MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Politika

Notices

Politika Za rasprave bez vrijedjanja

Rezultati ankete: Smatrate li da prostituciju u Crnoj Gori treba legalizovati?
Da 37 71.15%
Ne 15 28.85%
Glasači: 52. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 13-03-12, 13:23   #101
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Registrovan: Dec 2010
Bronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by sreten jakic View Post
a oce li tvoja majka ili sestra da radi u toj javnoj kuci dje ce na nju da se izivljavaju pubertetlije i kamiondzije?
neka im ona pruzi sve te usluge fine...
Necemo se vrijedjat odje!

1 post a vec vrijedjas ne valja ti posao kume...

Imas u PG 4-5 javanih kuca koje rade a ne vjerujem da i jedna placa porez drzavi

Quote:
Originally Posted by Bronx-PG
Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će Vas spustiti na svoj nivo, a onda pobijediti na iskustvo
Bronx-PG is offline   Reply With Quote
Old 17-05-12, 16:12   #102
sizif
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Jul 2010
sizif ima famoznu aurusizif ima famoznu aurusizif ima famoznu aurusizif ima famoznu aurusizif ima famoznu auru

legalizacija da ...bez komentara zasto da...
sizif is offline   Reply With Quote
Old 17-05-12, 16:40   #103
avast
MiM team Početnik

avast's Avatar

Registrovan: Feb 2012
avast uskoro postaje slavan

Od kad je ovo glasanje? Ja zaboravih da glasam
avast is offline   Reply With Quote
Old 17-05-12, 16:42   #104
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Bronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auru

Molim ove sto su glasali za NE da obrazloze svoje stavove?

Quote:
Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će Vas spustiti na svoj nivo, a onda pobijediti na iskustvo
Old 17-05-12, 17:35   #105
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Odgovorite cojku kad ve nesto pita sunca li vam zarkog!
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 18-05-12, 01:13   #106
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Sad zele da promijene misljenje, al posle je*anja nema kajanja....

Quote:
Old 18-05-12, 06:11   #107
Basta
MiM team Forumaš i po'

Basta's Avatar

Registrovan: Jan 2012
Basta na dobrome putu

Jesam, ima to svojih prednosti.
Basta is offline   Reply With Quote
Old 18-05-12, 07:56   #108
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Registrovan: Jan 2010
Watchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čeka

Ne.
Moje lično mišljenje.
Obrazloženje? Po onoj Rambovoj: ne radi to žena zbog para već što voli muža da vara;
a sa druge strane je izuzetno mali broj onih ljudi koji u tome neće vidjeti ponižavanje žene a kasnije i prezir. Takođe mislim da minoran i zanemarljiv je broj onih žena koje to rade jer to vole i koje kasnije ne žele da promijene stvari.
Praktični dio, tj trenutno stanje stvari u ovom slučaju me ne interesuje i to ostavljam političarima da rješavaju

Last edited by Watchman; 18-05-12 at 07:58..
Watchman is offline   Reply With Quote
Old 18-05-12, 08:58   #109
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

Prvo legalizujte pedere. Organizujte im paradu.

Onda nastavite legalizovanje za svoj merak i otvorite sebi sirom vrata javnih kuca.
Old 18-05-12, 09:43   #110
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Naravno, ali pod jasno definisanim uslovima. Prije svega redovna zdravstvena kontrola, a mušterije dozvoljene samo sa ljekarskom potvrdom da su zdravi. Takođe, pošto većina nije obučena za taj plemenit i human posao, trebalo bi otvoriti različite forme obrazovanja za tu profesiju uključujući i najviša univerzitetska zvanja. Iako to može nekima zvučati smiješno i neozbiljno, još smješnije je i neozbiljnije dozvoljavati nekome da se bavi potencijalno opasnim poslom bez društvene brige. Postupati sa ljudskim tijelom jeste umjetnost, za koju je osim talenta potrebno i učenje i vježbanje. Glupo je da za trgovca ili trgovkinju treba škola, a za prostitutku ili žigola ne treba ništa. Pored toga, treba ozvaničiti sve forme zajedničkog života ili braka, ne samo gej, već i grupne brakove, poligamiju, poliandriju, poliginiju, poliamoriju ... Na taj način bi se smanjile seksualne tenzije koje su zbog tabuiziranosti veoma izražene. Seksualno oboljelih ljudi ima najviše među onima koji se smatraju normlanima. Postojanje prevara, prostitucije, silovanja, incesta itd. samo su očigledni dokazi da u sferi seksualnosti postoje ogromni problemi. Oni se ne mogu riješiti zabranama niti anarhijom, već uređenim formama kojima se strogo kažnjava nasilje.
Old 18-05-12, 10:05   #111
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Prostitucija je višeslojno problematična, a legalizacijom se bar neki od problema koji su s njom u sprezi drže pod kontrolom.
Quote:
Originally Posted by Watchman View Post
Quote:
Originally Posted by Djudja View Post
Legalizovat!
Za ove što se boje da će im neko poslat đecu sa biroa rada da idu da rade u javnu kuću - ne bojte se, neće prostitucija nikad postat prestižno zanimanje u društvu. Radiće ga, ka i do sad - ko mora. S tim što bi legalizacijom imali barem neku formalnu zaštitu od države.
Za ove što misle da će narod pohrlit u javne kuće i oslobađat se frustracija - neće, ni tamo đe je već legalizovano se to nije desilo. Ako je legalno ne znači da je i moralno, a većina naroda drži do nekih osnovnih moralnih načela.
Slažem se sa ovim navedenim...Osim:ako je plus legalizacije princip da se klin klinom izbija, rupu niko ne spominje
Quote:
Originally Posted by Watchman View Post
Ne.
Moje lično mišljenje.
Pa, jesi li za, ili protiv?
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 18-05-12, 10:09   #112
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Watchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čeka

Kao što i piše-moje intimno razmišljanje je ne!
a sa praktične strane i pitanja lažne moralnosti i ostale 'papirologije'
slažem se sa Đuđinim komentarom.
Mada i tu ima jedno ali

Last edited by Watchman; 18-05-12 at 10:11..
Old 18-05-12, 10:16   #113
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Aha, znači slažeš se samo sa drugim dijelom Djudjinog upisa.
Fair enough.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 18-05-12, 10:29   #114
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Pa sad...
ipak govorimo o najstarijem zanatu,
tako da nije ista situacija kao npr sa drogom đe bi eventualna legalizacija najviše zaboljela ove sa vrha piramide-ovđe ipak stavljanje van zakona ima izvjestan učinak
Sa moralne tačke gledišta nemam predrasuda i glede toga trebalo bi nešto učinjet da se zna nekog reda, ali kada se ipak pogleda ko se bavi tin zanatom ipak su to najčešće nevoljnice koje su na to prinuđene...Da li bi osuda okoline bila ista kao i da je legalno? Mislim da bi, tako da zakon ipak djeluje preventivno iako ne može iskorijeniti samu pojavu
Ti ovo mene uvuče u politiku?
Old 18-05-12, 13:24   #115
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Neka se legalizuju i neka lijepo placaju porez drzavi.

I ne samo makroi i kurve,vec i svi oni drugi sto na crno rade.
Old 18-05-12, 19:03   #116
Basta
MiM team Forumaš i po'

Basta's Avatar

Registrovan: Jan 2012
Basta na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Yosemite Sam View Post
Prostitucija je višeslojno problematična, a legalizacijom se bar neki od problema koji su s njom u sprezi drže pod kontrolom.
Da, višestruko je problematična, ali bi bilo naivno misliti da se može iskorijeniti.
Kad već ne može, onda, što kažeš, treba riješiti bar neke probleme. Prvo, bar donekle bi te žene (i muškarci, naravno) bile zaštićenije, bilo bi manje maltretiranja i zlostavljanja i od strane makroa i od strane mušterija. U sadašnim uslovima, što god da joj se desi, neće ni prijaviti organima reda jer je i sama van zakona.
Onda, imale bi redovno zdravstveno i penzijsko osiguranje ko i svaka druga uslužna djelatnost. Imale bi pravo na bolovanje, odmor i ostala prava. Bile bi obavezane na redovne zdravstvene kontrole, na obostranu korist.
Država bi, naravno, imala nešto koristi od oporezivanja.

Sve to još uvijek ne bi učinilo prostituciju poželjnim zanimanjem, čak ni društveno prihvaćenijim, ali kad je već teško izbjeći, valjalo bi uvesti malo reda.
Basta is offline   Reply With Quote
Old 05-06-12, 13:38   #117
sparco
MiM team Početnik

sparco's Avatar

Registrovan: Sep 2010
sparco na dobrome putu

i po evropi gdje je god ima na izvolte legalno kao njemacka, cvjeta turizam ;p
Old 14-06-12, 09:59   #118
Gaul
MiM team Expert

Gaul's Avatar

Registrovan: Jun 2012
Gaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavanGaul uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by sparco View Post
i po evropi gdje je god ima na izvolte legalno kao njemacka, cvjeta turizam ;p
A kod nas nema? hahahaha

Nisam za legalizaciju prostitucije. Mislim da trebaju da postoje neki okviri pozitivnih vrijednosti.

Kurvarluk je kurvarluk šta ima tu još da se doda...
Gaul is offline   Reply With Quote
Old 22-08-15, 17:39   #119
stefan357965
MiM team Početnik

Registrovan: Jul 2015
stefan357965 nepoznate kvantitete u ovom trenu

Nikakooooo
Ako tražite dobar bend za svoju svadbu, na pravom ste mestu. U kategoriji bendovi za svadbe je velika gužva, ali se Bend za svadbe Beograd definitivno izdvaja kvalitetom, originalnošću i dobrom energijom.

Među članovima ovog benda su i muzičari sa Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu, kao i vicešampion sveta u harmonici!

Znajte da će Vam ovaj bend pružiti zabavu na kakvu niste navikli i da ćete prepričavati ludu atmosferu koju ste osetili na toj svadbi!
stefan357965 is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
crnoj, gori, legalizaciju, prostitucija u crnoj gori, prostitucije, ste

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules