MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija

Notices

Psihologija Za one koji vole da analiziraju

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 29-07-08, 20:34   #61
Almsivi
MiM team Početnik

Almsivi's Avatar

Registrovan: Jul 2008
Almsivi na dobrome putu
Send a message via ICQ to Almsivi Send a message via MSN to Almsivi Send a message via Yahoo to Almsivi Send a message via Skype™ to Almsivi

Psihologija nije perfektna. Sistem psihologije sadrzi mnogo rupa, neobjasnjivih stvari.
Za sire i bolje shvatanje psihe ljudi, obavezno je pored psihologije, drzati se jos po nekoliko
nekonvencionalnih sistema, ezoterije, misticizma...

Npr, neobicne stvari jednostavno psiholozi prirpisu halucinacijama, snovima, decjoj bujnoj masti...

Dok realno svaka misao ima svoj razlog, izvor, energiju, oblik...
Old 05-08-08, 10:36   #62
paloma
MiM team Početnik

paloma's Avatar

Registrovan: Apr 2008
paloma nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to paloma

Quote:
Originally Posted by Almsivi View Post
Psihologija nije perfektna. Sistem psihologije sadrzi mnogo rupa, neobjasnjivih stvari.
Za sire i bolje shvatanje psihe ljudi, obavezno je pored psihologije, drzati se jos po nekoliko
nekonvencionalnih sistema, ezoterije, misticizma...

Npr, neobicne stvari jednostavno psiholozi prirpisu halucinacijama, snovima, decjoj bujnoj masti...

Dok realno svaka misao ima svoj razlog, izvor, energiju, oblik...
Da upravo to almsivi..Ja sam nekad davno zelela da upisem psihologiju i jako sam je volela ali mi je sada drago sto nisam jer se sada sa ovom svescu nebi nasla u svemu tome..Ona je ipak nauka i trudi se na naucnim temeljima objasniti sva iskustva koja nam se desavaju...Da,svaki psiholog bi svaki san pripisao podsvesti,svaka neobicna iskustva masti i halucinaciji...i psiholozi tvrde da sve mozes sam autosugestijom.. a mi u stvari bez Bozje pomoci i milosti ne mozemo i protiv Bozje volje...i kao sto kazes sve ima svoj razlog...Vise cemo pomoci ljubavlju i toplinom nekoj nesrecnoj osobi,pa cak i nekim impulsivnim stavom je otrezniti nego joj pricati teoriju.

Kada bi neki covek tvrdio da vidja npr.andjele svako vece svaki psiholog bi mu posavetovao da se obrati psihijatru.

a treba samo slediti tragove i simbole na putu i znati ih videti i prepoznati i nacice svako svoj put do iscelenja...

Bog svima daje samo treba znati uzeti..
paloma is offline   Reply With Quote
Old 05-08-08, 13:05   #63
Almsivi
MiM team Početnik

Almsivi's Avatar

Registrovan: Jul 2008
Almsivi na dobrome putu
Send a message via ICQ to Almsivi Send a message via MSN to Almsivi Send a message via Yahoo to Almsivi Send a message via Skype™ to Almsivi

Slazem se.

Quote:
paloma:
a treba samo slediti tragove i simbole na putu i znati ih videti i prepoznati i nacice svako svoj put do iscelenja...
Kao da su ovo i moje misli.
Old 20-10-08, 14:56   #64
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

da poželim domaćici srećan rodjendan..

seka is offline   Reply With Quote
Old 20-10-08, 16:13   #65
Leptirić
Čuperak

Leptirić's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Leptirić has disabled reputation
Send a message via Skype™ to Leptirić

Hvala seko....
Old 04-04-09, 17:32   #66
draganna
MiM team Expert

draganna's Avatar

Registrovan: Oct 2008
draganna nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by Blade View Post
Hmmm...psihologija je jako interesantna nauka, naizgled jednostavna, ali u stvari jako kompleksna...

Psihološki testovi su mi jako interesantni, a neki su idealni za 'ubijanje vremena'
I, pročitala sam skoro svakog na kojeg sam naišla

Psihološki testovi , interesantni su više iz razbibrige ili želje da se potvrde vlastita stajališta . Mislim da se svak ( ili većina ljudi ) vrlo dobro poznaje , i sebe i svoja ponašanja i reagiranja , da im nisu potrebni testovi kako bi saznali jesu li osjetljivi , jesu li zaljubljeni i sl.
I točno si napisala , idealni su za , ubijanje vremena !
Old 20-04-09, 18:26   #67
ljubic bejbic
MiM team Forumaš

ljubic bejbic's Avatar

Registrovan: Mar 2009
ljubic bejbic nepoznate kvantitete u ovom trenu

da li je moguce da covek kod sebe samoga prepozna neki poremecaj licnosti?naravno ukoliko zna kako ti poremecaji izgledaju pa onda prepozna to kod sebe?
Old 21-04-09, 12:58   #68
Leptirić
Čuperak

Leptirić's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Leptirić has disabled reputation
Send a message via Skype™ to Leptirić

Ja mislim da nije. Chim se chovjeku suprodstavi neko osjecanje suprotno njegovim moralnim i drugim nachelima kod chovjeka se ispoljavaju mehanizmi odbrane kojih on nije svjestan. Tako da za npr. neko neobichno ponashanje chovjek ce traziti objashnjenje i naci ce ga u nechemu shto nema veze s tim poremecajem....
Old 23-04-09, 16:37   #69
Tiga
MiM team Guru

Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Ja mislim da je moguće, samo ako je čovek potpuno iskren prema sebi.
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 27-04-09, 23:35   #70
Tiga
MiM team Guru

Evo malo da vam se i ja požalim...Osećam se usamljeno. Ljubavni život mi je na istom već dugo vremena.Ništa... Mada sam se na to i navikla, jer sam mnogo više sama nego zauzeta(uvek bila), ovo stanje nije ništa novo. Volim ja i svoju slobodu, ima to dobrih strana, ali ovih dana se osećam loše zbog toga svega.
Old 08-05-09, 10:12   #71
poom
MiM team Forumaš

poom's Avatar

Registrovan: Feb 2009
poom nepoznate kvantitete u ovom trenu

Tigice možda pokušaš naći sebi srodnu dušicu i počneš se družiti spontana neobavezujuće. Bez raspeća.
Sebi izgradiš podsvjesni uslov ništa ne tražim a ništa ne dajem, obično tada svako nadolazeće blaženo jutro te budi sa snopom svjetlosti.
Imaćeš svoju slobodu a opet imat ćeš nekog kraj sebe s' kim ćeš 'jad da banalizujen moći kafu popiti.
I utoj kafi se nešto smiješno ljudski i pošteno izrodi... pa neko nasluti smješak lutke izokola.
Ne volim se praviti pametan a ponajmanje djeliti savjete s toga možeš ovo kulirati i dajem ti zapravo da me možeš i naružiti jer jutros sam nikakvog stanja pa me možda tvoja gruba riječ izbaci iz "latencije"...

pozz
Old 08-05-09, 14:28   #72
Tiga
MiM team Guru

Smile

Quote:
Originally Posted by poom View Post
Tigice možda pokušaš naći sebi srodnu dušicu i počneš se družiti spontana neobavezujuće. Bez raspeća.
Sebi izgradiš podsvjesni uslov ništa ne tražim a ništa ne dajem, obično tada svako nadolazeće blaženo jutro te budi sa snopom svjetlosti.
Imaćeš svoju slobodu a opet imat ćeš nekog kraj sebe s' kim ćeš 'jad da banalizujen moći kafu popiti.
I utoj kafi se nešto smiješno ljudski i pošteno izrodi... pa neko nasluti smješak lutke izokola.
Ne volim se praviti pametan a ponajmanje djeliti savjete s toga možeš ovo kulirati i dajem ti zapravo da me možeš i naružiti jer jutros sam nikakvog stanja pa me možda tvoja gruba riječ izbaci iz "latencije"...

pozz
Dragi poom,
da sam znala šta će biti par dana kasnije, ne bih napisala ovaj post.
Naravno, nije bajka u pitanju.Daleko od "srodne duše". Baš kao što ti kažeš-spontano, neobavezujuće. Koliko mi odgovara, toliko i ne. Ali, nek se kreće, pa ćemo videti šta će da ispadne...Možda neka dobra pesma.
U svakom slučaju, hvala ti.
Old 09-06-10, 20:16   #73
mikaeveli
MiM team Početnik

Registrovan: Oct 2009
mikaeveli na dobrome putu

AKO VEC TOLIKO VOLITE TESTOVE...))
Ukoliko imate VEZU NA DALJINU, molim Vas, da Vi i Vas partner odvojite 15 minuta i popunite upitnik. Ukoliko imate prijatelje koji su u ovakvoj vezi, prosledite im link. Istrazivanje je anonimno, Vaši podaci biće prikupljeni isključivo u svrhe istraživanja za diplomski rad i neće biti upotrebljeni ni na koji drugi način. .... Hvala unapred.
Molim Vas javite mi da li ste odradili test. A ako neko pozeli i da sazna rezultate, neka ostavi neku sifru ili mail na koji kasnije, po obradi podataka, moze biti kontaktiran!!!
http://bit.ly/vezanadaljinu

I, da, testom se odredjuje tip partnerske vezanosti, obrazac vezivanja, dominantan(glavni,onaj u kom trenutno funkcionisemo) i prateci(koji preuzima funkciju dominantnog u stresnim situacijam), postoje cetiri: sigurni(ja+, ti+), odbacujuci(ja+, ti-), bojazljivi(ja-, ti-) i okupirajuci(ja-, ti+).
Sva 4 obrasca se u toku zivota smenjuju u zavisnosti od iskustva.....

Last edited by mikaeveli; 09-06-10 at 21:04..
mikaeveli is offline   Reply With Quote
Old 11-06-10, 08:20   #74
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Proganjaju me oči u koje sam gledala

11. jun 2010.

Nedjelju dana nakon što je u njujorškom muzeju MoMA završila svoj 75-dnevni performans koji se sastojao od sjedenja i tihog upijanja ega svake osobe koja je sjela nasuprot nje, Marina Abramović pokušava pobjeći od tih 1.564 para očiju

Najpoznatija svjetska konceptualna umjetnica, Marina Abramović, odnedavno crnogorska državljanka (ministar kulture Branislav Mićunović uručio joj je 2. juna crnogorki pasoš u našem Generalnom konzulatu u Njujorku), dala je telefonski intervju zagrebačkom Jutarnjem listu koji u cjelini prenosimo

Pobjeći od Njujorka - to je manji problem. Pronašli smo je na selu, na njenom imanju na sjeveru države Njujork, gdje, kako nam kaže, dane provodi u spavanju, odmoru i kupanju u rijeci. Ali, pobjeći od očiju - to je malo veći problem.

Čovjek koji se vraćao 20 puta

- U 75 dana, tačnije u 736 sati i 30 minuta koliko je trajao moj performans, nepomično sam gledala u 1.564 para očiju. To je tolika količina raznih očiju da će mi trebati puno vremena da ih se oslobodim. Već nedjelju dana odmaram se ovdje uz rijeku, ali i dalje vidim oči iza svakog drveta, ispod svakog stola, pokraj svakog zida... - kaže Marina Abramović u telefonskom intervjuu za Jutarnji list.

Na imanju u prirodi s njom su njen galerist, asistent i fotograf koji je portretirao svaku od 1.564 osobe koje su sjedile nasuprot nje u atriju Muzeja savremene umjetnosti u Njurorku. Neke od tih fotografija već su postale hit na internetu, posebno na blogu koji se zove “Marina Abramović Made Me Cry (Marina Abramović me rasplakala)”.

U izvještaju prve nedjelje njenog performansa u MoMA-i, u Jutarnjem smo pisali o čovjeku koji se rasplakao sjedeći pred Marinom Abramović. Njegovo je ime Pako Blankas i nakon tog prvog sjedenja vratio se i sjedio s Marinom još tačno 20 puta. Gotovo svaki put je plakao. A plakali su i toliki drugi da je to postao čudotvorni učinak njezina performansa.

Nekontrolisana ljubav

Ni sama umjetnica ne može vjerovati koliko je emotivan njen performans bio za tako velik broj ljudi.

- Sjećam se tog čovjeka - kaže nam Marina Abramović na spomen Paka Blankasa. - Sjećam se i jednog krupnog motoriste koji je izgledao potpuno nesalomljivo kad je sjeo nasuprot mene, ali i on je nakon kratkog vremena plakao kao mala beba. U tom sam trenutku znala da se nešto važno dogodilo u njemu - dodaje Marina.

A što se događalo u njenoj glavi tokom performansa? Je li uopšte bila svjesna čovjeka ispred sebe i mase ljudi oko sebe koji su performans znatiželjno pratili? Što je bila njezina mantra?

- Svakome ko je sjeo ispred mene pokušala sam dati nekontrolisanu ljubav. Potpuno sam se koncentrirala na svakoga pojedinačno. Kad bi mi došla neka druga misao, zaustavila bih je i usredsredila se na osobu. U takvoj koncentraciji sve oko nas nestaje i jedino što ostaje je taj naš pogled. A onda i pogled nestane, jer ja sam samo ‘okidač’, ja samo pomažem tim ljudima da gledaju u sebe. Tu izbijaju emocije koje su kod toliko puno ljudi dovele do suza - objašnjava Marina Abramović.

U početku izložbe, gotovo svi mediji koncentrisali su se na činjenicu da će mladi performeri koje je pronašla i obučila Marina Abramović, ponovo izvesti neke od njezinih čuvenih performansa. Prvi put gola ljudska tijela prikazana su u MoMA-i i mediji su se time bavili više nego Marininom najavom da će sjediti u auli muzeja više od 70 dana. Ali, s vremenom je performans u auli postao zanimljiviji od svega. Taj su performans i ta njezina izložba u MoMA-i Marinu Abramović službeno učinili kraljicom svjetske performerske umjetnosti.

Ona je imala više vrhunaca u svojoj karijeri, ali ovo je nadmašilo sve.

Najvažniji i najzahtjevniji performans u karijeri

U svom performansu iz 1988. Marina Abramović je tri mjeseca hodala Kineskim zidom u susret tadašnjem partneru Ulaju. Kad su se nakon 2.000 kilometara konačno susreli - zauvijek su se razišli. Zato nije mala stvar način na koji sumira svoj njujorški nastup - Ovo je bio moj najzahtjevniji i najvažniji performans - kaže Marina. Retrospektiva u Njujorku dotakla je i sjećanja na život u Jugoslaviji. Rođena u Beogradu, Abramović je bila je vezana i za Zagreb, što se vidjelo i na zidovima MoMA-e , gdje je među memorabilijama iz njezine karijere i nagrada “Sedam sekretara SKOJ-a” zagrebačke omladinske organizacije.

Ona se 70-tih preselila u Amsterdam, putovala po cijelom svijetu, a od 2005. živi u Njujorku.

- U Zagrebu sam završila postdiplomske studije i provela vrlo sretno razdoblje života. Ali znate što je neobično… Kad sam živjela u bivšoj Jugoslaviji, najvažnije mi je bilo otići van, pa čak i na kraj svijeta, među Aboridžine. A otkad živim vani, osjećam veću povezanost s mjestom i državom svog rođenja.

http://www.portalanalitika.me/kultur...-gledala-.html

Last edited by Airbender; 11-06-10 at 08:36..
Airbender is offline   Reply With Quote
Old 11-06-10, 09:36   #75
Pera Detlic
Banned

Registrovan: Jan 2007
Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

http://marinaabramovicmademecry.tumblr.com/page/1

Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 11-06-10, 10:04   #76
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Ođe je bilo svega

http://marinaabramovicwebcam.tumblr.com/archive

npr:

http://s3.amazonaws.com/data.tumblr....bUj9rfBMeD0%3D
Airbender is offline   Reply With Quote
Old 07-03-12, 00:51   #77
Mr.Smith
MiM team Početnik

Mr.Smith's Avatar

Registrovan: Feb 2012
Mr.Smith nepoznate kvantitete u ovom trenu

Veliki bronzani lonac,patina,veoma star.
To mi prvo pade na pamet.
Zašto?

Da pokrenemo temu
Mr.Smith is offline   Reply With Quote
Old 28-11-12, 00:54   #78
deep dark river
Najbolja Forumašica

deep dark river's Avatar

Registrovan: Jan 2010
deep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu auru

Gde je ona tema o lucidnim snovima?

Ne mogu nigde da je nađem... Nisam se valjda istripovala da postoji
deep dark river is offline   Reply With Quote
Old 10-12-13, 18:43   #79
deep dark river
Najbolja Forumašica

deep dark river's Avatar

Registrovan: Jan 2010
deep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu aurudeep dark river ima famoznu auru

Ova tema je već više od mesec dana ovde a niko ništa nije prokomentarisao... Je l mislite da nije autentična?

Ja se iskreno nadam... Mnogo je tužno.
deep dark river is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
psihopričaonica

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules