MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Nauka > Istorija

Notices

Istorija Historia est magistra vitae

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 07-03-16, 14:14   #21
ddt*
MiM team Expert

Registrovan: Jun 2015
ddt* ima famoznu auruddt* ima famoznu auruddt* ima famoznu auruddt* ima famoznu auruddt* ima famoznu auruddt* ima famoznu auruddt* ima famoznu auru

novace, reci ti nama sledece... ako je troja bila u CG znaci li to da su crnogorci potomci trojanskog konja????????
ddt* is offline   Reply With Quote
Old 09-03-16, 18:46   #22
novak andesilić
MiM team Početnik

Registrovan: Jul 2015
novak andesilić nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by Zoran View Post
Da li je restoran Troja u Tuzima nastao nosen istom mislju da je tu negdje bila Troja?
U svakom slučaju restoran "Troja" je otvoren posle pisanja Novaka Andesilića da je Troja u Milješi, i poslije emisije na TV BLUE Mun (danas MBC) 2001 godine da je Troja u Milješi.
novak andesilić is offline   Reply With Quote
Old 09-03-16, 21:35   #23
novak andesilić
MiM team Početnik

Quote:
Originally Posted by Zoran View Post
Da li je restoran Troja u Tuzima nastao nosen istom mislju da je tu negdje bila Troja?
Istraživanja o Troji u Malesiji su objavljena 1987. god. Prvu TV emisiju o Troji u Zeti snimio je Miško Đukić 2001. godine. Restoran u Tuzima je otvoren poslije ovog perioda.
Old 09-03-16, 21:47   #24
novak andesilić
MiM team Početnik

Prvi članci o Troji u Crnoj Gori objavljeni su 1987. Prvu TV emisiju o Troji u Zeti snimili su Miško Đukić i Novak Andesilić 2001. godine. Restoran Troja je otvoren poslije ovih saznanja.
Old 10-03-16, 05:35   #25
novak andesilić
MiM team Početnik

Novak Andesilić je prve ćlanke o Troji u Zeti napisao 1987. god. Prvu TV. emisiju objavio je sa Miškom Đukićem 2001. godine. Testoran Troja je otvoren par godina kasnije.
Old 10-03-16, 05:46   #26
novak andesilić
MiM team Početnik

Quote:
Originally Posted by ddt* View Post
novace, reci ti nama sledece... ako je troja bila u CG znaci li to da su crnogorci potomci trojanskog konja????????
Trojanski konj je bio San o izdaji:: Jer sanjati konja znači sanjati dobrog prijatelja, ali sanjati vještačkog (drvenog) konja znači sanjati izvještačenog prijatelja. Sinovac kralja Prijama Prvoš (fr. Aine - Eneja). je sa svojoim vojskom, izdao Troju i osnovao Rim, samo da bi vladao cijelim carstvom.
U mitologiji se kaže da su iza drvenog konja išle dvije znije zamaskirane u platno. Pitam vas kako su se zmije mogle maskirati u platno (V. mit o Laokontu)
Old 10-03-16, 08:44   #27
novak andesilić
MiM team Početnik

Default nodža

Quote:
Originally Posted by sale juventale View Post
Ako u Bosni postoje piramide , zašto nebi mogla biti troja u CG ?
Nijesam siguran u Bosanske piramide. Sem što bih ove kritičare nazvao: "Karavan Bosanskih Piramida"
Old 10-03-16, 09:25   #28
savko12
MiM team Početnik

Registrovan: Jun 2014
savko12 uskoro postaje slavan

dobar turisticki trik, treba to razglasiti po svetu, mozda se dobije situacija slicna kao sa Medjugorjem
Old 10-03-16, 15:41   #29
novak andesilić
MiM team Početnik

Quote:
Originally Posted by savko12 View Post
dobar turisticki trik, treba to razglasiti po svetu, mozda se dobije situacija slicna kao sa Medjugorjem
Nije Trik. Sam sam štampao sve knjige 0d 1986. god.
Old 10-03-16, 21:30   #30
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

Kako se moze doci do tvojih knjiga?
Kviz u sve 16 | BESPLATNO reklamiraj firmu
Derek_Trotter is online now   Reply With Quote
Old 12-03-16, 18:23   #31
novak andesilić
MiM team Početnik

Quote:
Originally Posted by sale juventale View Post
Ja sam uvjek smatro da Balkan ima mnogo značajnije mjesto u istoriji , pun je spomenika i stećaka . Meni je lično najzanimljivije Bar i Bari ...
.

Ako slijedimo logiku, Balkan je bio tu i u vrijeme antičke Grčke. Pa nije valjda da je pao sa Neba.
Old 13-03-16, 12:17   #32
savko12
MiM team Početnik

Quote:
Originally Posted by novak andesilić View Post
Nije Trik. Sam sam štampao sve knjige 0d 1986. god.
Nisam mislio da vredjam, samo sam htio rec da je ovo odlicno kako turisticki mamac
Old 17-03-16, 22:32   #33
igrarija
Banned

Registrovan: Sep 2009
igrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auru

Za narode sa istorijom iza sebe poput Jevreja, Grka i slicnih tesko je lupati gluposti o njihovom nastanku i kretanju kroz istoriju.
Za narode koji su nastali prije nekoliko stotina ili manje godina prostor za manevar je ogroman, pa se slobodno moze iznalupetati bilo sta pa i ovo da su Trojanci u stvari Montenegrini samo ih nitko nije izvijestio o tome jos...
Kompleksi nize vrijednosti ovih novoizmisljenih naroda su neuporedivo vjeci sto ova teorija o Troji i dokazuje...

Last edited by igrarija; 17-03-16 at 22:53..
igrarija is offline   Reply With Quote
Old 17-03-16, 22:40   #34
igrarija
Banned

igrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auru

Quote:
Nisam mislio da vredjam, samo sam htio rec da je ovo odlicno kako turisticki mamac
Posto se ja bavim turizmom koji prevazilazi bilo sta sto je vidjeno ili ce ikada biti vidjeno u ovim krajevima, moram ti reci da turisticki mamac ne mogu biti lazi i izmisljotine, vec dobra i kvalitetna ponuda kao i usluga... Sve osim toga je za psihologiju...
Old 18-03-16, 13:41   #35
savko12
MiM team Početnik

Quote:
Originally Posted by igrarija View Post
Posto se ja bavim turizmom koji prevazilazi bilo sta sto je vidjeno ili ce ikada biti vidjeno u ovim krajevima, moram ti reci da turisticki mamac ne mogu biti lazi i izmisljotine, vec dobra i kvalitetna ponuda kao i usluga... Sve osim toga je za psihologiju...
moze se sve spakovati da deluje fino i atraktivno. slicno kao sa piramidama u Bosni, ili Medjugorje i td. Moze se reci na primer "da nema josh dokaza ali da je moguce da na tom i tom mestu postoji verovatnoca da se nalazila Troja, i da je o tome pisao taj i taj....
Old 18-03-16, 19:52   #36
igrarija
Banned

Quote:
moze se sve spakovati da deluje fino i atraktivno. slicno kao sa piramidama u Bosni, ili Medjugorje i td. Moze se reci na primer "da nema josh dokaza ali da je moguce da na tom i tom mestu postoji verovatnoca da se nalazila Troja, i da je o tome pisao taj i taj....
Mislim da bi za jednu drzavu koja je nastala svega prije deceniju, Troja bila preveliki zalogaj.
Piramide bi mozda i mogli nekako da skarabudzimo... Keopsova piramida istureno odjeljenje, zvuci primamljivo... Mogle bi se na Lovcenu izbijetonjirati dvije tri, to je bolja investicija no oni nesretni auto put...

Last edited by igrarija; 18-03-16 at 20:25..
Old 19-03-16, 11:45   #37
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

Ja mislim da bi ti najsrecniji da otkriju da je Troja bila negdje u dolini Velike Morave
Old 19-03-16, 19:25   #38
igrarija
Banned

Quote:
Originally Posted by Derek_Trotter View Post
Ja mislim da bi ti najsrecniji da otkriju da je Troja bila negdje u dolini Velike Morave
Nijesam nesto cuo da su Srbi tako nesto ikada tvrdili za razliku od montejnegrina...

A znam da bi ti volio da je Meka na Cetinje a Medina u Titograd...
Old 20-03-16, 08:22   #39
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Haha. Nisam musliman ali to ne bi bilo lose. Makar bi turisticki to valorizovali.
Ne boj se muslimana. Oni su isti narod kao i ti. Samo vam se vjerovanja razlikuju.
Ti najvise vjerujes da si nesto posebno ali nisi dok god ne ukapiras da je sve to u sta vjerujes samo marketinska sarena laza sa produzenim dejstvom.
Old 20-03-16, 09:11   #40
igrarija
Banned

Quote:
Originally Posted by Derek_Trotter View Post
Haha. Nisam musliman ali to ne bi bilo lose. Makar bi turisticki to valorizovali.
Ne boj se muslimana. Oni su isti narod kao i ti. Samo vam se vjerovanja razlikuju.
Ti najvise vjerujes da si nesto posebno ali nisi dok god ne ukapiras da je sve to u sta vjerujes samo marketinska sarena laza sa produzenim dejstvom.
Ne bojim se muslimana... Imam prijatelja medju njima kao i medju Rimokatolicima medju Jevrejima a i medju pripadnicima Hindu kao i medju nekim drugim manje poznatim ,,religijama,,... Svugde ima soja ali i nesoja. Naravno da smo isti narod.
A sta si ako nisi musliman... Tako mi se dojmis. Da nijesi Muslimanski ateista?
To sto ti ne vijerujes u nista ne mora automatski da znaci da si u pravu...
Ne bojim se ali sam najvise na oprezu od ateiata...
Reply

Tags
crnoj, gori, troja

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules