MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Rezultati ankete: Da li ste za BOJKOT?
Da 10 55.56%
Ne 8 44.44%
Glasači: 18. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 21-05-10, 00:08   #21
wawy
MiM team Guru

Registrovan: Apr 2008
wawy nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by L'enfant_terrible View Post
plavusha mora priznati pola nije skapirala. Bojkot mi se kao koncept ne dopada
Lenfante, plavušo
ti si istog trenutka kada si uviđela da su izbori predstava, i odlučila da ne učestvuješ u farsi - u bojkotu.
Znači ti sad trenutno bojkotuješ.

Quote:
Ne odgovori mi ti jos na pitanje sta je to ekonomski bojkot i kako se to sprema?
Sprema se na malo ulja, 2 češnjaka, i žlica vegete. Mada možeš i pogledati definiciju pojma u drevnim zapisima starih mudraca pod imenom Vikipedija i Gugl...
Old 21-05-10, 07:49   #22
L'enfant_terrible
MiM team Forumaš i po'

L'enfant_terrible's Avatar

Registrovan: Aug 2008
L'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by wawy View Post
Mada možeš i pogledati definiciju pojma u drevnim zapisima starih mudraca pod imenom Vikipedija i Gugl...
Ne znam da li si primijetio u dosadasnjem zivotu i radu da je od definicije do prakse jaaaaaako dug put.
I ako mos copy/pastuj mi tu definiciju s googla odje, posto ja (plavusha, jel te) samo nadjoh o ekonomskom bojkotu Izraela. To znam da je ovamo ono sto dobijam one letke da ne kupujem izraelske produkte. Ako je to tako, onda dosta nas vec ekonomski bojkotuje Crnu Goru- ili Crna Gora nas- jer tih proizvoda nejma

Last edited by L'enfant_terrible; 21-05-10 at 07:55..
L'enfant_terrible is offline   Reply With Quote
Old 21-05-10, 18:41   #23
wawy
MiM team Guru

Quote:
ako mos copy/pastuj mi tu definiciju s googla odje, posto ja (plavusha, jel te) samo nadjoh o ekonomskom bojkotu Izraela.
a ne, ne mogu, tema je politički bojkot a ne ekonomski, pa da ne spamujem...
Old 21-05-10, 23:12   #24
L'enfant_terrible
MiM team Forumaš i po'

L'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auru

Quote:
a ne, ne mogu, tema je politički bojkot a ne ekonomski, pa da ne spamujem...
Bice od tebe dobar politicar- izbjegavas odgovor na jasno pitanje. BTW, sam si, sto je i quotovano, pomenuo ekonomski bojkot i pozivao na isti. Da bih razmotrila da li zelim, mogu i umijem da ekonomski bojkotujem, moram znat sto je to. Ti, kao neko ko poziva na ekonomski bojkot treba da budes malo bolji u zastupanju [sto bi rekla uciteljica Lisa McLean- advocacy) pa da mi pojasnis sto je i kako da ga efikasno sprovedem.
Jedino mogu da zakljucim da ili si samo nasumice nabrajao sve moguce i potencijalne vrste bojkota, ili ne umijes da mi objasnis. A ako je istina i jedno od ovo dvoje, onda nisi autentican, jer pozivas mene da praktikujem nesto sto sam ne praktikujes. Zakljucujem da nemam povjerenja u takve politicare. Prostom dedukcijom- nemam povjerenja u politicare en generale.
Old 22-05-10, 17:56   #25
wawy
MiM team Guru

Quote:
Bice od tebe dobar politicar- izbjegavas odgovor na jasno pitanje.Prostom dedukcijom- nemam povjerenja u politicare en generale.
O, pa sad si ga baš promašila, Elefante, ali skroz . Biće mi drago ako otvoriš tu temu posebno, i vrlo rado ću diskutovati o njoj na osnovu onoga što znam i što mogu zaključiti nekim prostim logiciranjem, pogotovo što si jako zanimljiv sagovornik

A da se radi o politici u Crnoj Gori, tu se debelo ja i ti razilazimo, moja Elefante, ja mislim da se radi o bandi koja je zajašila državu, i kritikovanje takvog stanja u komentare po foruma ne vidim kao politiciranje, nego kao osnovni ljudski prirodni refleks ljudi nepristajućih da žive po uslovima bande.

Izvor - tvin

Izborna tišina u Crnoj Gori uoči sjutrašnjih lokalnih izbora u 14 opština i dvije gradske opštine počela je u ponoć. Za odbornike u lokalnim parlamentima glasaće se u Podgorici, Andrijevici, Baru, Beranama, Bijelom Polju, Danilovgradu, Žabljaku, Kolašinu, Plavu, Plužinama, Pljevljima, Rožajama, Ulcinju i Šavniku. Odbornici će se birati u gradskim opštinama Golubovci i Tuzi. DPS i SDP nastupiće zajedno u devet opština, a opozicija u 12. Glasačka mjesta sjutra će biti otvorena od osam do 21 sat.

Lokalne izbore neće pratiti međunarodni posmatrači, ni nevladine organizacije.

Pa zamisli ti to, nema nikakvih posmatrača na izbore?! Užas, ovo je totalno ogoljena predstava izbora koje spremaju vlast i opozicija. Svaka čast svima koji ne pristaju na farsu i bojkotuju, mislim da je brojka ljudi koji neće dati legitimitet vlast konstituisanoj nakon izbora preko 20% što je odlično za početak. To je broj ljudi za koje ti odbornici neće biti legitimni odbornici, niti preshednici opština legitimni preshednici.
Dakle, ozbiljan građanski bunt je počeo, tj počinje od neđelje, i ništa ga ne može zaustaviti.
Old 22-05-10, 20:04   #26
L'enfant_terrible
MiM team Forumaš i po'

I dalje cekam odgovor na pitanje sta je to ekonomski bojkot i kako ga sprovodis.
Old 23-05-10, 17:04   #27
wawy
MiM team Guru

Quote:
I dalje cekam odgovor na pitanje sta je to ekonomski bojkot i kako ga sprovodis.
A pa reko ti već brate Elefante

Quote:
tema je politički bojkot a ne ekonomski, pa da ne spamujem
Quote:
Biće mi drago ako otvoriš tu temu posebno, i vrlo rado ću diskutovati o njoj
Old 23-05-10, 17:12   #28
L'enfant_terrible
MiM team Forumaš i po'

Quote:
A pa reko ti već brate Elefante
Vako-
1. Elefante: dyslexia se prasta, nije do tebe, i nije povezana sa IQ-om. Samo je poremecaj u sposobnosti citanja, mozda pojacan cinjenicom da je napisana rijec stranoga porijekla.

2. Ekonomski bojkot: otvori ti temu, jer je tebi vise stalo da ubijedis masu da bojkotuje, no sto je meni da ekonomski bojkotujem (ako mi ikad objasnis sto je to)
Old 23-05-10, 18:04   #29
wawy
MiM team Guru

Old 23-05-10, 18:48   #30
bloom
Moderator

bloom's Avatar

bloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu aurubloom ima famoznu auru

http://radiokotor.info/mn/index.php?...=6787&Itemid=1
Old 23-05-10, 18:50   #31
Warren Buffett
MiM team Forumaš

Warren Buffett's Avatar

Registrovan: May 2007
Warren Buffett has disabled reputation

Wawy već je preko 50%, tako da se ti sada malo odmori, pa se polako spremaj za sledeće izbore, jer ti u poslednjim postovima pređašnja logika iščezava...

U 19:04 pri izlaznosti više od 65% opozicionar wawy poziva na bojkot...
Warren Buffett is offline   Reply With Quote
Old 23-05-10, 19:09   #32
wawy
MiM team Guru

Warrene, nadam se da sam pogrešno shvatio da se sprdaš sa mojim postom, jer ja se ne sprdam sa tvojim stavovima, siguran sam da možemo normalno komunicirat.

Mislim da si me pogrešno razumio. Boli me uvo za ove izbore i svake sledeće koje mafija organizuje pa i one sa opozicijom.
Bojkotujem ih i ne priznajem rezultate takvih izbora, niti vlast konstituisanu na osnovu njih. Ja i svi mi koji ih bojkotujemo.
Jedino što može ova prodana opozicija koja je zajedno s vlašću organizovala ove izbore (sa 0 posmatrača btw) da uradi noćas je da - NE PRIZNA REZULTATE NAMJEŠTENIH I POKRADENIH IZBORA. I da počne bojkot. Sve drugo je i dalje mlaćenje prazne slame, i ide na ruku mafiji (kao npr kad su Medojević i Danilović priznali rezultate zadnjih parlamentarnih izbora i rekli da su regularni).

Quote:
Originally Posted by Bloom View Post
Ljupka je legenda! Svaka joj čast
Old 23-05-10, 19:48   #33
L'enfant_terrible
MiM team Forumaš i po'

Podaci odavle: http://www.crnagora.com/node/277
Sto sam mogla nac na google, ne znam ko je sto je. Elem, mogu da zakljucim da je u opstinama sa tradicionalno vecim brojem glasova za opoziciju izlaznost veca. Znaci, izgleda u Plav bojkotuju

Podgorica do 19.00 časova - oko 60% birača (jos uvijek nezvanicni podaci, izvor DPS)
Bar do 18.00 časova - 49% birača (jos uvijek nezvanicni podaci, izvor DPS)
Bijelo Polje do 18.00 časova - 56% birača (nezvanično saopšteno na Portalu Analitika)
Rozaje do 18.00 časova - 52% birača
Plav do 18.00 časova - 39% birača
Ulcinj do 17.00 časova - 48% birača
Pljevlja do 18.00 časova - 70,56% birača (nezvanično saopšteno na Portalu Analitika)
Zabljak do 17.00 časova - 75% birača
Savnik do 13.00 časova - 44% birača
Danilovgrad do 16.00 časova - 51% birača
Andrijevica do 17.00 časova - 72% birača
Old 23-05-10, 20:45   #34
wawy
MiM team Guru

A to je onako odokativno, jer nije bilo posmatrača pa je tu standardna greška neđe plus/minus deset posto... slobodno zaokruži na 99% kako je radio i Sadam Husein, isto nije bilo nikakvih posmatrača i jednako su bili pošteni izbori...

evo pogledah maloprije neki humoristički pogram na TVCG sa voditeljkom Srđanom Darmanovićkom, i čuh nevjerovatnu stvar: "Danas na izborima nije bilo stranih i domaćih posmatrača, ali reporteri TVCG su budno motrili na svim biračkim mjestima"....

Ooo zemljo Indijo, otvori se!

Last edited by wawy; 23-05-10 at 20:48..
wawy is offline   Reply With Quote
Old 23-05-10, 20:54   #35
L'enfant_terrible
MiM team Forumaš i po'

Quote:
A to je onako odokativno, jer nije bilo posmatrača pa je tu standardna greška neđe plus/minus deset posto... slobodno zaokruži na 99% kako je radio i Sadam Husein, isto nije bilo nikakvih posmatrača i jednako su bili pošteni izbori...

evo pogledah maloprije neki humoristički pogram na TVCG sa voditeljkom Srđanom Darmanovićkom, i čuh nevjerovatnu stvar: "Danas na izborima nije bilo stranih i domaćih posmatrača, ali reporteri TVCG su budno motrili na svim biračkim mjestima"....

Ooo zemljo Indijo, otvori se!
Ae, sto ce rec da sada opozicija moze da tvrdi da su svi prethodni izbori bili regularni jer su bili bataljoni posmatraca i s koca i konopca, samo ako je koja organizacija uspjela zakuchit donaciju od stranih vlada ili OSCE/ODIHR, a ovi su neregularni jer nije bilo posmatraca. No vidis da ovi izbori vise nikom nisu zanimljivi. Smor
A Darmanovic stvarno treba da bude ambasador u US, zasluzio je.
Old 23-05-10, 21:16   #36
wawy
MiM team Guru

Ma opozicija je sve rekla o tome - da ih je nemoguće smijenit na njihovim izborima, i da time samo daju legitimitet vlasti (vidi u uvodu teme). To je najjače, jače of toga nema. Sve nakon toga je laž.
No ovo je nevjerovatno da nema nijednog posmatrača, to znači da se više ni ne radi o farsi, ovo je potpuna i apsolutna PARODIJA na izbore...

Ko bi normalan izlazio recimo na izbore Sadama Huseina ili Ahmadinedžada, a ođe narod izlazi na Milove, a potpuno su isti izbori.

Btw, sad čuh da je Snp priznao rezultate, a PzP je nagovijestio da će priznati. E kako mi je milo što ne učestvujem u ovoj gluposti od njihove predstave, a milina brate...
Old 23-05-10, 21:16   #37
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Ima li dje uzivo na netu da se prate rezultati?
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 23-05-10, 22:14   #38
Warren Buffett
MiM team Forumaš

Warren Buffett's Avatar

Quote:
...Jedino što može ova prodana opozicija koja je zajedno s vlašću organizovala ove izbore (sa 0 posmatrača btw) da uradi noćas je da - NE PRIZNA REZULTATE NAMJEŠTENIH I POKRADENIH IZBORA. I da počne bojkot. Sve drugo je i dalje mlaćenje prazne slame, i ide na ruku mafiji (kao npr kad su Medojević i Danilović priznali rezultate zadnjih parlamentarnih izbora i rekli da su regularni).

BOJKOT!
Old 23-05-10, 22:17   #39
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Warren Buffett View Post

BOJKOT!
Do sljedećih istorijskih izbora za mjesnu zajednicu ili mesnu konzervu.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 23-05-10, 22:27   #40
Warren Buffett
MiM team Forumaš

Warren Buffett's Avatar

Quote:
Originally Posted by Nabuko View Post
Do sljedećih istorijskih izbora za mjesnu zajednicu ili mesnu konzervu.
Ma nema potrebe čekati. Odradiš IELTS i ideš preko...
Reply

Tags
bojkot, crnoj, gori, izbora, parlamenta

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules