MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Turizam

Notices

Turizam Montenegro tourist offer - aranžmani, agencije, slike turističkih središta, iskustva drugih...

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 07-07-08, 12:05   #21
Pera Detlic
Banned

Registrovan: Jan 2007
Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

Quote:
Originally Posted by Ribica View Post
Najveći problem našeg turizma je nedostatak vode. Ne može apartman biti s 4 zvjezdice bez osnovnih uslova, a to je voda.
Tačno, prosto je nezamislivo da jedna Ribica bude bez vode.
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 07-07-08, 12:08   #22
Pera Detlic
Banned

Gosti nemaju kuda do plaže
PROTEST MJEŠTANA SUTOMORA ZBOG NEZAVRŠENIH RADOVA NA PUTU
Sutomore - Mještani Sutomora koji žive iznad magistrale požalili su se „Vijestima“ da je „Tehnoput“ ostavio nedovršene prilazne puteve iz njihovih naselja do glavnog puta, čime je veoma otežan pristup njihovih sezonskih gostiju plaži i ostalim dijelovima Sutomora ispod magistrale.
Riječ je o putevima kroz podvožnjak, sa željezničke stanice, iz Mirošice 2 i kod samoposluge „Badi“.
Zato je prošlog vikenda došlo do samoorganizovanja mještana, pa je u Mirošici 2 Vesko Vučićević o svom trošku kupio četiri kubika jalovine da zatrpa razrovani put, a u pomoć su mu lopatama priskočile komšije Ostojići, Lekovići i Pejovići, koji su razgrnuli nasuti materijal.
- Iz „Tehnoputa“ su nam rekli da je njihova mehanizacija angažovana na asfaltiranju u Ulcinju i da će za nekoliko dana, čim se ti radovi okončaju, biti vraćena da završi ovaj dio posla. Ali, vlasnici privatnog smještaja, odnosno njihovi gosti, to ne mogu da čekaju u nedogled - kazao je Zoran Ostojić koji živi u Mirošici.
Pritužbe mještana, dodao je on, idu i na račun nezavršenih trotoara uz magistralu koji su „uski i nijesu popločani, a nasred njih su kontejneri za smeće, pa se mora ići kolovozom“.
R.P.

E zamisli ovu ozbiljnost firme, da se vrati mehanizacija iz UL pa onda...po sistemu ne lipši magarče...
E vala bi ove Tehnoputove.....
Old 07-07-08, 12:32   #23
okianer
MiM team Početnik

okianer's Avatar

Registrovan: May 2008
okianer nepoznate kvantitete u ovom trenu

to sa vodom je definitivno problem..
mada je kod nas u novskoj opstini veliki problem nedostatak trece trake na prelazu trajekta ,kamenari..dakle neopisiva guzva..
Old 07-07-08, 15:12   #24
Marija'90
MiM team Početnik

Registrovan: Jul 2008
Marija'90 na dobrome putu

jao..ja sam juce isla put hn i na onom dijelu kod trajekta,ljudi idu na 2 trake,i mi smo morali nekako da se mimoilazimo s njima..dakle preko trotoara i sl. I jos,uz sve to,tu je bio policajac koji sve to kulira..navikao covjek,valjDa...
Marija'90 is offline   Reply With Quote
Old 07-07-08, 19:20   #25
koke_st
SpaŁatina

koke_st's Avatar

Registrovan: Oct 2006
koke_st has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by rossonera View Post
[COLOR=blue]..sok tri eura, ka' da cu Luka Toniju iz ruku da ga pijem...
hahaha...ko o čemu, rossa o Toniju
Old 07-07-08, 22:21   #26
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

snila baba shto joj milo bilo, koja koke
Old 07-07-08, 22:23   #27
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Bogami ce doc dan kad ce ti Toni bit dostupan,a nesh imat za soook
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 07-07-08, 22:25   #28
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Zor_djevojka has disabled reputation

Nostradamuse, okle ti...?
Old 13-07-08, 17:51   #29
nindza
MiM team Početnik

nindza na dobrome putu
Question

Danas sam razgovarao sa prijateljicom koja se vratila sa letovanja iz Igala i izdvojio bih dve stvari
1. Na plazi postoje i neke stolice koje se ne naplacuju jer ljudi na njih odlazu torbu,peskir i sl., da te stvari ne bi drzali na betonu. Naravno postoje lezaljke koje se standardno placaju, a ovu stolicu uzmete sto bi se reklo gratis. E sad mozda je problem sto stolica nema dovoljno ali iygleda ko prvi devojci…Uglavnom prijateljica i dete od 5godina na plazi ,iynajmili leyaljku i uyeli stolicu. Nakon nekog vremena kupanja i suncanja, odu njih 2 u vodu i kad se vrate torba i peskir leze na zamlji a stolicu uzeli ovi sto leze pored i prave se blesavi. Naravno na stolicu su stavili svoje stvari. I sad prigovora prijateljica njima i kaze pa dobro ljudi sto mi uzeste stolicu i staviste svoje stvari. Oni odgovaraju- Pa sta,Uzeli smo vam i domovinu. Naravno prijateljica je iy Srbije, a otimaci iz CG. Ja u ovo ne bih poverovao da mi je bilo ko drugi pricao, ali ovako znam da se desilo. Turistickim radnicima ako ikada ovo dodje do mozga ne znam sta preostaje,ali ce morati svojski da se potrude da prijateljicu vrate u CG na letovanje. Naravno neko ce u nasem maniru reci pa sta, ali od novca se zivi, pa sad borba za turiste tek prestoji a kad se jednom opecete…
2. Upotreba WC na plazi je 50 centi. Po glavi mi se motaju dve opcije-Prva da ce turista citaj stipsa da ode u more i obavi tj.ustedi 50 centi, a onda ce da se kupa u tom istom moru,dobije osip koze,pa onda sledi prica o zdravstvenim ustanovama i groynici,propalom letovanju.. i druga da postoji turista koji bi da ode u WC pre nego u more,ali sitnis po dzepovima zamara, a jos kad odete tri cetiri puta to je vec izdatak, pa broj clanova porodice…U prevodu, zasto taj WC ne bi bio dzabe, a opstina da smisli nacin kako da nadomesti pare za odrzavanje tog WC. Npr.kroz boravisnu taksu ili da se uracuna u cenu lezaljke ili sta ja znam,nek vide od nekih drugih yemalja koji su to vec sredili…

Volio bih da neko odgovoran ovo cita pa da nesto i urade jer u suprotnom dzaba krecimo..
nindza is offline   Reply With Quote
Old 24-07-08, 07:42   #30
Pera Detlic
Banned

Najviše izgubili oni koji su živjeli od paradajz turista

TURISTIČKA SEZONA U CRNOJ GORI – PROMAŠAJ ILI POČETAK NOVE EPOHE

Podgorica - Ljetnju turističku sezonu u Crnoj Gori definitvno karakterišu manje gužve nego ranijih godina, ali je još otvoreno pitanje da li doživljavamo krah ili početak nove epohe u ovoj oblasti.
U Đukanovićevoj administraciji smatraju da je ovo drugo u pitanju. Zvanični podaci koji su “Vijestima” dostavljeni iz Vlade pokazuju da je od 1. januara do 1. jula u Crnoj Gori boravilo 292.490 turista, oko 12 odsto više nego u istom periodu prošle godine.
[B]Broj noćenja je bio 1.565.191 [/B]što je povećanje od 19,3 odsto. U istom periodu broj domaćih turista bio je veći za 23 odsto, a stranih za oko devet odsto. Od januara do jula, prihodi od turizma, prema metodologiji obračuna Centralne banke, bili su 94,9 miliona eura, što je 23 odsto više nego u istom periodu 2007, a u istom periodu naplata PDV-a bila je veća za 37 odsto i iznosila je 58,6 miliona, što potvrđuje da su prihodi brže rasli od broja dolazaka turista.
Broj vozila koji su prošli kroz tunel Sozina od 1. januara do 1. jula bio je 950.267, što je povećanje od sedam odsto, a prihodi su iznosili 3,56 miliona ili 6,6 odsto više. Na graničnim prelazima prošlo je 379.700 vozila što je rast od 19 odsto, broj plovila koja su ušla u Crnu Goru bio je 3.128, ili za 30 odsto više.
Promet putnika u aviosaobraćaju povećan je za 12 odsto na 445.000, a aviona za 17 odsto na 4.350. Veći je bio i promet putnika u željezničkom saobraćaju, za oko 61 odsto, i iznosio je 140.106. Prihod od eko-naknade, koja se plaća od 15. juna na graničnim prelazima i prilikom registracije vozila, bio je 2,1 milion, od čega su stranci platili 1,83 miliona.
Podaci za jul biće spremni tek početkom avgusta, i oni bi mogli dati još bolju sliku stanja crnogorskog turizma ove sezone.
U Vladi je “Vijestima” rečeno da su statistički podaci samo neki od pokazatelja da se sezona odvija po planu i u skladu sa utvrđenom politikom. Napominju da su manje gužve navodno “prisutne samo u sivoj zoni”.
Registrovanih turista trenutno je, prema zvaničnim podacima, manje oko dva odsto, a procjenjuje se da je broj neregistrovanih pao za najmanje 10 odsto.
Iako u Vladi ne žele tako da se izjasne, ali poenta je da su takozvani “paradajz turisti”, uglavnom iz Srbije, u najvećoj mjeri iščezli.
- Suština svega je da se upravlja tražnjom. To znači da bude više gostiju nego do sada u pred i postsezoni, a špic da bude optimalan odnosno da bude izdrživ pritisak na infrastrukturu(putevi, voda, struja) i životnu sredinu. Tokom prvomajskih praznika je bilo oko 8.000 turista u Crnoj Gori, što je duplo više nego prethodne godine u isto vrijeme. U špicu je otprilike na očekivanom nivou, a u postsezoni će biti značajno bolje nego ranijih godina. Rasprodaja aranžmana je u toku, a tome će potpomoći i koncert Madone, Sajam automobila, Infofest i slični događaji – kažu u Vladi.
Tvrde da brži rast prihoda od od broja turista, što je sada slučaj, predstavlja jedan od instrumenata za približavanje elitnom turizmu.
- Elitnog turizma još nema, ali to je cilj. U stvari, visokokvalitetni turizam, što podrazumijeva visoki kvalitet u svakom segmentu ponude je strateški cilj. Kao i sve druge destinacije, Crna Gora će uvijek imati ponudu i za plići džep, ali na tom nivou standarda od na primjer tri zvjezdice u hotelskom smještaju, mora takođe biti puni kvalitet. A elitne ponude će biti sve više, oslonjene na jahting, golf, luksuzni smještaj na moru i planini, visokokvalitetnu infrastrukturu, ali i čistiju okolinu i vazduh. Ogromni su pomaci napravljeni u proteklih 7-8 godina, a od 2010. godine Crna Gora će biti mnogo bliže tom cilju – navode u Vladi, i kažu da će i ove godine biti više turista nego prošle, samo što će biti ravnomjernije raspoređeni u toku godine.
- Hoteli su dosta dobro popunjeni, to je najvažnije. Pretjerane gužve u špicu sezone su uvijek bile u visokom stepenu korelacije sa sivom ekonomijom, i tada trpi kvalitet. Sada je to malo dovedeno u red, a rezultati su bolji nego ranije jer se proširuje sezona. To što je možda u nekim hotelima manje gostiju nego ranije, kompenzovano je većim cijenama. Tržište je najbolji regulator – kategorični su u Vladi, uz ocjenu da će svake naredne godine, otvaranjem novih hotela i sadržaja, crnogorski turizam dobijati na kvalitetu, a samim tim i u finansijskom smislu.
Ako je već za Vladu i njene planove ova sezona dobra, i ako hoteli koliko-toliko rade, postoje i oni koji su sigurno nezadovoljni ovog ljeta.
Očigledno odustvo “paradajz turista” ugrozilo je upravo one najsiromašnije koji rade u crnogorskom turizmu. To su svi koji su imali jeftinu ponudu smještaja, vlasnici tezgi, kafana i restorana slabijeg kvaliteta i slično. Solidni prihodi koje su ostvarivali upravo su bili posljedica velikih gužvi tokom ranijih sezona.
Razlog za manje gužve može se tražiti u visokim cijenama, uvođenju eko-taksi na automobile, zabrani unosa hrane itd.

Gostiju manje jer su još cijene veće nego kvalitet

Visoke cijene u crnogorskom turizmu vjerovatno i ne bi bile problem da je kvalitet na nivou. Nesaglasje između cijene i kvaliteta sigurno je jedan od razloga za manje gostiju ove sezone, bez obzira što Vlada tvrdi da je sve kako treba.
O elitnom turizmu suvišno je i govoriti, jer za tako nešto potrebni su brojni hoteli i turistički kompleksi sa najmanje pet zvjezdica, koji se sada u Crnoj Gori na prste jedne ruke mogu prebrojati.
Pitanje je čak da li je kategorizacija hotela u Crnoj Gori obavljena u skladu sa međunarodnim standardima, jer postoje hoteli za koje se golim okom može utvrditi da ne zaslužuju nivo koji im je dodijeljen.
U Crnoj Gori su, recimo, sa pet zvjezdica kategorisani samo Splendid i Vila Montenegro. Tek je otvoren manji Forza Mare u Kotoru, koji dobija pet zvjezdica.
U časopisu Explorer, koji izdaje Ministarstvo turizma i zaštite životne sredine, piše da među hotele sa četiri zvjezdice spadaju Maestral, Astoria, Queen of Montenegro, Blue star, Montenegro, Mediteran, Šajo, Belvi Ibero star na budvanskoj rivijeri, zatim Amffora, Cattaro, Palazzo Radomiri, Splendido, Vardar, Conte u Kotoru, Princess u Baru, Vila Royal u Tivtu, VIla Aleksandar, Jadranska straža, Perla, Regina, Hunguest hotels Sun Resort, Xanadu i RR u Herceg Novom...
Čak i da su svi hoteli sa četiri i pet zvjezdica koje imamo na primorju, sjeveru i Podgorici, stvarno na tom nivou, to je nedovoljno za elitni turizam. To su nedovoljni kapaciteti, a i ne postoje sadržaji u hotelima koje iziskuju visokoplatežni gosti.

Zdravko VUČINIĆ
Old 24-07-08, 08:02   #31
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Quote:
Originally Posted by nindza View Post
Danas sam razgovarao sa prijateljicom koja se vratila sa letovanja iz Igala i izdvojio bih dve stvari
1. Na plazi postoje i neke stolice koje se ne naplacuju jer ljudi na njih odlazu torbu,peskir i sl., da te stvari ne bi drzali na betonu. Naravno postoje lezaljke koje se standardno placaju, a ovu stolicu uzmete sto bi se reklo gratis. E sad mozda je problem sto stolica nema dovoljno ali iygleda ko prvi devojci…Uglavnom prijateljica i dete od 5godina na plazi ,iynajmili leyaljku i uyeli stolicu. Nakon nekog vremena kupanja i suncanja, odu njih 2 u vodu i kad se vrate torba i peskir leze na zamlji a stolicu uzeli ovi sto leze pored i prave se blesavi. Naravno na stolicu su stavili svoje stvari. I sad prigovora prijateljica njima i kaze pa dobro ljudi sto mi uzeste stolicu i staviste svoje stvari. Oni odgovaraju- Pa sta,Uzeli smo vam i domovinu. Naravno prijateljica je iy Srbije, a otimaci iz CG. Ja u ovo ne bih poverovao da mi je bilo ko drugi pricao, ali ovako znam da se desilo. Turistickim radnicima ako ikada ovo dodje do mozga ne znam sta preostaje,ali ce morati svojski da se potrude da prijateljicu vrate u CG na letovanje. Naravno neko ce u nasem maniru reci pa sta, ali od novca se zivi, pa sad borba za turiste tek prestoji a kad se jednom opecete…
2. Upotreba WC na plazi je 50 centi. Po glavi mi se motaju dve opcije-Prva da ce turista citaj stipsa da ode u more i obavi tj.ustedi 50 centi, a onda ce da se kupa u tom istom moru,dobije osip koze,pa onda sledi prica o zdravstvenim ustanovama i groynici,propalom letovanju.. i druga da postoji turista koji bi da ode u WC pre nego u more,ali sitnis po dzepovima zamara, a jos kad odete tri cetiri puta to je vec izdatak, pa broj clanova porodice…U prevodu, zasto taj WC ne bi bio dzabe, a opstina da smisli nacin kako da nadomesti pare za odrzavanje tog WC. Npr.kroz boravisnu taksu ili da se uracuna u cenu lezaljke ili sta ja znam,nek vide od nekih drugih yemalja koji su to vec sredili…

Volio bih da neko odgovoran ovo cita pa da nesto i urade jer u suprotnom dzaba krecimo..

Evo procitah ovo za stolice,oli pitat drugaricu dje se to kupala,jer da ja znam nidje se to ne naplacuje po Igalu i HN.Znam da je trenutni rekorder po cjeni lezaljke i suncobrana plaza Raffaello dje to zadovoljstvo staje 7e!!!Inace se krece od 4 do 6,govorim o oba proizvoda.Meni sto smeta odje je gradnja.Znaci u sred sezone ladno se gradi uz obalu.Druga stvar je vozic,koji mlatinja prazan uz obalu,prije neki dan su kola hitne sa coekom kojega srce ubi morala da se vrate nekih 200m da bi CIRILO prosa...Primjetan je pad cijena po kafanama.Recimo da su 2 tocena TUBORGA po 0.5l i 2x0.33 kao i 3porcije lubenice sve ukupno 20ojra!!!!!!!!!
Old 26-07-08, 11:23   #32
nindza
MiM team Početnik

nindza na dobrome putu
Default Za Cipiripi

Cipirip, Provjerio sam. Bila je na plazi ispred nekog restorana Obala od 22.06-12.07. Suncobran 2E, Lezaljka 2.5E. Dobijes priznanicu i mozes u toku dana otici kuci,pa kad se vrnes poslijepodne ceka te suncobran.
nindza is offline   Reply With Quote
Old 30-07-08, 05:40   #33
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

A dje je tu stolica?bogami ti je drugarica bas izabrala dje ce se kupat.to ti je bosna u malom.
Old 01-08-08, 08:26   #34
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

Registrovan: Aug 2007
zagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjem
Send a message via Yahoo to zagorski

Izgleda da i za Hrvate važi ona izreka da je komšijina trava uvijek zelenija

Bolje je u Crnoj Gori

U HRVATSKIM MEDIJIMA OŠTRE KRITIKE NA RAČUN TAMOŠNJE LJETNJE SEZONE

Budva – Da je kod naših susjeda turistička sezona ozbiljno zakazala, te da nemaju onoliko gostiju koliko su očekivali, svjedoči i udarna vijest preksinoćnjeg glavnog dnevnika na najglednijoj hrvatskoj televizijskoj stanici Nova TV, da “Budva otima goste Dubrovniku”.
Novinar navodi da je “Crnogorska rivijera ove godine hit destinacija”.
- Iako su godinama imali uzor upravo u hrvatskom turizmu, ispravna strategija i velika ulaganja dali su rezultata. U Crnoj Gori danas pjevaju najveće svjetske zvijezde, u njihovim hotelima nema mjesta, restorani rade cijelu noć. S druge strane, u našem najjačem turističkom adutu Dubrovniku sezona je, kako se čini, podbacila.
- Što to, usprkos ljepotama grada, turiste navodi da tjedan ili dva odmora ipak provedu južnije od Dubrovnika – zapito je hrvatski novinar koji se direktno uključio sa dubrovačkog Straduna u Dnevnik
On je dodao da stotine automobila svih registracija na Tuđmanovom mostu čine popriličnu gužvu.
- Turisti fotografiraju grad ( Dubrovnik) za uspomenu, no rijetki se u njega spuštaju. Svi putevi vode na Crnogorsko primorje. I dok mi hvalimo naše ljepote oni rade i uzimaju nam goste - kažu dubrovački hotelijeri.
- Ta je publika napunila plaže, hotele i diskoteke u Boki. No na Stradunu je potpuno drukčija slika. Gradska straža neumorno bubnja, novinarka sa španjolske televizije snima reportažu. Stolovi ispred restorana uglavnom su prazni, a jastoga iz škrinje neće nitko jer je preskup – primjetio je novinar.
Prema njegovoj ocjeni, Crnogorci su dosta uradili da animirju strane investiture.
- Godinama najbolji hotel u bivšoj državi Belveder već šesnaest godina zjapi prazan. U njemu žive samo psi lutalice i štakori. I dok Belveder čeka nečiju milost u Bečićima se gradi velelepni hotel sa šest zvjezdica čija je vrijednost 270 milijuna eura. Navodno je i sam državni vrh Crne Gore urgirao da investitori u rekordnom roku donesu sve potrebne dozvole – zaključuje novinar.

(Vijesti)
zagorski is offline   Reply With Quote
Old 01-08-08, 21:22   #35
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

A je li moguce?!
Onda je haos kod njih jer je nasa sezona podbacila makar 20-30% iako je zvanicno
2-3%.
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Old 04-08-08, 13:01   #36
zoxy
MiM team Guru

zoxy's Avatar

Registrovan: Sep 2006
zoxy has disabled reputation

Evo jos malo lijepih rijeci od strane komsija, jos cemo se uobraziti

4. avgust 2008. Najskuplji apartman na Jadranu

Dok u Hrvatskoj hotelski investitori nailaze na probleme, u Crnoj Gori vrlo lako i brzo grade luksuzne hotele koji privlače bogate i poznate goste.

Piše: Ranko Borovečki
Foto: Goran Šebelić/CROPIX

Izvor: Jutarnji.hr

ostatak teksta na,
http://www.b92.net/zivot/putovanja.p...&nav_id=311444
zoxy is offline   Reply With Quote
Old 07-08-08, 22:55   #37
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru
Default Ako je ovo tačno...

U Grčku za 49 evra

Srpska verzija "last minit" putovanja ne podrazumeva letovanje iz snova po smešnoj ceni, u kakvim uživaju, na primer, turisti u razvijenom delu sveta, ali pruža kakav-takav odmor, i to na odloženo plaćanje. Tako u septembru, kada na plaže kreću poslednje smene, desetodnevno iznajmljivanje apartmana i autobuski prevoz do pojedinih destinacija u Grčkoj staju samo pedesetak evra po osobi. Najatraktivnije ponude za letovanje u minut do 12 su, kažu u agencijama, već rasprodate, ali u trci za turistima potkraj leta i aranžmani koji su u špicu bili papreni sada se nude po cenama nižim i do 30 odsto.

- Kod nas to ide i upola cene. Septembar je najlepši mesec za letovanje, i to ne samo zbog popusta. Naša najatraktivnija ponuda je trenutno Krf za 122 evra. U cenu je uračunat autobuski prevoz, desetodnevni smeštaj, viza i osiguranje. Sve to može da se plati čekovima na rate do juna sledeće godine - kaže u jednoj od turističkih agencija.

Već u ovo vreme, kako kaže vlasnik druge turističke agencije, kreće jesenja rasprodaja i u turizmu. Kako agencije imaju fiksni zakup apartmana od 1. juna do 30. septembra, poslednje smene se bukvalno rasprodaju kako bi se, između ostalog, obezbedio novac delom i za sledeću sezonu.

- Uglavnom je reč o Grčkoj jer je more i u septembru toplo. U ovo vreme na pomenutim destinacijama se odmaraju uglavnom bračni parovi ili oni sa malom decom - kaže naš sagovornik.

I dok neverne Tome postavljaju pitanje o kakvom je smeštaju reč ako celo letovanje na nekoj od grčkih plaža u septembru staje koliko karta do Hrvatske u jednom pravcu u avgustu, vlasnici agencija odgovaraju - reč je o standardnoj ponudi.

- Sasvim je sigurno i provereno da su to apartmani koji se u jeku sezone prodaju i po trostruko višoj ceni - ističe vlasnik jedne turističke agencije.

Prema nekim procenama, većina građana, čak 60 odsto, letuje u maju i junu, oko 30 procenata u julu i avgustu. Tek jedna desetina se odmara upravo u "sunčanom septembru", kada su i cene aranžmana osetno niže.

Paket-aranžman, koji nudi "Vip trevel" za Paraliju i Olimpik bič, podrazumeva najam apartmana za 11 dana, i to za 49 evra po osobi. U cenu je uračunat i prevoz, ali ovaj polazak je rezervisan za 18. septembar, dok isti aranžman pretposlednjeg dana avgusta košta 129 evra po osobi. U cenu nije uračunata viza koja se plaća dodatnih 10 evra agenciji.

Nešto skuplji odmor, ali i atraktivnija destinacija, jeste ponuda iz "Džoli trevela". Zakintos, devet noćenja sa uračunatim avionskim prevozom, za svega 210 evra po osobi. Ovaj aranžman je u špicu sezone koštao 435 evra. Na Majorci u septembru može da se letuje i za 200 evra jeftinije nego u julu, dok apartmani na grčkoj obali tokom septembra mogu da se iznajme između 59 i 79 evra po osobi.

Nema sumnje da u neverovatnu ponudu spada i ona agencije "Kompas". Desetodnevni najam apartmana na Rodosu, sa uračunatim avionskim prevozom i transferom do hotela, košta 289 evra. Primamljive su i ponude ove agencije za Krf i Krit. Za 200 evra po osobi preko iste agencije od 24. avgusta do 3. septembra može da se letuje u Pefkohoriju, a u cenu je uračunato deset noćenja u apartmanu, prevoz i troškovi vize. Agencija "Fantast turs" takođe nudi letovanje za 89 evra po osobi, i to na ostrvu Evija, a ovim novcem pokrivaju se troškovi smeštaja i prevoza.

"Last minit" je ponuda koju su uvrstile uglavnom sve agencije, kao mamac za turiste, ali ona još nije zaživela u pravom smislu te reči - onako kako to rade agencije u svetu. Razlog je najpre novac, jer je malo onih u Srbiji koji mogu da plate letovanje i po simboličnoj ceni, kako bi se već za nekoliko dana našli na nekoj od najatraktivnijih svetskih plaža. A drugi razlog je viza za čije je dobijanje često potrebna večnost u Srbiji.
Homer is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 01:47   #38
milenaaaa
MiM team Expert

milenaaaa's Avatar

Registrovan: Feb 2007
milenaaaa nepoznate kvantitete u ovom trenu

ahahhahahhahahah
rekoh i ja..svi se sprdaju )))))))))
RecI CY Ti NeStO sAsvIm LicNo, NiSi NIkAd CyO nEsTO TOmE sLicNo, rEcI cU TI REcI dVe DRskE i beZoBRaZNe...Bas mE brIgA dA LI IMaS LovE, Ja ZBog LoVe Ne PrOdaJeM sNoVE, ni daL" mOzDa ImaS cYrY DRuGU, IspAlA jE vEc Y pRVoM krUgu.... ZEVEDI MEEEEE,POVEDI ME, ODVEDII MEEEEE DA LUDUJEM...IZNAD GRADA VECE PADA, TVOJE USNE COKOLADA...
milenaaaa is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 18:30   #39
Homer
MiM team King

Homer's Avatar

Homer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auruHomer ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by milenaaaa View Post
ahahhahahhahahah
rekoh i ja..svi se sprdaju )))))))))
Da su se ovi naši manje sprdali, ne bi nam sezona bila ovakva!

A da su ovo smeće pokupili (kao Hrvati na Makarskoj rivijeri) ja bi' im oprostio!

No, zna li ko, smije li se paradajz unijet u Grčku
Homer is offline   Reply With Quote
Old 09-08-08, 18:40   #40
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Vele da su zabranili gradnju tokom sezone. Eno po primorju pice betonjerke kao lude. Jedino ako ih kao i ovo smece ne salju za Podgoricu.

Najveci problem CG turizma je ograniceni resurs. Imamo jedva nesto preko 100km obale. Jedno 30% nije iskoristljivo a jedno 10-20% je takodje smanjene upotrebljivosti. Ujedno recimo u Boki u velikom dijelu zeledje je jako plitko. Znaci sa tako malim resursom nije se zafrkavati a ovi su da bi izvukli lovu od necesovih vajnih investitora koji su sagradili mnostvo apartmana nagrdili dobar dio ostatka.

Licno mislim a je recimo Petrovac unisten poptuno i da je vjerovatno proslo podne da se on spase, o Budvi ne vrijedi pricati. Ono sto je recimo najgore je Perast. Tamo bi trebalo da ne moze da uje neko ko nema po miliona na racunu i da ima sve uslove za provodi iz snova. Prolazio sam prosle nedjelej nekoliko puta tamo. Mladjarija necesova na kupanju, kola se na donji put parkiraju u dva reda. Jos ima nade da se to spase ali treba delati jako brzo. Vidim sagradjene zgrade u Orahovcu sa jedno vilom nevidjenom na obali mora, morinj, risan a osim risna sva ova mjestasca nemaju skoro nikakvo zaledje i po jednu-jednu-i-po plazu. Pitanje sto ce da rade ako bi svi apartmandzije dosli. Pa samo da sjednu u kola i odvezu se do prve prodavnice i eto ti guzve nesnosne.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
crnoj, gori, turizam

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules