MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 17-02-09, 12:45   #41
Lado Tajovic
MiM team Početnik

Lado Tajovic's Avatar

Registrovan: Oct 2008
Lado Tajovic na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Derek_Trotter View Post
Sjecam se i ja doktora iz studentske ambulante. Za njega nisu postojale bolesti
Kad mu neko kaze da je prehladjen on bi rekao: Pa sto si dosao kod mene!? Idi kuci pij cajeve!
A ako je neko imao, da prostite, proliv, njemu bi rekao:
Sto si dosao kod mene?! IDI NA ŠOLJU!
ha, ha, ha... ubija me grlo a on pravi sklekove po ambulanti i priča mi kako će sve to dobra loza da izliječi! Ubijeđen sam bio da će svaki čas da ulete i da mi kažu skrivena kamera. Nikad mi taj lik nije napisao recept. Jer 'ljekovi suu zlo za mlad organizam'
Ko ne ume da sluša pesmu slušaće oluju.
Lado Tajovic is offline   Reply With Quote
Old 17-02-09, 14:25   #42
milovan jankovic
MiM team Forumaš i po'

milovan jankovic's Avatar

Registrovan: Oct 2008
milovan jankovic na dobrome putu

Mi svaki model unakazimo i izvitoperimo,
chetiri decenije u Danskoj nijesam chekao na lichnog ljekara duze od pola sata, ako zakazem pregled,
ako je akutna stvar, ide se u hitnu pomoc,
sa vishe supruga i petoro dhjece,
moja izkustva su pozitivna, ima chekanja kod specijalista i do tri-chetiri mjeseca, ali ako je opasnost po zivot iz hitne se ide pravo u krevet u bolnicu, ili drzava rizikuje tuzbu zbog nemara i nestruchnosti ljekara.

Ali te mizerne plate od 400-500 eura,
za hirurga koji obavi chetiri intervencije do podne, su UVREDA za ljudsku svijest&savjest,
kad neki Parache&Boshkovici SHKLAPAJU bez mjere i kantara,
taj novac koji daju LJEKARIMA I DOKTORIMA je sramota za sve nas,
dok one primitivci u skupshtini i one lopuze u bordovima direktora i agencija, ne znaju shto ce od NISANA MURANO NA KURANO.

PARTIOKRATE sve ogade,
i sve pretvore u "komendiju".
milovan jankovic is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 19:33   #43
ja_sam_papa
MiM team Početnik

ja_sam_papa's Avatar

Registrovan: Jan 2007
ja_sam_papa na dobrome putu

DELEGACIJA HRVATSKIH ZDRAVSTVENIH STRUČNjAKA ZAVRŠILA DVODNEVNU POSJETU FONDU ZA ZDRAVSTVENO OSIGURANjE CRNE GORE
Uspješno sprovedena reforma primarne zdravstvene zaštite

Podgorica, 26. maja- Reforma primarne zdravstvene zaštite u Crnoj Gori, koja je u završnoj fazi, sprovedena je veoma dobro i profesionalno, što potvrđuju i prvi rezultati njene implementacije, ocjena je hrvatskih zdravstvenih eksperata, koji su protekla dva dana bili u zvaničnoj posjeti Republičkom fondu za zdravstveno osiguranje Crne Gore i Ministarstvu zdravlja. Direktor Fonda mr Ramo Bralić upoznao je svoje hrvatske kolege da je već počela i priprema tendera za reformu sekundarnog i tercijarnog nivoa.

-Opredijelili smo 5,2 miliona eura sredstava Svjetske banke i oko četiri miliona eura od austrijske vlade, a sada je na nama da se, u narednih 30 mjeseci koliko je predviđena realizacija tog projekta, organizujemo i ta sredstva na najbolji način iskoristimo, rekao je Bralić na konferenciji za novinare i izrazio nadu da će u toku reforme imati bližu saradnju sa hrvatskim kolegama, koji su na tom niovu otišli jako daleko, pa će njihova iskustva i konsultantske usluge biti veoma dragocjene. Bralić je podsjetio da su u reformi primarne zdravstvene zaštite koristili iskustva i savjete Slovenije, koji su dali veliki doprinos, a izuzetni rezultati koji su postignuti u tom sekotru to i potvrđuju.

Državni tajnik za zdravstvo Ministarstva zdravlja i socijalne skrbi Hrvatske dr Dražen Jurković da obje države imaju sličan put reformi i da su u tom smislu već urađene dobre mreže zdravstvenih ustanova, sprovedena edukacija zdravstvenih kadrova i obezbijeđena visoka dostupnost zdravstvene zaštite, ali i da se suočavaju sa stavom građana da su zdravstvene usluge besplatno, što više nije tako.

-Što se tiče reforme sekundarnog i tercijarnog nivoa, ono što vama treba je transplatacioni program, racionalna mreža zdravstvenih ustanova, razvoj tehničkih i kadrovskih resursa, a prije svega je neophodan politički konsenzus za pravi razvoj zdravstvenog sistema u cjelini. Takođe, potrebno je stimulisati zdravstvene radnike, kako ne bi došlo do odliva kadrova iz zemlje i strogo podijeliti javni od privatnog sektora u zdravstvu, kazao je dr Jurković.

Direktor hrvatskog Zavoda za zdravstveno osiguranje, dr Tihomir Strizrep, ocijenio je da ta zemlja može dosta da nauči iz crnogorskog iskustva kada je u pitanju segmnent primarne zdravstvene zaštite.

-Ovdje je napravljeno mnogo u segmentu primarne zdravstvene zaštite i došli ste u poziciju da zaista ostvarujete sve preduslove za kvalitetnu zdravstvenu zaštitu na primarnom nivou. Uvjeren sam da će tako biti na sekundarnom i tercijarnom nivou, naveo je Strizrep. On je podsjetio da je Crna Gora tek na početku reforme na sekundarnom i tercijarnom nivou, koja je u Hrvatskoj već sprovedena.

Ambasador Hrvatske u Crnoj Gori, Petar Turčinović, zadovoljan je što se saradnja dvije zemlje razvija dobrim tempom i u različitim područjima, poput privrede, integracija, pa i zdravstva. Prema njegovim riječima, saradnja je i interesna i prijateljska, jer i Crna Gora i Hrvatska imaju interesa za to, a građani dviju zemalja sada imaju konkretne koristi.

Bralić: Poražavajući podaci o ulaganju u zdravstvo

Podaci o ulaganjima u sistem zdravstvene zaštite u Crnoj Gori su poražavajući, a odnos vlasti prema tom društvenom segmentu zabrinjava, ocijenio je mr Ramo Bralić. On je naveo da se u Hrvatskoj po stanovniku troši 820 eura za liječenje građana, a u Crnoj Gori svega 260 eura. U Hrvatskoj se, kako je kazao, devet odsto društvenog proivoda izdvaja za finansiranje zdravstva, a u Crnoj Gori tek 4,62 odsto.

-To je nedopustivo i nadam se da će naša Vlada, nakon konstituisanja, sagledati ove probleme, jer zdravstvena zaštita košta, a Vlada je mora obezbijediti stanovništvu, smatra Bralić. on smatra da se ne smije racionalizovati kada se radi o socijalnim potrebama, kao što je potreba za zdravstvenom zaštitom.

-Sve to malo stidljivo saopštavamo, pa onda kad se sistem uruši može doći do problema, a sistem zdravstvenog osiguranja i zaštite se ne smije urušiti, naglasio je direktor crnogorskog Fonda. Prema njegovim riječima, reforma sistema zdravstvene zaštite ne može biti sprovedena pri takvim finansijskim teškoćama. Sistem još nije ugrožen, ali ako se ovako nastavi može biti, upozorio je Bralić.

Osvrćući se na finansijsku situaciju u crnogorskom zdravstvu, dr Tihomir Strizrep je dodao da ulaganja u zdravstvo nijesu trošak, nego investicija za budućnost.

Crnogorski informacioni sistem među najboljim

Rukovodilac odsjeka primarne zdravstvene zaštite u Hrvatskom zavodu za javno zdravlje, prim. dr Ranko Stevanović, impresioniran je potpuno povezanim informacijski sistemom primarne zdravstvene zaštite u Crnoj Gori, koji je, kako je kazao, možda i najbolji koji je vidio.

-Posebno je zanimljivo bilo vidjeti kako je u Crnoj Gori ispunjena jedna od ključnih ideja prave inovativne reforme, a to je brzina, to jest da se reforma, u stvari, može napraviti za manje od dvije godine, rekao je Stevanović.
Old 28-05-09, 19:38   #44
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Kakav uspjeh jado ne moj. Malo obilazim doktore od nedavno jednom rijecju KATASTROFA.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 20:23   #45
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Bar ima jedna novina - ne mora se vise zakazivati, a doktor mora da te primi do kraja radnog vremena. Tako se barem moze doci do njega istog dana. Ono prije je bila katastrofa - morao sam da odlezim par dana, dok dodjem na red.
Homer is offline   Reply With Quote
Old 28-05-09, 20:33   #46
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: May 2008
LadyDaytona nepoznate kvantitete u ovom trenu

Ma ovo je smijurija od teksta...U Hrvatskoj je totalni diletantizam, a ovi u CG bi da zakuce nesto novca i donacija, jer nisu isplatili josh dug od proshlogodishnjeg tendera u iznosu od 25 mil. e.
nije platio za ljekove koje je kupio josh proshle godine, jer Ramo cheka pare direktno od Lukshica i raspisuje jednom godishnje tender. Svuda u svijetu bi ga bojkotovali gotovo ali kod nas njegova kompanija dobije najvishe na tenderu i tako ..No, da se ne sprdamo..ko se bavi time zna, ko ne, nek se ne opterecuje..
Isti matrak.
Old 01-06-09, 09:52   #47
L'enfant_terrible
MiM team Forumaš i po'

L'enfant_terrible's Avatar

Registrovan: Aug 2008
L'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auru

Ministarstvo zdravlja Srbije zahtijeva fiskalne kase u javnim i privatnim zdravstvenim ustanovama, i obavezu izdavanja računa.

Najbolja stvar je da ako pacijent čeka duže od mjesec dana na specijalistički pregled u javnoj ustanovi, može da pregled obavi u privatnoj, i uz fiskalni račun zdravstveno osiguranje mu NARAVNO refundira troškove.

Svaka čast, e koliko sitne pameti treba kod nas da se ovaj model copy/paste?
L'enfant_terrible is offline   Reply With Quote
Old 01-06-09, 09:54   #48
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

dzaba i da se 'uvede' mi bi ostali dje smo..ka' za sve 'inovativno'...pochev od pushenja -pregrade za pushache i nepushache, sindroma 'moj doktor' u bilo koje doba dana i noci i sl..
Old 25-06-09, 20:51   #49
ja_sam_papa
MiM team Početnik

ja_sam_papa's Avatar

Registrovan: Jan 2007
ja_sam_papa na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by L'enfant_terrible View Post
U privatnoj ili javnoj ustanovi?
blok 5 dom zdavlja.

(nijesam prije vidjeo pitanje)

Tags