MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Rezultati ankete: Smatrate li da prostituciju u Crnoj Gori treba legalizovati?
Da 37 71.15%
Ne 15 28.85%
Glasači: 52. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 15-02-10, 02:50   #21
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by simm View Post
ne znači skinut sa dnevnog reda, ali znači omogućit da neke stvari budu pod kontrolom ... npr zdravstvena zaštita i jednih i drugih, pa bi se znalo u koju te kafanu mogu salećet, a u koju ne mogu, itd ... a i vakcina za grip bi bila još besplatnija, što veli Pero
mnim da bi se ti pregledi trebali plaćat, tj. neko (čitaj vlasnik javne kuće) bi plaćao zdravstveno osiguranje tim persama...mislim da je naivan taj koji vjeruje da će vlasnik javne kuće u CG (ako zamislim profil toga čovjeka po uzoru na ove što su danas drugovi vlasnici svega i svačega) sve svoje obaveze zakonski ispunjavati, uredno nabavljati "robu" "sa papirima", i to bez izuzetka...jok, čvrsto vjerujem da će na jednu legalnu djevojku, ići 10 nelegalnih, maloljetnih i svakavih...kao i danas, gospodi inspektorima koji dodju po prijavi (danas je to zabranjeno, jel'), se ponudi "svježa roba" i naravno, najmladja- to je posebna poslastica- da zažmuri na oba oka, plus neki "prilog" mu se tutne u dzep...i, of kors, kad se godj zaželi da "prangija" može da navrne na koliko goj oće!
Ma ajte molim vas, legalizacija bi to promijenila? Mislite da ne bi imali tad na što da žmure??? Na isto!
Old 15-02-10, 03:08   #22
milovan jankovic
MiM team Forumaš i po'

milovan jankovic's Avatar

Registrovan: Oct 2008
milovan jankovic na dobrome putu

Na tom planu imamo Jevropsku tehnologiju i kvalitet,
250 milonsko MUSHKO trzishte bezvizni rezim,
ni radne snage ne moze falit, prihod po uchinku,
sjecam se iz mladih dana u Poljskoj, kad KOMERCIJALKE napadoshe RADODAJKE, zbog nelojalne konkurencije, mala su ulaganja a PROFIT je pristojan, nije sapun pa da se potroshi, nishta se ne poznaje, ka prutom po vodi,
najstariji ZANAT na kugli zemaljskoj,
dok ima ZECHEVA, bi´ce i pashchadi da trche za njima.

Samo q.rac nikad nije bio na cijeni,
a zene skupo placamo,
mene jedan choJaK poslije tuceta propalih brakova,
pita,
jesi li ikad razmishlja, da bi bolje prosha da si placa u KESHU.

Last edited by milovan jankovic; 15-02-10 at 03:12..
milovan jankovic is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 04:03   #23
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by sneguljica View Post
mnim da bi se ti pregledi trebali plaćat, tj. neko (čitaj vlasnik javne kuće) bi plaćao zdravstveno osiguranje tim persama...mislim da je naivan taj koji vjeruje da će vlasnik javne kuće u CG (ako zamislim profil toga čovjeka po uzoru na ove što su danas drugovi vlasnici svega i svačega) sve svoje obaveze zakonski ispunjavati, uredno nabavljati "robu" "sa papirima", i to bez izuzetka...jok, čvrsto vjerujem da će na jednu legalnu djevojku, ići 10 nelegalnih, maloljetnih i svakavih...kao i danas, gospodi inspektorima koji dodju po prijavi (danas je to zabranjeno, jel'), se ponudi "svježa roba" i naravno, najmladja- to je posebna poslastica- da zažmuri na oba oka, plus neki "prilog" mu se tutne u dzep...i, of kors, kad se godj zaželi da "prangija" može da navrne na koliko goj oće!
Ma ajte molim vas, legalizacija bi to promijenila? Mislite da ne bi imali tad na što da žmure??? Na isto!
"legalizacija" ne bi, ali legalizacija bi. Niđe u svijetu postojanje regulative nije ništa pomoglo ako nje bilo mehanizama za njeno sprovođenje. Ali to nije značilo da se u procese stravaranje te regulative nije trebalo ići.

Ajde, za promjenu, odgovorimo na ovo pitanje - da li bi bilo bolje da postoji zakonska regulativa prostitucije, i ako bi - zašto bi, a ako ne bi - zašto ne bi?
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 04:44   #24
Aksiomer
Guest

Ako se legalizuje biće jako skupo.
  Reply With Quote
Old 15-02-10, 08:29   #25
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

i dalje sam pri ovome..

http://www.madeinmontenegro.com/vbfo...56&postcount=5

i , da..
još uvijek sam uzdržana
Old 15-02-10, 08:40   #26
u prolazu
MiM team Forumaš i po'

u prolazu's Avatar

Registrovan: Feb 2009
u prolazu nepoznate kvantitete u ovom trenu

evo uhapsise 15-tak osoba povodom ovoga.
Old 15-02-10, 08:45   #27
Pera Detlic
Banned

Registrovan: Jan 2007
Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

Quote:
Originally Posted by simm View Post
Ajde, za promjenu, odgovorimo na ovo pitanje - da li bi bilo bolje da postoji zakonska regulativa prostitucije, i ako bi - zašto bi, a ako ne bi - zašto ne bi?
Legalizacija bi vrlo pozitivno uticala zato što:
1.povećao bi se priliv novca u budžet, i smanjilo sivo tržište.
2.ove djelatnosti bi postale zakonite pa bi se redovno provjeravale i kontrolisale a to bi suzbilo određene kriminalne oblike koji idu ruku uz ruku sa prostitucijom.
3.izvršio bi se značajam uticaj na psiho-sociološki domen našeg društva, pa nemoralno ne bi više bilo "je*anje" već bi nemoralno bilo krađa i laž....ovo bi i značajno uticalo na blagostanje nacije, prevazilazeći animalne prohtjeve išlo bi se dalje...pravo do zvezda
4.ja, walter, vakaš i drugi registrovani i zakoniti vlasnici bordela imali bi motiv da prijavimo sve nezakonite i neregistrovane, jer nam uzimaju ljeb od usta...
5.poboljšanje turističke ponude Crne Gore i njena promocija na turi-sti(č)k-oj mapi svijeta.
6.policija bi se bavila nečim pametniim, a imala bi se bolja kontrola da li ima trafikanata (ponovo bi mi legalni prijavljivali trafikante i ostale krimose)
7.što je rekao vakaš- izliječile bi se i neke frustracije pa bi manje bilo tuča i čuda po kafanama, a vjerujem da bi i političari (bar neki) bili rasterećeneiji u donošenju odluka bitnih za narod....
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 11:29   #28
NSX
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Dec 2008
NSX uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by laufer View Post
legalizujte glupost ako ste toliki legalizatori!
ada dovoljno je sjednicu skupstine pogledat i shvatit da je davno legalizovana
NSX is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 11:51   #29
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Zor_djevojka View Post

i dalje sam pri ovome..

http://www.madeinmontenegro.com/vbfo...56&postcount=5

i , da..
još uvijek sam uzdržana
ovo ti je poznatka hipotetička staropodgorička podyebavalica (tj. cinizam na podgorički način)

stvarni problemi su mnogo daleko od ovoga o čemu pričaš
Još metaše gradi u te,
Old 15-02-10, 11:52   #30
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

ozbiljno?
Old 15-02-10, 11:54   #31
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Quote:
Originally Posted by Zor_djevojka View Post
ozbiljno?
aha
Još metaše gradi u te,
Old 15-02-10, 11:58   #32
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

zanimljivo je to da nisu dirane javne kuce u pg - oskar,boss,i jos jedna.Recimo da su cesti gosti bas visoki funkcioneri MUP-a.
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 12:13   #33
Pera Detlic
Banned

Registrovan: Jan 2007
Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

hehe, tacno,a samo sam cekao da se neko izlane.
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 13:15   #34
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Registrovan: May 2007
Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Legalizovat!
Za ove što se boje da će im neko poslat đecu sa biroa rada da idu da rade u javnu kuću - ne bojte se, neće prostitucija nikad postat prestižno zanimanje u društvu. Radiće ga, ka i do sad - ko mora. S tim što bi legalizacijom imali barem neku formalnu zaštitu od države.
Za ove što misle da će narod pohrlit u javne kuće i oslobađat se frustracija - neće, ni tamo đe je već legalizovano se to nije desilo. Ako je legalno ne znači da je i moralno, a većina naroda drži do nekih osnovnih moralnih načela.
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 13:19   #35
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Registrovan: Jan 2010
Watchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Djudja View Post
Legalizovat!
Za ove što se boje da će im neko poslat đecu sa biroa rada da idu da rade u javnu kuću - ne bojte se, neće prostitucija nikad postat prestižno zanimanje u društvu. Radiće ga, ka i do sad - ko mora. S tim što bi legalizacijom imali barem neku formalnu zaštitu od države.
Za ove što misle da će narod pohrlit u javne kuće i oslobađat se frustracija - neće, ni tamo đe je već legalizovano se to nije desilo. Ako je legalno ne znači da je i moralno, a većina naroda drži do nekih osnovnih moralnih načela.
Slažem se sa ovim navedenim...Osim:ako je plus legalizacije princip da se klin klinom izbija, rupu niko ne spominje
Watchman is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 13:31   #36
Angelina75
otisla

Registrovan: Dec 2007
Angelina75 has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Djudja View Post
Legalizovat!
Djudja...ajde molim te kazi mi da li je u Nemackoj legalizovana prostitucija?

Foul appearance hide fair reality!
Angelina75 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 13:51   #37
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

U kojim zemljama je lagalizovan prostitucija?
Zašto se u akciji AFRODITA nisu dirale neke javne kuce i striptiz barovi i kabare barovi iz Pg?
Old 15-02-10, 14:03   #38
Angelina75
otisla

Registrovan: Dec 2007
Angelina75 has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by nestasni_cipiripi View Post
U kojim zemljama je lagalizovan prostitucija?
pa kazi...u kojim?

Foul appearance hide fair reality!
Angelina75 is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 14:27   #39
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Registrovan: May 2007
Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Nađoh da je legalna u: Kanada, Holandija, Meksiko, Francuska, Izrael, Grčka, Danska, Singapur i Velika Britanija. Njemačke nema.

Evo ođe interesantno čitanje: http://www.liberator.net/articles/prostitution.html
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 14:29   #40
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

Za Grčku nisam siguran da je i dalje...
Reply

Tags
crnoj, gori, legalizaciju, prostitucija u crnoj gori, prostitucije, ste

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules