MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Umjetnost i kultura > Arhitektura, urbanizam i uređenje prostora > Feng shui

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 29-07-14, 13:15   #1
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu
Default Povoljne biljke za rast i prosperitet

Skoro da ne postoji tako povoljno drvo za aktivaciju elementa drveta kao što je bambus. Ja sam oslikala akrilnim bojama jednu sličicu sa bambusima, a sada ću da uradim uljanim bojama na malo većem formatu platna i da malo izmijenim dekoraciju u domu, s obzirom da namjeravam malo osvježiti svoj životni prostor.

Dugo sam imala u jednoj dubokoj, podnoj vazi 3 visoka bambusa, ali pošto su dali sve od sebe morala sam ih baciti i sada sam u potrazi da nabavim nove, to su tzv. lucky bamboo (sretni bambusi) koji imaju spiralni oblik:

Ova biljka emituje jako pozitivnu energiju u prostoru i gdje god želimo da unesemo malo pozitivne energije, bilo u kancelariji ili dnevnoj sobi, pa čak i u kupatilu, možemo postaviti jednu ovakvu vazu sa bambusima, samo neka ne budu zakržljali i suhi, već malo masivniji i jači. Lijepo ih je povezati crvenom vrpcom za sreću.

Ja sam gledala u jednom restoranu prelijepo urađen umjetni cvijet sa drškama od pravog bambusa, na koji su zakačeni platneni listovi i to tako lijepo izgleda, u nekoj prelijepoj, obloj keramičkoj saksiji da mi je došlo da ga pokupim i odnesem. Taj dio restorana je odisao tako pozitivnom energijom i onda sam skontala da su tu dosta ispoštovani principi feng-shuija. U feng-shui praksi su dozvoljene umjetne biljke, ali ne plastične, već platnene. Plastično i suho cvijeće ni pod razno ne bi trebalo da se nađe u prostoru.

Može se uraditi kvalitetan print kao slika ili veći pano na zidu, posebno je povoljan motiv gdje kroz bambuse prodire izlazeće sunce, što je prava slika istoka:

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline  
Reply With Quote
Old 29-07-14, 14:45   #2
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Drvo citrusa (limun, narandža, mandarina)

Za citruse važi da privlače novac i blagostanje, bilo u obliku drveta ili svježih plodova postavljenih u zdjelu na trpezarijskom ili sobnom stolu. Drvo citrusa se može postaviti ispred ili pored ulaznih vrata, ili u kancelariju, dnevnu sobu i sl., samo što zahtijeva veću količinu sunčeve svjetlosti i treba mu obezbijediti što bolje uslove. Sunce i energija istoka predstavljaju energiju prosperiteta, napretka i bogatstva i treba ga obilno koristiti tako što će se biljke i kristali često izlagati njegovoj svjetlosti. Biljke koje su van domašaja sunčeve svjetlosti (osim onih koje zahtijevaju jin energiju), neće emitovati pozitivnu jang energiju u prostor, zato treba izbjegavati da iste borave u tamnom i zatvorenom prostoru, bez prozora i svjetlosti.

Svaka biljka je okružena svojim elementalnim bićima, koji regustruju vladajući chi u prostoru i prenose je na biljku, tako da na osnovu flore prostora možemo ocijeniti dominantan chi. Međutim, kako nikakvo pretjerivanje nije povoljno, tako i previše biljaka u prostoru ili soba koja liči na šumu može da crpi energiju prostora, biljke nisu povoljne u jin prostorijama za odmor i spavanje, upravo zbog njihovih elementala koji neprestano okružuju biljku i stvaraju pokretnu-jang energiju. Pravilno je - što više prozora i svjetlosti, to možemo dopustiti više biljaka, što je manje prozora i svjetla - to manje biljaka, jer biljke su u stalnoj interakciji sa izvorom svjetla, ukoliko toga nema, stvara se zagušen ambijent i osjećaj zarobljenosti i izolacije. Biljke vole staklene površine, primijetićemo da svaka biljka odlično napreduje sa one strane koja je okrenuta svjetlu, a ona strana okrenuta prema zidu je nerazvijena.

Možemo sami uzgojiti svoje drvo citrusa, potrebno je sjemenke limuna ili narandže umotati u vlažnu gazu i ostaviti u plastičnoj čaši, pokrivenu najlonom, da isklija. Kada isklija, posaditi u posudicu sa zemljom na dubini oko 1,5 cm, paziti da se ne prelomi klica. Kada krene sa rastom, neophodno mu je puno sunca i svjetlosti i često prskanje vodom. Da bi drvce izbacilo bočne grančice, potrebno je otkinuti vrhove biljke i s vremenom ga presađivati u sve veću posudu.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules