MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Zdravlje i ljepota

Notices

Zdravlje i ljepota Savjeti iz prve ruke

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 01-04-09, 10:34   #1
Farbanje kose, farbe i prelivi za kosu
Ribica Ribica is offline 01-04-09, 10:34

Posto veze nemam o farbanju, aj nek mi neko nakaci tu boju cokolade da vidim kako izgleda i kako se ona prima na prirodno kestenjastu boju kose?

Usput, da li se farbate i koju boju i farbu koristite? Mislim da nema ovakve teme ovdje.

Any piece of clothing can be sexy with a quietly passionate woman inside it

Ribica's Avatar
Ribica
MiM team Forumaš i po'
Registrovan: Jul 2007
Thanks (Received): 0
Likes (Received): 12
Pregledi: 97832
Reply With Quote
Old 01-04-09, 10:44   #2
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Thanks (Received): 226
Likes (Received): 5162
Zor_djevojka has disabled reputation

farbam se jednom u dva mjeseca, chisto da 'osvjezhim boju i to samo korijen..i da pokrijem sijede (s hidrogenom od 9%)..poduhvat je redovno neuspjeshan, jer mi je kosa svijetlo smedja..ochekujem za jedno 5 godina da dodjem ka' Ravaneli...
evo ti skromna paleta boja od mene ..ja sam josh u fazi isprobavanja..Koristila sam i Garnier(najmanje shteti kosi po mom mishljenju), Dixon, Londa, Evolution, Igora royal, Maxiton..Nijesam josh Keneove mutila...i one bugarske..mada sam chula da one najbolje pokrijevaju sijede trake...
Moja boja je neshto izmedju 823 i 701 i prezadovoljna sam bojom
Voli te tvoja zver

Last edited by Zor_djevojka; 01-04-09 at 10:50..
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 11:06   #3
girl from venera
MiM team Forumaš i po'

girl from venera's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Thanks (Received): 1
Likes (Received): 4
girl from venera nepoznate kvantitete u ovom trenu

Ja koristim ovu dosta dugo i prezadovoljna sam! Složila bih se sa Zorkom da su najmanje štetne, tanka mi je kosa a farbam se svako mjesec i pol do 2 i nije mi se oštetila. Prijateljice mi koriste također od Garniera al tamnije nijanse (smeđa, kestenjasta) i kažu da su super.
Prije sam koristila od Palette i bezveze su mi - uvjek treba uzeti u obzir da će ti boja biti za 2 nijanse tamnija nego na slici.
svoje suze gutam, tajanstvo stvari i života zebe
ne poznam ništa a najmanje sebe.
girl from venera is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 11:09   #4
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

poshto je ovo i kutak zdravlja, imajte na umu chlanak ...
a evo josh jedne palete boja

Žene koje redovno boje kosu imaju veće šanse za obolijevanje od raka, upozoravaju naučnici.

Međunarodni tim naučnika, na čelu sa Yaweiom Zhangom sa američkog univerziteta Yale, otkrio je da ženske osobe koje boje kosu više od devet puta godišnje imaju 60 posto više šansi za obolijevanje od hronične limfocitne leukemije.

Čak je otkriveno da bi žene, koje su redovno koristile razne preparate za bojenje kose prije 1980. godine, mogle biti u još većoj opasnosti, sa 70 posto više šansi za razvoj različitih bolesti krvi. Naime, boje za kosu su ranije sadržavale otrovne sastojke koji su povezani sa pojavom raka, dok tih sastojaka više nema u modernim proizvodima namijenjenim za kosu.

Naučnici su, naime, analizirali četiri studije koje su sprovedene u periodu između 1988. godine do 2003. godine, a od svih pacijenata ispitanika 4.461 osoba je bolovala od folikularnog limfoma, a 5.799 ispitanika nije bolovalo od ove vrste raka. Svi ispitanici su morali detaljno odgovoriti na pitanja o bojama za kosu koje koriste i drugim potencijalno rizičnim faktorima.

Zanimljiv je i zaključak da se rizik od obolijevanja od raka povećava sa upotrebom tamnijih boja za kosu, tačnije žene koje koriste tamne boje za kosu su imale 50 posto više šansi da razviju neagresivne tipove raka krvi (folikularni limfom).

Prema novoj studiji ukoliko žene koriste privremene boje za kosu rizik od raka se povećava do 70 posto, objavio je Daily Mail.

Svakako još uvijek nema dovoljno dokaza da bi se donio konačan zaključak o tome da li upotreba boja za kosu povećava rizik od raka.
Voli te tvoja zver
Old 01-04-09, 11:25   #5
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Thanks (Received): 7
Likes (Received): 41
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Zore, čija je paleta boja (ova iznad)? ....Ja bi nešto između 4G i 6RB - pomiješala bi ih.
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 11:27   #6
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Thanks (Received): 1602
Likes (Received): 5382
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

U mene mi je glava bosanska pa me mlogo ne plaše ova upozorenja.

Kada farbam kosu, ja uvijek stavim malo maslinovog ulja, uvijek nanosim farbu na suhu i prljavu kosu.

Treba voditi računa da se farba nakon što se smiješa, što prije nanese na cijelu kosu, jer ona veoma brzo oksidira. Nikada ne treba prekrivati kosu nakon nanošenja farbe, posebno najlonom već je treba pustiti da djeluje u dodiru sa zrakom.

Hladna zona se nalazi na potiljku i tu farba sporije djeluje, tako da se od tog dijela i počinje nanositi, a gornji dio ostaviti za kraj jer tu brže prima boju, tako da se jedino tako može postići ravnomjerna boja, kako bi se izbjegao naglašen intenzitet boje na tjemenu...

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 11:31   #7
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Quote:
Originally Posted by madagaskar View Post
Zore, čija je paleta boja (ova iznad)? ....Ja bi nešto između 4G i 6RB - pomiješala bi ih.

ne znam, obije sam skinula sa neta..ne pishe chije su..
zapamti brojeve, pa mozhda po njima budehs mogla naci u parfimerijama
Voli te tvoja zver
Old 01-04-09, 11:35   #8
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Thanks (Received): 7
Likes (Received): 41
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Da bi boja bila ujednačena - 15 min. nakon farbanja mlakom vodom nakvasiti kosu.
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 14:09   #9
Okugata
Guest

Thanks (Received):
Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by Ribica View Post
Posto veze nemam o farbanju, aj nek mi neko nakaci tu boju cokolade da vidim kako izgleda i kako se ona prima na prirodno kestenjastu boju kose?

Usput, da li se farbate i koju boju i farbu koristite? Mislim da nema ovakve teme ovdje.
mozda je najbolje prvo da odes kod proverenog frizera, da ti sve lepo ujednaceno izvuce, a posle nadjes nekog ko ima iskustva u farbanju da te kreci kada izraste
  Reply With Quote
Old 01-04-09, 14:27   #10
Okugata
Guest

Thanks (Received):
Likes (Received):

kako se vi farbate kada vam malo izraste? samo taj deo sto je izrastao ili celu kosu?
  Reply With Quote
Old 01-04-09, 15:41   #11
Vaga_1
MiM team Početnik

Vaga_1's Avatar

Registrovan: Sep 2008
Likes (Received): 0
Vaga_1 na dobrome putu

''Najznačajnija razlika između boje i preliva jeste njihova jačina i intenzitet delovanja. Preliv počinje da bledi već posle šest do osam pranja, dok je boja znatno postojanija. Ako želite znatno da posvetlite kosu, preliv vam neće pomoći jer će rezultat biti svega dve do tri nijanse svetliji od trenutnog stanja. Preliv neće prekriti sede. Imajte na umu da ćete kad znatnije promenite boju, morati redovno da je obnavljate ukoliko ne želite ružan izrastak. A kad se zasitite te boje, moraćete potpuno da prefarbate kosu ili da čekate da vam izraste prirodna"

Ja koristim biopoint i evolution i odlicne su.Mislim da su biopoint najprirodnije,koliko upste farbe mogu bit.

"Biopoint cristalli liquidi linija je kompletan program proizvoda, koji vašoj suvoj ili iskrzaloj kosi daje sjaj i svježinu. Zahvaljujući ekstraktima sjemenki lana i vitaminu F, kosa je zdravija, svilenkasta i lako se rašcešljava. U varijantama šampona, laka, pjene, seruma i maske za kosu"

mislm tj 99% sam sigurna da su biopoint farbe bez amonijaka
Vaga_1 is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 15:49   #12
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Thanks (Received): 1602
Likes (Received): 5382
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Quote:
Originally Posted by Okugata View Post
kako se vi farbate kada vam malo izraste? samo taj deo sto je izrastao ili celu kosu?
Ja uvijek cijelu kosu...a tako mi urade i kada se farbam u salonu...prvo izrastak a 10-ak minuta prije pranja namažu i ostatak da se osvježi boja, tako da krajevi kraće drže boju i manje se oštete...

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 01-04-09, 17:12   #13
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Thanks (Received): 34
Likes (Received): 408
sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

Samo izrastak, vec godinama...i volim da mi boja nije ujednacena, da djeluje prirodnije, kao shatirana.
Do prije mjesec dana sam koristila Igora Royal, a kako je sad nema, presla sam isto na Schwarczhopf Palette C 10 i jako sam zadovoljna...potpuno mi je ista boja kao sa 11-1 igora

sneguljica is offline   Reply With Quote
Old 04-04-09, 14:24   #14
plavusa_100
MiM team Početnik

plavusa_100's Avatar

Registrovan: Dec 2008
plavusa_100 na dobrome putu

blajham se...
jer mi sa bojom uvik žuto/narančasta ispadne...
ali bi više volila koristiti boju pošto mi blanš puno kosu isuši...
plavusa_100 is offline   Reply With Quote
Old 04-04-09, 14:40   #15
Yellow-Dreamer
MiM team Početnik

Yellow-Dreamer's Avatar

Registrovan: Mar 2009
Yellow-Dreamer na dobrome putu

e... u vezi toga... imam tamno braon kosu i zeljela bih plavu ali odmah , a ne poslije 10 farbanja (plus mi je kosa, kad sam je ranije farbala u plavo, uvijek bila ridja) i kapiram da moram da se blajham... e sad, da li kosa djeluje izgoreno poslije blajhanja? ima li ikakvih sansi da bude lijepa i svilenkasta i da se 20cm ne osteti? da li moram posle toga stalno da se blajham ili samo da farbam izrastak i ponekad farbom osvjezim boju? kakav je postupak, da li moram prvo pramenove izvuci?
Yellow-Dreamer is offline   Reply With Quote
Old 04-04-09, 15:14   #16
BlackWoman
MiM team Expert

BlackWoman's Avatar

Thanks (Received): 2
Likes (Received): 6
BlackWoman has disabled reputation

Juče sam stavila Garnijerovu malo svjetliju nijansu. U suštini Garnijer i nije prava farba, do duše njeguje kosu i ne ispira se tako brzo.
Old 07-04-09, 13:00   #17
Ribica
MiM team Forumaš i po'

Ribica's Avatar

Registrovan: Jul 2007
Likes (Received): 12
Ribica na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Okugata View Post
mozda je najbolje prvo da odes kod proverenog frizera, da ti sve lepo ujednaceno izvuce, a posle nadjes nekog ko ima iskustva u farbanju da te kreci kada izraste
Pa to i hocu, ne smijem sama jer imam dosta crvenog pigmenta pa bih ispala narandzasta. Jos se razmisljam. Svidja mi se ta boja cokolade, te neke lijepe tople nijanse smedje, a s druge strane zao mi prirodnu kosu da prefarbam.

Any piece of clothing can be sexy with a quietly passionate woman inside it
Ribica is offline   Reply With Quote
Old 07-04-09, 13:05   #18
Okugata
Guest

Thanks (Received):
Likes (Received):

Quote:
Originally Posted by Ribica View Post
Pa to i hocu, ne smijem sama jer imam dosta crvenog pigmenta pa bih ispala narandzasta. Jos se razmisljam. Svidja mi se ta boja cokolade, te neke lijepe tople nijanse smedje, a s druge strane zao mi prirodnu kosu da prefarbam.
onda prvo kolor sampon, cisto da isprobas kako ti stoji
  Reply With Quote
Old 12-04-09, 18:53   #19
mirica
MiM team Forumaš

mirica's Avatar

Likes (Received): 3
mirica nepoznate kvantitete u ovom trenu

ako kosa ima crvenkasti sjaj plavu boju je moguce izvesti samo pomocu blansha.
mirica is offline   Reply With Quote
Old 12-04-09, 18:58   #20
mirica
MiM team Forumaš

mirica's Avatar

Likes (Received): 3
mirica nepoznate kvantitete u ovom trenu

ako koristite garnijerove farbe podjite u par parfimerija i obratite paznju ko proizvodjac i za koje se trziste proizvodi.razlike su velike.a sto se tice farbanja a i kada se radi o blansu uvijek dodajte ampule koje se za to preporucuju.
mirica is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
farbanje, farbe, kose, kosu, prelivi

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules