MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Turizam

Notices

Turizam Montenegro tourist offer - aranžmani, agencije, slike turističkih središta, iskustva drugih...

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 10-08-08, 12:17   #41
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Makedonci se okreću Albaniji

Atina – Sve više makedonskih turista ove sezone svoje tradicionalne destinacije za odmor, Crnu Goru i Grčku, zamjenjuju Albanijom, prenose grčki mediji.

Prema podacima tursitičkih agencija, oko 100 hiljada Makedonaca ove sezone se opredijelio za albansku obalu, a kao glavni razlog za to navode se visoke cijene u Crnoj Gori i političke tenzije u odnosima Makedonije i Grčke.

Broj makedonskih gostiju u Albaniji porastao je 88 odsto.

Putničke agencije očekuju da će se njihov broj u avgustu udvostručiti.
Homer is offline   Reply With Quote
Old 10-08-08, 12:50   #42
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Bonja the Zmaj na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Homer View Post
Makedonci se okreću Albaniji

Atina – Sve više makedonskih turista ove sezone svoje tradicionalne destinacije za odmor, Crnu Goru i Grčku, zamjenjuju Albanijom, prenose grčki mediji.

Prema podacima tursitičkih agencija, oko 100 hiljada Makedonaca ove sezone se opredijelio za albansku obalu, a kao glavni razlog za to navode se visoke cijene u Crnoj Gori i političke tenzije u odnosima Makedonije i Grčke.

Broj makedonskih gostiju u Albaniji porastao je 88 odsto.

Putničke agencije očekuju da će se njihov broj u avgustu udvostručiti.
Taman sam htio da kazem da samo mazohista moze ljetovati u Dracu, cija je obala prepunjena novoizgradjenim zgradama, nesredjene infrastrukture, uz nestasice struje i vode... A onda se sjetih, da nisam bas najsigurniji - po cemu se to razlikuje od Budve. Sem sto su nam cijene vece nekoliko puta.
A za Sarandu, juzno-albansko primorje - kazu da je veoma lijepo.

Jos uvijek miljama daleko o elitnog turizma, sada gubimo i masovni. Upropastiti ovakve turisticke potencijale, kojim zaista nema premca u sirem regionu - je nevjerovatno.
Ovo je sve kao kada bi nekom dali da vodi Koka Kolu, a ovaj je sjebbao za 3 godine. I za to treba talenta. Mada bi ga upravni odbro davno smijenio. Ovamo ga jos jace podrzavaju...
Bonja the Zmaj is offline   Reply With Quote
Old 10-08-08, 13:25   #43
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Ja sam nesto razmisljao o ovom paradaiz turizmu je li to glavni problem. Model paradajz turiste je covjek iz Srbije sa zenom i dvoje sitne djece i eventualno privedena tasta ili stara majka da malo ona trckara oko djece. Tip ponese coke i pastete i nesto onog paradajza a kupi dinju i dnevno par onih krofni te se prepijecu po plazi. Sjedi na plazi po citav dan citao skandal, karta, pogled stalno na oprezu na djecicu. On ili zena ili ona tasta. Poslije plaze tusiranje i setnja pored obale. Djeca izkamce kukuruz ili kakve kokice. Na kraju dana srecni se vrnu (malo prepeceni) u sobu a ako ima srece kad mu se ucini da tasta zaspe mozda i zenu opali. Malo golotinje po plazi moze lako da razbudi mastu. Ciko trosi minimum resursa osim sto pravi smece i nije neki veliki problem.

Meni je mnogo veci problem momacko-djevojacki turizam. Skupe koju desetinu eura ili stotku. Sjednu na voz u Begisu ili u kakvu krsinu od kola u Pgd-NK-CT (da li se iko pita ima li kakve koristi od ovih delija sto taksiraju na ovoj distanci osim zbog malo seksualnog turizma). Prave guzvu, vozaju se tamo vamo, uzivaju u preglesnoj muzici (ovo vam je jedna od osnovnih primjedbi turista smece pa muzika). Potrosnja slaba a problemi veliki.

Ja mnim da drzava treba da se odluci za "studentski" ili elitni turizam. Ako pobjedi ovo drugo paradajz ce da ispadne iz kombinacije zasigurno. I ovaj prvi tip je OK. Njima buka ne smeta, slabo i smece vide, ne treba im nicesova kultura (ne treba ona uglavnom nionom paradajzosu osim ponekad da se "ode na muziku" gdje gostuje Grand-cica-mica-davalica) postoje destinacije koje ih prihvataju itd. E kako doci do pobjede elitnjaka e to nisam siguran a bojim se da ovi iz vlade tek nemaju pojma i najcrnje to nije odluka vlade vec neko ko bi zaista pravio neku sprovodljivu strategiju morao bi da postigne malo siri koncenzus i da saslusa dosta predloga.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 10-08-08, 13:52   #44
wawy
MiM team Guru

Registrovan: Apr 2008
wawy nepoznate kvantitete u ovom trenu

hmm, nabuko, nismo se rodili juce ni poceli s turizmom prekjuce pa da tako razmisljamo. vec vidjeno i chuto na dnevnik ...
prica ti ne stoji iz jednostavnog razloga sto je prije dolaska ove garniture na vlast, znaci pre`90s times sve ove vrste turizma su postojale, i dolazili su ljudi iz svih drustvenih slojeva i svih zemalja. i jednostavno, turisticko trziste je bilo to koje je vrsilo selekciju koja vrsta turizma ce postojat.
i po meni, u politici odredjivanja turistickih ciljnih grupa se trebalo nastavit sa liberalnim pristupom, iz jednostavnog razloga sto samo turisticko trziste na dugi rok odredjuje koja vrsta gostiju ce bit preovladjujuca, kako na primorju, tako i na sjeveru i istoku crne gore.
to je cini mi se jedna od rijetkih grana cg privrede koja je trebala bit preputena slobodnim tokovima, a koja, slucajno il namjerno - nije, za razliku od svih ostalih, koje su trebale bit pod nekom vrstom kontrole i upavljanja, a ostavljene su na milost i nemilost koncesionarima sumnjivog bekgraunda, ali-baba investitorima i slicnim ekonomskim 'vizionarima'.
znaci, ovo vidim samo kao pokusaj opravdavanja loseg rada vlade u oblasti turizma, i oblasti koje se usko naslanjaju na nju, koji naravno da ne pije vodu ...
ocu rec - poenta je da je prije godina koje pocinju januarom turizam bio na visokom nivou, i da je uz blage korekcije i prilagodjavanja tog sistema moga da neprimjetno nastavi uzlaznom putanjom.
dilema - turisti sa slabom plateznom moci il elita - jednostavno je lazna dilema, koju naravno slusamo godinama s te-ve-a, a kao potvrdu toga nalazim bas u pre`90s times.
kao glavni razlog lose sezone/ losih sezona vidim totalnu nezanimanje vlade za tu granu cg ekonomije, kao i njihove licne interese koji su naravno kratkorocni i usko vezani za pojedine grupacije, a narodu preko medija prestavljeni kao dugorocni i strateski drzavni interesi.
samo je pitanje sto je sledece...
Old 10-08-08, 14:41   #45
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Kakva serija gluposti ali babe i ostali razbojnici u odgovoru na moj post ...

Kao da ja branim nenezica & co. jasno je svima da ono sto rade ako ista rade je sprdacina i da su jedin dobre spotove napravili.

A liberalizacija trzista protiv koje si inace dje god se drugo takne je takva da hotel rezervisat preko neta ili privatni smjestaj je skoro misija nemoguce i da nije onog sajta In Montenegro ili kako bi prakticno nista se ne bi moglo naci. Ja sam sada dolje ljetovao preko ponude strane agencije. I ljudi koji deset godina ne mogu napraviti sajt, koji ne mogu smece pokupiti, koji ne mogu vodu dovesti pa im je vlada kriva. Prosle godine su samo Budvani prihodovali milijardu na ovaj ili onaj nacin a sami su zavrsili parce ulice od 500m i nista vise. Opet ne mogu da branim Nenezica & co ali krivica je glavnim dijelom na lokalne likove smece, muzika, guzve, voda, struja itd itd skoro sve se rjesava na nivou vlade a ne na nivou lokalnih samouprava pa to znaci da svaka baba iz Cuca ili Andrijevice placa na neki nacin sezonu i sponzorise primorce a ne obrnuto.

Inace ja sam out ove price jer se sa wavy-jem ne moze pricati jer ce on da kazes da su nam k..cevi krivi rec da nam je milo sipao broma u vodovod. Drzava ima krivicu ali kada vidim sto cine ovi dolje pa to je nista da daju primorcima da vladaju smece bi izvozili na Kubu.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Old 10-08-08, 15:09   #46
Angelina75
otisla

Registrovan: Dec 2007
Angelina75 has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Nabuko View Post
Ja sam nesto razmisljao o ovom paradaiz turizmu je li to glavni problem. Model paradajz turiste je covjek iz Srbije sa zenom i dvoje sitne djece i eventualno privedena tasta ili stara majka da malo ona trckara oko djece. Tip ponese coke i pastete i nesto onog paradajza a kupi dinju i dnevno par onih krofni te se prepijecu po plazi. Sjedi na plazi po citav dan citao skandal, karta, pogled stalno na oprezu na djecicu. On ili zena ili ona tasta. Poslije plaze tusiranje i setnja pored obale. Djeca izkamce kukuruz ili kakve kokice. Na kraju dana srecni se vrnu (malo prepeceni) u sobu a ako ima srece kad mu se ucini da tasta zaspe mozda i zenu opali. Malo golotinje po plazi moze lako da razbudi mastu. Ciko trosi minimum resursa osim sto pravi smece i nije neki veliki problem.

Meni je mnogo veci problem momacko-djevojacki turizam. Skupe koju desetinu eura ili stotku. Sjednu na voz u Begisu ili u kakvu krsinu od kola u Pgd-NK-CT (da li se iko pita ima li kakve koristi od ovih delija sto taksiraju na ovoj distanci osim zbog malo seksualnog turizma). Prave guzvu, vozaju se tamo vamo, uzivaju u preglesnoj muzici (ovo vam je jedna od osnovnih primjedbi turista smece pa muzika). Potrosnja slaba a problemi veliki.

Ja mnim da drzava treba da se odluci za "studentski" ili elitni turizam. Ako pobjedi ovo drugo paradajz ce da ispadne iz kombinacije zasigurno. I ovaj prvi tip je OK. Njima buka ne smeta, slabo i smece vide, ne treba im nicesova kultura (ne treba ona uglavnom nionom paradajzosu osim ponekad da se "ode na muziku" gdje gostuje Grand-cica-mica-davalica) postoje destinacije koje ih prihvataju itd. E kako doci do pobjede elitnjaka e to nisam siguran a bojim se da ovi iz vlade tek nemaju pojma i najcrnje to nije odluka vlade vec neko ko bi zaista pravio neku sprovodljivu strategiju morao bi da postigne malo siri koncenzus i da saslusa dosta predloga.
hahahahahahahahahahahahahahaha....e Nabuko...jeste ...bas je tako......samo bih te malo ispravila....cak ni pare na plazi za krofne ne daju vele (bar ovi iz Vojvodine)"ma brisi tamo, ne moze,...ti ja dam krofnu po glavi...majka ti pravi krofne kuci svaki dan ,brasna koliko hoces ,imam kuci 10 jutara psenice i ti ces meni sad krofnu da trazis na plazi da placam po evro i po!".....
a
za kukuruz slicno "....ma ako ti dam kukuruz po dupetu za evro i po da ga ja placam....ima da jedes kuci skuvanog kukuruza svaki dan dok ti na nos ne izadje....ja da placam kukuruz evro i po....bezi bre...u nas u Vojvodini klip kukuruza veliki...a gle u njih ....nemas ga sta videti...aaaaa....pa nije ni cudo...dje ce njima kukuruz rasti u ovom krsu....pa nije dzaba receno....ispod brega mali kukuruz raste...eeee...ma tamaaaante...kukuruz nas kao kubura!"

eto...malo sam ti prenela izjave "paradajz turista iz Vojvodine".....

Foul appearance hide fair reality!
Angelina75 is offline   Reply With Quote
Old 10-08-08, 15:51   #47
wawy
MiM team Guru

@nabuko, nemas argumenata - nidje...c,c.c.c..

Quote:
Kakva serija gluposti ali babe i ostali razbojnici u odgovoru na moj post ...
pa, valjda se na onakav post ne moze bolje ni odgovorit

Quote:
A liberalizacija trzista protiv koje si inace dje god se drugo takne je takva da hotel rezervisat preko neta ili privatni smjestaj je skoro misija nemoguce
kakve veze ima ova recenica sa prepustanjem trzistu da izabere klijentelu?

Quote:
Kao da ja branim nenezica & co. jasno je svima da ono sto rade ako ista rade je sprdacina
eh, nemoj tako, priznaj da ga volis bar malo...

Quote:
. I ljudi koji deset godina ne mogu napraviti sajt, koji ne mogu smece pokupiti, koji ne mogu vodu dovesti pa im je vlada kriva.
da, @Nabuko, kriva je vlada, jer ona stvara one elementarne uslove za poslovanje u turizmu. valjda drzava i postoji zbog toga, zar ne, da se ne bi narod bavio strateskim stvarima, vec u na operativnom nivou koristio povoljnosti dobro osmisljenih strateskih odluka. a jasno je kao dan kad nema tog prvog uslova - nema ni drugog. obrnuo si uzrok i posljedicu.
e da, i smece - narod treba da kupi smece, i tako da nam procvjeta turizam?! a ja cuh da imaju neke sluzbe koje su zaduzene za to, dati nije narod kriv za sve...

Quote:
. Prosle godine su samo Budvani prihodovali milijardu na ovaj ili onaj nacin a sami su zavrsili parce ulice od 500m i nista vise. Opet ne mogu da branim Nenezica & co ali krivica je glavnim dijelom na lokalne likove smece, muzika, guzve, voda, struja itd itd skoro sve se rjesava na nivou vlade a ne na nivou lokalnih samouprava
tacno... podjednaku odgovornost snose i republicka vlast i lokalne samouprave, koje su, ako se ne varam opet pod (in)direknom kontrolom s tog republickog nivoa.

Quote:
Inace ja sam out ove price jer se sa wavy-jem ne moze pricati jer ce on da kazes da su nam k..cevi krivi rec da nam je milo sipao broma u vodovod.
@Nabuko, ako ti osjecas kakav uticaj broma, ne moramo ga i mi ostali osjecat...

salu na stranu, bas sam razocaran i samim postom i tonom posta, ocekiva sam vise s obzirom na onaj prvi katastrofalni, ka s dnevnika prenijet, ocekiva sam neke argumente il slicno.

u komplet odgovoru ama bas nijedne rijeci nema na poentu mog posta koji je bio povrsinski komparativni osvrrt na situaciju prije `90-e kada nije bilo ovih novokomponovanih problema koje nam vlast namece, i samim tim nije bilo ni takvih realnih problema.
stojim pri tvrdnji da pojedine interesne grupe nije briga ni za durmitor ni za budvu, i kako ce se razvijat cg turizam, vec prvenstveno kako ce se sto prije obogatit. i onda naravno da to prestavljaju kao vrhunski drzavni interes.

eto, to je uzrok lose sezone. sistemski.
Old 10-08-08, 16:05   #48
wawy
MiM team Guru

neznam je li ova vijest stavljena nedje, ako jest - brisite...

Quote:
Bujica iz vodovodne cijevi uništila plažu

Vodena bujica nastala nakon pucanja cijevi za desalinizaciju praktično je odnijela skoro polovinu kupališta elitnog hotela The Queen of Montenegro, juče ujutro oko pet sati.

Voda je nosila pijesak, i tek poslije četiri sata rada ekipe gradskog Vodovoda su uspjele da isključe taj dio vodovodnog kraka.

Zbog nanošenja pijeska, priobalni dio tog dijela bečićkog zaliva bio je cijelo jutro zamućen, tako da su kupači izbjegavali taj dio plaže, a uprava hotela je bila prinuđena da zatvori i konzervira dio kupališta, pišu Vijesti.

Vodovodna cijev je prošle godine postavljena kroz bečićku plažu, a iz hotela su upozoravali nadležne u JP Morsko dobro. Direktor kompanije The Queen of Montenegro Dragan Purko Ivančević je kazao novinarima da nijedna materijalna naknada ne može ispraviti to što su gosti uznemireni i što je narušen kvalitet ponude elitnog hotela.
Old 10-08-08, 22:04   #49
Marija'90
MiM team Početnik

Registrovan: Jul 2008
Marija'90 na dobrome putu

xexex a neka im je vala to puklo
Marija'90 is offline   Reply With Quote
Old 15-08-08, 08:12   #50
Pera Detlic
Banned

Registrovan: Jan 2007
Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

Quote:
Originally Posted by Marija'90 View Post
xexex a neka im je vala to puklo
Bitno je da sezona nije pukla.
Evo:

U MINISTARSTVU TURIZMA ZADOVOLJNI
Podgorica(MINA-BUSINESS) – Crna Gora je u prvih sedam mjeseci ostvarila 227 miliona eura prihoda od turizma, sedam odsto više nego u istom periodu prošle godine.

Crnu Goru je do avgusta posjetilo 610 hiljada turista, pet odsto više nego prošle godine, saopšteno je agenciji Mina-business iz Ministarstva turizma i zaštite životne sredine.
- Ostvareno je preko 3,7 miliona noćenja, što je 7,9 odsto više u odnosu na uporedni period - precizirali su iz Ministarstva.

Rast prometa za sedam mjeseci bilježe Aerodromi Crne Gore, kao i nacionalni avioprevoznik Montenegro Airlines.
Promet vazduhoplova na crnogorskim aerodormima povećan je 15 odsto, a broj putnika devet odsto.
Montenegro Airlines je u prvih sedam mjeseci prevezao 19 odsto više putnika nego u istom periodu prošle godine.
Broj vozila na graničnim prelazima porastao je 14 odsto, a prihodi tunela Sozina 13,8 odsto.
- Rast bilježe i prihodi budžeta Crne Gore - navode iz Ministarstva.
Prema procjenama, do kraja godine očekuje se posjeta 1,3 miliona turista ili 13 odsto više nego prošle.
Crnu Goru je prošle godine posjetilo 1,15 miliona turista, 20 odsto više nego 2006, a ostvareno je 7,3 miliona noćenja. Broj noćenja povećan je skoro 23 odsto.
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 15-08-08, 08:20   #51
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

A jas sam ćor, kod oba oka
Old 15-08-08, 08:36   #52
Pera Detlic
Banned

Registrovan: Jan 2007
Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

Quote:
Originally Posted by Homer View Post
A jas sam ćor, kod oba oka
Crna Gora je u prvih sedam mjeseci ostvarila 227 miliona eura prihoda od turizma, sedam odsto više nego u istom periodu prošle godine.

Puklo je u junu i julu, ali nije u ostalim mjesecima.
.
.
Valjda.
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 15-08-08, 10:11   #53
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Đe su se skrivali ti ljudi?
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 15-08-08, 10:37   #54
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Quote:
Originally Posted by madagaskar View Post
Đe su se skrivali ti ljudi?
Dako ovo preduzeće za gazdovanje šumama razriješi ovu dilemu
Old 15-08-08, 10:44   #55
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Ja sam bio u maju dolje pa zatim pocetkom avgusta. U Maju sam se ludo proveo, odmorio napunio baterije a u avgustu sam se umorio gledao da djeca ne pogore itd. U maju je bilo prilicno i turista za taj dio godine. Moji prijatelji koji su samnom bili iz Srbije rekli su da nece vise nikada doci preko ljeta da ne kvare utisak te majske odmoranjcije.

Old 25-08-08, 14:18   #56
bebica
MiM team Početnik

bebica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
bebica nepoznate kvantitete u ovom trenu

dosla skoro iz crne gore...sta reci..iz bara nosim lose utiske,nema vode, guzva...a iz kotora tj iz hotela forca mare imam najbolje utiske i predivno mi je bilo ....
bebica is offline   Reply With Quote
Old 25-08-08, 14:37   #57
Soul
Universe

Soul's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Soul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auru
Send a message via MSN to Soul Send a message via Skype™ to Soul

Quote:
Originally Posted by bebica View Post
dosla skoro iz crne gore...sta reci..iz bara nosim lose utiske,nema vode, guzva...a iz kotora tj iz hotela forca mare imam najbolje utiske i predivno mi je bilo ....
kako si se javila dok si bila u kotoru
Old 25-08-08, 15:10   #58
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Quote:
Originally Posted by Predator View Post
kako si se javila dok si bila u kotoru
Dolazim ja uskoro
Old 25-08-08, 15:27   #59
Soul
Universe

Soul's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Soul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auru
Send a message via MSN to Soul Send a message via Skype™ to Soul

Quote:
Originally Posted by Slowpoke Rodriguez View Post
Dolazim ja uskoro
Odlazim sto skorije
Old 25-08-08, 15:37   #60
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Quote:
Originally Posted by Predator View Post
Odlazim sto skorije
ptico sto ljubis zvijezde, sklopi krilaaaaa...
Reply

Tags
crnoj, gori, turizam

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules