MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Rezultati ankete: Koga glasati
DPS-SDP 6 20.00%
Ujedinjena opozicija 24 80.00%
Glasači: 30. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 04-04-10, 22:55   #1
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Bonja the Zmaj na dobrome putu
Default Lokalni izbori u Crnoj Gori

Pa evo, da pocnemo. Ako se razvije tema, siricemo u posebni pdf, ali za sad ovako.

Prva vijest - ujedinjavanje opozicije je u toku, pogotovo u PG, dje je vlast DPS vazda bila klimava, zahvaljujuci neizlasku DUA, ali izgleda da ce LP (na posljednjim izborima je u PG imala oko 2%) u koaliciji sa DPSom...
Bonja the Zmaj is offline  
Reply With Quote
Old 04-04-10, 22:58   #2
L'enfant_terrible
MiM team Forumaš i po'

L'enfant_terrible's Avatar

Registrovan: Aug 2008
L'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auru

mene interesuje oce li mi ko dat dzabe kartu dosla bik rado kad vidjeh nocas na dnevnik budvansku plazu i one buduce golf terene...

BTW, kad su izbori? Samo da mi nisu u sred ispitnog roka, kao i xx god mature ...
L'enfant_terrible is offline   Reply With Quote
Old 04-04-10, 23:30   #3
Zoran
Na'vi

Zoran's Avatar

Registrovan: Jul 2006
Zoran has disabled reputation

postavite anketu, da vidimo kakvo je raspolozenje

Mijenjam:
Poslovno-rekreativni komplex Golden Kej za 20.000 akcija JGPK!!!
Zoran is offline   Reply With Quote
Old 04-04-10, 23:50   #4
bagi
MiM team Forumaš

bagi's Avatar

Registrovan: Apr 2007
bagi nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by Zoran View Post
postavite anketu, da vidimo kakvo je raspolozenje
Dobra ideja samo da ne bude friziranja
Old 05-04-10, 07:39   #5
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by L'enfant_terrible View Post
mene interesuje oce li mi ko dat dzabe kartu dosla bik rado kad vidjeh nocas na dnevnik budvansku plazu i one buduce golf terene...

BTW, kad su izbori? Samo da mi nisu u sred ispitnog roka, kao i xx god mature ...
Izbori i sve ostale najbolje stvari kao što je 20 godina mature se zakazuju po sred ispitnog roka.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 05-04-10, 08:56   #6
L'enfant_terrible
MiM team Forumaš i po'

L'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Nabuko View Post
Izbori i sve ostale najbolje stvari kao što je 20 godina mature se zakazuju po sred ispitnog roka.
da ne bude zabune, ovo xx nije znacilo 20 godina mature, no nepoznat, ali dvocifreni broj...
Old 05-04-10, 09:05   #7
Rakoon
jagnjeca brigada

Rakoon's Avatar

Registrovan: Oct 2007
Rakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjemRakoon dragulj među dragim kamenjem

dakle, uzbudljivo nepredvidljiv, kao i ishod ovih izbora
Rakoon is offline   Reply With Quote
Old 05-04-10, 17:35   #8
bagi
MiM team Forumaš

bagi's Avatar

Registrovan: Apr 2007
bagi nepoznate kvantitete u ovom trenu

Po ovoj našoj anketi DPS će postati vanparlamentarna stranka
Old 06-04-10, 09:05   #9
autodijagnostika
MiM team Početnik

Registrovan: Mar 2008
autodijagnostika nepoznate kvantitete u ovom trenu

Uvjek imam nade da se promijeni vlast, nikad ih nisam ni glasa, ali ne vjerujem da ce se i ovog puta ista promijenit.
Dostina prica kako i da se promijeni vlast nista bolje ne bi bilo.
E ja ne razmisljam tako, mislim da iako ekonomski mozda ne bi bolje nista bilo, da ne bi makar vise pricali protiv vlasti i crnjacili se oko toga.
Neka se vise maknu pa cemo gledat sto dalje.
Ako se i ovi pokazu losi, mijenjacemo ih opet, ka svudje u normalni svijet.
autodijagnostika is offline   Reply With Quote
Old 06-04-10, 09:48   #10
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Registrovan: Jul 2008
Sanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tunelu

izmedju dva zla uvijek cu izabrati ono manje...zato glas ....DPS-SDP
Old 06-04-10, 10:41   #11
L'enfant_terrible
MiM team Forumaš i po'

Promijenit se moze nama u glavu Mashane, i to- glasas opoziciju, ali sa dovoljno hrabrosti i integriteta da kazes, kad vidis nefer igru- momci, nece da moze tako i da se pobunis ako ta opozicija izda tvoje povjerenje. Da pises. Tuzis. Protestvujes. Bojkotujes. Bez obzira na to sto ce ti komsija rec- a ti ih glasa' pa se sad bunis. To nije lose, to jedino moze dobro da bude. Da se ne ponosis cinjenicom sto "20 godina misljenje nisi mijenjao".
Ako se glasa opozicija, a mi nastavimo da se ponasamo isto- opozicija ce da postane isto... Hrabar gradjanin, "letter writer", koji razumije svoju moc [oni, politicari, je razumiju mnogo vise nego mi] moze da izmijeni nesto.

E ovo sve gore navedeno u Utopiji. Mi smo u CG, i opet ce kako je i do sad....
Old 06-04-10, 22:46   #12
NSX
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Dec 2008
NSX uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by san ljetnje noci View Post
I zato..laku noć Crna Goro
NSX is offline   Reply With Quote
Old 07-04-10, 18:53   #13
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Registrovan: May 2007
Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Čuh na vijesti da se ujedinila opozicija za izbore u Bijelo Polje. Svaka čast!
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 07-04-10, 19:19   #14
Bonja the Zmaj
Defensor Pacis

Bonja the Zmaj's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Bonja the Zmaj na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by san ljetnje noci View Post
Vrijeme je potvrdilo kvalitet ovakve logike
Bonja the Zmaj is offline   Reply With Quote
Old 08-04-10, 21:33   #15
nestasni_cipiripi
MiM team King / Queen

nestasni_cipiripi's Avatar

Registrovan: Feb 2008
nestasni_cipiripi uskoro postaje slavan
Send a message via MSN to nestasni_cipiripi Send a message via Yahoo to nestasni_cipiripi

Milo mi je što su se SDP i DPS dogovorili da skupa nastupe u Pg.Biće to divan mjesec po mjesnim zajednicama,po parkovima,po ulicama,razna otvaranja bulevara,trotoara,paljenje ulične rasvjete...
nestasni_cipiripi is offline   Reply With Quote
Old 09-04-10, 08:50   #16
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

Registrovan: Aug 2007
zagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjem
Send a message via Yahoo to zagorski

ima li sad ovih lokalnih izbora u nikšič?
zagorski is offline   Reply With Quote
Old 11-04-10, 14:47   #17
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Registrovan: Jul 2008
Sanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tunelu

Rok za dostavljanje izbornih lista za odbornike Opštinskim izbornim komisijama počinje sjutra, a završava se 28. aprila. Lokalni izbori u 14 crnogorskih opština zakazani su za 23. maj. Pravo na medijsko praćenje u predizbornoj kampanji počinje od dana potvrđivanja izbornih lista učesnika predizborne kampanje, a prestaje 21. maja u ponoć.

Na izborima 23. maja biraće se odbornici u Skupštini Podgorice, odnosno u skupštinama gradskih opština Golubovci i Tuzi, podsjeća agencija MINA.

Lokalni izbori biće održani i Andrijevici, Baru, Beranama, Bijelom Polju, Danilovgradu, Žabljaku, Kolašinu, Plavu, Plužinama, Pljevljima, Rožajama, Ulcinju i Šavniku.
Old 15-04-10, 03:51   #18
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

lokalni izbori su sarena laza prve klase. u centralizovanom sistemu kakav je crnogorski, narocito kada se uzme u obzir da je izborni sistem ruganje i sprdanje s narodom, promjena sistema je neophodna i neminovna, osim ako se namjerno ne ide na presipanje iz supljeg u prazno, mijenjanje kurte murtom i cuvanje postojeceg stanja za buduce genreacije. vec se na opravdana pitanja i komentare o nesposobnosti i greskama ljudi iz sistema (kako iz vlasti, koja je najveci krivac, tako i iz opozicije koja daje demokratski pecat ovom sistemu prevara i lazi) javljaju majori i pukovnici sa pitanjima- kakvo medjunarodno iskustvo ima onaj koji pita, a u drugom se krugu isticu znanje i medjunarodno iskustvo nove generacije koju su sadasnji feudalci skolovali po svijetu i namjeravaju da vrate, da nebi slucajno guzonjini sinovi ostali bez pozicija u 'promjenama',a tate bez tranzicionih sredstava i resursa koje su pametnim ulaganjem sebi nagradili.
povratak republike i uspostavljanje direktnog izborno-reprezentativnog sistema je osnova za nadu u bolju buducnost. elita je trula, kako politicka, tako i nadrikvaziintelektualna, treba im iz ruku uzeti svaku moc i preseliti je na narod, lokalno, decentralizovano. vise postenja, mudrosti i zelje za opste dobro ima u ljudima na ulici nego po kabinetima u kojima se razmnozava btula birokratija i partijska masinerija. kada moc stvarno bude u rukama gradjanina, moci ce se odvajati zito od kukolja i na profesionalnim nivoima, pa ce se znat ko je dobar strucnjak u svim oblastima, jer isti nece zavisiti od politike, partije i komiteta, te ce moci da rade bolje, profesionalnije i postenije za sebe i drustvo. samo republika, samo direktno-proporcionalni izborni i reprezentativni sistem mogu da stvore uslove za bolje sjutra onih koji zive u crnoj gori.

sta ce meni ova prica, pojma nemam, ali iz moje perspektive ni ovi izbori nece promijeniti stvarai ni za jotu. neko ce morati na sebe da preuzme grijeh zbog buducih generacija, svaka prica o mirnoj smjeni ove vlasti je sanjarenje do iznemoglosti i jalovo cekanje na nekog drugog. kome je stalo, mora bit spreman i da zgrijesi!
Old 15-04-10, 03:58   #19
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

sta hocu da kazem, no mi ne daju, strah ih je da neko ne pomisli da se sprema revolucija, a od toga i od same pomisli na nasilje zarad dobra se jeze sve ove degenerisane horde kvazimetroseksualca koji su poprilicno krivi za ovakvo stanje u drustvu i drzavi, svi oni koji dobiju dijareju kad se poimene krv i pesnivca, svi oni koji su nekakvom jebenom kosmickom slucajnoscu potomci ljudi koji su i za menje nepravde sjekli svoje najblize, a ne kurte i murte- dakle, kad bi bilo nacina da se objedinjena opozicija noc pred izbore povuce i objavi bojkot izbora, koji nijesu organizovani, niti ce biti sprovedeni na transparentan i posten nacina, da se car ostavi sam sebi, bilo bi mnogo bolje nego izaci na izbore.
Old 15-04-10, 04:20   #20
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

pa naravno da nije tako, jer neces ni sebi ni drugima da priznas da to sto si drndao po fakulteta jedno dvades godina od tebe ne pravi covjeka, te da je djed tvoj sa sela bolji covjek no sto ces ti ikada bit i da bi bolje znao kako treba no ti sa svim tehnoilogijama i tehnikama koje si ssavladao.
dok god crnogorsku scenu pretrpavaju kvaziuniverziteti i kvazimedjunarodni univerziteti generacijama arogantnih i agresivnih mediokriteta od kojih se nista ne moze pomjerit, stanje ce bit isto, sasvim je nevazno kako se zovu feudalci, oni ce plivat, a vi vrite ispod njih i zivite od njihovih trosica, samozadovoljno i uspravno!
nigdje nijesam sreo, prepoznao i gadio se na nepresusne rezervoare agresivnih i arogantnih kvaziintelektualaca, kvaziakademaca i kvazistrucnjaka kao na balkanu i na kavkazu, cak i palestinci imaju bolji sistem selekcije.
ono sto je ocigledno je da ce narod crne gore i ovu priliku iskoristiti da propusti priliku da nesto pozitivno uradi. steta, ovakvih je prilika sve manje i manje, jos dva izborna kruga i trebace nadribageri da se stvari mijenjaju.
Reply

Tags
crnoj, gori, izbori, lokalni

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules