MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 28-07-10, 16:01   #41
Montenigger
MiM team Forumaš i po'

Montenigger's Avatar

Registrovan: Jul 2010
Montenigger na dobrome putu

Meni se ne rugas? Rugajuci se mojoj drzavi, meni se ne rugas? Ali zato ovaj snimak iz Vase skupstine odmah dozivljavas kao ruganje. Postavi jednom cinjenice na sto, i pogledaj iz fer ugla ako mozes. Tvoja prica je ispricana milion puta, ajde objasni mi kakve veze imaju svinje na putu sa crnogorskim jezikom? Hoces sad da otvaram ja topic o Srbiji i da izbacam sve najgore sto ima tamo? To bih mogao da uradim sa bilo kojom drzavom na svijetu, jer to je najmanje problem, naci najgore u necemu. E za inat ja necu, ja cu da trazim ono najljepse. A ti izbaci jos 500 slika svinje da bi dokazao svoju poentu, meni je jasna bila poslije prvog tvog posta. Veliki pozdrav od mene iz "Wild Beauty-ja".
Old 28-07-10, 16:02   #42
wawy
MiM team Guru

Registrovan: Apr 2008
wawy nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by Montenigger View Post
meni ne bi smetalo da se taj jezik zove staro slovenski ko sto i jes, pa da se podijeli na crnogrski, hrvatski, srpski, bosnjacki dijalekat. Ali nazivati ga srpski malo morgen. Ja nikad u zivotu nijesam rekao sjutra, niti sjednica, niti sjekira nego sam uvijek koristio "novo" slovo. Ono postoji od kad postoji i crnogoraca, stoga ne vidim razlog zasto se ne bi vratilo dje mu i mjesto... Usput ne znam da li ste upceni, ali sad je po gramatici pravilno reci dje a moze i gdje, isto jedna od stvari koja nam je bila nametnuta odavno, a mi gdje nikad ne govorimo.
apsolutno.

a "nova" slova pričaju ljudi na ove prostore samo eto jedva milenijum

do sad je narod ođe mora da uči vještački jezik zadnje sto godina, a sad može i onako kako pričaju inače crnogorski.

a naravno da uvijek treba biti protiv toga da se bilo kome uskraćuju bilo koja prava (bilo u cg bilo u srb bilo u cro... itd), pa tako i pravo da se školuje i ostalo na srpskom, hrvatskom i ostalim jezicima. Mada je to glupiranje, dijeljenja jednog jezika, koje su prve uvele hrvatska i srbija, no eto..

Nego, još uvijek ne kapiram da li je istina ovo što kaže opozicija da se izbača srpski jezik ovim zakonom iz školovanja? Ako je tako to je apsolutno sramotno i za osudu, ali ovi drugi tvrde da to nije tačno, nego se uvodi crnogorski pa ovi protestuju! jbt, što je tačno??...
Old 28-07-10, 16:19   #43
Arkhetren
MiM team Forumaš i po'

Arkhetren's Avatar

Registrovan: Apr 2009
Arkhetren na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Montenigger View Post
Meni se ne rugas? Rugajuci se mojoj drzavi, meni se ne rugas? Ali zato ovaj snimak iz Vase skupstine odmah dozivljavas kao ruganje. Postavi jednom cinjenice na sto, i pogledaj iz fer ugla ako mozes. Tvoja prica je ispricana milion puta, ajde objasni mi kakve veze imaju svinje na putu sa crnogorskim jezikom? Hoces sad da otvaram ja topic o Srbiji i da izbacam sve najgore sto ima tamo? To bih mogao da uradim sa bilo kojom drzavom na svijetu, jer to je najmanje problem, naci najgore u necemu. E za inat ja necu, ja cu da trazim ono najljepse. A ti izbaci jos 500 slika svinje da bi dokazao svoju poentu, meni je jasna bila poslije prvog tvog posta. Veliki pozdrav od mene iz "Wild Beauty-ja".
Ta "tvoja država" je moja taman koliko i tvoja. Ne rugam se "tvojoj " niti "mojoj" državi, nego ti pokazujem GDJE SE TA DRŽAVA NALAZI a reklamira se čistom, finom, gostoljubivom i slično. I ko će reagovati kad se ovakve fotografije pokažu? NIKO. Ali će se vazda naći neko da reaguje kada Necrnogorac ukazuje na problem Crnogoraca. Posebno će se pokazati pravo lice kada Srbin iz Crne Gore kaže da je pod pritiskom ili da ga neko primorava na nešto što je u suprotnosti s njegovim ljudskim pravima. Ova odluka u skupštini je uvod u represije nad Srpskim naslijedjem koje je vjekovno u Crnoj Gori, uvod u fašističku podjelu na nas i vas, što će uzrokovati nevidjene do sad probleme, s kojima na kraj nećemo izaći ni s mirom, ni s ratom, nego s progonima.
Nestajali su ljudi i ovako u sred bijela dana - digne ih u vazduh par kilograma TNT-a, a sad će i u sred svojih kuća nestajati... neće moći dobiti hleb u prodavnici jer mu nijesu dodali "J" poslije "l". A kako rekoh ranije, ne smijem ni da zamislim progon i represije nad dijecom po školama što nijesu napisali neke riječi kako je Skupština odrijedila!!! ili odredila ---što je pravilnije? ---
Sve sam stručnjak do stručnjaka tvrdi da je to oduvjek bio Crnogorski jezik? Ma daj...
Crkva je jedina odredjivala što je azbuka i koji je jezik "pravilan" u ta vremena.
Nikad se crnogorski jezik nije tako zvao do ovijeh dana. NIKAD! Najednom, imamo negdje zaturene izraze koji su sve samo nijesu crnogorski niti im je porijeklo od Crne Gore, što je podatak da se jezik stalno mijenja i da svaki jezik ne može reći da raspolaže čistim izvorima i korijenima. A to navodi na onaj hrvatski eksperiment sa stvaranjem novoga jezika i novijeh riječi, pa morski konjic najednom to nije nego se zvanično i naučno naziva "patuljasto ometalo". Kako li će ga novi crnogorski jezik nazvati, ako ga uopšte ima u tom priobalju razbucanom dinamitom? ( a za to imam i video snimke sa sve akterima na čijim sam tajnim spiskovima za odstrijel već godinama a medju njima ima više Srba nego Crnogorskih crnogoraca - no to su oni Srbi što su kako kome odgovara malo Srbi a malo Crnogorci )
Arkhetren is offline   Reply With Quote
Old 29-07-10, 08:11   #44
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Rakoon View Post
nijesu te lagali, i meni smeta(pritišće me bukvalno) ekipno beznađe
Ti si sve u neke defetiste. Prije jedno mjesecak dana bio na uglavu kod nekih rodjaka. I kada plasirasmo ovu odivu i podjose razni neprijatelji i posmatraci a ja se bijah dobro podgasio donesoh odluku da tu konacim da se ne bih suturao niz dzadu. I poce fuzbal paragvaj/urugvaj nije bitno protiv nekih pojma nemam i veli grgur (njemu je isto sve potaman) da je kapiten ovih juznoamerikanaca rekao da ce ucinjeti sve da prodju dalje jer je njihova zemlja u velikoj krizi pa bi to njighovim gradjanima puno znacilo. Ja onako krozazube velim eh koja zemlja sad nije u krizi. Kad iz jednog coska neka moja dalja baba zavika "kako koja pa ova nasa".

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 29-07-10, 12:08   #45
Rakoon
jagnjeca brigada

Rakoon's Avatar

Registrovan: Oct 2007
Rakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjem

takođe mi smeta i što ove rede nijesmo imali tim u JAR
šalu na stranu, da se više ide po sela i radi u imanje, počev od mene, ne biše se imalo kad defetisat .
Rakoon is offline   Reply With Quote
Old 29-07-10, 14:47   #46
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Rakoon View Post
šalu na stranu, da se više ide po sela i radi u imanje, počev od mene, ne biše se imalo kad defetisat .
Zar ti nisi bio onaj te je pričao protiv poljoprivrede, motike & co? Ustvari to bijaše neki raki.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Old 29-07-10, 15:22   #47
Rakoon
jagnjeca brigada

Rakoon's Avatar

Registrovan: Oct 2007
Rakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjem

da se više ide po sela i radi u imanje, počev od mene,
.................................................. ..........................
ja napisah ovako

a jes , ono bješe nečesovi raki
Rakoon is offline   Reply With Quote
Old 30-07-10, 12:30   #48
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation

Potenciranje cuvenoga 'cojstva i junastva'...pa se zapitam, ima li ga uopste cim se mora toliko naglasavat'?
Old 30-07-10, 15:14   #49
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Ko o čemu mi o čojstvu i junaštvu.

Old 30-07-10, 23:32   #50
Arkhetren
MiM team Forumaš i po'

Arkhetren's Avatar

Quote:
Originally Posted by Nabuko View Post
Ko o čemu mi o čojstvu i junaštvu.
Kad treba nešto prodati, onda je Čojstvo i Junaštvo crnogorski brend, a kad treba nešto kritikovati kod Crnogoraca, onda je Čojstvo i Junaštvo defekt tradicije i svi se prave da to nije bitno, da je to pleonazam, da je to nedovoljan argument i da to nikako nema smisla. Nastavi li se insistirati na tome, odmah izadje na vidjelo koliko je "zastarjelo" - odmah se potežu psovke, i druga hladna oružja dok ne završi s visoko opasnim zapaljivim(eksplozivnim) materijalom.
Old 01-08-10, 08:41   #51
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

ljekar = 400 eura mjesecno
mesar u Voli = 800 eura mjesecno
Old 01-08-10, 08:45   #52
Afrika
Hakuna Matata

Afrika's Avatar

Registrovan: Nov 2009
Afrika has disabled reputation

Meni smeta profesionalizam nasih ljekara, i to sto su me dva dana drzali u infektivnu, a ja se samo najela mandarina te zime.
Old 01-08-10, 08:46   #53
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

trebala si kod mesara poc
Old 01-08-10, 15:22   #54
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Politika.., koja je katastrofalna...

Naplaćivanje svega i svačega...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 01-08-10, 15:46   #55
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

Nizak nivo svijesti. Nismo slucajno nerazvijeni
Posted via Mobile Device
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Old 01-08-10, 18:23   #56
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by kliko View Post
ljekar = 400 eura mjesecno
mesar u Voli = 800 eura mjesecno
To samo znači da nam treba manje ljekara a više mesara
Airbender is offline   Reply With Quote
Old 01-08-10, 18:25   #57
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Afrika View Post
Potenciranje cuvenoga 'cojstva i junastva'...pa se zapitam, ima li ga uopste cim se mora toliko naglasavat'?
U ovom zapažanju ima više istine nego što bi se na prvi pogled naslutilo.
Airbender is offline   Reply With Quote
Old 02-08-10, 02:11   #58
Arkhetren
MiM team Forumaš i po'

Arkhetren's Avatar

Quote:
Originally Posted by Batboy View Post
Politika.., koja je katastrofalna...

Naplaćivanje svega i svačega...

prije bih rekao da je ta politika Pantomima...a ne Politikos - http://en.wikipedia.org/wiki/Politics
Old 02-08-10, 14:04   #59
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Paaaa..,..., .., ...

Smeta mi što CG vidim kao privatnu državu.., državu nekoliko ljudi...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 02-08-10, 19:36   #60
Arkhetren
MiM team Forumaš i po'

Arkhetren's Avatar

Quote:
Originally Posted by Batboy View Post
Paaaa..,..., .., ...

Smeta mi što CG vidim kao privatnu državu.., državu nekoliko ljudi...
To onda nije država već feud
Reply

Tags
crnoj, gori, smeta, šta

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules