MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 13-05-09, 11:38   #1
nb-campari
MiM team Forumaš i po'

nb-campari's Avatar

Registrovan: Sep 2006
nb-campari na dobrome putu
Default Odnosi Crne Gore i Srbije (zbirna tema)

Quote:
Originally Posted by Slowpoke Rodriguez View Post
Campari, odvalis odredjeni stav - ja te pripitam za argumente koji podrzavaju taj stav - a ti mi kazes da ne mogu to da shvatim.

Ti o MANSu apsolutno nemas pojma, i zbog toga ti je lakse da ih stavis u odredjeni kalup - u ovom slucaju: s obzirom da kritikuju vlast, oni su protiv drzave. Je li problem da razgranicis vlast i drzavu?

A da doprinesem temi - da li mozes da svoje stavove podupres ijednim argumentom sem rekla kazala?
sinak,
kritike mans-a ne zanimaju nikoga, te price imaju tezinu otprilike koliko i slucaj o psu vodicu, one mugijeve rodjake. i njoj je trebalo malo slikanja.
sto se tice razgranicenja drzave i vlasti te, prodavanja muda za bubreg(mi smo protiv vlasti a ne protiv
dzave)-pitam
-zasto se trazi zastava druge drzave?
-zasto se trazi himna druge drzave?
-zasto se na sportskim manifestacijama pljuje po svojoj zemlji?
zasto se ne oslobodi cetinjski manastir,od operativaca srbijanske drzavne bezbednosti?
zasto se drzavljanstvo srbije moze dobiti bez izvoda iz knjige rodjenih,ako imas staru licnu kartu, uz opasku -mi crnu goru jos uvijek ne smatramo za drugu drzavu?
zato u NATO

Last edited by nb-campari; 13-05-09 at 12:31..
nb-campari is offline  
Reply With Quote
Old 13-05-09, 11:54   #2
Montero
MiM team Početnik

Registrovan: Mar 2009
Montero na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by nb-campari View Post
sinak,
kritike mans-a ne zanimaju nikoga, te price imaju tezinu otprilike koliko i slucaj o psu vodicu, one mugijeve rodjake. i njoj je trebalo malo slikanja.
sto se tice razgranicenja drzave i vlasti te, prodavanja muda za bubreg(mi smo protiv vlasti a ne protiv
dzave)-pitam
-zasto se trazi zastava druge drzave?
-zasto se trazi himna druge drzave?
-zasto se na sportskim manifestacijama pljuje po svojoj zemlji?
zasto se ne oslobodi cetinjski manastir,od prstalica srbijanske drzavne bezbednosti?
zasto se drzavljanstvo srbije moze dobiti bez izvoda iz knjige rodjenih,ako imas staru licnu kartu, uz opasku -mi crnu goru jos uvijek ne smatramo za drugu drzavu?
zato u NATO
- Ne traži se. Traži se jedna od istorijskih zastava Crne Gore
- Ne traži se.
- Zbog toga što te na svakom koraku proglašavaju za neprijatelja države i vrijeđaju te pri svakom pomenu tvog drugačijeg mišljenja.Vid građanskog otpora viđen milion puta. Sličan primjer je bio 2004-2006, kad gledajući cg kanale nisi mogao da čuješ da je reprezentacija CSG "naša", kada nisi mogao da gledaš rukometno prvenstvo svijeta na kome su igrali i igrači iz Crne Gore.. quiod pro quo ( tante za kukuriku)
- zato što je manastir slobodan i vrši svoju funkciju malo duže nego što postoje ideje koje vode ovakvom pitanju
- usamljen slučaj i nesuvislo pitanje.
Montero is offline   Reply With Quote
Old 15-05-09, 18:19   #3
DesertFox
MiM team Forumaš

DesertFox's Avatar

Registrovan: Jan 2009
DesertFox nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by Montero View Post
Ne traži se. Traži se jedna od istorijskih zastava Crne Gore
Koja je slučajno, je li, ista ka i srbska zastava? Ili mislite da smo mi koji je upravo s toga nećemo maloumni? Državni simboli prije svega moraju bit jednoznačno prepoznatljivi. Pošto ne možemo ćerat druge da mijenjaju svoje simbole, učinjeli smo to sami i komunističku zastavu zamijenili rojalističkom, ali prepoznatljivo crnogorskom. I, što vi to smeta? Što više ne možete reć kako su Crnogorci Srbi, jer imaju iste zastave?
Quote:
- Ne traži se.
Tražite promjenu, jer se u ovoj slavi Crna Gora, a nema niđe Srbije i srbstva. Onam', onamo je već nešto što bi vi pasovalo, tako li bijaše?
Quote:
- Zbog toga što te na svakom koraku proglašavaju za neprijatelja države i vrijeđaju te pri svakom pomenu tvog drugačijeg mišljenja.Vid građanskog otpora viđen milion puta. Sličan primjer je bio 2004-2006, kad gledajući cg kanale nisi mogao da čuješ da je reprezentacija CSG "naša", kada nisi mogao da gledaš rukometno prvenstvo svijeta na kome su igrali i igrači iz Crne Gore.. quiod pro quo ( tante za kukuriku)
Ovo mi se osobito sviđelo! Prvo ste ne godinama uvjeravali kako smo svi mi Srbi, onda kad ste onemoćali "pristali" ste da budemo "samo" srbskoga porijekla, ali kad smo se usudili imat svoju državu proglasili ste ne izdajnicima, ustašama.. Drugčije mišljenje? Ajde, ne sprdaj se, obraza ti! To vaše drugčije mišljenje koštalo ne je rata sa su$edima ni krivijem ni dužnijem. I još se ka vi nama nešto svetite? Tako što navijate za drugu državu? Tako što ne ustajete na himnu države u koju živite? Tako što ne poštujete zvaničnu zastavu te iste države, jer vi se više sviđa nekoja drugo? I s toga pljujete vlastitu državu?
Quote:
- zato što je manastir slobodan i vrši svoju funkciju malo duže nego što postoje ideje koje vode ovakvom pitanju
Da vrši svoju funkciju ne bi ugošćava paravojske, niti bi bio neslužbena ambasada strane države.
Quote:
- usamljen slučaj i nesuvislo pitanje.
Ne, to jest stav srbskijeh vlasti. Za njih Crna Gora nije inostranstvo, no ima status srbske provincije. Oni ne priznaju cg državu, sem kad moraju.

Last edited by Bonja the Zmaj; 15-05-09 at 18:24..
DesertFox is offline   Reply With Quote
Old 15-05-09, 18:31   #4
DesertFox
MiM team Forumaš

DesertFox's Avatar

Quote:
Desert, ova rasprava malo ide off topic. Ako zelite obojica da je nastavite - naci cu odgovarajucu temu ili otvoriti novu?
Malo manje emocija i malo manje obracanja sagovornicima u prvom licu mnozine. Nemojte kroz polemike sa pojedinim forumasima da se obracate kompletnim narodima
Ođe razprave mnogo idu off topic, jer dopuštaš da se priča razpline, a onda ti je đavo kriv. Opomene dijeli čim neko ode van teme, a i kažnjavaj ako se ponovi. Dok si ti popustljiv ne mogu ja glumit finoću.
Quote:
Ko je koga uvjeravao? Neka Desert, nemojmo sad kompletnu proslost da posmatramo kroz standarde danasnjice
Evo ti dokaza zašto upisi idu off topic! Sam to propagiraš! S toga ti neću odgovorit na pitanje, da ne rečeš da sam ja kriv!
Old 15-05-09, 18:37   #5
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Bonja the Zmaj na dobrome putu

Znao sam da je problem u tome sto sam dobre duse

ok, onda cemo ovo prebaciti na drugi topic
Bonja the Zmaj is offline   Reply With Quote
Old 15-05-09, 18:51   #6
DesertFox
MiM team Forumaš

DesertFox's Avatar

Quote:
Znao sam da je problem u tome sto sam dobre duse

ok, onda cemo ovo prebaciti na drugi topic
Kad prebačuješ čini to sistematski, ovako izpade da zborim s fantomima! I donosim pogrješne zaključke!
Old 15-05-09, 20:22   #7
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Registrovan: Jun 2008
Sharp has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by nb-campari View Post
sinak,
Pristojan covjek bi se stidio citajuci ovakvu bljuvotinu, a o onome ko ovo pise nemam adekvatne rijeci!
Sharp is offline   Reply With Quote
Old 22-05-09, 11:41   #8
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: May 2008
LadyDaytona nepoznate kvantitete u ovom trenu

Kosovski Albanci bez srpskih pasoša

Quote:
Nijedan pasoš Republike Srbije više neće biti izdat Albancima s Kosova, saznaje beogradski dnevnik Danas iz vladinih izvora.

Neimenovani izvor je rekao da je odluka donesena poslije konsultacija sa Evropskom komisijom, zbog problema koje zemlje članice šengenskog sporazuma imaju sa ilegalnim migrantima s Kosova.

Danasov izvor navodi da se radi na iznalaženju takvog modela koji bi podrazumijevao poštovanje Ustava i zakona ali kojim bi izdavanje putnih isprava Albancima s Kosova postalo praktično nemoguće.

Opasnost od ilegalne imigracije Albanaca s Kosova, ali i Srba iz BiH sa dvojnim državljanstvom, zakomplikovala je proces ukidanja šengenskih viza za građane Srbije.

pcnen
Sta ovo znaci?
Kosovski Albanci nisu vise drzavljani Srbije a Srbi sa Kosova jesu, ili mozda ni oni nisu?
Hm....
Sta su onda Crnogorci na Kosovu, ciji su oni drzavljani?
Tj. jel ikome jasno sta Srbija kombinuje? Jel ovog ima igje na svijetu da drzava ne priznaje nezavisnost dijela stare teritorije, da priznaje drzavljanstvo jednom narodu koji se nalazi tamo, a drugom ne?
........ Ako je nekom jasno sta su komsije htjele da kazu sa ovim projektom, nek objasni..
Ovako ne znam sto su nam izbacili ambasadora iz njihove drzave...
Sto jednostavno kad moze komplikovano......
Old 22-05-09, 12:16   #9
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

politicki pragmatizam cini svoje. Tadicu ocajnicki treba Shengen za unutrasnju politicku upotrebu, ali ga je strah da time indirektno ne prizna nezavisnost Kosova, cime bi dunuo vjetar u jedra nacionalisticke opozicije. A iz EK su neumoljivi - oni hoce neki red u ovom haosu.

Predvidjam neku pravnu papazjaniju, ojacanu time sto i EU nema jedinstveni stav prema statusu Kosova - kojim ce se Srbiji ukinuti Sengen, a ljudi s Kosova nece dobijati srpske pasose - a to ce vjerovatno bit rijeseno nekim pravnim uslovljavanjem, vjerovatno nekim promjenama u zakonima koji regulisu oblasti dodjeljivanja drzavljanstva ili formalno pravnim uredbama o izdavanju pasosa.

Jos jedna EU improvizacija je na vidiku
Old 22-05-09, 18:32   #10
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Izvini Slow jel Milosevic pokusao da procisti Kosovo od tog Albanskog naroda, zar nisu ishli ka granici? Na sta lici ovo sad? Nije etnicko ciscenje u onom smislu al je kakvo ciscenje u pravnom smislu?
Ne znam na koji nacin to zele da preformulisu, ali rezultat je nevjerovatno slican na papiru.
Mozda pretjerujem, ali ne vidim drugacije poredjenje.
Imaju konkretna resenja a ovo nije resenje nego osnova za jako veliki konflikt sa ljudskim pravima.
Hoce li jedno ili drugo?

Quote:

Ministarstvo: Cerić nije dobrodošao gost

Ministarstvo vjera Srbije je ocijenilo je da je "kontroverzni" reisu-l-ulema Islamske zajednice BiH Mustafa Cerić, tokom boravka u Islamskoj zajednici u Srbiji, kojom rukovodi glavni muftija Muamer Zukorlić, "uputio vrlo preteće i uvredljive poruke Srbiji".

U saopštenju je navedeno da je ministarstvo primilo k znanju riječi reisu-l-uleme Cerića i "ozbiljno shvatilo pretnje koje je ovaj verski poglavar direktno i indirektno uputio Republici Srbiji i njenoj sigurnosti", prenosi Tanjug.

Zbog toga smatramo da Cerić ne zaslužuje da bude dobrodošao gost u našoj zemlji, ističe se u saopštenju.

Cerić je, između ostalog, izjavio da se "u Srbiji krše ljudska prava muslimana".
Kad je CG identicno rekla za Vladiku Filareta, Srbija je reagovala kao Crkvena drzava i prouzrokovali nevidjene diplomatske gafove i vrijedjanja Drzave CG i njenih Vlasti. Chak je pored demonstrativnog otkazivanja dolaska Chacanskog Ministra za infrastrukturu bachen jedan ogroman projekat dvije drzave, a Predsjednik Srbije Boris Tadic odrzao tel. predavanje Predsjedniku CG Vujanovicu.
Ti dupli arsini nebeskog naroda i njihove politike prema drzavama u okruzenju su vise nego ........khm
Old 22-05-09, 18:42   #11
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

o drugim sam stvarima pricao. Arsini srpske drzave, kao i svih u regionu - su jedna stvar, ali ovdje se radi o politickim dogovorima, koji se kasnije peglaju pravnim formalnostima.
Old 22-05-09, 18:49   #12
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Ja o tim politichkim dogovorima i pricham.
Kako moze Srbija da ne priznaje nezavisnost Kosova a da s druge strane ne priznaje i njene gradjane. Ovo govori da na njihovom Kosovu (koje oni zamishljaju) ne postoji drugi narod osim Srpski, pa ni nash ni bilo ciji drugo.
Jako opasna teza i pokazuje ono sto je zelio da predstavi i Milosevic. On fizichki, a ovi pravnim peglanjem...
Ne znam zasto ne reaguju NVO za zastitu ljudskih prava u ovom kontekstu, jer nesto nije u redu.
A poredjenje koje sam naknadno stavila u vezi sa Filaretom je izazvalo velike interne medjunacionalne i institucionalno religijske probleme.
Reakcije vlasti Srbije i svi komentari koji su ishli protiv odluke CG su bili jako agresivni i ka stvaranju nemira u drzavi CG.
Old 22-05-09, 18:54   #13
MirIam
Put Your Lights On

MirIam's Avatar

Registrovan: Oct 2007
MirIam uskoro postaje slavan

Jednostavnije pitanje bi bilo kako ti isti "Albanci" sa Kosova ne priznaju državu Srbiju,grade novu državu , a žele njene pasoše, lične karte?
Old 22-05-09, 19:00   #14
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Quote:
Originally Posted by LadyDaytona View Post
Ja o tim politichkim dogovorima i pricham.
dje je volja tu je nacin.
Old 22-05-09, 19:02   #15
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Koliko se sjecam postojala je "volja" a i "nacin" da se etnicki ocisti Kosovo...pa svasta.....
A sad ista volja i opet neki nachin sa istim rezultatom?
Old 22-05-09, 19:12   #16
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Quote:
Originally Posted by LadyDaytona View Post
Koliko se sjecam postojala je "volja" a i "nacin" da se etnicki ocisti Kosovo...pa svasta.....
A sad ista volja i opet neki nachin sa istim rezultatom?
volja da se Srbiji ukine Sengen
Old 22-05-09, 19:15   #17
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Mislim da je tema malo drugacija od teme o ukidanju Viza.
Old 22-05-09, 19:45   #19
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

I crnogorska zastava gorela u Mitrovici

Quote:
Na glavnom gradskom trgu Šumadija u sjevernom dijelu Kosovske Mitrovice predstavnici Narodnog pokreta "Otadžbina" zapalili su zastave SAD i Crne Gore u znak protesta zbog posjeta potpredsjednika SAD Džozefa Bajdena i predsjednika Crne Gore Filipa Vujanovića Srbiji.

Potpredsjednik Skupštine zajednice opština KiM Marko Jakšić rekao je da je Srbija posjetama Bajdena i Vujanovića doživjela "dva poniženja".

Jakšić je rekao da je crnogorski predsjednik došao da "podrži kosovsku nezavisnost i da se izruga nama i našim mrtvima".

Prethodno su članovi pokreta uz nekoliko stotina Srba učestvovali na protestnom skupu nadomak glavnog Ibarskog mosta, koji je organizovala Skupština zajednice srpskih opština KiM.
Ako se ovim ljudima nesto prividja onda su za lijecenje, ako nisu za lijecenje onda su za zakonsku odgovornost.
Paljenje CG zastave od strane Srba........... bash je khm..
Old 23-05-09, 02:32   #20
Milos111111
Banned

Registrovan: Nov 2008
Milos111111 nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Paljenje CG zastave od strane Srba........... bash je khm..
Kako znamo da su Srbi,mozda su Crnogorci,
Da li su svi pravoslavci koji su ostali da zive na Kosovu i Metohiji sad po definiciji Srbi?
Sta je sa onim sto su odselili iz CG tamo a brojem ih je bilo mnogo vise nego Srbijanaca iz Leskovca .
Milos111111 is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
crne, gore, odnosi, srbije, tema, zbirna

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules