MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Rezultati ankete: Smatrate li da prostituciju u Crnoj Gori treba legalizovati?
Da 37 71.15%
Ne 15 28.85%
Glasači: 52. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 15-02-10, 15:03   #41
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

svi, čak i mi kojima javna kuća nije interesna zona, znamo kako se zovu i na kojim su lokacijama...iako je nelegalno, svi znamo i niko ništa ne preduzima...ili samo policija ne zna?
Old 15-02-10, 15:07   #42
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Registrovan: May 2007
Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by sneguljica View Post
svi, čak i mi kojima javna kuća nije interesna zona, znamo kako se zovu i na kojim su lokacijama...iako je nelegalno, svi znamo i niko ništa ne preduzima...ili samo policija ne zna?
Ja bih laga da kažem da znam - znam za 2 krapa, ali nijesam siguran da to više radi. Za ova mjesta koja se pominju prvi put čujem.
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 15:09   #43
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

nijesi čuo za kultne 'Oskar' na Koniku i 'Valentino' na Starom aerodromu?
Old 15-02-10, 15:12   #44
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by simm View Post
aha
Ma pusti Zorka se zeza...
Quote:
Originally Posted by Zor_djevojka View Post
Aj' baČi tačnu lokejšn.., mene interesuje...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 15:16   #45
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

meni su rekli da su to kafići - noćni klubovi, ma kako živim u blizini, šetajući da malo zraknem, vidim svaku noć freško dostavljene čaršave iz 'Lux Taksija', sa sve nosačem..
e, pa čuj mene čaršavi..to su stolnjaci, ajde de...
Old 15-02-10, 15:19   #46
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Registrovan: May 2007
Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Quote:
Ne. Mada ja i nijesam neki reper - ne znam ni kako se zovu ovi po gradu.
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 15:21   #47
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

e, ne bi ni ja znala za iste, da se momci - mužjaci ne oblizuju i smiješkaju kad im rečem đe sam locirana otprilike...
uz pitanje :
- a je li 'Valentino' blizu?
Old 15-02-10, 15:30   #48
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Hehehehe... U mom selu blizu mene je bio isto tako jedan gotivan noćni klub.., sa ''plesačicama...''... Kasnije je pos'o prop'o... Frka neka bila oko pasoša... ...

Aaa znao sam na na sistematskom pregledu sretati Đevojke iz komšiluka... Znaaaaaš.., naše ''plesačice'' iz susjednog sokačeta su išle na redovne kontrole... Posebno ginekološke...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Old 15-02-10, 15:30   #49
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
evo Zorka ti reče

Quote:
Originally Posted by Djudja View Post
Ja bih laga da kažem da znam - znam za 2 krapa, ali nijesam siguran da to više radi. Za ova mjesta koja se pominju prvi put čujem.
Dv krapa su da ja znam kafana kod kina kulture, o promjeni namjene djelatnosti nijesam znala

Inače, Valentino mi je u komšiluku...nemamo čojak i ja običaj da sa djecom po kući pričamo o javnim kućama, tako da se mogu ZAKLET da od nas nikad nijesu čuli za Valentino, dok mi moje maloljetno dijete jednom ne reče (bio je u 4. osnovne) "kurs mi je u onoj ulici gdje je Valentino"...ja zastadoh, pa kao "ne znam" upitah ga što je Valentino...on se malo zacrvenje i "prizna mi" sve što zna...sa 10 godina, moj Djudja, zato rekoh da svako zna, naravno više figurativno...a ja se $ećam kad se otvorio Valentino, tad sam živjela u toj ulici, kao podstanar
Old 15-02-10, 15:35   #50
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Calathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjem

Ukratko, u Holandiji je legalizovana prostitucija, građani Amsterdama su na nju čak vrlo ponosni, a vidiš, njihov gradonačelnik se ubi da smanji Red Light District, jer je legalizovana prostitucija divan paravan za pranje para, tako da razmislite bolje bi li to bila dobrobit jedna za državu!
Old 15-02-10, 16:09   #51
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Quote:
Originally Posted by Calathea View Post
Ukratko, u Holandiji je legalizovana prostitucija, građani Amsterdama su na nju čak vrlo ponosni, a vidiš, njihov gradonačelnik se ubi da smanji Red Light District, jer je legalizovana prostitucija divan paravan za pranje para, tako da razmislite bolje bi li to bila dobrobit jedna za državu!
Gdje god se okreću veće svote novca.., tu se lako utapaju manje.., i dobra su podloga za pranje novca... Tako da nema neke posebno veze o kojoj je branpi riječ...

Najviše novca se pere preko stranih investicija.., pa se ne kaže da je to apriori loše za državu...

Što se Holanđana tiče.., Lale (ne ove vojvođanske) su baš kul narod... Legalizovali su drogu.., pa su im turisti vječito napušeni... A oni ih kao sa čuđenjem gledaju... Legalizovali su prostituciju.., pa su od toga napravili pravi mali biznis.., i opet od turista.., najviše... Posebno Švaba...

Jedna su od najmnogoljudniji zemalja evrope po kvad. km.., a stopa nezaposlenosti im je među najnižima (čini mi se negdje oko 3%)...

Old 16-02-10, 06:42   #52
milovan jankovic
MiM team Forumaš i po'

milovan jankovic's Avatar

Registrovan: Oct 2008
milovan jankovic na dobrome putu

Treba uvesti FISKALNE kase,
da spase Lukshicevu ekonomiju, i povecaju BNP.
Old 16-02-10, 07:06   #53
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Djudja View Post
Za ove što se boje da će im neko poslat đecu sa biroa rada da idu da rade u javnu kuću - ne bojte se, neće prostitucija nikad postat prestižno zanimanje u društvu.
Ovo su sve paušalne ocjene i nijesu utemeljene u praksi!
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 08:50   #54
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by simm View Post
Ovo su sve paušalne ocjene i nijesu utemeljene u praksi!
A stopa nezaposlenosti raste i raste , cuvajte nam se djeco draga
Old 16-02-10, 08:55   #55
Pera Detlic
Banned

Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

zmkalice za šta si ti?
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 16-02-10, 09:05   #56
bloom
Moderator

bloom's Avatar

Registrovan: Aug 2008
bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

JA? g_bubbles_h4h:
Da se legalizuje no što al da cijene budu žeeeeeestoke , pa ko moze da priušti može, ko ne može neka drka!
Za sve koji ne poštuju pravila, straobalne kazne!!! Jesmo li pravna država ili nijesmo!?!
Old 16-02-10, 09:11   #57
Fenixxx
MiM team Forumaš i po'

Fenixxx's Avatar

Registrovan: May 2008
Fenixxx uskoro postaje slavanFenixxx uskoro postaje slavanFenixxx uskoro postaje slavan

Ne iz razloga što bi država time ubirala određene iznose a vjerojatno ne bi dovoljno dala zauzvrat, Da čisto zato da se smanji trgovina ljudima ali opet ima onih koji će to raditi na crno.

Konačno Ne jer više ne mogu čuti niti za p od poreza.
Old 22-04-10, 12:36   #58
Pera Detlic
Banned

Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

Zbog nje su francuski fudbaleri završili na sudu
22. april 2010.

Zahia Dehar, ime je danas 18-godišnje bujne Marokanke, koja je kao maloljetnica seksualnim uslugama zadovoljavala francuske fudbalske reprezentativce.

Njenih se fotografija dokopao francuski dnevnik Le Figaro preko njezina facebook-profila. Zahia je rasna plavuša bujnih oblina.

Policiji je priznala da se prostitucijom bavi od 2008. godine, kada je u posao ušla kao 16-godišnjakinja. Takođe se zna da po mušteriji zarađuje između 1000 do 2000 eura, te da je njezin mjesečni prihod iznosio 20.000 eura.

Francuski reprezentativci Frank Riberi i Sidni Govu moraju biti oslobođeni optužbe nakon saslušanja na kojem su bili u svojstvu svjedoka u slučaju ‘korištenja’ usluga maloljetne prostitutke, stoji u saopštenju Francuskog fudbalskog saveza. Njih su dvojica saslušana neposredno uoči međusobne utakmice (Bajern i Lion u polufinalu Lige šampiona), a u međuvremenu je iskrsnulo i treće najavljeno ime.

Riječ je o Karimu Benzemi koji je navodno takođe uživao u čarima iste maloljetne prostitutke. Ona je sama izjavila da je Benzema s njom imao (takođe plaćene) odnose u vrijeme kad je imala samo 16 godina. Takođe, navodno, s Riberijem je bila kad je imala 17 godina. Inače, za spomenuto djelo u francuskom je zakonu predviđena kazna i do tri godine zatvora.

Za podsjećanje, sva tri spomenuta igrača trebala bi igrati za Francusku na SP-u u Južnoj Africi koje počinje za 50 dana te je ‘trikolorima’ spomenuti skandal došao u najgore vrijeme.

..............
e sad pošto ima 18 nema nikakvih problema.
A valjala bi nam ova, PDV 17% i mogli bu u budžet da šteknemo 40k godišnje, još da dovede i drugarice odma bi bio porast GDP.
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 22-04-10, 13:48   #59
The cheljade
Bez piva ne biva!

The cheljade's Avatar

Registrovan: Mar 2009
The cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auruThe cheljade ima famoznu auru

Eee, samo se vi sprdajte...
Da se ne lažemo - prostitucija se ne zove džabe "najstariji zanat", toga je uvek bilo i uvek će biti, pa ne vidim zašto država (Crna Gora ili bilo koja druga) ne bi imala koristi od toga. Velike se pare tu mlate, bolje da idu u državnu kasu nego makroima u džepove. Legalizacijom bi se verovatno i smanjio broj makroa, a te žene bi bile zaštićenije i u socijalnom i u svakom drugom smislu. Lekarski pregledi bi verovatno bili obavezni, tako da se smanjuje rizik od polnih bolesti...trgovina ljudima verovatno ne bi nestala, ali bi se umnogome smanjila kad bi se uvele strožije kazne ne samo za njih, nego i za korisnike njihovih usluga, pa bi verovatno i mušterije radije izabrale legalnu prostitutku nego neku nesretnicu prevarenu i dovedenu ovde iz ko zna koje p.m.
A za "protiv" stvarno ne vidim nijedan argument...

Ima ljudi čiji je život trag vrelog železa u tle utisnut. Gde stupe, pod njima gori. Kad minu, dim spaljene zemlje dugo još vređa oči. Oni su kao zvezde čije rađanje vidimo milionima godina pošto su zgasle ali ga nikad ne čujemo. Smrt starog sunca izgleda kao rađanje novog; umiranje ovakvih ljudi uvek je rađanje novog i neizvesnog. Oni su bića Vatre. Vatra je njihov Element. Njihova priroda i sudbina.
B. Pekić
The cheljade is offline   Reply With Quote
Old 22-04-10, 14:15   #60
zoxy
MiM team Guru

zoxy's Avatar

Registrovan: Sep 2006
zoxy has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by The cheljade View Post
Eee, samo se vi sprdajte...
Da se ne lažemo - prostitucija se ne zove džabe "najstariji zanat", toga je uvek bilo i uvek će biti, pa ne vidim zašto država (Crna Gora ili bilo koja druga) ne bi imala koristi od toga. Velike se pare tu mlate, bolje da idu u državnu kasu nego makroima u džepove. Legalizacijom bi se verovatno i smanjio broj makroa, a te žene bi bile zaštićenije i u socijalnom i u svakom drugom smislu. Lekarski pregledi bi verovatno bili obavezni, tako da se smanjuje rizik od polnih bolesti...trgovina ljudima verovatno ne bi nestala, ali bi se umnogome smanjila kad bi se uvele strožije kazne ne samo za njih, nego i za korisnike njihovih usluga, pa bi verovatno i mušterije radije izabrale legalnu prostitutku nego neku nesretnicu prevarenu i dovedenu ovde iz ko zna koje p.m.
A za "protiv" stvarno ne vidim nijedan argument...

Sve sto si napisala je ok i svakako da prostituciju treba staviti u legalne okvire radi bolje kontrole u svakom pogledu. Ali to je mnogo ozbiljan poduhvat, za ciji je uspjeh potrebno ispunjenje niza preduslova. Od jedinica policije specijalizovanih za tu oblast, preko dobro organizovanih i snaznih drzavnih organa koji kontrolisu pranje novca i sve sto ide uz ovaj biznis. U suprotnom bi se moglo doci do situacije da legalizacija samo posluzi kao dobar paravan za dalje djelovanje van zakonskih okvira u velikom procentu, pri cemu bi pocinjena krivicna djela sigurno bilo teze dokazati.
zoxy is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
crnoj, gori, legalizaciju, prostitucija u crnoj gori, prostitucije, ste

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules