MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav > Ljubav i romantika

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 18-03-15, 16:29   #1
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Dekster has disabled reputation
Default 10 godina

Imali smo savršen brak. Ali posle 10 godina mi je otkrio zastrašujuću istinu
Pročitajte ispovest žene koja kojoj je voljeni suprug srušio iluzije nakon 10 godina braka, kada joj je saopštio da vodi dvostruki život.

„Čujem svog supruga Dejva u kuhinji. Krcka led, čuje se zvuk ubacivanja kockica u staklenu čašu. Viski. Za njega nije uobičajeno da pije sam. Nešto se događa.

Polako ispija gutljaj. Kao da sa njim guta i knedlu neprijatnosti zagledan u daljinu dnevne sobe. Pogled mu se uzdiže prema televizoru, ali ne prati program. Osećam tmurno oblak kako se zloćudno nadvija nad nama.

- Da li si završila posao? Je l' možeš da dođe da porazgovaramo? – govori on.
„Razgovor”. Reč koja ne sluti na dobro. Krije neku malignu bol.

- Zbog čega? – pitam, ali ne želim da znam.
Ne dobijam odgovor. Ustanem, ugasim tv i odlazim do stola za kojim sedi i ispija svoje piće.

- Moram da ti kažem nešto, ali ne želim da me prekidaš jer mi sve ovo jako teško pada – izgovara on.

Imala sam osećaj da su mi se usta osušila u sekundi. Otpušten je! Mora da je to. I to dan pred Božić. Kuda ide ovaj svet? Ali kroz dve tri nano sekunde, shvatila sam da ta opcija ne pije vodu, jer uglavnom radi kao samostalni autor.
- Kao prvo – izgovara gledajući u parče blago izgužvanog papira – za ovih deset godina koliko smo zajedno, imao sam aferu na samom početku braka. Bio je to neko sa kim sam radio, nije ništa značilo i kratko je trajalo – kazao je on, kao u jednom dahu.

Srce mi je zatutnjalo. Ne on, ne Dejv! Pa on nije taj tip, nikada nije bio preljubnik. Pokušavam da se skoncentrišem na deo „na samom početku braka”. Mladalačka greška. Ok, mogu to da podnesem. Ali, on nastavlja.
- Kao drugo, koristio sam usluge poslovne pratnje na mojim poslovnim putovanjima – govori on.

Ne, ne, ne ,ne. Vrištim u sebi pokušavajući da svojim unutrašnjim jekom nadjačam njegove reči koje mi paraju uši. Škripe. Tutnje. Nebo se ruši i prekriva me. Ne želim da odajem svoja osećanja i misli.
Ne govorim. Ne dišem. Zurim u najdalju šaru na našem tepihu i pokušavam da se skoncentrišem na nju. Obuzdavam suze.

- Znaš šta je poslovna pratnja, zar ne? - ovde se pojavljuje rupa na podu naše dnevne sobe i preti da me proguta.

- Hej, odgovori mi šta te pitam. Sve ovo mi je dovoljno teško, ne mogu da ponavaljam ove stvari više puta. Znaš li šta je poslovna pratnja? – izgovara, ovog puta malo grubljim tonom.
Pozliće mi. Osećam da mi se muti u glavi dok bespomučno kažiprstom guram zanokticu na mom levom palcu.

- Pre tri nedelje kada sam bio u Las Vegasu, upoznao sam nekog…- izgovara pri čemu osećam njegovo olakšanje.

Da li ste ikada osetili kako nebo pada? Ja jesam. Tada prvi put. Nepojmljivo je teško kada se slomi i oseća se svaki njegov molekul. Pala sam pored stolice. Ne želim i ne mogu da ustanem. Slomila sam se u hiljadu delova. Počinjem da se gušim. Osećam kako je soba suviše mala i kako neću imati dovoljno vazduha kako bi preživela. Ne mogu da udahnem vazduh i teturam se po podu.

Dejv ne čini ništa kako bi mi pomogao. Imam osećaj kao da nikada nisam ni postojala. Sasvim sam nestala.

Ne sećam se kada sam se vratila u realnost. Da li su prošle sekunde? Minuti? Dejv i dalje priča, pominje kako će se preseliti u gostinjsku sobu. Njegove reči čujem selektivno, ne mogu da se skoncentrišem na celu priču. Nisam u stanju.

Njegova objašnjenja su me rezala poput žileta po koži. Imala sam osećaj da ću iskrvariti. Proveo je 12 sati u Las Vegasu sa ženom koja se zove Alison. Zaljubljen je. Kako živi u Teksasu, želi da je posećuje. Zamoliće našeg podstanara da se iseli iz naše kuće i preseliti se tamo. Želi da u toku od četiri nedelje podelimo imovinu. Sada momentalno mora da izađe napolje jer želi da čuje Alison koja očekuje njegov poziv.

Posmatram ga kako mirno izlazi iz naše kuće. Moram da ostanem prisebna jer nam deca spavaju, a ja ostajem sama sa njima. Počinjem da plačem i jaučem. Isplakala sam ceo naš život.

Uzmim telefon i zovem najbolju prijateljicu. Ne javlja se. Zovem drugu. Ne javlja se. Zovem brata. Ne javlja se. Na kraju okrećem broj svoje majke, ali se setim da je kasno i da bi je probudila. Ne želim da je potersam, pa brzo prekidam vezu.

Shvatam da ne postoji niko sa kim bi mogla da razgovaram u ovom trenutku osim Dejva. Okrećem njegov broj. Prekidam vezu.

On je sada u krizi. Ja moram da budem jaka. Kao stena. Da ne čujem, da ne govorim, da ne osećam. Biću stena.”

Kompleksi nas masakriraše!
Dekster is offline  
Reply With Quote
Old 18-03-15, 17:24   #2
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Registrovan: Jul 2008
Sanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tunelu

previse mi je ne znam kako da to najbolje pojasnim ,i sladunjavo i bljutavo deset godina imas savrsen brak?citavo vrijeme prica o sebi,crnim rupama pod nogama dje je nesrecni Dejv,sta ga je nagnalo da se zaljubi u Alison

p.s imajte obzira ja sam pod temperaturom,bar do poluvremena
Old 18-03-15, 20:14   #3
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Možda je brak baš zbog toga djelovao savršen.
Airbender is offline   Reply With Quote
Old 18-03-15, 20:22   #4
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Ako su imali savršen brak, ovo je dokaz da je savršenstvo dosadno...

Pade mi na pamet jedan film...čini mi se da je Madonna glumila u njemu, partner joj saopštava da je napušta, našao je drugu...i ona traži razlog, šta je to što kod nje ne valja pa je ostavlja...i dobiva objašnjenje: da je savršena žena, koja izgleda savršeno, ponaša se savršeno...dobra je majka, domaćica, radnica, prijatelj, sve...ali...njemu treba žena koja će ga svojim nesavršenstvom podstaći na akciju, da ga time izaziva, da se on bori i pokušava da je promijeni...i valjda je takvu i našao...tako da je ova gospoja savršena izvisila.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 18-03-15, 20:43   #5
alea
Moderator

alea's Avatar

Registrovan: Aug 2012
alea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svima

Sta mislis, moze li i to "nesavrsenstvo" nekada da dosadi?
Ono, da covek sagori pokusavajuci da oblikuje zenu po svom ukusu, i na kraju da batali?
Old 18-03-15, 21:12   #6
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Mislim da i jedno i drugo moze da smori ako ode u krajnost...previse zilavosti i otpora ce sigurno dosaditi...prije ili kasnije...i onda ta celicna lady se suoci sa cinjenicom da je njen partner nasao nesto "mekse" i fleksibilnije...
ali pogledajmo astroloski, VE je u Djevici u padu, ta sitnicavost, perfekcionizam, teznja ka savrsenstvu i sto bi rekao Froli, kad se ljubi ona analizira dlacice u nosu partnera , ta pretjerana sterilnost je odbojna...dok VE u Ribama je egzaltirana -a ta VE zna biti jako porocna...ali je zenstvena...muskarac ce prije napustiti ovu VE sa ribaćom četkom, nego ovu drugu

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 18-03-15, 21:37   #7
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Moze li mi neko prepricati uvodni post,neda mi se toliko citati...
Old 18-03-15, 21:40   #8
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Quote:
Originally Posted by arwen View Post
Moze li mi neko prepricati uvodni post,neda mi se toliko citati...
Dejv h(k)ara okolo 10 godina,a Alison ne zna ništa,čini joj se da je sve savršeno.
Nemo da te guram,ka dizelaču...

Dekster is offline   Reply With Quote
Old 18-03-15, 21:49   #9
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Dekster View Post
Dejv h(k)ara okolo 10 godina,a Alison ne zna ništa,čini joj se da je sve savršeno.
Nemo da te guram,ka dizelaču...
Pa,svaka cast Dejvu.

Alison drzao u savrsenoj sreci 10 godina,a i on se usput provodio sa strane.Lijepo kazu stari ljudi da je vaznije umjeti nego imati.

I sad se neko nasao pametan da joj otvori oci (a bilo joj je tako lijepo),jel?
Old 18-03-15, 21:53   #10
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Nije,Dejv joj je sam rekao.
Što bi učinila ti da te muž tako jednog dana dočeka poslije posla i kaže ti da je imao jednu aferu na početku braka,da je koristio usluge poslovne pratnje na putovanjima i da je našao neku mladunku u Reževićima?

Old 18-03-15, 22:06   #11
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Quote:
Originally Posted by Dekster View Post
Nije,Dejv joj je sam rekao.
Što bi učinila ti da te muž tako jednog dana dočeka poslije posla i kaže ti da je imao jednu aferu na početku braka,da je koristio usluge poslovne pratnje na putovanjima i da je našao neku mladunku u Reževićima?
Pomislila bih da sam nenadjebivo glupa kad :

-nista nisam ukapirala

-kad sam mogla zavoljeti nekog ko bi tako majstorski glumio i muljao.

Ostavila bih ga i upisala neki kurs ili radionicu za podizanje samopouzdanja.
Old 18-03-15, 23:02   #12
alea
Moderator

alea's Avatar

Registrovan: Aug 2012
alea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svimaalea ime poznato svima

Quote:
Originally Posted by Supernova View Post
Mislim da i jedno i drugo moze da smori ako ode u krajnost...previse zilavosti i otpora ce sigurno dosaditi...prije ili kasnije...i onda ta celicna lady se suoci sa cinjenicom da je njen partner nasao nesto "mekse" i fleksibilnije...
ali pogledajmo astroloski, VE je u Djevici u padu, ta sitnicavost, perfekcionizam, teznja ka savrsenstvu i sto bi rekao Froli, kad se ljubi ona analizira dlacice u nosu partnera , ta pretjerana sterilnost je odbojna...dok VE u Ribama je egzaltirana -a ta VE zna biti jako porocna...ali je zenstvena...muskarac ce prije napustiti ovu VE sa ribaćom četkom, nego ovu drugu
Kako si mi ovo sada plasticno objasnila!
Ako ikad vise uzmem cetku u ruke posle ovoga...

I ja bih rekla, ok je onako malo se joguniti i terati svoje, cisto zbog monotonije, ali ipak treba pomalo popustati...da ne dosadi i taj inat zenski preterani.
Muskarci ipak vole da budu gazde...
Tako se bolje osecaju.
Old 18-03-15, 23:28   #13
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Ja mislim da je ženstvenost najjači adut žene i da je okviru toga sve dozvoljeno, bez goropadnosti i izigravanja očajnice i sl.
Mudra žena će učiniti da se on osjeća kao gazda, ali će sve uraditi po svome.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Old 19-03-15, 00:59   #14
nuit Vl
MiM team Forumaš

nuit Vl's Avatar

Registrovan: Dec 2010
nuit Vl uskoro postaje slavannuit Vl uskoro postaje slavannuit Vl uskoro postaje slavan

mudato...
nuit Vl is offline   Reply With Quote
Old 19-03-15, 08:28   #15
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Calathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjem

Dejv da dovede Alison doma, jos ako je mladja, ih!

A ako mu se to ne cini bas prikladnim, samo naprijed kod ALison u Teksas.
Old 19-03-15, 10:48   #16
Yello
Hejter.

Yello's Avatar

Registrovan: Aug 2008
Yello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjemYello dragulj među dragim kamenjem

Ajme, Bajo, kako me zeznu da sve isčitam. Ponadah se, s obzirom da si ti postavio temu, da će do kraja da se ispostavi je ustvari erotska priča ili vic.
Yello is offline   Reply With Quote
Old 19-03-15, 10:57   #17
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Tako to biva kada se previše sniva, a iskreno ne živi.
Old 19-03-15, 12:09   #18
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Quote:
Originally Posted by Yello View Post
Ajme, Bajo, kako me zeznu da sve isčitam. Ponadah se, s obzirom da si ti postavio temu, da će do kraja da se ispostavi je ustvari erotska priča ili vic.
Promijeni kraj onda.Možda da u momentu kad Dejv izađe da priča sa novom mladunkom, kod Kose dođe plumber da otpuši cijevi.

Old 19-03-15, 12:14   #19
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Registrovan: Jul 2008
Sanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tunelu

a kako se zove ova savrsena zena?
Old 19-03-15, 12:18   #20
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Au, Alison je mladunka.Ovu ćemo nazvati Kosa.Kosa Mitrović.

Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules