MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Automobilizam > Auto-moto sport

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 21-06-08, 14:14   #41
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Registrovan: Jun 2008
Sharp has disabled reputation

Rezultati zvanicnog treninga na stazi Magny-Cours, velika nagrada Francuske:

Luis Hamilton ce zbog kazne sa prethodne trke startovati sa trinaestog mjesta.
Old 21-06-08, 14:52   #42
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Batboy uskoro postaje slavan

Dva Ferrari-ija naprijed... Čini mi se da je isto kao i prošle sezone.., Ferrari dominira ovom stazom...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Batboy is offline   Reply With Quote
Old 21-06-08, 15:22   #43
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

sta mislis moze li Hamilton do podijuma? Najavili su kisu, njemu to odgovara potpuno, a vjerujem da je danas imao vise goriva, jer su znali da ce ici 10 mjesta unazad. Svasta moze biti, kako je krenulo, u svakoj trci se neko zakuca u nekoga
Old 21-06-08, 15:48   #44
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Quote:
Originally Posted by OCTAVIAN View Post
sta mislis moze li Hamilton do podijuma? Najavili su kisu, njemu to odgovara potpuno, a vjerujem da je danas imao vise goriva, jer su znali da ce ici 10 mjesta unazad. Svasta moze biti, kako je krenulo, u svakoj trci se neko zakuca u nekoga
Ko će ga znati.., ne bi me ni iznenadilo... Mislim da će biti dosta izletanja sa staze.., pa je moguće i da se Hamilton dobro približi vrhu... Sa ovom ograničenjem na eleketronici vozači imaju znatno manju kontrolu nad bolidima... Svašta je moguće...

Duša od čovjeka, veličanstvena figura ljudska, gorostas duhovni, savršenstvo i kreacija Božja. Enciklopedija sam živa, nepresušni gejzir znanja, oplemenjujem ljude i prostor, sve što dotaknem raste do neslućenih visina...
Old 22-06-08, 13:15   #45
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Poce trka. Alonso odmah izgubi poziciju na startu, Hamilton je popravio 4 pozicije, ali tesko mu ide u preticanju Pikea, koji ga mnogo usporava. Feraristi su vec poodmakli olala
Old 22-06-08, 13:21   #46
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

pfff, kaznjen Hamilton prolaskom kroz pit stop, vraca se na 13. mjesto. Kimi pici najbrzi krug
Old 22-06-08, 16:41   #47
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

jos jedna namrtvo dosadna trka. Gledao sam dok ne poce MotoGP, a onda sam uzivao u istinskoj trci
Old 22-06-08, 19:22   #48
zoxy
MiM team Guru

zoxy's Avatar

Registrovan: Sep 2006
zoxy has disabled reputation

Bilo bi puno zanimljivije da su Meklareni bili naprijed i mogli od pocetka da se upuste u brobu sa Ferarijem, ovako se znalo da su prva dva mjesta rezervisana. Staza inace ne pretjerano zanimljiva i teska za preticanja, tako da se Hamilton zakopao sa kaznom iz prethodne trke, a posebno sa onom na samoj trci i prolaskom kroz boks, Kovalainen na kraju odvezao dobro, za promjenu. Bmw ponovo nije jak kao na prvim trkama, Kubica cijedi sto moze iz njega, stvarno je odlican vozac. I pored napretka nekoliko timova, jasno je da ce na duge staze borba za sampinske titule biti vodjenja izmedju Ferarija I McLaren Mercedesa.

Last edited by zoxy; 22-06-08 at 19:26..
zoxy is offline   Reply With Quote
Old 22-06-08, 19:23   #49
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

anon1 has disabled reputation

k-Ubica

Nego posto nijesam bi ou prilici da vidim trku, interesuje me sto su kaznili Hamiltona? On je ocigledno iznerviran od one greske sa prethodne trke pa sad pravi opet greske...

anon1 is offline   Reply With Quote
Old 22-06-08, 19:33   #50
zoxy
MiM team Guru

zoxy's Avatar

Quote:
Originally Posted by anon1 View Post
k-Ubica

Nego posto nijesam bi ou prilici da vidim trku, interesuje me sto su kaznili Hamiltona? On je ocigledno iznerviran od one greske sa prethodne trke pa sad pravi opet greske...
Krenuo je sa mekim gumama koje se brzo zagrijavaju i koristeci to sto je vecina krenula sa tvrdim kojima treba nekoliko krugova da bi postigle radnu temperaturu odmah bio veoma agresivan pokusavajuci da predje sto je vise njih na pocetku, jer je staza inace teska za preticanje tokom trke, pa je prilikom jednog takvog preticanja po misljenju stjuarta nedozvoljeno presjekao putanju bolidu kojeg je preticao i morao je kroz boks. Bilo je na granici inace...al dobio kaznu i posle toga je pao mislim na 17-mo mjesto i zavrsio sa svim sansama za dobar plasman. Inace da nije bilo te kazne, mogao je do treceg mjesta vjerovatno.
Old 22-06-08, 19:34   #51
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

Quote:
Originally Posted by zoxy View Post
Krenuo je sa mekim gumama koje se brzo zagrijavaju i koristeci to sto je vecina krenula sa tvrdim kojima treba nekoliko krugova da bi postigle radnu temperaturu odmah bio veoma agresivan pokusavajuci da predje sto je vise njih na pocetku, jer je staza inace teska za preticanje tokom trke, pa je prilikom jednog takvog preticanja po misljenju stjuarta nedozvoljeno presjekao putanju bolidu kojeg je preticao i morao je kroz boks. Bilo je na granici inace...al dobio kaznu i posle toga je pao mislim na 17-mo mjesto i zavrsio sa svim sansama za dobar plasman. Inace da nije bilo te kazne, mogao je do treceg mjesta vjerovatno.
Steta... mislim uopste za sezonu... Mada daleko je on od toga da bi posustao sad, bice jos interesantnih detalja do kraja sezone..

Old 22-06-08, 19:39   #52
zoxy
MiM team Guru

zoxy's Avatar

Quote:
Originally Posted by anon1 View Post
Steta... mislim uopste za sezonu... Mada daleko je on od toga da bi posustao sad, bice jos interesantnih detalja do kraja sezone..
Ima jos 10 trka, a niko nije odmakao puno sa bodovima, pa ako bude McLaren konkurentan...ima svo vrijeme svijeta koje mu treba da se ispravi.
Old 22-06-08, 20:37   #53
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Kao što rekoh u prethodnom post-u .., ferrari.., pa još jednom ferarrari... Predvidiva utrka...

Samo sam mislio da bi moglo biti izletanja.., baš sam se razočarao...

Old 22-06-08, 20:41   #54
anon1
Super Moderator

anon1's Avatar

22 Jun 2008. 15:51 | Izvor: CdM

Masa predvodio dopijetu Ferarija u Francuskoj

Vozač Ferarija Felipe Masa pobjednik je 58. trke za VN Francuske. Njegov timski kolega i najbolji u kvalifikacijama Kimi Raikonen, uveličao je slavlje Skuderije iz Maranela drugim mjestom. Bila je to 3. dopijeta tandema Ferarija ove sezone, a ukupno 7. od kad su zajedno u Maranelu.

Treću pobjedu u osmoj trci šampionata, Masa je ostvario prevezavši 70 krugova, ili 308. 586 km, za 1h 31’ 50” 245 hiljaditih ili 201.608 km/ h prosječno. Brazilcu je to prvjenac u Francuskoj, osmi trijumf u karijeri, ali i pobjeda kojim je poveo u šampionatu vozača. Prije njega, posljednji njegov sunarodnik koji je vodio u F1, bio je Airton Sena.

- Sreća me je poslužila, jer je Kimi bio dvije desetinke po krugu brži od mene i ne bih ga sustigao. Međutim i on je imao sreće što je završio trku! Zasluge za ovakav rezultat pripadaju cijeloj ekipi, a posebno bih zahvalio isporučiocu goriva i maziva - Šelu, koji je u Francuskoj odradio sjajan posao,
rekao je Masa poslije trke. Vođstvo ne mora mnogo značiti jer smo u sred sezone. Nama je cilj da u svakoj trci osvojimo što je moguće više bodova i ako je moguće pobijedimo. O tituli ne razmišljam jer ima još dosta da se vozi.

Trećem mjestu posebno se radovao Jarno Truli. Podijum poslije više od tri godine Italijan je posvetio nedavno preminulom Ove Andersonu, čovjeku koji je Tojotu uveo u F1.

Iako je krenuo sa 10. mjesta, uspjeh je osvajanjem 4. ostvario Heiki Kovalainen (Meklaren- Mercedes). Robert Kubica (BMW-Zauber) završio je kao što je i krenuo, na petom, kao i Mark Veber (Redbul-Reno) na šestom. Prvi bodove u F1 osvojio je Nelson Pike Junior (Reno) na sedmom, potisnuvši timskog kolegu Fernanda Alonsa u pretposljednjem krugu trke.

Luis Hemilton (Meklaren-Mercedes) završio je na 10. mjestu bez bodova. Od dvadeset vozača, samo je Dženson Baton (Honda) odustao.

Trku je odlučio kvar, odnosno, eksplozija auspuha na desnoj strani bolida Kimija Raikonena, u 33. krugu. Finčev Ferari gubio je snagu i nakon šest krugova, Masa je preuzeo čelnu poziciju na VN Francuske i u šampionatu. Raikonen je uspio završiti na ubjedljivom drugom mjestu, ali razočaran ishodom trke. Prošle godine, bilo je obrnuto: Masa je imao pol- poziciju, a Kimi pobijedio.

Luis Hemilton igrao se izborom guma. Jedini je krenuo sa mekim gumama, da bi već u prvom krugu hvatanjem prečice u jednoj krivini nadoknadio jedno mjesto, što ga je koštalo dodatnog prolaska kroz boks. Time su sve šanse za dobar plasman Britanca u Francuskoj otišle u nepovrat.

Jarno Truli srećno je iskoristio pehove Meklaren- Mercedesa i BMW-Zaubera. Domogao se podijuma prvi put poslije VN Španije 2005. godine. Oba vozača u zoni bodova imao je Reno, što je opet plod korišćenja kikseva drugog i trećeg tima u šampionatu.

U šampionatu vozača vodi Felipe Masa sa 48 bodova, dva više od Roberta Kubice. Treći je Kimi Raikonen sa 43 boda, dok je Luis Hemilton ostao na 38.

Skuderija Ferari Marlboro ubjedljiva je u poretku konstruktora sa 91 bodom. BMW-Zauber zaostaje 17, na drugom. Meklaren- Mercedes je treći sa 58, a Redbul-Reno ima 24, ili bod više od Tojote.

Deveta trka vozi se 6. jula u Silverstounu, za VN Velike Britanije.

Old 05-07-08, 17:42   #55
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Rezultati zvanicnog treninga na trci za Veliku nagradu Britanije:

Old 06-07-08, 13:08   #56
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Krenu trka, kakav start! Hamilton sa cetvrtog na drugo mjesto, Weber ispao iz trke, Massa se okrenuo na stazi, izgubio je pozicije, Kimi drzi trece mjesto. Jos jednom se potvrdilo da su trke F1 uzbudljive samo kada pada kisa.
Old 06-07-08, 13:11   #57
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Hamilton na prvo mjesto! Odlicno preticanje, sjajna voznja...
Old 06-07-08, 14:06   #58
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Hahahaha, kakva trka, ovo je presmijesno Samo redom izlijecu sa staze, Kovalainen zamalo zgazi zeza Masa ostaje bez bodova, mada se i Kimi opasno zalijece da vozi po travi. Svasta se moze desiti do kraja po ovakvom vremenu
Old 06-07-08, 14:47   #59
Batboy
Nice'n Clean

Batboy's Avatar

Quote:
Originally Posted by OCTAVIAN View Post
Hahahaha, kakva trka, ovo je presmijesno Samo redom izlijecu sa staze, Kovalainen zamalo zgazi zeza Masa ostaje bez bodova, mada se i Kimi opasno zalijece da vozi po travi. Svasta se moze desiti do kraja po ovakvom vremenu
Koliko izletanja...

Je l' misliš na zeca ili na mačku...

Hamilton zasluženo prvi...

Old 06-07-08, 15:26   #60
prijatelj-ja
MiM team Početnik

Registrovan: Apr 2007
prijatelj-ja has disabled reputation

Hamilton zasluzeno prvi, mada razlika koju je ostvario u odnosu na drugoplasiranog Heidfeld-a + 1:08.500 (a tek ostale) je ponizavajuca.
Kimi nije bio los na kraju prvog stinta kad se staza susila, ali eto pogresna odluka Ferarija da mu ne mijenja gume ga je definitivno izbacila iz trke za prvo mjesto. I koliko im je trebalo vremena da shvate da gume treba promijeniti - kostalo ga je mnogo. On je koliko-toliko i vozio u tempu Hamiltona, ostali - katastrofa. Prvo mislim na Masu koji nikako vozi po kisi, pa i Kovalainen.Gotovo svi su grijesili, sem Hamiltona. Njemu ne vidjeh neku ozbiljniju gresku u toku trke. Kad se uzme i GP Monaka izgleda da je on najbolji vozac po kisi.

1 L. Hamilton McLaren 1:39:09.440
2 N. Heidfeld BMW + 1:08.500
3 R. Barrichello Honda + 1:22.200
4 K. Räikkönen Ferrari + 1 laps
5 H. Kovalainen McLaren + 1 laps
6 F. Alonso Renault + 1 laps
7 J. Trulli Toyota + 1 laps
8 K. Nakajima Williams + 1 laps
9 N. Rosberg Williams + 1 laps
10 M. Webber Red Bull + 1 laps
11 S. Bourdais Scuderia Toro Rosso + 1 laps
12 T. Glock Toyota + 1 laps
13 F. Massa Ferrari + 2 laps
Did not finish
14 R. Kubica BMW + 21 laps
15 J. Button Honda + 22 laps
16 N. Piquet jr. Renault + 25 laps
17 G. Fisichella Force India F1 + 34 laps
18 A. Sutil Force India F1 + 50 laps
19 S. Vettel Scuderia Toro Rosso + 59 laps
20 D. Coulthard Red Bull + 59 laps

Ali jos interesantnije je vidjeti tabelu vozaca u generalnom plasmanu. Tri vozaca sa naprijed sa istim brojem bodova. Kakva ovo sezona moze da ispadne. Bar da jednu gledam sa uzivanjem do kraja (ni ova prethodna nije bila losa, mada niko nije takav rasplet ocekivao).
Eto Hamilton je medju prva 3 (isti broj bodova kao vodeci Masa), a prije trke je zaostajao 10 bodova!!

1. F. Massa 48
2. L. Hamilton 48
3. K. Räikkönen 48
4. R. Kubica 46
5. N. Heidfeld 36
6. H. Kovalainen24
7. J. Trulli 20
8. M. Webber 18
9. F. Alonso 13
10. R. Barrichello 11
11. N. Rosberg 8
12. K. Nakajima 8