MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Rezultati ankete: Koga glasati
DPS-SDP 6 20.00%
Ujedinjena opozicija 24 80.00%
Glasači: 30. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 28-04-10, 18:10   #41
wawy
MiM team Guru

Registrovan: Apr 2008
wawy nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by san ljetnje noci View Post
sa lakocom cemo pokarsti izbore.....
haha, rispekt za iskrenost, tačno tako.
Old 28-04-10, 18:28   #42
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

Registrovan: Jun 2007
mrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu auru

Čujem opozicija se pojačala sa novom strankom,ovi penzioneri Baća Mitrića,nije DPS odavno bolji potez napravio,ovaj nepomenik za drvo kad se uvati ono se osuši.
mrgo is offline   Reply With Quote
Old 02-05-10, 12:13   #43
BrankoPG
MiM team Početnik

BrankoPG's Avatar

Registrovan: May 2010
BrankoPG na dobrome putu

Nikome ni glasa. Ja njima glas,radno mjesto i platu da dam,a oni meni djoku.Malo morgen. No,nešto izgradi u mom kvartu,neku korist učini,pa ćeš glas da dobiješ.BOJKOT!
BrankoPG is offline   Reply With Quote
Old 02-05-10, 12:18   #44
Zagorka
MiM team Forumaš i po'

Zagorka's Avatar

Registrovan: Oct 2008
Zagorka uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by zagorski View Post
dok smo bili tinejdžeri, jedan moj drug je imao povremene jake napade zaljubljivanja i opsesivno bi pričao o svojoj zaljubljenosti u tu i tu curu, ali začudo nikad ni jednoj nije prilazio i pored žestoke patnje. kad smo ga mi iz društva nagovarali i predočavali mu da mora prići curi, on je odgovarao kontraargumentom: šta ću ako pristane?

mislim da opozicija treba sebi da postavi slično pitanje...šta će ako pobijede
Ahahahaha.... Znam, znam... ne bi trebalo da mi je smijesno, ali jeste!
Old 03-05-10, 13:47   #45
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

03 May 2010 14:26 pm
GLAVNI GRAD – ZAKUP – PROSTOR
Predlažu naplatu nižih zakupnina do kraja godine

Podgorica, (MINA-BUSINESS) – Glavni grad – Podgorica predložio je Skupštini da, zbog posljedica ekonomske krize, produži naplatu 20 odsto nižih cijena zakupnina poslovnih prostora u njegovom vlasništvu do 31. decembra.

Oni su predložili da Skupština Podgorice usvoji izmjene odluke o umanjenju iznosa zakupnine poslovnih prostora u vlasništvu Glavnog grada, kako bi se produžio rok njene primjene do kraja godine.

Skupština Glavnog grada krajem oktobra je odlučila da umanjeni iznos zakupnina poslovnih prostora u opštinskom vlasništvu primjenjuje do 30. juna.

Tom odlukom je predviđeno da se iznos zakupnine poslovnog prostora u vlasništvu Glavnog grada, definisan ugovorima zaključenim sa Agencijom za izgradnju i razvoj Podgorice, umanji 20 odsto.

Iz Glavnog grada su podsjetili da je takvu odluku uslovila potreba da se u novonastalim okolnostima, izazvanim svjetskom ekonomskom krizom, obezbijede uslovi za obavljanje preduzetničkih djelatnosti, kao i prihodi od korišćenja poslovnih prostora.

Oni su dodali i da globalna ekonomska kriza nije zaobišla ni djelatnosti kojima se bave zakupci poslovnih prostora u vlasništvu Glavnog grada, zbog čega je bilo neophodno da im se obezbijede povoljniji uslovi poslovanja.
(kraj) nar

Morace jos da snizavaju. More biti rutavo.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 03-05-10, 13:56   #46
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

hoce li ko iz Pg glasat' za SDP?
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 03-05-10, 14:47   #47
BrankoPG
MiM team Početnik

BrankoPG's Avatar

BrankoPG na dobrome putu

B o j k o t!
Old 03-05-10, 16:27   #48
milovan jankovic
MiM team Forumaš i po'

milovan jankovic's Avatar

Registrovan: Oct 2008
milovan jankovic na dobrome putu

LOKALNI ILI OPSHTINSKI IZBORI,
dali oni imaju ikakvog smisla i po kojim kriterijumima se ocjenjuju partije i pokreti,
da pojasnim moju dilemu,
u Danskoj od prvih 5000 eura platim samo 8 % za trzishte rada,
od 5000 do cr.50000 eura,
od svakih 100 eura 30 ide za OPSHTINU u kojoj stanujem, ne u OPSHTINU U KOJOJ PRIMAM LICHNI DOHODAK,
jer obdanishte, jaslice, desetegodishnje osnovno obrazovanje i shkolovanje, daljinsko grijanje, hale i bazene za sport i kulturu, sportske terene i stadione placa i obezbedjuje OPSHTINA u kojoj zivi familija, CETINJANI KOJI RADE U BUDVI I PODGORICI PUNE BUDZET MUGIJU I KULJACHI,
IMA LI VISHE NEPRAVDE POD kapomnebeskom.

Moze li neko iz OPOZICIJE ILI POZICIJE,
da navede i jednu RAZLIKU izmedju opshtina dje vlada OPOZICIJA I POZICIJA,
u Dansku su OGROMNE RAZLIKE izmedju KOMUNA-OPSHTINA dhje vladaju KONZERVATIVCI, sve je skuplje, jaslice, obdanishte , starachki domovi, centralno grijanje je nedje jeftinije jer oni RAZIONALNIJE ZAPOSHLJAVAJU I IMAJU NIZE OPSHTINSKE POREZE, OPSHTINE IMAJU I FISKALNU VLAST,
mogu da povecaju OPSHTINSKE POREZE ILI SMANJE ZA 3-4%.

Daklem OPSHTINI 30 eura, a DRZAVI 5 eura ili 5 %, na platu od 5000-50000 eura,
shest puta vishe za OPSHTINU NEGO DRZAVU,
zato su OPSHTINSKI IZBORI U DANSKOJ VEOMA VAZNI, I IZLAZNOST JE NA ZAVIDNOM NIVOU,
u CGi su lokalni izbori za BOGUPLAKAT NA RAMENU,
GLAS CHEPURAKA javlja na predposlednoj stranici u CHITULJAMA,
se SAHRANJUJE CGa PRIVREDA&POLJOPRIVREDA,
koja je umrla u teshkim mukama poslije jashanja MINISTARA, NADZORNIH ODBORA I AGENCIJA DPSDP-OVACA U TRAJANJU OD DVIJE DECENIJE,
KA`MUJU MAGARAC,
TAMAN GA NAVIKA DA NE JEDE DVIJE NEDJELJE I MUJU MAGARAC LIPCHE NA PRECHAC.

Dali neko od ovoliko PAMETNIH FORUMASHA iz CGe zna da odgovori,
koje su nadleznosti OPSHTINA I NJIHOVIH SLUZBI I KOJI SU IZVORI FINANSIJA, a KOJI DRZAVNI,
i ako ne ZNATE,
za koji Q.RAC GLASATE ????????????????????????????

KNJIGU U SHAKE SHTO RECHE LAUFER, zar nije FER,
ili pitajte MAJU HVALA LEPO.
Old 03-05-10, 16:42   #49
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Evo ti da ti rečem moj prijatelj bio u Liberalno-Srpskoj koaliciji šef. Ostavio je neplaćenih 10 plata jer su mu sve izvore prihoda zavrnuli kao ventil a još nije bila moda da se krčmi imovina opštinska po tenderima. Čim je nova republička vlast došla na snagu namirili su sve dubioze jer im je uplatila na lijevu ruku država nekako te pare (ne direktno). I odmah su zaposlili oko 200 zaslužnih kolo na kolo u kancelariju. A slučaj dva u jednoj opštini koja je par puta prelazima iz ruke u ruku opština zapošljava više nego svi privredni subjekti uključujući taksiste i kladionice pa ti viđi. Dakle, jedino da se malo tresne siguran glas. Što se tiče Pgd ja sam to neđe gore opisao da bi opozicija mogla da radi isto kao sadašnja vlast jer može da obezbijedi prihode.

Ovo nije poziv za glasanje naravno.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Old 03-05-10, 23:25   #50
BrankoPG
MiM team Početnik

BrankoPG's Avatar

BrankoPG na dobrome putu

ZA MILOVANA: Neka forumaši uzmu Zakon o finansiranju lokalne samouprave,Zakon o državnoj administraciji, Zakon o lok. samoupravi i neka se informišu.
Možda je nekada nešto trulo bilo u državi Danskoj,a u našoj CG je i dan danas. Biće bolje,biće
Old 04-05-10, 11:41   #51
Warren Buffett
MiM team Forumaš

Warren Buffett's Avatar

Warren Buffett has disabled reputation

Na bojkot vidim uglavnom pozivaju "hard core" opozicionari...

Mene od njih zanima šta na ovim izborima donosi bojkot?
Kako se to osvaja vlast mimo izbornog procesa?
Postoji li neka institucija na svijetu koja bi takvu vlast priznala?
Da li stvarno misle da su Crnogorci tako hrabar, mudar i odlučan narod i da će kritična masa iz tog naroda na iznjedri neke promjene?
Zašto je teško otići do glasačkog mjesta i tamo pokazati svrsishodan prkos?
Da li je ovu raspravu o nadležnostima lokalnih institucija inicirao Darmanović ili Bešić?

Par činjenica:
-Na izborima uvijek najviše glasova dobije DPS i svi priznaju rezultate. Na stranu svi udbaški mehanizmi, ali narod u CG tako stvarno glasa na izborima.
-U CG ne postoje sada niti će skoro postojati, političke opcije koje neće biti na glasačkom listiću za ove izbore.
-Nisu svi isti.
-CG nakada nije promjenila vlast

Molim taj mali broj pismenih ljudi među onima koji su zadovoljni sadašnjim stanjem u sistemu i društvu da shvate ovo što sam napisao kao običnu ironiju, koja ne zahtjeva nikakav odgovor.

Last edited by Warren Buffett; 04-05-10 at 11:46..
Warren Buffett is offline   Reply With Quote
Old 04-05-10, 12:08   #52
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Kao i obično, po forumskoj anketi DPS nema šanse
Airbender is offline   Reply With Quote
Old 04-05-10, 12:53   #53
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

2:13
Posted via Mobile Device
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 04-05-10, 13:00   #54
Pera Detlic
Banned

Registrovan: Jan 2007
Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic

Quote:
Originally Posted by Masja View Post
Kao i obično, po forumskoj anketi DPS nema šanse
saberi sve Nikšićane sa foruma i računaj da će glasati DPS, tada ćeš dobiti bolju sliku.
Pera Detlic is offline   Reply With Quote
Old 04-05-10, 13:03   #55
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

Registrovan: Jun 2007
mrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu auru

a beranci tradicionalno ostaju tvrdo krilo
mrgo is offline   Reply With Quote
Old 04-05-10, 15:29   #56
BrankoPG
MiM team Početnik

BrankoPG's Avatar

BrankoPG na dobrome putu

Izborni me proces u ovom trenutku ne zanima.Ne postoji više stranka kojoj bih dao glas ni na lokalu,ni na državnom nivou. Ništa izgradili nijesu,niti ko obećava makar da će da izgradi,popravi...Ne trebaju mi mostovi.Ima ih dovoljno. Gradi se svuđe,sve isti ljudi dobijaju stanove,ili ih bogati kupuju.A ja leba nemam od toga. Kad bih imao interesa,glasao bih i Srpsku radikalnu stranku. Toga ću dana učiti čitavi dan,imam ispite.
Old 09-05-10, 11:59   #57
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Vala od kako je Sveti Petar podrža Podgorički DPS i Bošnjačku stranku ne znam o čemu bi mi mogli na ovom topiku divaniti

Old 10-05-10, 07:34   #58
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Pođimo redom,DPS na bilbordima se hvali nekim stvarima.
GINTAŠ???Da ga nisu oni sagradili?
Od obećanih 5 bazena napravljen je 1!
Blažov most???Što su to uradili?Da ga nisu oni sagradili?
E da i famozni most,koji nema nikakvu funkciju...
---
Da bijelo ostane bijelo.Ujedinjena opozicija...
Onako obučeni u one košuljice bijele,samo im kapuljače fale i vatreni krst...
Vidim da Medo redovno pjeni o Milovim satovima...
Ako je bijelo boja nevinosti,a vojvoda Mandić nevin,onda je Pamela Anderson Majka Tereza...
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 10-05-10, 08:05   #59
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Pogrešno tumačiš Gintaš. Poruka je sve što ijemo je od DPS-a.

Vala me je svetac malo iznenadio prelomio kao Mašan .

Old 10-05-10, 14:19   #60
Dingospo
Banned

Registrovan: Feb 2010
Dingospo na dobrome putu

Od ljudi iz DPS-a su gori samo ovi sto ih glasaju.

Meni je prihvatljiva ovakva ujedinjena opozicija. Mozda bi mi bilo krivo da je recimo fasisticki SDP u toj ujedinjenoj opoziciji ali Bogu fala oni su ostali na svom privjesku. Ostaje mi da se nadam nekom iznenadjenju. A i dalje cekam dan kad ce ovi da sjasu , mnim da ce Argentina i razne latinoamericke zemlje morati da prime jos ko zna koliko zlotvora koji ce utec odavde.
Dingospo is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
crnoj, gori, izbori, lokalni

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules