MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Informacione tehnologije i elektronika > Audio i video tehnika, elektronika

Notices

Audio i video tehnika, elektronika Elektronski uređaji i sve što vas zanima u vezi njih.

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 19-10-09, 10:48   #41
boraomega
MiM team Početnik

Registrovan: Feb 2007
boraomega na dobrome putu

Koliko ja vidim, iz svake recenice izbija pojam "isplativosti" i "uzimanja novca". Samogradnja ili ono sto u svetu zovu "DIY" se ne bazira na tome i ja je nikada tako nisam gledao. Ovo se radi iz ljubavi i kao hobi a tu isplativost nije meritorna kategorija. Ja sam recimo i ribolovac a bilo je godina kada sam na to trosio po hiljadu-dve Eura a da sam u toku godine upecao riba za 100-200 Eura! Da sam hteo da bude isplativo postao bih alas tj. profesionalni ribar pa bih prodavao ribu. Razumem da se tesko zivi, i kod vas a bogami i kod nas, ali nije valjda da se sve mora gledati kroz isplativost i zaradu?!

Samogradnja je danas najcesce skuplja od kupovine gotovog uredjaja u srednjoj i nizoj klasi. Vec u visokoj klasi a posebno u HiEnd klasi to nije tako, jer je tu moguce uraditi uredjaj koji i radi i izgleda kao fabricki koji kosta 3..4 pa i do 10 puta vise.
boraomega is offline   Reply With Quote
Old 19-10-09, 11:12   #42
igrarija
Banned

Registrovan: Sep 2009
igrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by boraomega View Post
Koliko ja vidim, iz svake recenice izbija pojam "isplativosti" i "uzimanja novca". Samogradnja ili ono sto u svetu zovu "DIY" se ne bazira na tome i ja je nikada tako nisam gledao. Ovo se radi iz ljubavi i kao hobi a tu isplativost nije meritorna kategorija.
Ja nisam uspeo iz vašeg sajta da skinem besplatno nijedno upustvo dijagram šemu ili bilo šta drugo...
Sajt mi traži registraciju što je prva odbojna stvar ako je sajt namenjen da pomogne početnicima i edukuje ih u tom smislu...

Lično smatram da nema ništa loše u tome da čovek naplati svoje znanje. Ja sam u svoje uložio užasno puno vremena i truda tako da to i naplaćujem kad god mi se za to ukaže prilika... Užasna je greška to ne raditi... Time sami sebe uništavamo. Zato ja šta god da uradim žestoko to i naplatim... To je osnova od koje krećem u bilo koji projekat vezan za tehniku i to je jedini pravi način.
igrarija is offline   Reply With Quote
Old 20-10-09, 00:04   #43
boraomega
MiM team Početnik

Vrlo me cudi to sto pises jer prethodnih vise od 132.000 posetilaca do sada, nisu imali problema da pronadju seme i jos dosta toga!? Moras jedino imati na PC-u instaliranu podrsku za JAVA aplete (vecina danasnjih pretrazivaca to ima). Registracija je bila potrebna samo za one koji zele od mene da dobiju fajlove plocica i rasporeda, ali to sada vise ne vazi jer pokusavam da krenem sa ponudom KIT-kompleta za samogradnju. Do sada nikada nikome nisam nista naplatio za svoje seme, plocice, rasporede i savete. KIT-kompleti ce biti za prodaju ali ce seme i dalje biti besplatne i svima dostupne na sajtu... jedino ce sada svako morati sam da se potrudi da konstruise plocicu prema semi!
Old 20-10-09, 10:35   #44
igrarija
Banned

igrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auruigrarija ima famoznu auru

Quote:
Vrlo me cudi to sto pises jer prethodnih vise od 132.000 posetilaca do sada, nisu imali problema da pronadju seme i jos dosta toga!? Moras jedino imati na PC-u instaliranu podrsku za JAVA aplete (vecina danasnjih pretrazivaca to ima). Registracija je bila potrebna samo za one koji zele od mene da dobiju fajlove plocica i rasporeda, ali to sada vise ne vazi jer pokusavam da krenem sa ponudom KIT-kompleta za samogradnju. Do sada nikada nikome nisam nista naplatio za svoje seme, plocice, rasporede i savete. KIT-kompleti ce biti za prodaju ali ce seme i dalje biti besplatne i svima dostupne na sajtu... jedino ce sada svako morati sam da se potrudi da konstruise plocicu prema semi!
U pravu ste kliknuo sam dva klika i naišao na zid registracije i odustao od daljeg klikanja...
Koristan sajtić nema priče. Lepo je kada neko svoja iskustva vezano za samogradnju izbaci
širem krugu zainteresovanih za ovu temu, naročito kada se radi o konstruktoru uredjaja.
Ono što bi meni bilo zanimljivo u mom daljem radu su mikrokontroleri, smatram da ova oblast
može biti veoma zanimnjiva, da ne kažem sada u materijalnom smislu...
Old 20-10-09, 13:02   #45
boraomega
MiM team Početnik

Mikrokontrolerima se nikada nisam bavio i tu oblast uopste ne poznajem, mada vidim da su zadnjih godina sve zastupljeniji i verovatno su vrlo interesantni. Na zalost tu ti ne mogu pomoci!
Old 21-10-09, 14:06   #46
igrarija
Banned

Quote:
Mikrokontrolerima se nikada nisam bavio i tu oblast uopste ne poznajem, mada vidim da su zadnjih godina sve zastupljeniji i verovatno su vrlo interesantni. Na zalost tu ti ne mogu pomoci!
Hvala u svakom slučaju. Mikrokontroleri su nešto što mi ostaje u dugoročnim planovima svakako. Najlakše bi mi bilo kada bi se udružio sa nekim ko o ovoj tematici zna više od mene i ko je imao iskustva u izradi ovih uređaja kao i pratećeg softvera, kako bi zajedničkim snagama napali neki manji projekat za početak... Ali otom potom...
Old 03-12-09, 13:22   #47
TamoVamo
MiM team Početnik

Registrovan: Nov 2009
TamoVamo na dobrome putu

Cudna vam je ona tehnologija....za kratko vrjeme ce ljudi zaradjiivati dosta kesa preko neta....
Old 03-12-09, 14:17   #48
boraomega
MiM team Početnik

Quote:
Originally Posted by TamoVamo View Post
Cudna vam je ona tehnologija....za kratko vrjeme ce ljudi zaradjiivati dosta kesa preko neta....
Nisam siguran na sta si mislio tj. sta si hteo da kazes i na koga se to odnosilo?!
Old 31-12-10, 16:03   #49
boraomega
MiM team Početnik

Tuzno, ali prosla je godina dana a niko se ne javi da je nesto uradio u samogradnji?! Ovo je izgleda postao forum za mobilne telefone i foto-aparate... sta je tu je.

Srecna vam svima Nova Godina!
Old 31-12-10, 22:47   #50
nikola
MiM team Početnik

nikola's Avatar

Registrovan: Sep 2006
nikola nepoznate kvantitete u ovom trenu

Pozdrav za kolegu -evo izgleda da mladje generacije vise vole kupiti gotov uredjaj nego uzivati u svojih ruku djelu....srecna nova sve najbolje...
nikola is offline   Reply With Quote
Old 28-12-12, 10:55   #51
boraomega
MiM team Početnik

Ni dve godine kasnije nista se jos nije dogodilo!?

Srecna nova godina svim clanovima!
Reply

Tags
ima, samogradnje

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules