MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Društvo > Turizam

Notices

Turizam Montenegro tourist offer - aranžmani, agencije, slike turističkih središta, iskustva drugih...

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 10-12-07, 20:54   #1
Pera Detlic
Banned

Registrovan: Jan 2007
Pera Detlic na dobrome putu
Send a message via Yahoo to Pera Detlic
Default Gdje ići za Novu godinu?

HOTELIJERI U CRNOGORSKIM ZIMSKIM CENTRIMA OVE GODINE PROMiJENILI CJENOVNIKE

Smještaj duplo skuplji

Podgorica(MINA-BUSINESS) - Cijene smještaja u crnogorskim zimskim turističkim centrima povećane su i do dva puta, pa je za najjeftiniji hotelski smještaj na bazi polupansiona ove godine potrebno izdvojiti najmanje 28 eura dnevno, za razliku od prošlogodišnjih 18.
Najjeftiniji polupansion od 28 eura, je u žabljačkom hotelu Javor, sa dvije zvjezdice, i kolašinskom Čileu, koji ima zvjezdicu više.
Cijene, bez uračunate boravišne takse i osiguranja, objavljene su na sajtu Nacionalne turističke organizacije (NTO).
Najskuplji boravak je i ove godine u kolašinskom hotelu Bjanka rizort end spa sa četiri zvjezdice, gdje dnevni smještaj, u zavisnosti od vrste sobe, košta od 119 eura u standardnoj do hiljadu eura u predsjedničkom apartmanu. Cijene smještaja u Bjanki su nešto veće nego prošle godine.
Na Žabljaku, polupansion u dvokrevetnoj sobi u hotelu Planinka, košta od 23 do 35 eura, u zavisnosti od toga da li je boravak u špicu sezone ili kasnije. U hotelu Žabljak, koji ima svega dvije zvjezdice, polupansion u dvokrevetnoj sobi košta 32 i 46 eura, a u Jezerima, sa tri zvjezdice, 50 do 66 eura.
Za prenoćište u privatnom smještaju na Žabljaku ove sezone treba izdvojiti od deset do 70 eura.
Ljubitelji skijanja osim smještaja moraju da plate i ski-pas na skijalištu Savin kuk, koji posljednjih godina nije koštao manje od 12 eura za dan. Cijene ski-pasa još nijesu objavljene.
Pansion u jednokrevetnoj sobi u odmaralištu Ivanova korita na Cetinju košta 25 eura, kao i prošle godine.
U Mojkovcu, noćenje sa doručkom u jednokrevetnoj sobi u hotelima Palas i Ravnjak košta 20 eura, a u hotelu Dulović i motelu Krstac 15 eura.
U regionu su cijene zimovanja ostale na prošlogodišnjem nivou, pa na Jahorini, u susjednoj Bosni i Hercegovini, jednodnevni smještaj na bazi polupansiona u hotelu Termag sa četiri zvjezdice košta od 61,5 do 82 eura po osobi, a za vrijeme novogodišnjih i božićnih praznika 92 eura.
Ni hotel Grand na Kopaoniku nije mijenjao cijene, pa smještaj na bazi polupansiona košta od 67 do 97 eura, a za vrijeme praznika 122 eura.
Sve popularnije mjesto za zimovanje je i bugarski Borovec, a smještaj u najpopularnijem hotelu Rila, sa četiri zvjezdice, košta od 46 do 64 eura za dvokrevetnu sobu.

Zanimljiv članak. Na ovoj temi bi mogli da date vaše komentare, planove, utiske, saznanja...
Pera Detlic is offline  
Reply With Quote
Old 11-12-07, 10:35   #2
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Registrovan: Aug 2007
explosion nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to explosion

Ja bih najradije u neku vikendicu daleko od grada i naroda, gdje nema dometa,tv, dodira sa civilizacijom. Nisam zeljna provoda i zurki, trenutno mi treba samo odmor.
Old 11-12-07, 11:50   #3
Dot
DamageOverTime

Dot's Avatar

Registrovan: Nov 2007
Dot nepoznate kvantitete u ovom trenu

vala i meni di dojadilo vise da skitam svaku noc, a djecu i zdravlje skroz si zapostavila!

ja nemam pojma vjerovatno cemo imati neki haos kuci oko selidbe u to vrijeme, tako da ne iskljucujem mogucnost ostajanja "doma"
Dot is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 11:51   #4
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu
Send a message via MSN to mala_mu

Explosion, Sto ne probas one vikendice pored Niksica? Mnooogo je dobro.. Mislim da se zovu Medeni apartmani, ili tako nesto...
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
mala_mu is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 12:16   #5
Baron
MiM team Expert

Baron's Avatar

Registrovan: May 2007
Baron uskoro postaje slavanBaron uskoro postaje slavan

medni apartmani? dje je to?
Baron is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 12:19   #6
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Quote:
Originally Posted by mala_mu View Post
Explosion, Sto ne probas one vikendice pored Niksica? Mnooogo je dobro.. Mislim da se zovu Medeni apartmani, ili tako nesto...
dje je to? kako da rezervisem? samo da je sto dalje
Old 11-12-07, 12:29   #7
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by explosion View Post
dje je to? kako da rezervisem? samo da je sto dalje
Naci cu ti, pa cu ti javiti. Za parove je genijalno...
mala mu...uh to bice je toliko fino i umiljato moglo biti, ali mislim da je odbrambeni mehanizam uzeo maha kod nje ..tako je sva svatka , ali pravi mali fighter, sto se licno meni ne svidja...mazio bih je po citav dan ali bi mi ruke polomila ( da to tako predstavim)...
Old 11-12-07, 12:30   #8
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by explosion
samo da je sto dalje
moze li bit dalje od Niksica?
Old 11-12-07, 12:37   #9
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

ja cekam predloge
Old 11-12-07, 12:43   #10
Baron
MiM team Expert

Baron's Avatar

Quote:
Naci cu ti, pa cu ti javiti. Za parove je genijalno...
eto kvake! dobrovoljno se javljam
Old 11-12-07, 12:48   #11
dekica
MiM team Expert

dekica's Avatar

dekica na dobrome putu
Send a message via MSN to dekica

ja bih tako voljela da iznajmimo one bungalove na neku planinu i da budemo sami nas dvoje 2-3 dana uz kamin.....
svecanih toaleta i mudrovanja mi je preko glave....ocu opustenu varijantu ove godine

p.s. je li ko bio u hotel bjanku,planiram da odem 2-3 dana oko bozica,pa da cujem utiske?!
mada i ovo sto pomenu mala mu nije lose,tako da i ja cekam neku konkretniju informaciju u vezi toga!
topis se u meni ko andjeoski prah...
dekica is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 13:01   #12
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Prije par dana mi je drugarica isla u "Bjanku" i ne prestaje da prica. Cijene su svakog dana razlicite, a ona je dobila dvokrevetnu sobu za 110eur, sauna, djakuzi i bazen su ukljuceni u cijenu. Kaze da se osjecala kao da je bila van Crne Gore,da je odmorila nevjerovatno, nema guzve, sve savrseno. Brat mi je rekao da je cijena bila 85 eur kad se on raspitivao.
Old 11-12-07, 13:11   #13
dekica
MiM team Expert

dekica's Avatar

dekica na dobrome putu
Send a message via MSN to dekica

Quote:
Originally Posted by explosion View Post
Prije par dana mi je drugarica isla u "Bjanku" i ne prestaje da prica. Cijene su svakog dana razlicite, a ona je dobila dvokrevetnu sobu za 110eur, sauna, djakuzi i bazen su ukljuceni u cijenu. Kaze da se osjecala kao da je bila van Crne Gore,da je odmorila nevjerovatno, nema guzve, sve savrseno. Brat mi je rekao da je cijena bila 85 eur kad se on raspitivao.
pa to je,vec, podnosljivo.
ja sam zvala juce u bjanku i rekli su mi da je od 26.12-07.01,dvokrevetna soba na bazi polupansiona sa koriscenjem svega i svacega 192e po osobi...to je mnogo
ali,to od 85e je stvarno podnosljivo i treba sebe castiti makar 2 dana jer je tamo stvarno uzivancija,ne moras iz hotela izlaziti.....opustas se,masiras,plivas,vjezbas....super
odoh ja sigurno,makar 2-3 dana
topis se u meni ko andjeoski prah...

Last edited by dekica; 11-12-07 at 13:31..
dekica is offline   Reply With Quote
Old 11-12-07, 13:32   #14
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Quote:
Originally Posted by dekica View Post
pa to je,vec, podnosljivo.
ja sam zvala juce u bjenku i rekli su mi da je od 26.12-07.01,dvokrevetna soba na bazi polupansiona sa koriscenjem svega i svacega 192e po osobi...to je mnogo
ali,to od 85e je stvarno podnosljivo i treba sebe castiti makar 2 dana jer je tamo stvarno uzivancija,ne moras iz hotela izlaziti.....opustas se,masiras,plivas,vjezbas....super
odoh ja sigurno,makar 2-3 dana
Ona kaze da se posle dva dana osjecas kao da si 10 bila. Naravno, imas masazu, depilaciju, manikir i pedikir, samo ne bas po dobrim cijenama
Old 11-12-07, 13:36   #15
Baron
MiM team Expert

Baron's Avatar

za 192E mozes da otputujes u Pariz, mislim da je malo ljepse od Kolasina!
Old 11-12-07, 13:43   #16
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu

Bianca je preskupa, ali je izuzetno lijepo. Bazen je vrrhhh, info iz prve ruke. Tretmani SPA ovo ono PRESKUPOOO... Obavezno cu naci nedje to u Nk sto sam vam pominjala, strano je bas.... Nije skupo, a prelijepo....
@Baron, hvala...
Old 11-12-07, 13:43   #17
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Pa jeste, ali za 192 eura mozda mozes doci do Pariza, a sta ces onda?
Old 11-12-07, 13:49   #18
Baron
MiM team Expert

Baron's Avatar

dekica kaze da ide sigurno 2-3 dana. kad izracunamo dobijemo 576E a upravo toliko kostaju aranzmani u Parizu preko agencija, sve sa avionskom kartom. I neka mi samo neko kaze da vise uziva u masazi i sauni u Kolasinu nego u boravku u najljepsem gradu na svijetu.
Ova prva kombinacija je razumljiva za domace tajkune koji nemaju "roming" van granica Crne Gore
Old 11-12-07, 13:55   #19
explosion
MiM team Forumaš i po'

explosion's Avatar

Quote:
A je li to mozda na Vucju?

Barone, naravno da bi radije otisli u Pariz, zato i Dekica i mi kazemo da je "Bjanka" preskupa. A uz to, nemamo svi dovoljno slobodnih dana
Old 11-12-07, 14:17   #20
mala_mu
MiM team Expert

mala_mu's Avatar

mala_mu na dobrome putu

Nisam sigurna Explosion. Pogledat cu kuci kad dodjem, imam onaj casopis CaffeMontenegro. Tamo sam vidjela to. stvarno je super, oduvijek sam htjela da odem tamo.
Reply

Tags
Đe, 2008, crna, gdje, godinu, gora, ići, novu

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules