MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Umjetnost i kultura > Arhitektura, urbanizam i uređenje prostora > Feng shui

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 16-09-09, 11:05   #1
hana
MiM team Početnik

hana's Avatar

Registrovan: Sep 2009
hana na dobrome putu
Default Feng shui - kancelarija

Ćao svima,

nova sam što se tiče Feng Shuia i čitanjem ovog foruma može dosta toga da se nauči. Moje pitanje je vezano za FS u kancelarij, pošto sam negde pročitala, da treba, uvek vrata kancelarije, kako sedite, da su ispred vas. E pa u mom slučaju su mi vrata iza leđa, druga vrata su ispred mene, tako da nisam u poziciji, da menjam poziciju stola, pa, da mi leđa budu ka zidu, pa me interesuje dali mogu kako ublažito ovu situaciju, jer zaista osjećam negativno dejstvo - nemam privatnosti, ispostavljena nekim čudnim napadima, neka događanja iza leđa ...

Molim ako neko od vas može, da mi odgovori, kad stigne ...

Hvala
Old 17-09-09, 20:37   #2
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Najveća nepovoljnost što se tiče položaja radnog stola jeste sjedenje izmedju dvoja sučeljena vrata od kojih se jedna nalaze iza ledja, tako da si baš na udaru energija i nemaš adekvatnu podršku i zaštitu, zbog nedostatka čvrste podloge iza ledja. Ovo može donijeti nemir i nedostatak uvida i kontrole nad situacijom, pa ne čudi što se dešavaju neke stvari iza ledja.

Tako da nema adekvatnog lijeka jer je neophodno iznaći načina da se promijeni položaj sjedenja kako bi iza ledja došla neka čvrsta podloga poput zida ili pregrade.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 18-09-09, 10:50   #3
hana
MiM team Početnik

hana's Avatar

Registrovan: Sep 2009
hana na dobrome putu

Hvala Supernova,

nadala sam se da ćeš mi ti odgovoriti, jer si stvarno majstor. Ništa izgleda, da ću morati, da izaberem manje zlo. Postoji opcija, gdje ću imati zid iza leđa ali onda neću imati svetlo, znači daleko je od prozora, pošto tu sjedi već koleginica, ova jedna vrata ću imati pred sobom, a ova druga će biti malo nekako ukoso.

FS sam otkrila ove godine i žao mi je što sve to pre nisam znala. Pošto otkako ovde radim(3 godine) događale su mi se tako neke čudne priče na radnom mestu (mnogo manipulisanja), pa nepojasnjivi bolovi u leđima, koje nikada nisam imala i da ne davim više.

hvala ti puno
Old 09-03-12, 13:32   #4
Mara
MiM team Početnik

Registrovan: Mar 2012
Mara nepoznate kvantitete u ovom trenu

Suprenova, vidim da svima pomažeš pa me zanima bi li bila toliko dobra pa da kažeš i meni, bar za početak da pokušam sredit ured, da mi bar na poslu nešto krene (jer već duže vrijeme sve mi ide niz brdo počevši od financija). moj ured je na sjeveru. ispred mene su vrata(prema jugu) , iza mene je prozor(znači sjever) , na desno su vrata od direktorova ureda(sz) . stol mi je naslonjen na si zid ( a iza tog zida je ured od kolegica iz računovodstva). imam drvo benjamina do vrata, to je si strana...
zaboravih, rođena sam 10.03.1986. kua br mi je 1, a pripadam istočnoj grupi (ili kako se već kaže).

Last edited by Mara; 09-03-12 at 13:33..
Mara is offline   Reply With Quote
Old 30-07-14, 21:03   #5
alea
Moderator

alea's Avatar

Registrovan: Aug 2012
alea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svima

Ja nemam svoju kancelariju, banka je predvidjena tako da smo svi zajedno, u istoj prosoriji,da sve bude transparentno.

Medjutim ja sedim u juznom delu prostorije, sto mi je okrenut prema banci, pa mi je juzni zid iza ledja, gledam ka severu a sa leve strane mi je prozor i zapad.

Obzirom da je moj rodni element drvo i da je jedino moj radni sto u drvetu, kao i ormarici iza mojih ledja, da li bi valjalo da ja dodam tu malo metala da obuzdam tu preveliku kolicinu drveta koje meni izgleda ne prija?

Razmisljala sam da donesem od kuce neke kamencice, da ojacam elemenat zemlje kako bih unela stabilnosti i sigurnosti, jer nemam mogucnosti da postavim slike na zid.

Ili da dodam metala da simbolicno posece toliko drvo?

Potrebno mi je da izgradim autoritet i sigurnost na poslu.
Old 30-07-14, 21:23   #6
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

S obzirom da imaš jak day-master - drvo, to znači da ga imaš sasvim dovoljno u svojoj energetskoj strukturi i da ga ne trebaš dodatno jačati, jer ga tako naglašavaš, a cilj feng-shuija je da se izbjegne svaka naglašenost i da se postigne što bolji balans elemenata.
Zato ti drvo ne godi, tvoji povoljni elementi su zemlja, vatra i metal, i to bi trebala što više jačati, bilo bi dobro da je sto bijele ili bež boje i možeš postaviti kristale, keramičke i metalne predmete i nešto vatrenog elementa.

Sjever ti nije povoljan da gledaš u tom pravcu, s obzirom na tvoj kua broj, jer ti je to liu-sha pravac koji izaziva skandale, ako ikako možeš, trebala bi okrenuti sto u jednom od tvojih povoljnih pravaca, idealno bi bilo da nemaš vrata iza leđa i da ti iza leđa dođe čvrst zid na koji ćeš postaviti sliku planine, koja će te simbolički ustabiliti.

Najbolje bi bilo kada bi mogla gledati u svom sheng-chi pravcu a to je zapad, a drugi povoljan pravac je fu-wei - sjeverozapad.

Jak day-master je u stanju uspostaviti autoritet jer ima dovoljno snage za kontrolu drugog elementa (zemlje), ali isto tako u stanju je podnijeti kontrolu (metala-drugih autoriteta), ali za razvoj ličnog autoriteta više odgovara element zemlje, a njene boje bi trebala forsirati i u odjeći. Ako okrenemo na natalnu kartu, tvoji podređeni su opisani 6. kućom, koja je takođe u zemljanom znaku Bika sa VE u zemljanom jarcu i to ti se svodi na isto. Zapravo, ambijent u kome se podređeni osjećaju stabilno (zemlja), stvaranjem efekta povjerenja i sigurnosti, gradiš svoj autoritet.

I da ne zaboravim, trebala bi imati komandnu poziciju u odnosu na ulazna vrata:

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 30-07-14, 21:46   #7
alea
Moderator

alea's Avatar

alea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svima

Prvo, hvala kao i uvek na tolikoj dobroj volji da mi na svako pitanje odgovoris.

Problem je u tome sto ja nemam mogucnost da okrecem sto onako kako meni odgovara, vec je to tipski postavljeno tako kako su oni odredili. Ja jedino mogu da se trudim da se dok radim, okrecem vise ka zapadu i severozapadu, jer mi je tako nekako okrenut monutor na racunaru.

Ulazna vrata su na zapadnom zidu, a ja sedim tako da sam u desnom uglu od njih, kada se udje unutra.
Iza ledja imam zid i ormarice, drvene, kao sto je i moj sto drveni.
Ne mogu da kacim slike, niti da donosim saksije sa cvecem i slicno. Jedino bih mogla da donesem svoje kristale, ili neke figurice, pa da ih stavim simbolicno gde bi bilo dobro.

Imam jednu drvenu, malu škrinju, koji mi je doneo moj partner iz Afrike, sa kamenom Calcedoin http://www.maglovski.rs/osobine.php?...&pkat=Kalcedon ne znam da li bi mogao da pomogne.
Takodje imam i žabu od metala, onako kitnjastu, to je privezak za ključ ali poveći.
I slonce od mesinga.
Ne znam šta bi moglo da posluži?

Quote:
Jak day-master je u stanju uspostaviti autoritet jer ima dovoljno snage za kontrolu drugog elementa (zemlje), ali isto tako u stanju je podnijeti kontrolu (metala-drugih autoriteta), ali za razvoj ličnog autoriteta više odgovara element zemlje, a njene boje bi trebala forsirati i u odjeći. Ako okrenemo na natalnu kartu, tvoji podređeni su opisani 6. kućom, koja je takođe u zemljanom znaku Bika sa VE u zemljanom jarcu i to ti se svodi na isto. Zapravo, ambijent u kome se podređeni osjećaju stabilno (zemlja), stvaranjem efekta povjerenja i sigurnosti, gradiš svoj autoritet.
Znaš šta mi je zanimljivo?

Pred dolazak na ovo mesto, kupila sam cipele u nekoj oker/terakot/narandžastoj boji, i tašnu u sličnim tonovima sa zlatnim nitima. Najčešće nosim smeđe boje, braon, oker...tako se trenutno oblačim, u tom sam fazonu, a inače volim smeđe i braon tonove, mislim da idu uz mene i prijaju mi.
Old 30-07-14, 22:05   #8
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Nastoj onda da si što više okrenuta u nekom od povoljnih pravaca.

Možeš primijeniti i mali feng-shui kancelarijskog stola:

Gornji desni ugao predstavlja odnose sa drugima, gornji lijevi ugao je za prosperitet, a sektor stola naspram mjesta gdje sjedimo predstavlja čast i ugled, pa tako u desni ugao možeš postaviti dva kristala da bi imala stabilne odnose, stavi dva kristala koja imaš ili dva obična obla kamenčića, najbolje bi bilo u neku keramičku zdjelicu. U sektor ugleda stavi nešto crvene boje, možeš i neku čašu sa crvenim flomasterima, ili crvenu svijeću ili šta već imaš na raspolaganju. U gornji lijevi ugao bi mogla staviti žabu sa novčićem.

U suštini, nije potrebno previše pretrpavati, dovoljno je par stvarčica.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 30-07-14, 22:14   #9
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Quote:
Originally Posted by alea View Post

Znaš šta mi je zanimljivo?

Pred dolazak na ovo mesto, kupila sam cipele u nekoj oker/terakot/narandžastoj boji, i tašnu u sličnim tonovima sa zlatnim nitima. Najčešće nosim smeđe boje, braon, oker...tako se trenutno oblačim, u tom sam fazonu, a inače volim smeđe i braon tonove, mislim da idu uz mene i prijaju mi.
Ti si očigledno jako intuitivna osoba, a intuicija rijetko kad pogriješi, još ako se dobro osjećaš u tim bojama, znak je da nema greške.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 31-07-14, 05:12   #10
alea
Moderator

alea's Avatar

Quote:
Gornji desni ugao predstavlja odnose sa drugima, gornji lijevi ugao je za prosperitet, a sektor stola naspram mjesta gdje sjedimo predstavlja čast i ugled, pa tako u desni ugao možeš postaviti dva kristala da bi imala stabilne odnose, stavi dva kristala koja imaš ili dva obična obla kamenčića, najbolje bi bilo u neku keramičku zdjelicu. U sektor ugleda stavi nešto crvene boje, možeš i neku čašu sa crvenim flomasterima, ili crvenu svijeću ili šta već imaš na raspolaganju. U gornji lijevi ugao bi mogla staviti žabu sa novčićem.

U suštini, nije potrebno previše pretrpavati, dovoljno je par stvarčica.
Inace mi je sada jasno gde sam grešila.
Tog mesinganog slonića sam uvak držala na stolu u levom uglu ispred sebe.
Sada kad razmislim bolje, on je simbol i težine i stabilnosti a ispred mene je verovatno stalno predstavljao neki teret i prepreku.
Možda takve simbole ipak treba držati iza ledja? Da simblišu snagu i oslonac?
Šta misliš?
Old 31-07-14, 08:06   #11
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

U pravilu, trebalo bi da stoje negdje pored ili ispred ulaznih vrata, okrenuti prema vani, da simbolički zaštite i blokiraju "neprijatelje". Simboli stabilnosti, pogrešno plasirani, mogu blokirati priliv povoljne energije.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Reply

Tags
feng, kancelarija, shui

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules