodim u djelo,tu ne odstupam,i tu mi ne hvali ni volje ni motivacije ni hrabrosti.Jasno zacrtan cilj.
Old 20-04-14, 08:12   #3
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Uspjeh je stvarati smisao u onome što živimo sa stalnom notom humanosti i filantropije.
Gdje će ko naći smisao i kako, da li vlastitim trudim ili nametnutim uslovima života nije bitno ukoliko u tome uspijevamo stvarati smisao. Jednostavno, uspjeh u životu je naći/stvarati smisao života.
Old 20-04-14, 09:38   #4
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Slažem se. Život sa sa kontinuiranim osjećajem smisla.

Dodao bih da sam uzrok smisla ili čak postojanje uzroka smisla nije toliko bitno, jer je smisao arhetip.
Airbender is offline   Reply With Quote
Old 21-04-14, 02:24   #5
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Svi znamo sta znaci uspeh u nekom uobicajenom smislu,
ali on, nazalost, ne znaci uvek i srecu.

Mozes biti jako uspesan u spoljasnjem smislu i intimno nesrecan,
a mozes imati i prosecnu sudbinu i biti srecan.

Nije malo ljudi upropastila preterana ambicija, koja je ucinila da postanu nezahvalni i nesvesni stvari koje imaju.

S druge strane, kad god sam upoznavala veoma uspesne ili bogate ljude, obicno to prati mnogo drugih nesreca i cesto nisu takvi kakve sebi predstavljuju drugima.

Za mene je uspeh ziveti u skladu sa sobom i svojim istinskim potrebama.

Ponekad ni previse toga nije za nas.

Skromnost cuva zdrav razum.
Old 02-05-14, 10:27   #6
ibis
MiM team Expert

ibis's Avatar

Registrovan: Dec 2013
ibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tuneluibis svjetlost u tunelu

Definicija uspeha

Smejati se često i mnogo.
Zadobiti poštovanje pametnih ljudi i ljubav dece.
Zaraditi poštovanje iskrenih kritičara i izdržati izdaju lažnih prijatelja.
Uživati u lepoti.
Nalaziti najbolje u drugima.
Učniti svet bar malo boljim- bilo da se radi o zdravom detetu, lepoj bašti ili promeni na bolje u društvu.
Znati da je bar neko lakše disao jer si ti živeo.

To je uspeh!

Ralf Waldo Emerson
ibis is offline   Reply With Quote
Old 02-05-14, 19:04   #7
Fenixxx
MiM team Forumaš i po'

Fenixxx's Avatar

Registrovan: May 2008
Fenixxx uskoro postaje slavanFenixxx uskoro postaje slavanFenixxx uskoro postaje slavan

Success consists of going from failure to failure without loss of enthusiasm. ~Winston Churchill
Old 06-05-14, 15:32   #8
Paramanand
Moderator

Registrovan: Jan 2008
Paramanand has disabled reputation

Uspjeh je spoznati smisao života, što je i uslov za uživanje u njemu.
Paramanand is offline   Reply With Quote
Old 06-05-14, 21:04   #9
nisan
charlie

nisan's Avatar

Registrovan: Nov 2007
nisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu auru

ekvilibrijum spoznaje o sebi i sebe

nisan is offline   Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules