MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav

Notices

Ljubav Podsjeti me sto to bjese svaki dan ;)

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 25-05-12, 13:20   #1
Margarita
MiM team Forumaš

Margarita's Avatar

Registrovan: Apr 2012
Margarita na dobrome putu
Default Šta treba reći na početku veze?

1. Tip veze kakvu priželjkujete
Nije važno da li želite neobaveznu vezu ili dublji odnos, on treba da zna vaša razmišljanja o tome pre nego što se zaljubi u vas. Ako muškarac želi nešto ozbiljno, a vi ne - to može dovesti do ozbiljnijeg povređivanja, a to svakako ne želite.

2. Kakav je vaš posao
Pričanje o prirodi vašeg posla vam se možda ne čini kao velika stvar, ali ako imate dugačko radno vreme ili mnogo putujete, to je važno za potencijanu vezu.

3. Kako živite
Bilo da živite same, sa cimerkom ili planirate preseljenje, tu informaciju treba da podelite sa njim.

4. Seksualno zdravlje
Ako imate neku polno prenosivu bolest ili neki drugi problem on to treba da zna pre prvog seksualnog odnosa. Možda vam je neprijatno da o tome pričate, ali pošto će ionako saznati, što pre mu to saopštite - to bolje.

5. Značajne detalje iz proteklih veza
Mnogi imaju averziju prema razgovoru o bivšim vezama, ali on ima svako pravo da zna nešto o njima, ako planirate vezu sa njim. Ovo je naročito važno u slučaju da ste bile u braku. Ne morate da mu kažete baš sve ali dajte mu dovoljno informacija kako bi on osetio da mu verujete.

6. Da li imate decu (i da li ih želite)
On već na prvom sastanku treba da zna ako imate decu i ako ih nemate da li ih želite. Neki momci i devojke ne žele da postanu roditelji, a bolje je da tako nešto saznate što pre jedno o drugom.

Da li vi ovo želite da čujete na prvom ili drugom sastanku?

Šta smatrate bitnim informacijama na početku veze?

Last edited by Margarita; 25-05-12 at 13:27..
Margarita is offline  
Reply With Quote
Old 25-05-12, 13:44   #2
Liv
Carpe Diem

Liv's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Liv has disabled reputation

Omg, na sta bi licio prvi sastanak sa svim ovim pricama
Apsolutni pobjednici su mi 5. i 6. Zamisli dodjes na prvi sastanak i krenes da pricas o bivsim vezama, o tome koliko djece prizeljkujes, o tome da te muci neki svrab "dole" i sl. Polako, ima vremena za sve to, a upoznavanje ne mora obavezno da znaci biti upoznat sa svim tehnickim detaljima iz zivota onog drugog, valjda je poenta da vidis na tom prvom sastanku da li ce nesto da "klikne", da li uopste ima svrhe ulaziti u nesto s tom osobom...Ovaj tekst mi vise lici na sklapanje nekog ugovora, ili razgovor za posao
Jedino mi prva informacija zvuci bitna i adekvatna za sam pocetak veze.

Last edited by Liv; 25-05-12 at 13:53..
Liv is offline   Reply With Quote
Old 25-05-12, 14:28   #3
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Ovo su sve informacije koje treba znati prije početka veze u upoznavajućoj fazi. Ući u vezu, a ne znati ključne stvari za njeno održavanje i trajanje može biti problem. Tek nakon iskrene i otvorene komunikacije u kojoj se spozna da ono što osjećamo i mislimo možemo i pokušati da živimo veza treba da započne.
Old 25-05-12, 23:15   #4
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

grupu vaginalnog sekreta i stepen čistoće...

Last edited by Zor_djevojka; 25-05-12 at 23:18..
Zor_djevojka is offline   Reply With Quote
Old 25-05-12, 23:41   #5
Alessandra
Amor fati

Alessandra's Avatar

Registrovan: Mar 2011
Alessandra uskoro postaje slavan

Quote:
Originally Posted by Margarita View Post

Mnogi imaju averziju prema razgovoru o bivšim vezama, ali on ima svako pravo da zna nešto o njima, ako planirate vezu sa njim. Ovo je naročito važno u slučaju da ste bile u braku. Ne morate da mu kažete baš sve ali dajte mu dovoljno informacija kako bi on osetio da mu verujete.
Svasta, ljudi moji! Na pocetku nove veze treba da pricam o bivsem? Ne mogu da verujem sta se sve pise danas......

Dakle da vidimo te znacajne detalje o bivsem:

- Znacajno je da je njegova mama je vestica, naravno da to sledeca veza treba da zna
- Znacajno je da je imao je veliki penis, to ce posebno da obraduje buducu vezu
- Znacajno je da je bio kukavica, to se obaveno tice coveka sa kojim planiram da udjem u vezu
- Znacajno je da je bivsem umrla sestra od raka, mislim da buduci samo ceka na takve informacije.

Itd, itd.....

Valjda treba imati nekog respekta prema bivsem i buducem. Sta zeli sam da mi kaze, neka mi kaze, sta me pita, odgovoricu mu, ali NE na pocetku veze, jer onda nece biti nikakve veze ako se ja pitam. Da li ima decu kakav posao ima ili nema, to se valjda sazna pre pocetka veze, a ne da se to pita na pocetku veze.

Seksualno zdravlje je aktuelno tek kada dvoje pozele seksualni kontakt, zamisljam pitanje na prvom ili drugom sastanku: "A jel ti imas mozda sidu ili herpes ili sifilis?

A definisanje veze na samom njenom pocetku muskarci posebno "vole".
Na prvom sastanku kazem: za mene samo brak i troje dece dolaze u obzir. Sledeceg sastanka ce sigurno biti..
Old 26-05-12, 06:23   #6
Basta
MiM team Forumaš i po'

Basta's Avatar

Registrovan: Jan 2012
Basta na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Margarita View Post
1. Tip veze kakvu priželjkujete
2. Kakav je vaš posao
3. Kako živite
4. Seksualno zdravlje
6. Da li imate decu (i da li ih želite)

Da li vi ovo želite da čujete na prvom ili drugom sastanku?
Pa i ne želim. Na prvom ili drugom sastanku ni jedno ni drugo još ne znamo što će biti, da li će se veza nastaviti ili prekinuti zbog neslaganja, pa mi je u toj fazi totalno nebitno kakav joj je posao, s kim živi i koliko đece planira.
Ovo prvo je dobro znati, mada je i to diskutabilno, a sve ostalo može sačekati. Značajni detalji iz prošlih veza mi nijesu jasni, na što se tu misli?

Quote:
Šta smatrate bitnim informacijama na početku veze?
Da nije udata, da nije vjerski fanatik, da nije bolesno ljubomorna, da nije od onih što ne vjeruju u predbračni seks, eto takve sitnice…

Quote:
Originally Posted by nihil View Post
Ovo su sve informacije koje treba znati prije početka veze u upoznavajućoj fazi. Ući u vezu, a ne znati ključne stvari za njeno održavanje i trajanje može biti problem.
Čekaj, kako u upoznavajućoj fazi? Ti bi nekoga s kim još nijesi u vezi pitao ima li kakvu polnu bolest?
Basta is offline   Reply With Quote
Old 26-05-12, 11:10   #7
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Basta View Post
Čekaj, kako u upoznavajućoj fazi? Ti bi nekoga s kim još nijesi u vezi pitao ima li kakvu polnu bolest?
Upoznavajuća faza može a i treba da uključi svako pitanje koje je bitno za moguću vezu. U upoznavajućoj fazi iskazuju se osjećanja, želje, očekivanja, sumnje, namjere, ciljevi itd., ukoliko se želi kvalitetna, stabilna i trajna veza. Ulijetanje u vezu na osnovu privlačnosti veoma je neodgovorno i nepromišljeno. Postoji jedna međufaza u odnosima kada oni koji se upoznaju još nisu sigurni da li će vezu uspostaviti ili ne. Viđaju se, pričaju, zagrle se, ponekad i poljube, ali još uvijek nisu odlučili da njihov odnos bude veza. Tu se mogu i trebaju postavljati pitanja i o mogućem seksu, eventualnim problemima u tom smislu, o kontracepciji, mogućoj trudnoći itd. To je (samo)svjesno i odgovorno ponašanje. Ja ću definitivno pitati sve i odgovarati na svako pitanje prije nego se veza počne razvijati u svim dimenzijama. Pitati kasnije kada se stupi u vezu, pred sam seks, ili čak u toku, može da bude loše i za sam seks i za odnos uopšte. Zamisli, pred sam seks pitaš, jesi li zdrava?! A ona kaže imam malo gljivica i neku cistu, ali navali... Aooo.
Old 26-05-12, 11:37   #8
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Registrovan: Sep 2010
Demo has disabled reputation

Pošto se ne odlučujem tek tako na novu vezu, već obavezno prođemo neki period upoznavanja u kome se sazna sve ono najbitnije, odgovori na sva ova pitanja, sem 4 i 5, su mi najčešće poznati, bar u opštim crtama. Možda jedino ovo prvo jeste malo nezgodno, jer kako da očekujem odgovor na nešto što ni sama ne znam u tom trenutku? Mogu znati samo to da sa njim ne isključujem mogućnost ozbiljne veze, a da li ću je zaista željeti i ostvariti, to će se vidjeti vremenom, u zavisnosti od toga kako ćemo se slagati.
O prošlim vezama ću saznavati onako kako on bude želio da govori o tome, ne uzimam sebi za pravo da previše propitujem. Takođe, pitanje seksualnog zdravlja će biti bitno tek onda kad se na tu vrstu akcije odlučimo, a do tada će valjda već postojati neka mjera brige i povjerenja koja uključuje odgovornost za zdravlje onog drugog.
Demo is offline   Reply With Quote
Old 26-05-12, 12:00   #9
Zhaan
MiM team Guru

Zhaan's Avatar

Registrovan: May 2012
Zhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čeka

Prvi satanak .
Kao roditelj djece koja su stasala za sastanke ove vrste , bila bih vrlo zainteresovana za odgovore na ova pitanja. Međutim , sigurna sam da ni jedno od njih (mislim na moju djecu) ne bi ni u ludilu postavilo ni jedno od navedenih pitanja .
Prvo treba poći od činjenice da taj satanak nije sastanak na slijepo , već da i jedno i, drugo imaju bar osnovne podatke o osobi koja ih privlači . Definitivno postoje rizici , ali postoje i zaštite od rizika. Različiti načini informisanja su bar sada dostupni svima i teško da se u ovoj našoj sredini išta može sakriti , tako da se mnoge informacije već imaju.
Što se tiče seksualnih odnosa , moraju se preduzeti sve mjere zaštite i naravno , osoba mora biti dovoljno mudra , informisana i obazriva jer kao što rekoh rizici su različiti , samo treba biti dovoljno mudar da se prepoznaju zaobiđu.

Moram dodati da sam htjela konsultaciju sa djecom , vezano za gore navedena pitanja , jer vremena pa i pravila se mijenjaju , a moj "prvi satanak" je bio jako davno.
Odgovorili su sa ‘WTF’ , napominjem , nisu nepristojni , samo su bili iznenađeni (čitaj šokirani)
Zhaan is offline   Reply With Quote
Old 26-05-12, 16:17   #10
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Registrovan: Aug 2008
laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

menije najvaznije da mi se rece da se ne plasim od seksualnih bolesti i prohtjeva, kao i da li se mogu nadat povremenoj domacoj hrani i zakuskama pravljenim u prirodnim bojama i bez tofua i soje, a od koje necu drob isturit il zavrsit na klinici za egzoticne bolesti. poslije toga, ne nevazno, ali ne ni toliko supervazno, vazno mi je da mi se rece da li je u skorijoj buducnosti moguce ici na putovanje bez velike nervoze i kvarenja dozivljaja zbog klimatskih uticaja na kozu, kosu i raspolozenje, jer ako sa nekim ne mozes da putujes sandjelima, bolje sa njima da ne stanujes i drugujes, a akamoli da se paris ka nezdrav. trece, otprilike u istoj ravni sto se vaznosti tice, ali ipak ne nevazno, trece mi je vazno da mi se rece sta je materijalno, a sta duhovno, razlike i status, te preference u pojedinostima. cetvrto, da mi se obeca da se necemo svadjat poslije tri nedjelje sto joj nenapravi sina, il mogla je bar svoje jedno rodit, il mogao bi ja jos jedno napravit. na kraju, peto mislim da je po redosledu, na kraju mi je vazno da mi se rece kako hrkanje u bioskopu utice na raspolozenje gledalaca, te da li je dovoljan king sajz krevet za sve rekreativne i odmarajuce aktivnosti koje se namjeravaju sprovoditi u bliskoj i ko zna kakvoj buducnosti.
vala ako je ovo mnogo, nek sve ide u bosnu materinu!
Old 27-05-12, 07:33   #11
Basta
MiM team Forumaš i po'

Basta's Avatar

Basta na dobrome putu

Quote:
Postoji jedna međufaza u odnosima kada oni koji se upoznaju još nisu sigurni da li će vezu uspostaviti ili ne. Viđaju se, pričaju, zagrle se, ponekad i poljube, ali još uvijek nisu odlučili da njihov odnos bude veza. Tu se mogu i trebaju postavljati pitanja i o mogućem seksu, eventualnim problemima u tom smislu, o kontracepciji, mogućoj trudnoći itd.
Sve mi se čini da ta međufaza u kojoj bi ispitivao potencijalnu đevojku o eventualnim polnim bolestima nikad ne bi evoluirala u nešto više.
Old 27-05-12, 09:15   #12
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Sve mi se čini da ta međufaza u kojoj bi ispitivao potencijalnu đevojku o eventualnim polnim bolestima nikad ne bi evoluirala u nešto više.
Sve zavisi koliko dugo i kako se upoznajete. Ako je upoznavanje brzo i površno onda takva intimna pitanja nisu produktivna i vrlo lako mogu da izazovu neprijatnost, ljutnju, strah itd. I zbog toga evolucija u nešto dalje teško može da se nastupi.
Old 27-05-12, 14:08   #13
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

e Boze, pa neces odma to da je pitas, no izokola, da nema kaku sarku medjunoge za ovoga tvojega poskoka da bi ga povrijedila il otrovala, to se u siframa radi, a ne direktno, nasima djevojkama postenijima kad bi se to pomenulo, one bi se odma prestavile i morale bi u hitnu da i h povrate od soka.
Old 27-05-12, 15:38   #14
Zhaan
MiM team Guru

Zhaan's Avatar

Zhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čeka

Primjećujem da se zahuktava i da je problem dobio na značaju .Kad i šta pitati počinje sve da nas zbunjuje, pa sam za to da se muke odmah prekrate. Varijanta c/p je u trendu pa da dodam na ostale prijedloge još neke koji mogu biti od koristi , jer za prvi sastanak treba biti spreman . Napominjem da je sva zaštita po utvrđenoj normi EN 469, čisto da budete sigurni (oni koji se plaše)
Dakle , šta treba ponijeti sa sobom :
-vatrogasnu kacigu (ukoliko dođe do varnica)
-penjački opasač s priborom (zlu ne trebalo)
-zaštitnu masku (zaštita od neprijatnih mirisa)
U odgovarajuću zaštnu opremu dalje mogu ići :

-penjačko i radno uže (ukoliko se desi da je pregolem/pregolema)
-odijela za zaštitu od topline (ako zavarniči , gore navedena kaciga čuva glavu , a odijelo ostale djelove tijela liše mozga)
-odijela za zaštitu od agresivnih tvari – hemikalija (ako dođe do razmjene tjelesne tečnosti)
-odijela za RKB-zaštitu - zaštitu od kontaminacije (ukoliko se plašite da je dotični/dotična radioaktivna)
-aparate za zaštitu disajnih organa (da ne dođe do kapljične infekcije)
-dozimetre i detektore te pribor za dekontaminaciju (koristiti nakon sastanka)
-eksplozimetar (služi za mjerenje koncentracije plinova , a to je na prvom sastanku bitan podatak)
-drugu opremu. (ovdje dodajte po slobodnom izboru sve što vam je neophodno za ličnu zaštitu.)

Sve to uzeti sa sobom i poći mirno na prvi sastanak , činiti veče nezaboravnim i romantičnim.

Na kraju bih dodala da malo vjere , lijepo i opušteno raspoloženje i jedan cvijet mogu veče učiniti još prijatnijim , ali na vama je da odlučite šta je pametnije ili sigurnije, kako god.
Old 28-05-12, 01:07   #15
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

sve po strani, ali uze radno i penjacko cemo mi ponijet!
sestre moje zagonkinje vile, naucili smo imi da smo ravnopravni, nijeste samo vi, sad ce prava zajebancija da pocne.
Old 28-05-12, 06:14   #16
Basta
MiM team Forumaš i po'

Basta's Avatar

Basta na dobrome putu

Quote:
Sve zavisi koliko dugo i kako se upoznajete. Ako je upoznavanje brzo i površno onda takva intimna pitanja nisu produktivna i vrlo lako mogu da izazovu neprijatnost, ljutnju, strah itd. I zbog toga evolucija u nešto dalje teško može da se nastupi.
Na to sam i mislio, mada ni u slučaju boljeg poznavanja ne mogu zamislit situaciju u kojoj neku sa kojom još nijesam u vezi pitam je li seksualno zdrava. Kako nekoga za koga još ne znaš da li će pristati na vezu možeš pitati tako nešto?

Reklo bi se da svi odgovarate imajući u vidu neke ozbiljne veze, čak i zajednički život. Nije mi to jasno, ja na početku veze predstave nemam u što će se to izroditi, niti što planiram, nego čekam da vidim kako će se stvari odvijati među nama, pa se prema tome i ponašam i ispitujem. No eto, možda griješim, đavo će ga znat.
Old 28-05-12, 08:23   #17
Zhaan
MiM team Guru

Zhaan's Avatar

Quote:
Nije mi to jasno, ja na početku veze predstave nemam u što će se to izroditi, niti što planiram, nego čekam da vidim kako će se stvari odvijati među nama, pa se prema tome i ponašam i ispitujem. No eto, možda griješim, đavo će ga znat.
Ne griješiš .
Old 28-05-12, 09:47   #18
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Quote:
Na to sam i mislio, mada ni u slučaju boljeg poznavanja ne mogu zamislit situaciju u kojoj neku sa kojom još nijesam u vezi pitam je li seksualno zdrava. Kako nekoga za koga još ne znaš da li će pristati na vezu možeš pitati tako nešto?

Reklo bi se da svi odgovarate imajući u vidu neke ozbiljne veze, čak i zajednički život. Nije mi to jasno, ja na početku veze predstave nemam u što će se to izroditi, niti što planiram, nego čekam da vidim kako će se stvari odvijati među nama, pa se prema tome i ponašam i ispitujem. No eto, možda griješim, đavo će ga znat.
Kada se sa nekim družimo i počinjemo otvarati teme koje su upoznavajuće i kada postaje sve intimnije, koje upućuju na zajedničku bliskost, u kojima se govori o seksu, onda svako pitanje može da se postavi uz neophodnu dozu pristojnosti i pažnje. Kad god počne neka intimnija priča sa suprotnim polom veza je vrlo moguća, vjerovatna... Naravno, postoje izuzeci, ali to se vrlo lako prepozna, predosjeti u komunikaciji i odnosu.
Old 28-05-12, 13:32   #19
Margarita
MiM team Forumaš

Margarita's Avatar

Registrovan: Apr 2012
Margarita na dobrome putu

Meni su bitne tačke 1 i 6 i stvarno bih to voljela da znam na samom početku.
Istina je da ne znamo da li će veza potrajati ili ne, ali za slučaj da potraje, ja bih voljela da na vrijeme znam
sa čim imam posla i da ne dozvolim sebi da se zaljubim u nekoga ko ne želi ništa ozbiljno, ili ko ne želi djecu.
Margarita is offline   Reply With Quote
Old 28-05-12, 15:15   #20
Čiko Vido
MiM team Forumaš i po'

Čiko Vido's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Čiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjem

Na stranu romantika i idealizovanje ljubavi, tačke 1. i 6. su nešto što bih svakako odma' raščistio ako ikad krenem ponovo na sastančenje. No, to sam ja dobri i pomalo pošteni, ali (moja Margarita) kako ćeš znati da onaj s kim si izašla govori istinu kad kaže da želi ozbiljnu vezu i đecu? Možda je samo provalio da će te tako brže smuvati.

Last edited by Čiko Vido; 28-05-12 at 15:16..
Čiko Vido is offline   Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules