MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Ljubav

Notices

Ljubav Podsjeti me sto to bjese svaki dan ;)

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 26-12-11, 10:50   #41
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Registrovan: Dec 2010
Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Dobro je dok toga jos ima.
Vraca veru u ljubav.
Old 26-12-11, 18:21   #42
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Registrovan: Sep 2010
Demo has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Zor_djevojka View Post
S obzirom na to da je na podforum Ljubav - onda prvenstveno na svaki vid zabranjene ljubavi, flert koji ne bi smio da se desi, a onda i priželjkivanje tuđeg života, tj. segmenata koji čine isti (posao, bogatsvo, društvo i sl..)
Emocije koje se bude, a nikako ne smiju...Kako im se suprostaviti..stati na put?
Da li 'borba' ima smisla?
Već vidim da ću biti proglašena nedovoljno osjećajnom, jer sam izgleda jako usamljena u tom mišljenju, ali smatram da borba ima smisla, tj. da ima situacija u kojima se vrijedi boriti. Ako već govorimo o “zabranjenim emocijama”, to samo po sebi znači da smo svjesni njihove neprihvatljivosti, tako da je meni ovaj liberalni pristup sa prepuštanjem svemu što te snađe pomalo nezreo. Istina je da emocije ne možemo sebi zabraniti, jer ih ne možemo ni kontrolisati, ali itekako možemo kontrolisati njihovo ispoljavanje. Ne vidim čega dobrog bi meni, a i onima kojih se to tiče, moglo donijeti iskazivanje emocija prema momku ili mužu moje prijateljice , ili recimo, prema zetu, đeveru... Ne živimo samo za sebe i sve što činimo se na neki način odražava na ljude koje volimo.

Što se tiče priželjkivanja segmenata tuđeg života, ne vidim tu ništa čudno ni neprihvatljivo, potpuno je prirodno željeti za sebe nešto dobro što vidimo kod drugih. Neprihvatljivo mi je jedino ako tuđa sreća i uspjeh izazivaju u nama ogorčenje i jed, ili čak želju da vidimo propast tog sređenog života na kom zavidimo. Ali, za tako nešto treba biti istinski pomjerene svijesti, jako nezadovoljan svojim životom i sopstvenim postignućima i protiv toga se svakako treba boriti.
Nisam opterećena materijalnim, pa mi tuđe bogatstvo i nije nedosanjani san, ali ponekad uhvatim sebe da priželjkujem nečiji zdrav odnos prema životu i problemima, nečiju opuštenost, lakoću s kojom živi. Pozitivno bi bilo da uspijevam to primijeniti na sebi, ali nažalost, još sam daleko od toga.

Last edited by Demo; 26-12-11 at 18:23..
Demo is offline   Reply With Quote
Old 26-12-11, 21:34   #43
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

Lady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čekaLady of Rohan briljantna budućnost ga čeka

Nije to bas tako.

Moja je teorija da ima tih nizih i visih tipova emocija.
Mislim da sebi ne treba dozvoliti one nizeg tipa, ali da je grehota
odreci se onog sto je lepo i plemenito.

Sto se zavisti tice, ne mislim da je zavist kada ti nedostaje nesto sto neko ima,
(mada ni tome nisam sklona i uglavnom gledam svoja posla, a ne zavirujem u tudje novcanike, frizidere i krevete), vec kad svesno nipodastavas tudje uspehe, porodicu, delo ili bilo sta drugo, jer si sam nezadovoljan. A to je precesto, i kod dobrih ljudi.

Ja se vracam na tu temu, jer imam drugaricu koja je jako dobar covek i vrlo pozrtvovana, ali se strasno muci sa zaviscu. Vidim kako krvopijski trazi pukotinu u tudjim brakovima, tudjim ljubavima ili uspesima. Prosto se pitam sta cu sa njom i kako da nastavim druzenje, jer mi to smeta.
Naglasavam da je ona zaista jedna dobra dusa, i zavist je njena muka, ona je zrtva svoje zavisti. Problem je kod mene sa takvim ljudima, sto sam jako nesigurna u sebe (jer mi je to samopouzdanje ubijala majka, takodje sklona zavisti prema drugima, pa i prema meni, i dan-danas) i cim mi neko kaze - pffff, ta tvoja prica nista ne valja, mislis da ce bas tebe da zaposle na tom radnom mestu, ili tom coveku se ti uopste ne svidjas, ima ih stotine boljih od tebe, mene dusa zaboli. To mi je kao neka zla magija, sujeverno se plasim toga.

Ja onda lepo iskljucim telefon i ne javljam se nikom mesecima.

Meni nikada nije problem bio da drugoj zeni kazem da je lepa, da nekom kazem da je bolji sahista ili matematicar od mene (nemam blage veze ni sa jednim ni sa drugim), ili da uci jezike jos lakse od mene, da nekoj priznam da me niko nikada nije voleo kao sto nju voli njen decko...da se zadivim necijoj kuci ili ambijentu koji je stvorio, ili da odusevljeno pozovem druga pesnika da mu kazem da mu je pesma fenomenalna.

Ovo sto kaze Demo, kad vidim zreliju, mudriju, uravnotezeniju osobu od sebe, meni padne vilica, odusevim se, al opet ne zavidim, nego mastam kako cu i ja jednom biti takva.

Mislim da imam bazicno samopouzdanje devojcice kojoj se rano razvila inteligencija, samopouzdanje vecitog najboljeg djaka i najlepseg deteta u familiji u to vreme. Bila sam kao mala vrlo samouverena i vodja u svim igrama. Kasnije je to izbledelo, ali to bazicno osecanje sopstvene vrednosti i ponosa nikada se nije izgubilo. Zavidljivi ljudi su ljudi koji lose misle o sebi, ovakvi egocentrici kao ja nisu skloni zavisti.

Takodje, za zavist treba biti 'nisci duhom'. Malogradjanin u dusi, makar bio rodjen na Menhetnu.
Istinski razvijen covek koji veruje da ima svoju misiju, svoje pozvanje, nikada ne moze biti zavidljiv, to mu je besmislica.
Onaj ko voli i postuje sebe, voli i postuje i druga bica i ne zavidi nikome.

Na Psihologiji ima jedna divna nemacka bajka o Bradonji koju sam prekucavala za forum.
U jednom trenutku princeza ima napad ljubomore, kad posmatra svog dragog koji plese sa drugom kroz kljucaonicu. U sledecem trenutku ona shvata da je kraljeva kci i da je takvo osecanje neprimereno za nju. E to je to bazicno osecanje sopstvene vrednosti. Ja sam kraljevsko dete, bozje dete, i kao sto vrede svi ostali ljudi, vredim i ja i ne zavidim nikome, nego ostvarujem svoju sudbinu.
Ugledati se na druge je vid papagajskog oponasanja koje ne vodi nicemu. Svi moramo da zivimo svoj jedinstven i autentican zivot, a svi su zivoti i svi ljudi jednako vredni pred Bogom.

Ja sam imala fazu kada me je materinski instinkt preplavljivao toliko da sam, kao u onom starom filmu sa Dzeremi Ajronsom, zelela da otimam tudju decu iz kolica i da ih vodim kuci da budu moji. Kada je ta cudna zelja dostigla kulminaciju, razmislila sam otkud mi to.

U to vreme bila sam izgubila nadu da mogu da imam dete.
Nada se u medjuvremenu vratila, ali sam olaksala sebi, kada sam pomislila - pa sta i ako ih ne budes imala, uvek mozes usvojiti. Igrati se sa tudjom decom, cuvati ih, deca te vole. Pisati carobne bajke za decu kao Desanka ili Grozdana Olujic. I umetnost je neka vrsta kreativnosti, radjanja.

Kada sam to rascistila u glavi, moja potreba za kidnapovanjem tudje slatke dece je prestala. Ako je to bila zavist, to je najjace osecanje tog tipa koje sam osecala.

Last edited by Lady of Rohan; 27-12-11 at 02:38..
Lady of Rohan is offline   Reply With Quote
Old 26-12-11, 21:59   #44
Lady of Rohan
MiM team King / Queen

I ono sto sam odavno shvatila.
Ljudi ne zavide ni poreklu, ni novcu, ni ljubavi, ni uspesima koje neko ima,
najvise se zavidi duhu i osecanju slobode i celovitosti.

Ne shvataju kako mozes biti u osnovi srecan, u bilo kojoj situaciji,
bilo gde, cak i kad si duzan do guse ili nisi imao ljubav godinama.
Ne razumeju kako se stvara taj prostor slobode oko sebe.

Kad osete da se razlikujete, pocinje hajka.
Dozivela sam je mnogo, mnogo puta.
To me je naucilo distanci.

Druzim se samo sa sebi slicnima,
drugima se kurtoazno osmehujem
i pricam sa njima o vremenu, kao Engleskinja.
Lakse je tako.

Last edited by Lady of Rohan; 26-12-11 at 22:17..
Lady of Rohan is offline   Reply With Quote
Old 13-01-12, 01:24   #45
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Quote:
što činjeti kad vas zabranjene emocije uplaše?
Saberes se,distanciras (ako ikako mozes) od objekta svoje zudnje i pricekas da prodje.

Prodje prije ili kasnije.

Pogotovo ako mozes nesto (nekog) vrijedno(g) da izgubis,a to ni u ludilu ne zelis.
arwen is offline   Reply With Quote
Old 13-01-12, 01:37   #46
Tiga
MiM team Guru

Registrovan: Mar 2009
Tiga uskoro postaje slavanTiga uskoro postaje slavan

Quote:
što činjeti kad vas zabranjene emocije uplaše?
Popiti lek. Ili dva.
Tiga is offline   Reply With Quote
Old 19-05-15, 17:45   #47
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Za mene je tabu samo ono što je u suprotnosti sa zdravljem i životom. To je u meni toliko jako tako da mi nikada ne dolazi u osjećanja nešto što želi bilo kome bilo kakvo zlo. No, često mi se dešava, da ja nešto ne smtram zabranjenim, ali vladajući moral smatra. Posebno je to vidljivo u seksualnoj sferi. Ja ne smatram da treba da bude zabranjeno da dvoje ljudi imaju seks ukoliko to dobrovoljno žele svejedno u kojoj se relaciji nalaze. Ako tim činom nije direktno i namjerno ugrožavano nečije zdravlje i život onda to treba biti dozvoljeno. Međutim, to iz nekog razloga ne važi u društvo, pa često dolazi do brutalnih nasilnih obračuna zbog seksa koji se smatra zabranjenim. Što je najinteresantnije ta brutalna nasilnost se smatra ipsravnom i potrebnom. Najočigledniji primjer su homoseksualci. Donedavno je njihova seksualnost smatrana i bolesnom i kriminalnom, a i danas nepoželjnom, posebno kada su parade ponosa u pitanju.

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules