MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Rezultati ankete: Da li ste za BOJKOT?
Da 10 55.56%
Ne 8 44.44%
Glasači: 18. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 23-05-10, 22:55   #41
L'enfant_terrible
MiM team Forumaš i po'

L'enfant_terrible's Avatar

Registrovan: Aug 2008
L'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auruL'enfant_terrible ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Warren Buffett View Post
Ma nema potrebe čekati. Odradiš IELTS i ideš preko...
Bolje ti je namo dje ti ne treba IELTS tj. viza. A i ne pomaze, ovamo ni jedan poljski konobar ni plumber nemaju IELTS
L'enfant_terrible is offline   Reply With Quote
Old 23-05-10, 23:28   #42
wawy
MiM team Guru

Registrovan: Apr 2008
wawy nepoznate kvantitete u ovom trenu

Quote:
Originally Posted by Warren Buffett View Post

BOJKOT!
Ma naravno, nema druge opcije.

Bojkot je počeo prije 6 mjeseci i nema šanse da se bunt može zaustavit.
Eto i u situaciji kada su opozicione elite u ovom trenutku kontrolisane od vlasti, i kada opozicionih građana ima više nego ovih za vlast oprilike 4:1 a oni lagano dobijaju, drugi izbor ne postoji, prosto smo primorani da ne priznajemo vlast konstituisanu na osnovu ovakvih izbora.

Nego začudilo me, iskreno sam očekivao pobjedu u PG, tj da namjeste da ovi kao pobijede, iz proste činjenice da Milo odlazi pa mora da se našteluje da je kao došlo do neke smjene vlasti, da se napravi privid, u kome bi Đukanović sve kontrolisao iz sijenke. E sad, pošto to nisu uradili na ovaj način, prosto me zanima kako će ostvarit tu lažnu smjenu, i simbiozu vlasti i opozicije, đe bi narodu bilo predočeno da je kao bila smjena...

No opet, ne treba nasijedat, opet će se radit o farsi, jer - prosto nema smjene mafije dok ona organizuje izbore.
Old 24-05-10, 00:52   #43
maya
MiM team Forumaš

Registrovan: Jan 2007
maya has disabled reputation

oce li mi neko rec ko je dobio izbore u podgorici?
Old 24-05-10, 01:08   #44
Arkhetren
MiM team Forumaš i po'

Arkhetren's Avatar

Registrovan: Apr 2009
Arkhetren na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by wawy View Post
E sad, pošto to nisu uradili na ovaj način, prosto me zanima kako će ostvarit tu lažnu smjenu, i simbiozu vlasti i opozicije, đe bi narodu bilo predočeno da je kao bila smjena...

No opet, ne treba nasijedat, opet će se radit o farsi, jer - prosto nema smjene mafije dok ona organizuje izbore.
Tako što je i "opozicija" DPS.
Arkhetren is offline   Reply With Quote
Old 24-05-10, 02:40   #45
Wahoo
Guest

Sa ovim izborima svi su dobili.
Posted via Mobile Device
  Reply With Quote
Old 24-05-10, 10:06   #46
Nabuko
Računam diskonte!

Nabuko's Avatar

Registrovan: May 2007
Nabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auruNabuko ima famoznu auru

Bojkot je u potpunosti legitiman ali u postojećoj situacijom (sa sadašnjim političkim partijama) teško sprovodljiv posebno kada se ovakva situacija odnosno bojkot na 2/3 teritorije i priblizno toliko biraca preskoci. Situacija je jos komplikovanija jer vise nema izbora za gradonacelnike vec samo za skupstine tako da ce se osptinski izbori prorijediti.

Lumpenproletarijat, ta pasivna trulež najdonjih slojeva starog društva, biće delimično ubačen u pokret proleterskom revolucijom, ali će se po čitavom svom životnom položaju radije dati potkupiti za reakcionarna rovarenja.
Iz komunističkog manifesta.

Ne potcjenjujem ničije predispozicije za bavljenje politikom, ali treba znati da u društvima kao što je crnogorsko, harizmu često održava jedna pokorna struktura, koja brani njegovu harizmu zarad očuvanja sopstvenih interesa i želje da bude blizu vođe, predstavljajući sebe kao nezavisne posmatrače

Nevjerovatan je broj tzv. “nevladinih organizacija” u Crnoj Gori, bore se za prava tuljana, sibirskih tigrova, vjeverica, homoseksualaca, za čiste plaže, orlove i sokolove, trudnice, slijepce i osobe sa ravnim tabanima. To je znak da Crna Gora postaje moderna i civilizirana država ?
Nabuko is offline   Reply With Quote
Old 24-05-10, 23:22   #47
wawy
MiM team Guru

Skoro nagrdiše čojeka kad ih je ufatio da daju pare za glasanje... užas...

Montenegro, 21. vijek

Izvor - Dan

U pljevaljskom restoranu Milet bašta juče u 18.20 časova došlo je do teškog incidenta kada je novinar “Dana” iz Pljevalja Božidar Jelovac napadnut nakon što je fotografisao aktivistu DPS-a Tarika Gadžovića dok dijeli novac grupi građana, na dan održavanja lokalnih izbora.

Dopisnik “Dana” iz Pljevalja Božidar Jelovac, srećom prošao je bez povreda, a nakon prijetnji i napada podnio je prijavu pljevaljskoj policiji i dao izjavu u prisustvu svog advokata Miodraga Golubovića. On je tokom saslušanja detaljno opisao kako je napadnut, tvrdeći da su mu upućivane ozbiljne prijetnje.

U izjavi koju je dao policiji, Božidar Jelovac kazao je da je juče oko 18.20 časova kao novinar lista “Dan” krenuo ka restoranu Milet bašta, koji radi u sastavu Đačke zadruge, jer je obaviješten da neki građani primaju novac od predstavnika DPS-a.

- Kada sam tamo ušao bilo je oko 30 ljudi koji su sjedjeli za stolovima, dok je u vrhu prostorije sjedio Tarik Gadžović ispred koga su bili spiskovi i novac koji je dijelio jednoj grupi mladih ljudi. Prišao sam bez ičijeg ometanja i fotografisao ga. Čim je primijetio blic, ustao je i počeo da viče na lica koja su sjedjela za stolovima “ko ga je pustio, uzmite mu aparat i izbrište mu snimak” – tvrdi Jelovac.

Novinar “Dana” pokušao je da izađe iz Milet bašte ali da ga je nekoliko lica, koje, kako kaže, poznaje iz viđenja, zaustavilo i počelo da ga gura u drugi dio restorana, tražeći od njega fotoaparat i mobilni telefon.

- Nakon kraćeg odbijanja, ponudio sam im aparat i telefon. Kada su vidjeli da nema snimka, ni na jednom ni na drugom, počela je rasprava imam li neki drugi aparat. Međutim, to je meni pomoglo da izađem u dvorište Milet bašte – kazao je Jelovac.

Pojasnio je da je i tamo zadržan, uz prijetnje pojedinaca “da će da pozovu policiju i da će policajci da mu oduzmu snimak”.

- Sam Gadžević mi je govorio: “Ako me prevariš i ovu fotografiju objaviš, srešćemo se”. Kako mi nijesu dozvolili da odem, a navodno su zvali policiju pozvao sam načelnika PJ Pljevlja, koji mi se nije javio, a imao sam želju da prijavim taj slučaj, jer su me zadržavali i nijesu mi dali da napustim dvorište Milet bašte – izjavio je Jelovac.

Naš novinar kaže da je neuspješno opet pokušao da izađe, pa je nakon kraće prepirke, pitao “je li me vi opet zadržavate” a odgovoreno je “ne”.

- I tada sam se ja okrenuo i otišao. To je trajalo od 15 do 20 minuta, niko me nije fizički udario, osim što su mi upućivane verbalne prijetnje – izjavio je novinar Božidar Jelovac.
Old 25-05-10, 22:28   #48
wawy
MiM team Guru

Slavko Perovic

Upravo su završeni još jedni od mase “izbora” održanih u i po Crnoj Gori. Mafija slavi, ponovo je “pobijedila”, a “opozicija” nemušto prebira, kao ulični svirač, po svojim odavno istrošenim i oštećenim harmonikaškim tipkama.

U čemu su “opozicija” i Mafija slični? Oba faktora “sviraju” po napaćenosti crnogorskog naroda, a crnogorski im narod ne samo pomaže nego i daje podršku u tome krvničkom “sviranju” iza kojega stoji samo jedna noseća ideja koja se zove: beskrupulozna pljačka naroda. Poslije ovih “izbora” treba postaviti samo jedno i to najvažnije pitanje: ko je taj ko ima obraza i srca da može “glasati” za očiglednu Mafiju, je li on gori od Mafije? Moj odgovor je kratak: jeste, gori je, svak onaj ko “glasa” za mafijašku ološ, gori je od nje i osnovni je temelj za opstanak na vlasti ološi. Što je Crna Gora u posljednjih dvadeset godina? Mafijaško guvno po kojem trče mafijaški električni konji. Ko je izmoreni, izanđali, isprebijani i polugladni konj u Crnoj Gori? Odgovr je jedan jedini: narod, pa se zvao kako gođ hoće. Što je Mafiji u glavu? Odgovor je: pljačka, ubistva, “trgovina”, “berza” državni i “nezavisni” mediji i isto takvi “novinari” i još nešto, a to je potpuno savijena kičma i spremna zadnjica za “saradnju” sa onima koji su naredbodavci, a nalaze se izvan Crne Gore? Na koga Crna Gora liči? Na čitavi mafijaški region i pored toga što je najgora. Ko je Milo Đukanović? Čisto uzvitopereno zlo, prozvod izvitoperene i pokvarene “svijesti” “samoupravnog socijalizma” miksovanog sa obavještajnim “službama” proizašlim iz raspada bivšeg jugoslovenskog zla, bivše jugoslovenske udbe i obavještajnih i kontraobavještajnih vojnih struktura. Kakva je organizacija zla? Ista je kao on, njegov šef. Što ih održava zajedno? Samo pljačka i sve ono redom navedeno. Što je Crna Gora u njihovim rukama? Golo njihovo “vlasništvo” i predmet mafijaške “vlasti”. A što je “opozicija”? Od samih početaka kupljena tirada sa kojom se “kiti” takozvana “demokratija” u Crnoj Gori, a zapravo otvorena diktatura jedne u svemu nedorasle, opasne i totalno amoralne osobe koja se zove Milo Đukanović. A ko je Milo Đukanović? Onaj koji je na svakoj zadnjici svakog crnogorskog homo sapiensa, ali i svih životinja, prirodnih dobara i nacinalnih bogatstava, preko mafije utisnuo vreli pečat “vlasništva” na kojem piše “M.Đ.”, da, tačno tako kao u nekadašnjim propagandnim i trulim američkim vesternima.

Još sam devedesete rekao i godinama stalno govorio i ponavljao u crnogorskom parlamentu da je Crna Gora feud Mila Đukanovića, feud koji se kreće i gura u zonu robovlasništva. Što je danas Milo Đukonavić? Vlasnik robovlasniškog posjeda zvanog Crna Gora čiji je on “vlasnik”. Kako je postao “vlasnik”? Odgovor je lak, istinit, jednostavan: najbezočnijom otvorenom pljačkom koja je ikad napravljena u Crnoj Gori. Što su danas crnogorski “građani”? Odgovr je isto onakav, oni su dobrovoljni robovi oduševljeni takvim statusom. Što je “opozicija”? Kocka za uveseljavanje i igranje u rukama šefa crnogorske Mafije. Što je trebala “opozicija” da uradi kad bi bila stvarna opozicija? Odgovor je samo jedan i jedini: trebala je da totalno bojkotuje mafijaški režim, svaku mafijašku instituciju i da napušti za vazda parlament, i da nikad ne izađe na “izbore” koje organizuje Mafija. Što je “opozicija” uradila? Sve suprotno. A zašto? Zato što nema veze ni odira sa svetim pojmom opozicije niti njenim značajem. Što je još opozicija “radila”? Željela je da pokrade i prisvoji sveto i ogromno nasljeđe LSCG. Da li joj je pošlo za rukom? Nije i nikad neće! Ko je bio najglasniji u ovom pokušaju? Oni koji su bili i ostali među najvećim izdajnicima LSCG. Što o njima mislim? Sve najgore kao i o njihovom šefu Đukanoviću.
Old 26-05-10, 00:19   #49
wawy
MiM team Guru

Miško Đukić, iz slobodnih Plužina

Gospodin Slavko Perovic napisa: “Što je danas Milo Đukanavić? Vlasnik robovlasničkog posjeda zvanog Crna Gora čiji je on “vlasnik”…”

Taman sam krenuo da napisem – ne slazem se … kad primijetih “vlasnik”…

Milo Djukanovic je najbogatiji ROB. Ono za sta se zalazem je da njegov sin bude slobodan …

Njegov tata je bogat kao Tajson, igra kao Majkl Dzekson … kao svi oni kojima je mnogo dato i na kraju sve uzeto …

Odgrizao je uho Slobodanu … i zaigrao, od sudija ucijenjen, slicno Majklu Dzeksonu.

Mora mu se cestitati sto je plasticne operacije odradio na opoziciji.

Ali – da li ga mi precjenjujemo?

Da li opoziciju podcjenjujemo?

Sto – ako ne postoji ni on – ni opozicija? Drugi dio ove recenice je lako dokazati.

Ako njega nema (sto bi Mugosa volio?) koga opozicija smjenjuje?

Mislim da bi Djukanovic volio da ga nema – na vlasti – pa da vlada iz pecine gdje ce biti Filermosa.

Pravo mjesto za`istocno sunce?

I ja bih volio da se vrati u pecinu ali kako stvari opoziciono stoje – to ce biti poslije velikog potopa.

Ili – nakon izgradnje pecine za`Filermosu. Da se pokloni …

Sta ako se SDP, kao velika stranka, podijeli …

Dio SDP – spasi opoziciju, a dio SDP-a srusi Mugosu, ali spasi DPS (u Podgorici)?

Od Mugose!

I (braca) vuci siti i Vijesti na broju!

Koji je drugi razlog da SDP-u na ovim izborima Milo daje steroide?

Pa oni leze na njegovim jajima! Steroidi nijesu dobri za jaja. Ali to je vec …

Volio bih da mi odgovori Stevo Vucinic ili Dedeic …

A sada ozbiljnije!

“Evo ruke“ – bijase Mugosin slogan na “proslim” izborima … Vujica je (nimalo slucajno) uradio isto na ovim “izborima”.

Stranka SDP je staro komunisticko jezgro puno infatilnih pionira. Ova nakazna tvorevina podsjeca na puzavicu. Ateisticka stranka koja slavi slogan – kada te osamare po jednom obrazu – ti okreni drugi (rezervni) obraz i isti ponudi narodu. Ciste ruke, koje nas samaraju, a – evo i obraza!

Ljigava puzavica.

Opkolili su trulo deblo Djukanovicevog sistema. Sakrili su nedostatak zdravih grana i foliraju zeleno lisce.

Pih!

Djukanovic nam je pokazao da se ne mora diploma ni dobiti ali ni kupiti.

Kupio je cijelog Vujicu Lazovica i on time postao profesor – doktor … a Vujici je namijenio mjesto klovna koji mijenja cirkus izutra. Steta za Vujicu ali dobro za predstavu.

Znaci to je Alka Vujica – a ja sam mislio …

CIRKUS!

Opoziciji je ”dao“ Zetu pa neka oni daju Zeti opstinu i “dao” im je Pljevlja da se nadisu cistog vazduha i provedu noc u Saricevoj diskoteci … I da ga uhapse cim ga nadju … A i Meda je vratio kuci …

Gospodin Slavko Perovic napisa: “Što je danas Milo Đukanavić? Vlasnik robovlasniškog posjeda zvanog Crna Gora čiji je on “vlasnik”…”

Toliko za sada iz slobodnih Plužina,

Misko Đukić
Old 26-05-10, 17:54   #50
wawy
MiM team Guru

Novica Stanić (funkcioner Nove srpske demokratije), poslije izbora, 26. maj, Radio slobodna Evropa:

,,Ja sam bio jedan od rijetkih koji je predlagao da opozicija, udružena bojkotuje izbore u svih 14 opština u Crnoj Gori. I to je bio jedini način da se borimo protiv sve ove sile i nepravde koja se čini građanima Crne Gore u predizbornim kampanjama. To je žalosno ali to je istina, Crna Gora je pretvorena u jedno veliko pazarište na kome se kupuju ljudske duše a silom, ucjenama i pritiscima se ljudi uništavaju. Ali, to je tako.”
Old 30-05-10, 18:56   #51
wawy
MiM team Guru

Mirjana Kuljak, (profesorica UCG), 30. maj, Dnm

"Stvari su dovedene do kraja. Javno. Ujedinjeni opozicioni lideri svojim biracima porucuju – prvo smo vas izveli na mafijine izbore, a sad smo i priznali njihove rezultate.

Operacija zavrsena!

Prosto se covjeku smuci. Nisu opozicioni lideri nepametni, nemoguce. Oni su znali, a izvrsili su “demobilizaciju” glasaca koji su bili za korjenite promjene, demoralizaciju za bojkot, da bi Djukanovicu i uskom krugu ljudi oko njega pripremili garantovano (“garantismo” u politickoj literaturi) miran odlazak sa politicke scene, uz SDP dekor.

Tako, kad ujedinjeni opozicioni lideri budu “dobili” neke sledece izbore, to ne moze biti drugo nego dogovor sa rezimom. Za uzvrat ispunice garancije, amnestirace Djukanovica i krug ljudi oko njega za krivicna djela koja su pocinili.

Misija zavrsena!

Naravno, sto je do mene, cinicu da se to ne ostvari."
Old 05-06-10, 00:12   #52
wawy
MiM team Guru

U permanentnu kampanju kontra bojkota se uključio i Stevo Muk iz vladinog nevladinog sektora, kroz vladine nevladine "Vijesti", a spinuju li spinuju narod, (Vijesti, 3. jun)

"Dio istine o izbornim pobjedama vlasti i porazima opozicije jeste u beskrajnim mogućnostima zloupotreba i manipulacija, ali to nije jedini, a naročito nije presudan razlog. Kada bi bilo suprotno, onda bi bojkot izbora bio logičan politički put. Rezultate takvog opredjeljenja opozicija je iskusila na ranijim lokalnim izborima. Zato je dobro što ideja bojkota više ne opstaje kao realna alternativa političkoj borbi. Bojkot je negacija potrebe za promjenama, političke akcije i vjere u demokratsku smjenu vlasti."

Ovo boldovano je takva glupost da to ne može prodat ni babama u Avganistan koje nikad televizora nisu gledale
Old 05-06-10, 00:15   #53
wawy
MiM team Guru

Talking Psi laju, a…

Tags
bojkot, crnoj, gori, izbora, parlamenta

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules