MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Rezultati ankete: Smatrate li da prostituciju u Crnoj Gori treba legalizovati?
Da 37 71.15%
Ne 15 28.85%
Glasači: 52. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 14-02-10, 22:49   #1
Pera Detlic
Banned

Registrovan: Jan 2007
Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic
Default Da li ste za legalizaciju prostitucije u Crnoj Gori?

Uhapšeni trafikanti u akciji “Afrodita”
14. februar 2010.
Crnogorska policija uhapsila je 15 osoba zbog sumnje da su počinili krivično djelo - zločinačko udruživanje u cilju trgovine ljudima i bavljenja prostitucijom.

Kako javlja IN televizija u Upravi policije im je rečeno da su među uhapšenima i tri policajca, dok se za još trojicom članova te grupe traga. U akciji “Afrodita” bila su obuhvaćena tri noćna kluba - “DS“ i “King“ u Podgorici i “Popaj“ u Ulcinju. Tri policijska službenika su, kako se sumnja, fizički obezbjeđivala ova tri kluba, a takođe su i bili pratnja djevojkama od noćnih klubova do klijenata u hotelima i na drugim mjestima. Osumnjičeni će sjutra, uz krivičnu prijavu, biti predati istražnom sudiji Višeg suda u Podgorici, zbog osnovane sumnje da su počinili navedena krivična djela.

............................
da je prostitucija legalna ovo se ne bi dešavalo, svako bi radio svoj posao a država bi naplaćivala porez.
Policija bi umjesto ovog zamlaćivanja jurila najveće Evropske narko bosove koji su "tu neđe".

Šta vi mislite?
Pera Detlic is offline  
Reply With Quote
Old 14-02-10, 22:53   #2
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Trgovina ljudima ne bi nestala legalizacijom prostitucije, ali bi se neki problemi koje nelegalni bordeli nose sa sobom znatno redukovali.
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 23:04   #3
vaka-ash
MiM team Expert

vaka-ash's Avatar

Registrovan: Sep 2008
vaka-ash nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via Skype™ to vaka-ash

Ja to posmatram sa ovog apsekta

Muskarcima ponudish sex ,upraznjavaju ga,manje su nezadoovljni i mirniji su jer to je na zalost nasha trsa od vajkada,dakle shto vishe sexulano "namirenih" manje tenzija i mozesh na miru da shetash gradom ne gledajuci nezadovoljne i mahnite njushke ,cak bih GNUmuskarcima i pubertetlijama uveo specijane mjesecne pretplate kao mjesechna karta za gradski prevoz...

Podrzhavam sve shto stvara manje problema i regulishe socijalni mir...zvuchi mozhda plitko posmatranje ali je moja namjera dobronamjerna...

http://www.youtube.com/watch?v=1jrkd...eature=related follow the path of Father Makarije

http://www.youtube.com/watch?v=_VtVr...eature=related Vakashlor

http://www.youtube.com/watch?v=kIPlaor68DU&NR=1 -Conan Wheel of Pain - Growing Up
vaka-ash is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 23:14   #4
L'enfant_terrible
MiM team Forumaš i po'

L'enfant_terrible's Avatar

Registrovan: Aug 2008
L'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auru

Glasah za da, ali budimo realni nema sanse u CG, nismo zreli kao drustvo za takvo nesto. Prostituciju bih legalizovala kao slobodnu profesiju za oba pola i sve varijacije rodnog identiteta, a najstrozije kaznjavala brokere, tj. svodnike. Onda, kako bi se ta legalizacija sprovela u djelo? Jel bi postojala "Prostitutska komora", ili "savez prostitutki", sa registrom koji podlijeze zakonu o slobodnom pristupu informacijama? Jel bi radnice/radnici preduzetnice i preduzetnici morali da vode knjigu kupaca i ostale knjige kao i svaka firma/preduzetnik? Da li bi morali da imaju adekvatan poslovni prostor, sanitarne knjizice itd.... Koje bi ministarstvo bilo nadlezno, a kako bi se zvala inspekcijska sluzba?
Obavezno da uvedu pos terminale, kao i mogucnost kreditiranja...

Last edited by L'enfant_terrible; 14-02-10 at 23:16..
L'enfant_terrible is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 23:15   #5
Pera Detlic
Banned

Registrovan: Jan 2007
Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

nije uopšte plitko vakašu, mnoge frustracije i čuda bi se tako izbjegle (čitaj izliječile).

Velika stvar je i što bi država mogla da uzme finu paru jer je ovo vrlo profitabilna djelatnost a pošto bi mogli da zadovoljiavamo tražnju i okolnih zemalja obim bi bio značajan, i još s obzirom da smo turistička destinacija mogli bi da upotpunimo turističku ponudu.Mušterija je uvijek u pravu, i treba da dobije ono što traži.

Fakat je da to postoji i da će uvijek postojati e sad je samo pitanje da li da se to oporezuje ili da odabrani i dalje nastavljaju da uzimaju extra lovu i još usput da se bave kriminalom kao hobijem.
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 23:27   #6
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

porez, porez ... a onda da vakcina za meksički grup bude free of charge ...

najvažnije bi bilo da se prostitucija uvede u zdravstvene papire i tokove
Još metaše gradi u te,
Old 14-02-10, 23:30   #7
Angelina75
otisla

Registrovan: Dec 2007
Angelina75 has disabled reputation

i sta onda?registruje se kao doo-privatno preduzece ili kao DD -deonicarsko drustvo ili kao AD -akcionarsko drustvo??i cak dobijemo i dividendu
i onda takvo registrovana delatnost ima mogucnost da zaposli pripravnike po nacinu na koji radi Biro za zaposljavanje-prva sansa?!!?
i pozovu devojku sa Biroa i kazu joj nasli smo ti posao ,idi na razgovor u Doo " Fucking and Blowing jobs only" i ponesite svoj CV sa slikom u punoj svojoj velicini po mogucstvu kao rodjena od majke i naravno navedite sta jos znate da radite...imajte na umu da ce te prethodno proci kroz masu testova i to na prakticnoj osnovi i malo na teorijskoj!

jeste li vi normalni???kakva legalizacija!ja sam protiv!izricito!
kad bi se to desilo onda prostitucija pripada deu privrede!jer doprinosi razvoju privrede drzave!

fuj!

ma onda neka se legalizuje i droga ,na MENU-u da stoji kad dodjete u kafic/restoran i kononar vas pita izvolite a vi kazete ja cu kaficu sa 1 extasy tableticom i 1 koktelski shoot u venu!???
i tako ce jel da se bore protiv droge???
i onda zemlje sa Zapada imaju nesto da kazu na temu nasilja!??/to je borba protiv nasilja??

pa to moze da prica i donosi zakon samo oni kojima se ili deca drogiraju sve u 16 pa posle silne rehabilitacije njihovog sina/cerke i ponovnog vracanja drogi a sramota ih vise od njih samih a ne od sina sto radi to,pa vele daj da legalizujemo pa da me vise nije sram i stid da pricam o tome ...ili oni koji zaradjuju na prodaji i distribuciji droge pa da se dzabe vise ne kriju cime se bave i kakav biznis vode??!

e to isto bih rekla za prostituciju...da ne ponavljam isto...a i mrzi me da kuckam sve to samo umesto droge /prostitucija...

Foul appearance hide fair reality!

Last edited by Angelina75; 14-02-10 at 23:32..
Angelina75 is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 23:32   #8
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

I ja sam za.., al' samo da se proizvod kategorizuje... Kad se već kupuje.., da to bude po klasama (Recimo I.., II.., III).., a ne da ti uvaljuju sve i svašta za istu cijenu...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 14-02-10, 23:36   #9
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation

Ne.Iz principa.
Old 14-02-10, 23:54   #10
vaka-ash
MiM team Expert

vaka-ash's Avatar

Registrovan: Sep 2008
vaka-ash nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via Skype™ to vaka-ash

Ako dodje do legalizacije,vjerovatno ce ponuda biti ogromna,bice zestoka utrka-konkurencija,imaces onda svega: kvaliteta i socijalnih ponuda i brend-a...

Ocekivanje je da ce biti pi*ke ko salate za 1e shto kazhu>zenski sponzorski establishment ce se naci na udaru i doce do izumiranja istoga,mozda opstanu samo kao volonterski kadar,ko zna?.Femkanje i ucenjivanje putem sexa postaje Davna proshlost,dolazi ubrzo da NEOPatrijahata U CG, Feministichki pokret sve vishe jacha i zadaje udarac,Pochinje Ustanak ,Prva pushka je opalila negdje u Predgradjima Podgorice-Dajbabe(DajBejbe) .......

http://www.youtube.com/watch?v=1jrkd...eature=related follow the path of Father Makarije

http://www.youtube.com/watch?v=_VtVr...eature=related Vakashlor

http://www.youtube.com/watch?v=kIPlaor68DU&NR=1 -Conan Wheel of Pain - Growing Up

Last edited by Batboy; 15-02-10 at 15:03.. Reason: ''*''
vaka-ash is offline   Reply With Quote
Old 15-02-10, 00:12   #11
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

nemojte da banalizujemo ovu temu
Još metaše gradi u te,
Old 15-02-10, 00:15   #12
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

mojmo!

za legalizaciju svega, vise ima narkomana no kurava i didzejeva, o njima niko vise ne brine. legalizujte glupost ako ste toliki legalizatori!
Old 15-02-10, 00:34   #13
L'enfant_terrible
MiM team Forumaš i po'

L'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auru

Mnogo volim talenat da se koriste cirkularni argumenti, i da se uvijek nadje opravdanje zasto nesto ne moze- zato sto ima drugih problema. Isto mnogo volim osobinu da se vjeruje da ako ne vidimo nesto, to ne postoji. Ako nesto gurnemo pod tepih, volsebno ce nestati; mislim da nije problem legalizovati prostitutke, nego nas je vise strah sto ZNAMO da postoje mnogobrojne sadasnje i potencijalne musterije, pa kad se legalizuje, neminovno ce doci do analiza trzista, i potraznje na crnogorskom trzistu ce se izraziti brojem i slovom, a morala bi se djelatnost ubachit i u Monstatove kategorije, pa bi nas brojke ishamarale. Ovako je sve odlicno, ne vidi se, ergo ne postoji. Onda bi se napravila razlika, pa bi one koje uz traceve i u zlobi nazivamo kurvama- bio bi nam izbijen taj slatki zlobni epitet iz ruku cinjenicom- jel u registru? nije. e pa nije kurva samo zato sto joj tvoj muz gleda u sise.

I ne, sacuvaj boze, moj momak, muz, otac, brat, naejbolji drug- NIKAD ne bi posli kod kurve. To cine ONI DRUGI... ccc
Obozavam nas!
Old 15-02-10, 01:17   #14
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Nestrpljivo cekam dan kada cemo pored legalizacije prostitucije, legalizovati, u glavi svakog pojedinca, i redovni odlazak u bordele. Pa kad mi dijete kaze...'majko, pa' sam ispit ne cekaj me na rucak...odoh kod Rade da je dzarnem dva puta da se oslobodim ovoga stresa'.'Ela sine, samo joj daj onih 30 eura sto joj je tajo osta' duzan.I vidji mi za Mikasha moze li me primit' u ova dva tri dana.' Uhhhh, vec sam dobila erekciju!
Old 15-02-10, 01:23   #15
L'enfant_terrible
MiM team Forumaš i po'

Quote:
Originally Posted by Afrika View Post
Nestrpljivo cekam dan kada cemo pored legalizacije prostitucije, legalizovati, u glavi svakog pojedinca, i redovni odlazak u bordele. Pa kad mi dijete kaze...'majko, pa' sam ispit ne cekaj me na rucak...odoh kod Rade da je dzarnem dva puta da se oslobodim ovoga stresa'.'Ela sine, samo joj daj onih 30 eura sto joj je tajo osta' duzan.I vidji mi za Mikasha moze li me primit' u ova dva tri dana.' Uhhhh, vec sam dobila erekciju!
Za glavu pojedinca tvoga sina i njegovu legalizaciju bices odgovorna ti i tajo mu, a nikako drzava. Nemas sto da brines, sigurna sam da ces ga fino vaspitat.
Old 15-02-10, 01:27   #16
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Quote:
Originally Posted by L'enfant_terrible View Post
Za glavu pojedinca tvoga sina i njegovu legalizaciju bices odgovorna ti i tajo mu, a nikako drzava. Nemas sto da brines, sigurna sam da ces ga fino vaspitat.
Da...da...drzava je tu samo nijemi posmatrac
Old 15-02-10, 01:36   #17
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

pa dobro, nije crna gora licemjerna od juče ...
Još metaše gradi u te,
Old 15-02-10, 01:59   #18
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by simm View Post
pa dobro, nije crna gora licemjerna od juče ...
hahahahah ne merem ti dat repku! Ali ti jU dugujem

Nijesam za legalizaciju! legalizovati nešto, ne znači skinuti ga sa dnevnog reda, tj. zaustaviti protivzakonitosti i probleme koje donosi. A mi, ovakvi naredni kak'i smo, ćemo onda "u ime zakona" još gore kršiti zakon nego dosad, bez zadrške!
Old 15-02-10, 02:09   #19
L'enfant_terrible
MiM team Forumaš i po'

Zasto mislite da je legalizacija = promocija? I koliko znam, posredovanje je krivicno djelo, a samo j*** za pare izmedju 2 ili vise consenting persons nije nidje regulisano kod nas, koko znam a moze bit da grijesim.
Old 15-02-10, 02:10   #20
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

ne znači skinut sa dnevnog reda, ali znači omogućit da neke stvari budu pod kontrolom ... npr zdravstvena zaštita i jednih i drugih, pa bi se znalo u koju te kafanu mogu salećet, a u koju ne mogu, itd ... a i vakcina za grip bi bila još besplatnija, što veli Pero
Još metaše gradi u te,
Reply

Tags
crnoj, gori, legalizaciju, prostitucija u crnoj gori, prostitucije, ste

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules