MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Psihologija > Zanimljivosti

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 16-11-08, 12:45   #1
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

Registrovan: Jan 2007
inzaghi9 nepoznate kvantitete u ovom trenu
Default Neko je dobio nešto što Vi želite

Dešava se svakom: želite nešto, a onda vidite da je to dobio neko drugi. Može da se radi o garderobi, obući; možda neko dobija više pažnje od vas; ljudi više vole da se druže s tom osobom nego s vama; neko drugi se smuvao s osobom koja se vama dopada... O čemu god da se radi, ne treba zbog toga postati zloban i zajedljiv prema okolini.

A ima ih koji reaguju upravo tako. Recimo, ona devojka iz treće klupe do prozora veselo svima pokazuje svoj novi mobilni - i to baš onaj model za koji i vi mesecima moljakate roditelje da vam ga kupe. I vi "pozelenite" od zavisti (da li znate da je u engleskom sleng za ljubomoru "zelenooko čudovište"?) i počnete da se ponašate neprijatno prema svima, zajedljivi ste, režite na sve oko sebe jer je neko dobio ono što vi želite, a vi niste.

Nemojte, jednostavno nemojte. Jeste da nije prijatan osećaj kada nešto želite, a ne dobijete to, a onda vidite da je tu stvar dobio i raduje joj se neko drugi, ali niti vam je ta osoba nešto skrivila, niti su vam drugi iz vašeg okruženja skrivili pa da ih verbalno "ujedate" zbog toga. Probajte da se radujete zbog sreće osobe koja je dobila ono što želi, a ako to niste u stanju, pokušajte da makar nikog ne povredite neprijatnim komentarima. Niko ne dobije baš uvek ono što želi, pa tako ni vi.

Još je i gore kada se ne radi o nečemu što postoji u više primeraka. To što je ta devojka dobila baš onakav mobilni kakav ste vi želele ne znači da ga u nekom trenutku nećete dobiti i vi, ima takvih telefona još. Ali, šta kad se neko smuva s vašom simpatijom? Vaša simpatija nije nešto "iz serijske proizvodnje", ne može vas nekoliko da dobije po primerak. Ni to nije razlog za zlobu, zajedljivost i neprijatne komentare. Svakako da vas razvoj situacije neće učiniti srećnim, ali to i dalje ne znači da treba da se neprijatno ponašate prema svakom ko vam priđe.

U redu, znate i vi da to ne treba da radite, ali vam ne uspeva da se suzdržite, čak i ako pokušate da kažete nešto normalno, ispadne da samo režite i ujedate. Dešava se i to, ljudi smo, reagujemo agresivno ponekad - ako je takva situacija, pokušajte da se sklonite negde dok vas takvo raspoloženje ne prođe. Time izbegavate ne samo da povredite one do kojih vam je stalo već i da se kasnije osećate još gore zbog svega ružnog što ste u tim neprijatnim trenucima rekli i/ili učinili. Možete pokušati i da mislite na nešto lepo, nešto što vas je baš obradovalo, time biste mogli sebi da popravite raspoloženje i da se osetite bolje.

(izvor)
"On daje snagu umornome, i nejakome umnožava krijepost" (Isaija, 40:29)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

"Po vjeri vašoj neka vam bude" (Jevanđelje po Mateju, 9:29)

"Evo dana, koji stvori Gospod. Radujmo se i veselimo se u nj" (Psalam 118:24)

"Nemoj se žestiti..." (Psalam 37:1)

Last edited by Leptirić; 23-06-09 at 16:03..
inzaghi9 is offline  
Reply With Quote
Old 16-11-08, 13:53   #2
draganna
MiM team Expert

draganna's Avatar

Registrovan: Oct 2008
draganna nepoznate kvantitete u ovom trenu

Hmm ...
Netko je dobio nešto što i ja želim ... Ne vidim tu ništa loše , ne vidim u tome nikakv problem . To nema nikakve , baš nikakve veze sa mnom . Vjerujem da ima još cipela , još garderobe , još svega i svačega ... i za mene ... Ne gledam to na način , da je netko uzeo nešto moje ...
Ako se netko drugi smuvao s osobom koja se meni dopada , a joj ... pa ništa strašno ... Znači da se toj osobi ne sviđam dovoljno ... a nekome valjda hoću , toliko dovoljno koliko želim.
Old 16-11-08, 18:32   #3
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

Неко је добио нешто што ви желите

drago mi je..neka mu je sa srećom..
seka is offline   Reply With Quote
Old 16-11-08, 22:17   #4
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

desilo mi se to u vezi radnog mesta,naravno da sam na tren bila kivna a onda sam to prihvatila i sama sebi rekla:sve je to zivot,bori se i kreni dalje
pehar is offline   Reply With Quote
Old 17-11-08, 13:41   #5
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Ako je nepravedno, bilo da sam ja u pitanju ili neko drugi, dižem revoluciju a u suprotnom pružam ruku, čestitam....
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 17-11-08, 14:49   #6
MirIam
Put Your Lights On

MirIam's Avatar

Registrovan: Oct 2007
MirIam uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Baron View Post
ja sam preferirao da ih vucem za kikiceg_bubbles_h4h:
To nije današnja tema, vrati se na tekst. Kako bi reagovao kad bi ti neko oteo devojku koja ti se sviđa ispred nosa, ili kolega priznanje koje si ti zaslužio?

Mene bi ovo drugo više pogodilo.
Old 17-11-08, 14:56   #7
Baron
MiM team Expert

Baron's Avatar

Registrovan: May 2007
Baron uskoro postaje slavanBaron uskoro postaje slavan

posto ja obicno prigrabim priznanja kolega ,onda me pogada vise ovo sa curom.
Old 17-11-08, 15:22   #8
Blade
Moderator

Blade's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Blade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auruBlade ima famoznu auru

Kako sam se slatko nasmijala kad sam procitala naslov

Meni ne pada na pamet da se ljutim, kristim, histerisem, kmezim ili na bilo koji drugi nacin iskazujem negodovanje jer je 'neko dobio nesto sto ja
nisam'. Kako mi je to glupo...
Sve to posmatram na sledeci nacin: ako ja to nemam, a nema normalnog nacina da to dobijem, bolje da to isto neko drugi dobije nego da propada.
Naravno, to vazi samo kad je pravda izvrsena
Blade is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 00:12   #9
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Jasam se jednom ljutio što mi je jedan lik maznuo žeMsku koju sam pikirao... I dok sam se ja tako spremao.., pripremao.., analizirao.., skupljao snagu par sedmica.., vidim ja njih dvoje zajedno...

Eeeeeeeeeeeee.., i mogu vam reći.., o'ma ''skontam'' nije ona uopšte tako dobra kako sam mislio... Ma nek' krepaju zajedno...

Quote:
Originally Posted by Blade View Post
Sve to posmatram na sledeci nacin: ako ja to nemam, a nema normalnog nacina da to dobijem, bolje da to isto neko drugi dobije nego da propada.
Eeee..., i ja to kažem... Rekoh da ne propada...

p.s. Kliko ne javljaj se na ovu temu

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 11:04   #10
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Neđe kad sam bio u osnovnu školu moj drug iz klupe iza mene dobio je grip i nije išao u školu par dana,pa sam i ja htio da isto to dobijem,ali nije mi se dalo...I tako sam se ja danima nadao...I jednog jutra ja dobijem grip i nisam išao u školu par dana,a moj drug je dobio akutni bronhitis...I onda sam ja sad srećan što sam dobio samo grip
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 11:19   #11
inzaghi9
MiM team King / Queen

inzaghi9's Avatar

inzaghi9 nepoznate kvantitete u ovom trenu

kad nešto dobiješ ono što si toliko toliko želio, onda ništa, to ti djeluje kao nešto normalno...
"On daje snagu umornome, i nejakome umnožava krijepost" (Isaija, 40:29)

"...jer kroz Njega živimo što znači dobijamo životnu snagu. I mičemo se, dobijamo energiju kretanja, ostvarujemo svoju potpunost" (Djela svetijeh apostola, 17:28)

"Po vjeri vašoj neka vam bude" (Jevanđelje po Mateju, 9:29)

"Evo dana, koji stvori Gospod. Radujmo se i veselimo se u nj" (Psalam 118:24)

"Nemoj se žestiti..." (Psalam 37:1)

Last edited by inzaghi9; 08-12-08 at 11:22..
inzaghi9 is offline   Reply With Quote
Old 08-12-08, 11:21   #12
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

spojsis...
Old 08-12-08, 11:23   #13
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

snajsis?
Old 08-12-08, 11:24   #14
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

čibutinale
Old 08-12-08, 12:49   #15
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

isto tako ja sam jednom strasno zelio da po*ebem jednu tetu,ali mi se nije dalo,a nju je moj drugar opleo i uhvatio ih je njen suprug,čika Ivica koji je mog druga odvojio od batina...I tada sam ja shvatio da nije zlato sve sto sija...
Old 09-12-08, 01:21   #16
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

Moja sestra je uvijek dobijala ono shto sam ja zeljela i trazila mami.

kad sam imala 4 ,a ona 2 godine majka je NJOJ kupila sesiric koji se meni svidjao.
kad sam imala 5 ,a ona 3 god. majka je NJOJ ,a ne meni kupila mali klavir (kasnije sam je nagovorila da je unutra harfa ,pa moze da s njom da svira kao andjeo i razvalila joj klavir )

majka je NJOJ uvijek davala vecu porciju hrane nego meni ( "mrshava je ,pushti je "-vadila se ) ,iako ja vise volim da njupam ..

to me vazda nagrizalo !
Old 09-12-08, 14:40   #17
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka

jedan lijep citat iz knjige "Igra andjela" - Ljiljana Habjanović Djurović

..Nikada nije poredila svoj jad sa srećom svoje prijateljice. Svoje nemanje sa njenim punim rukama i srcem. Znala je da svako zlo ima i svoje dobro, da nam od tudjeg zla dobro ne može biti, pa ne treba ni tudje dobro kao svoje zlo da gledamo..
seka is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
dobio, neko, nešto, što, želite

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules