MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > MIM Info > Druzenja forumasa i akcije na forumu

Notices

Druzenja forumasa i akcije na forumu Ovdje se dogovaramo oko susreta i akcija koje organizujemo.

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 23-12-16, 23:29   #81
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

Pametni telefon mi je ipak glup. Ne moze da posalje praznu poruku. Unesoh razmak i prodje poruka. Svaka cast @neko_drugi na humanosti jer redovno pratis i pokreces ove akcije. Bravo!
Kviz u sve 16 | BESPLATNO reklamiraj firmu
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Old 11-01-17, 22:30   #82
Neko Drugi
MiM team Expert

Registrovan: Jul 2012
Neko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tunelu

KOTOR: Spašena porodica, na ciči zimi danima spavali u golfu U Kotoru, na Vrmcu živjela je u trošnoj kući, bez struje i vode…na kraju i bez krova, porodica Ljajić. Jedanaest članova, među njima dvomjesečna beba. Krov im je odnio vjetar. Imali su oni i automobil, "Golf dvojku", pa su imali i gdje da prespavaju, kad ima je vjetar ponio krov. Jedanaestoro u golfu! Tako su spavali sedam noći! Sve dok jednog dana i u topli Kotor nije stigla ozbiljna zima, niske temperature na kojima i kamen mrzne, a kamoli dječije ručice. Ali, onda su došli "Lavovi" i spasili ih.
Pošto je realnost, trebalo bi da bude zadatak nadležnima! Kako li je, samo, ta storija moguća u 21. vijeku!Jedanaest članova porodice Ljajić, majka, otac i devetoro djece, smrzli bi se, zasigurno, na Vrmcu, da ih humanitarni radnici nijesu spasili prve noći kada su najavljene temperature ispod nule! I, zaista su ih spasili lavovi! Oni iz Moto kluba Kotor.
Humanitarni i medicinski radnik iz Radovića Biljana Ivošević pokrenula je akciju i pozvala predstavnike Moto kluba “Lavovi” da joj pomognu.
Jedan od njih Nenad Kašćelan za portal Antena M kaže da su na Vrmcu zatekli strašan prizor:”Dan pred ove strašne hladnoće izasli smo na lice mjesta i zatekli strašan prizor. Jedanaest članova porodice spavalo je u "Golfu dvojci", bez struje, vode i osnovnih namirnica za preživljavanje. U autu je bila plinska grijalica, koju smo odmah uklonili jer se osjećalo curenje plina,” kaže Kašćelan.
“Djeca se nisu kupala ko zna od kada...odjeću nose dok sami ne osjete nesnosne neprijatne mirise. Tu robu zapale pa obuku drugu, ako im neko pokloni,” kaže on.Kašćelan kaže da su se brzo organizovali da pomognu Ljajićima. Moto klub “Lavovi” podijelio se u dvije grupe; jedna je sakupljala pomoć od Kotorana, druga je sa Biljanom Ivošević otišla do Ljajića.
“Odmah smo na našoj fan grupi objavili početak akcije i zamolili sugrađane da doniraju robu, odjeću i obuću. Hladni talas koji je zahvatio državu, natjerao nas je da reagujemo, jer im više nije bilo noćenja na Vrmcu, na temperaturi ispod nule...”
“Dio puta je za vozila bio nepristupačan pa smo 300 do 400 metara išli pješke i tako na rukama iznosili djecu iz zavijanog vozila”, kaže Kašćelan za naš portal.
“Crveni krst nam je izašao u susret, otvorio prostorije koje su ugrijali i pripremili za dolazak porodice. Odmah im je ukazana medicinska pomoć, gdje su konstatovane promrzline stopala, kožne i očne infekcije. Napravljena im je topla večera, a pomoć od dobrih Kotorana, Tivćana i Novljana počela je da pristiže.
Prema nezvaničnim informacijama, Direkcija za izgradnju Kotora donijela je odluku da renovira dom Ljajića na Vrmcu. Do tada, oni će biti u prostorijama Crvenog krsta.Horor priča dobila je, ipak, hepiend... Lijepo je kad snijeg padne da bi u njemu trag ostavili dobri ljudi. Antena M [IMG]
free image uploader[/IMG]
[IMG]image url upload[/IMG]
Neko Drugi is offline   Reply With Quote
Old 11-01-17, 22:39   #83
Neko Drugi
MiM team Expert

Neko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tunelu

KOTOR: Spašena porodica, na ciči zimi danima spavali u golfu U Kotoru, na Vrmcu živjela je u trošnoj kući, bez struje i vode…na kraju i bez krova, porodica Ljajić. Jedanaest članova, među njima dvomjesečna beba. Krov im je odnio vjetar. Imali su oni i automobil, "Golf dvojku", pa su imali i gdje da prespavaju, kad ima je vjetar ponio krov. Jedanaestoro u golfu! Tako su spavali sedam noći! Sve dok jednog dana i u topli Kotor nije stigla ozbiljna zima, niske temperature na kojima i kamen mrzne, a kamoli dječije ručice. Ali, onda su došli "Lavovi" i spasili ih.
574
Pošto je realnost, trebalo bi da bude zadatak nadležnima! Kako li je, samo, ta storija moguća u 21. vijeku!Jedanaest članova porodice Ljajić, majka, otac i devetoro djece, smrzli bi se, zasigurno, na Vrmcu, da ih humanitarni radnici nijesu spasili prve noći kada su najavljene temperature ispod nule! I, zaista su ih spasili lavovi! Oni iz Moto kluba Kotor.
Humanitarni i medicinski radnik iz Radovića Biljana Ivošević pokrenula je akciju i pozvala predstavnike Moto kluba “Lavovi” da joj pomognu.
Jedan od njih Nenad Kašćelan za portal Antena M kaže da su na Vrmcu zatekli strašan prizor:”Dan pred ove strašne hladnoće izasli smo na lice mjesta i zatekli strašan prizor. Jedanaest članova porodice spavalo je u "Golfu dvojci", bez struje, vode i osnovnih namirnica za preživljavanje. U autu je bila plinska grijalica, koju smo odmah uklonili jer se osjećalo curenje plina,” kaže Kašćelan.
“Djeca se nisu kupala ko zna od kada...odjeću nose dok sami ne osjete nesnosne neprijatne mirise. Tu robu zapale pa obuku drugu, ako im neko pokloni,” kaže on.Kašćelan kaže da su se brzo organizovali da pomognu Ljajićima. Moto klub “Lavovi” podijelio se u dvije grupe; jedna je sakupljala pomoć od Kotorana, druga je sa Biljanom Ivošević otišla do Ljajića.
“Odmah smo na našoj fan grupi objavili početak akcije i zamolili sugrađane da doniraju robu, odjeću i obuću. Hladni talas koji je zahvatio državu, natjerao nas je da reagujemo, jer im više nije bilo noćenja na Vrmcu, na temperaturi ispod nule...”
“Dio puta je za vozila bio nepristupačan pa smo 300 do 400 metara išli pješke i tako na rukama iznosili djecu iz zavijanog vozila”, kaže Kašćelan za naš portal.
“Crveni krst nam je izašao u susret, otvorio prostorije koje su ugrijali i pripremili za dolazak porodice. Odmah im je ukazana medicinska pomoć, gdje su konstatovane promrzline stopala, kožne i očne infekcije. Napravljena im je topla večera, a pomoć od dobrih Kotorana, Tivćana i Novljana počela je da pristiže.”
Prema nezvaničnim informacijama, Direkcija za izgradnju Kotora donijela je odluku da renovira dom Ljajića na Vrmcu. Do tada, oni će biti u prostorijama Crvenog krsta.
Horor priča dobila je, ipak, hepiend... Lijepo je kad snijeg padne da bi u njemu trag ostavili dobri ljudi.
Old 19-01-17, 10:34   #84
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

Pridružite se humanitarnoj akciji “Be Human Hair Show” : Sredstva namijenjena djeci sa kancerom

http://madeinmontenegro.com/n/2017/0...i-sa-kancerom/
Old 25-01-17, 22:54   #85
Neko Drugi
MiM team Expert

Pomognimo maloj Seleni

IMG]upload images free[/IMG]

Trogodišnjoj djevojčici Seleni Mandić dijagnostifikovan je neuroblastom, kancer koji se razvio u stomaku i metastazirao na koštanoj srži.

Njeni roditelji Aida Ramusović i Brano Mandić stoga su pokrenuli donatorsku liniju gdje se može uplatiti novac za liječenje ove djevojčice.

Za pokrivanje dijela troškova koje će trajati oko 18 mjeseci u Dječijom bolnici u Sinsinatiju, u Sjedinjenim Američkim Državama, porodici će biti potrebno 200.000 eura.

“Svaka pomoć pojedinca ili organizacije čini da naša nada traje duže. Puni smo nade i već smo dirnuti mnogim dobročinstvima, ohrabreni da zatražimo pomoć. Liječenje neuroblastoma u ovom stadijumu bolesti obično sadrži serije hemioterapija, operativno odstranjivanje tumora, transplataciju koštane srži i radiološku terapiju, ali mi vjerujemo da Selena može pobijediti. Vjerujemo da će se vratiti u zagrljaj svojoj sestri bliznakinji Niki”, kazali su roditelji.

Novčana sredstva za podršku Seleninom liječenju možete uplatiti na žiro-račun: 565-0100100035876-65 na ime Aida Ramusović.

Potrebne podatke za uplatu iz inostranstva možete naći ovdje. Tu je i Facebook stranica, kao i sajt.

Ili pošaljite SMS sadržaja 3 na broj 14543. Cijena poruke je jedan euro.

Pomognimo svi maloj Seleni!
Old 26-01-17, 08:58   #86
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Ja sam se pridruzio. Posaljite ko ima na racunu makar poruku. To je najlaksi i najbrzi nacin da se pomogne u ovakvim akcijama.
Izgleda je ovaj broj rezervisan za ovakve akcije jer cim treba poslati poruku sa brojem 3 to znaci da neko postoji na brojevima 1 i 2.

Bravo za onog ko se sjetio da postoji jedan broj za sve mreze i nadam se da cjelokupni iznos ide onima kojima je poruka namijenjena.
Old 26-01-17, 08:59   #87
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Ja sam se pridruzio. Posaljite ko ima na racunu makar poruku. To je najlaksi i najbrzi nacin da se pomogne u ovakvim akcijama.
Izgleda je ovaj broj rezervisan za ovakve akcije jer cim treba poslati poruku sa brojem 3 to znaci da neko postoji na brojevima 1 i 2.

Bravo za onog ko se sjetio da postoji jedan broj za sve mreze i nadam se da cjelokupni iznos ide onima kojima je poruka namijenjena.
Old 27-01-17, 21:45   #88
Neko Drugi
MiM team Expert

CRNA GORO, NEMA STAJANJA! Sakupili smo novac za Selenu, POMOZIMO i Srđanu!
Nakon što je uspješno okončana akcija prikupljanja novca za malu Selenu Mandić i za manje od 48 sati prikupljeno 200.0000 eura neophodnih za liječenje djevojčice kojoj je dijagnostifikovan neuroblastom, na društvenim mrežama građani apeluju da se ne zaustavljamo i da izvršimo pritisak da se otvore donatorske linije i za pomoć našem sugrađaninu Srđanu Roćenoviću.

Naime, Podgoričaninu Srđanu Roćenoviću potrebna je pomoć kako bi sakupio novac za operaciju u Beogradu koja mu je već duže vrijeme van finansijskog domašaja. Njegova majka obratila se medijima sa molbom da prenesu apel za pomoć.

Tridesetogodišnji Roćenović je, kako kaže njegova majka Mira, već imao niz operacija a njemu su 18. februara 2015. godine u Kliničkom centru Crne Gore ustanovili fisuru analnog dijela debelog crijeva, a zatim tokom operacije prekinuli sfinkter. Kako njegova majka, Mira Ćirković kaže, od tada je vezan za postelju i trpi jake bolove koji su se posljednjih mjeseci proširili a njegovo stanje se iz dana u dan pogoršava.

“Nakon toliko šetanja od nemila do nedraga i nerazumijevanja dovedena sam na prosjački štap. Samohrana sam majka, otac koji je imućan ne pita za svoje rođeno dijete godinama, a posebno ne u ovako teškom stanju. Živimo kao podstanari na Starom aerodromu od moje invalidske penzije (291e). Svakodnevno nam je potreban novac za Srđanovu posebnu ishranu i terapiju i na to su odlazile pare koje bi nam uplatili dobri ljudi, porodica, prijatelji i Srđanove kolege sa posla. Novac za taj put, kao i operaciju, nemamo”, kazala je Ćirković.

Da bi Srđanu riješili osnovni problem zbog kojeg je na postelji od 18. 02. prošle godine moraju ići za Beograd. Zahvat se mora uraditi u privatnoj klinici jer u Crnoj Gori nije moguć. Samo to košta 700 eura, a taj zahvat omogućava pristup narednim operacijama. Takođe radi zahvata potrebno je ostati minimum 10 dana, što predstavlja dodatnu finansijsku presiju na budžet koji je itekako tanak. Ipak, Srđanova majka se nada čudu jer je stanje njenog sina iz dana u dan sve gore.

”Svakodnevno trpi jake bolove, ogluvio je na lijevo uho, a sada su mu, nakon tri operacije radili operaciju petog i šestog pršljena vratnog i ugradnju vještačkih implantata, unazad dva dana nađene su promjene na šestom i sedmom prsljenu vratnom. Ne znam šta da radim ni kako da spasim muka svoje nedužno dijete”, kazala je Mira.

“Živimo kao podstanari u 26 kvadrata popločanih betonom. Majka sam, prepuštena sama sebi, i nemoguće je da od svoje invalidske penzije koja iznosi 290 eura, sa svojim teškim zdravstvenim problemima, na koje sam pri ovoj muci i zaboravila, bez ičije pomoći nastavim dalje Srđanovo liječenje”, požalila se Srđanova majka i zamolila za pomoć.

Oni koji su u mogućnosti da pomognu, mogu to uraditi uplaćivanjem novca na žiro račun Hipotekarne banke 520031000000130251, na ime Mira Ćirković.

Banka hrane je pokrenula peticiju za otvaranje SMS linije za donaciju kod sva tri mobilna operatera za Srđana Roćenovića (31).

Srđanova majka moli i apeluje na sve ljude dobre volje da pomognu jer njenom sinu predstoji liječenje van Crne Gore.

Za drugi vid pomoći mogu kontakrirati Miru Ćirković na tel .069899212.
Old 15-02-17, 21:59   #89
Neko Drugi
MiM team Expert

[IMG]image hosting over 2mb[/IMG]
Old 03-03-17, 13:04   #90
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Zabjelčani organizuju humanitarnu akciju za Slobodana Beća Došljaka

Mrak u kome pjesnik Slobodan Bećo Došljak živi već četiri godine i nije mu, kaže, više tako strašan jer sada nije sam. Lavina podrške stiže svakodnevno sa svih strana. Najviše ga raduju pisma djece.

“Javljaju se iz svih krajeva. Eto sreće, vele Bećo nijesi sam”, kaže Bećo. “Dječja pisma, to je najljepše kad ti stigne, ja sam čitao, smijao sam se i radovao i tako”.

Kod Beća smo zatekli predstavnike mladih Podgorice koji su se organizovali da za Beća prikupe pomoć od šest stotina eura i donesu mu osnovne životne namirnice.

“To je u najkraćem roku što smo mogli prikupiti tako da ćemo se u budućem periodu potruditi da se još bolje organizujemo da pomognemo”, kaže Stefan Šaponjić.

Bećo nikada nije radio jer nakon nesreće u kojoj je stradao bio je gotovo slijep. Tako da je na birou zaveden kao osoba sa hendikepom.
“Nijesam dugo vidio, izdržao sam 13 operacija i nakon trinaeste ja sam srećan, ja sam među vama. Opet se vidimo, javimo, razgovaramo i to je bogatstvo, a to što nijesam radio, to je sudbina… ne znam”, kaže Bećo.

Da se pomogne Beću, Zabjelčani u nedelju u 17 časova organizuju fudbalski turnir na sportskom terenu “Arena”. Sav novac od učesnika i prodaje ulaznica ide Beću da plati račun za struju.

“Bećo je dio djetinjstva svih nas i Zabjelo i mi Zabjelčani moramo mu se odužiti za sve. Prije par godina skupljali smo pomoć za FK Zabjelo. I Bećo, koji znamo kako živi, dao je prilog za spas Zabjela, tako da bi bio red da Zabjelo to sad vrati”, kaže Žarko Miranović iu “Drugačije radio stanice”.

Da pomognete Beću, pozivaju vas jednoglasno djeca fudbaleri sa Zabjela.

A Bećo vam zahvaljuje, kako drugačije nego u stihu.

“Hvala svim dobrim ljudima Crne Gore, a meni jedino preostaje da pišem za djecu pjesme najbolje”, kaže Bećo.
Old 26-04-17, 19:57   #91
Neko Drugi
MiM team Expert

Dječaku iz Bara potrebna pomoć za liječenje u Turskoj

Dječaku je 2010. ustanovljeno rijetko genetsko oboljenje Friedreichova ataxia

Dvanaestogodišnjem Luki Mijaču iz Bara potrebna je pomoć kako bi u Turskoj započeo liječenje.

Dječaku je 2010. ustanovljeno rijetko genetsko oboljenje Friedreichova ataxia. Radi se o progresivnoj bolesti, za koju se tek sad ukazala mogućnost liječenja metodom presađivanja matičnih ćelija.

Liječenje se odvija u Turskoj, u privatnoj klinici “Liv hospital”, a košta 32 hiljade eura.

Ukoliko ste u mogućnosti, sredstva možete uplatiti na žiro račun broj 535-0600200104746-30 Prva banka, na ime Lukinog oca Dejana.

Instrukcije za plaćanje iz inostranstva:

56: Intermediary bank

RAIFFEISEN ZENTRALBANK
OESSTEREICH AG VIENNA
SWIFT CODE RZBAATWW

57A: Account with instituion

PRVA BANKA CG AD
PODGORICA
SWIFT CODE PRVAMEPG

59: Beneficiary customers

ME25535063050001244007
MIJAČ DEJAN
MAKEDONSKA 7
BAR
Old 09-05-17, 19:45   #92
Neko Drugi
MiM team Expert

APEL: POMOC ZA LIJECENJE OD CEREBRALNE PARALIZE U INOSTRANSTVU
Sestra i brat, Mersiha (14) i Adnan (8) Resulbegović, koji od rođenja pate od cerebralne paralize, žele da liječenje od te teške bolesti nastave u inostranstvu.
Kako se njihov otac, Afrim, da bi prehranio porodicu bavi ribarstvom, uputili su apel svim ljudima dobre volje da im, u granicama svojim mogućnosti, pomognu.
Ovim putem se najsrdačnije unaprijed svima zahvaljuje.
Žiro račun: Prva banka, 535-0900100235286-03, na ime Adnan Resulbegović
Za plaćanje iz inostranstva:
Raiffeisen Zentralbank
Oesterreich AG Vienna
Swift code: RZBAATWW
Prva banka CG AD
Podgorica
Swift code: PRVAMEPG
ME 25535093050000617730
Resulbegović Adnan, Ul. Steva Jankovica, Ulcinj
Old 17-05-17, 15:08   #93
Neko Drugi
MiM team Expert

Jakša Jovanović, dvanaestogodišnji dječak iz Podgorice je 24.04.2017. imao nesreću. Njega je na lokomotivi udarila struja. Povrijeđeno mu je oko 70 odsto tijela. Na svu sreću, ostao je živ i svojom voljom i snagom izašao iz životne opasnosti. Jakša se trenutno liječi na Dječijoj klinici za plastičnu hirurgiju i opekotine u Tiršovoj ulici u Beogradu. Fond zdravstva Crne Gore pokriva troškove liječenja. Pored medikamenata koje dobija na Klinici, preporuka ljekara je bila korišćenje vrlo djelotvornog Terezinog ulja za opekotine (Theresienoil). Međutim navedeno ulje je veoma skupo (kilogram košta 1140 Eura), a Jakša otprilike troši 1 kg na 10 dana. Ulje će koristiti sve dok opekotine i ožiljci ne prođu, što je prema riječima doktora oko 8-12 mjeseci.

Uprava škole „21. maj“ na čelu sa direktorkom Zdenkom Mišković i njegovi drugovi sa roditeljima odlučili su da pokrenu humanitarnu akciju „Budi jak Jakša“ i pomognu da im se Jakša što prije vrati! Takođe pozivaju i sve ljude dobre volje da pomognu, jer će borba biti duga, ali koju će Jakša na kraju dobiti!

Prema riječima njegovih roditelja, Jakša duguje veliku zahvalnost, prvo Mladenu Unkaševiću, koji se našao na licu mjesta i ukazao mu prvu pomoć. Porodica se zahvaljuje doktoru Majiću i svom osoblju, koji su mu sanirali povrede i Zorici Kovačević, direktorki Kliničkog centra na divnom gestu kada je došla da posjeti Jakšu i pruži mu svu pomoć. Nevjerovatno brza reakcija Ministarstva zdravlja je učinila da Jakša u roku od četiri sata bude u Beogradu.Tako se čuvaju naša djeca-rekli su Jakšini roditelji.

Broj žiro računa za donacije:

510311201121500226 kod CKB
Old 25-05-17, 19:39   #94
Neko Drugi
MiM team Expert

21. VIJEK U CRNOJ GORI: Ovo je život starice Danice i njenog sina Čeda

Oni žive u Katunskoj nahiji zvanoj Cuce, u selu Plate. Njihov život nije nimalo lak , kao što možete vidjeti na slikama jer slika govori više od riječi, kaže se u saopštenju Banke hrane.
Žive u kuci , ako se to uopšte moze nazvati kućom, koja je pokrivena slamom, bez struje i vode. Nemaju kupatilo, ne posjeduju šporet ni televizor. Bez ikakve su komunukacije sa svijetom jer nemaju telefon, a ni dometa tamo nema….
Danica i Čedo se griju na ognjište, a u toj prostoriji i spavaju. Od dima i vlage njihovo zdravstveno stanje nije najbolje. Kad padaju kiše preko kreveta stavljaju najlon jer krov koji je od slame propusta vodu.
Žive kako moraju, od socijalne pomoci od 50 eura. Imaju jednu kravu. Čedo, Daničin sin je, dok je bio mlad radio kao konobar dok se hotel nije zatvorio. Morao je da se vrati na selo kod majke kako bi joj pomogao i tu je ostao do danas.
Molimo sve ljude dobre volje da im pomognu oko adaptacije kuce da bi mogli slJedecu zimu da docekaju u boljim uslovima. Krov je vrlo los. Kad padne snijeg nece moci da izdrzi – srusiće se.
Za njih bi svaka pomoc bila od velikog značaja, da ostatak zivota mogu provesti u nekim normalnijim uslovima.
Veoma su srećni na pomoci Banka hrane u vidu hrane i higijenskih sredstava. Za njih je svaka pomoć veoma značajna.
Oni nemaju, bukvalno ni da kupe hranu, a kamoli da imaju telefon tako da se jedna gospođa dobre volje obavezala da će biti spona izmedju onih koji žele pomoći i porodice Miljenović. Njen kontakt ćemo dati svima koji žele pomoći putem e maila: bankahranepg@gmail.com; Mob: tel. +382 69 495 680 , ili u inboxu fb stranice Banka Hrane
Pomoć u novcu je moguće uplatiti na ime Čeda Miljenoviča.
Žiro racun je kod Erste banku.

5403211596813
IBAN:2554000003211596813
Old 29-05-17, 21:53   #95
Neko Drugi
MiM team Expert

Pomozimo Petru!
Petar je prijevremeno rođeni dječak iz Kotora i to je ostavilo trajne posljedice na njegovo zdravlje.
Porodici se ukazala prilika za izliječenjem na privatnoj klinici „Live hospital“ u Turskoj, metodom presađivanja matičnih ćelija.
Za sve to roditeljima je potrebna finansijska pomoć od 32.000 eura.
Svi ljudi dobre volje uplatu mogu obaviti na broj žiro računa:
510230798423003143 CKB
Otac: Siniša Kašćelan
Old 20-06-17, 17:50   #96
Neko Drugi
MiM team Expert

UKLJUČITE SE: Prikupljanje pomoći za liječenje Iline Raonić i Kristijana Radulovića!

Fondacija „Budi human“ obavještava građane da je na portalu www.budihuman.me u toku akcija prikupljanja pomoći za Ilinu Raonić i Kristijana Radulovića. Pozivamo sve građane i društveno odgovorne firme da se pridruže akciji i da slanjem poruka i uplatama na račun pomognu liječenje Krisijana i Iline, kazali su iz NVO Budi human.

Uz pomoć tri mobilna operatera ( Crnogorski Telekom, Telenor i M-tel ) uspostavili smo jedinstveni donatorski broj 14543 preko kojeg građani mogu da uplate novac.

Za Ilinino bolje sjutra! Ilina ima samo 3 i po godine i potrebna joj je naša pomoć. Cerebralna paraliza od koje boluje ubraja se u razvojne teškoće, jer utiče na način djetetovog razvoja. Samim tim malena Ilina ima poteškoće, jer može da stoji i sjedi isključivo uz pridržavanje. Iako Ilina ima problema sa kretanjem i održavanjem ravnoteže, intelektualno je očuvana, zna azbuku, naučila je da broji do deset, zna značenje riječi i razlikuje boje. Terapija i rehabilitacija na privatnoj klinici Live hospital u Turskoj daje veliku mogućnost da će Ilini biti mnogo bolje. Omogućimo ovoj preslatkoj djevojčici da se razvija kao i njeni vršnjaci. Upišimo 7 i pošaljimo SMS na 14543. Ilini možemo pomoći i uplatom na žiro račun 520-14638- 05 ili devizni račun 520042000000856910. Budimo humani i pokažimo srce Ilini!

ILINA RAONIĆ – Pošalji 7 na 14543

Za Kristijanovo samostalnije djetinjstvo! Kristijan je dijete koje je rođeno zdravo 13. oktobra 2007. godine u Nikšiću. Samo par dana nakon izlaska iz bolnice, kod Kristijana je primijećena pojačana žutica. Kako je vrijeme prolazilo, stvari su se komplikovale i ustanovljena je cerebralna paraliza. Harbri Kristijan sada ide u redovnu školu i završava drugi razred. Ne hoda, ali je intelektualno potpuno očuvan i lijevom stranom radi sve što može. Ali, za samostalnije djetinjstvo mu je potrebna naša pomoć… Kako bi se njegovo stanje poboljšalo, neophodan je odlazak na liječenje metodom presađivanja matičnih ćelija na privatnoj klinici Live hospital u Turskoj. Upišimo 6 i pošaljimo SMS na 14543. Kristijanu možemo pomoći i uplatom na žiro račun 520000000001463902 ili devizni račun 520042000000857007. Budimo humani i pokažimo srce Kristijanu!

KRISTIJAN RADULOVIĆ Pošalji 6 na 14543
-Stranica www.budihuman.me je po transparentnosti jedinstvena u regionu, jer građanima pruža mogućnost da u realnom vremenu prate koliko je novca uplaćeno, sa kojih brojeva te koliko sredstava je još neophodno prikupiti, kao i način na koji se prikupljena sredstva troše, navodi se u saopštenju koje potpisuje izvršni direktor Fondacije Goran Jovanović.

Na portalu je, kako navodi, istaknuta procedura na koji način neko može postati korisnik Fondacije, sa kojim novcem organizacija raspolaže i kome su do sada građani sve pomogli.

Sredstva koja se trenutno nalaze na računu Fondacije “Budi human” a prikupljena su tokom Teletona (u iznosu od 385 576 eura) biće preusmjerna prvom korisniku oboljelom od karcinoma koji bude ispunjavao uslove za dodjelu pomoći, navodi se u saopštenju.

Za početak rada i izradu portala, kako se navodi, Fondacija je dobila sredstva na Telekomovom donatorskom konkursu “Za Svako Dobro”, saopšteno je iz NVO Budi human.
Old 20-06-17, 17:51   #97
Neko Drugi
MiM team Expert

UKLJUČITE SE: Prikupljanje pomoći za liječenje Iline Raonić i Kristijana Radulovića!

Fondacija „Budi human“ obavještava građane da je na portalu www.budihuman.me u toku akcija prikupljanja pomoći za Ilinu Raonić i Kristijana Radulovića. Pozivamo sve građane i društveno odgovorne firme da se pridruže akciji i da slanjem poruka i uplatama na račun pomognu liječenje Krisijana i Iline, kazali su iz NVO Budi human.

Uz pomoć tri mobilna operatera ( Crnogorski Telekom, Telenor i M-tel ) uspostavili smo jedinstveni donatorski broj 14543 preko kojeg građani mogu da uplate novac.

Za Ilinino bolje sjutra! Ilina ima samo 3 i po godine i potrebna joj je naša pomoć. Cerebralna paraliza od koje boluje ubraja se u razvojne teškoće, jer utiče na način djetetovog razvoja. Samim tim malena Ilina ima poteškoće, jer može da stoji i sjedi isključivo uz pridržavanje. Iako Ilina ima problema sa kretanjem i održavanjem ravnoteže, intelektualno je očuvana, zna azbuku, naučila je da broji do deset, zna značenje riječi i razlikuje boje. Terapija i rehabilitacija na privatnoj klinici Live hospital u Turskoj daje veliku mogućnost da će Ilini biti mnogo bolje. Omogućimo ovoj preslatkoj djevojčici da se razvija kao i njeni vršnjaci. Upišimo 7 i pošaljimo SMS na 14543. Ilini možemo pomoći i uplatom na žiro račun 520-14638- 05 ili devizni račun 520042000000856910. Budimo humani i pokažimo srce Ilini!

ILINA RAONIĆ – Pošalji 7 na 14543

Za Kristijanovo samostalnije djetinjstvo! Kristijan je dijete koje je rođeno zdravo 13. oktobra 2007. godine u Nikšiću. Samo par dana nakon izlaska iz bolnice, kod Kristijana je primijećena pojačana žutica. Kako je vrijeme prolazilo, stvari su se komplikovale i ustanovljena je cerebralna paraliza. Harbri Kristijan sada ide u redovnu školu i završava drugi razred. Ne hoda, ali je intelektualno potpuno očuvan i lijevom stranom radi sve što može. Ali, za samostalnije djetinjstvo mu je potrebna naša pomoć… Kako bi se njegovo stanje poboljšalo, neophodan je odlazak na liječenje metodom presađivanja matičnih ćelija na privatnoj klinici Live hospital u Turskoj. Upišimo 6 i pošaljimo SMS na 14543. Kristijanu možemo pomoći i uplatom na žiro račun 520000000001463902 ili devizni račun 520042000000857007. Budimo humani i pokažimo srce Kristijanu!

KRISTIJAN RADULOVIĆ Pošalji 6 na 14543
-Stranica www.budihuman.me je po transparentnosti jedinstvena u regionu, jer građanima pruža mogućnost da u realnom vremenu prate koliko je novca uplaćeno, sa kojih brojeva te koliko sredstava je još neophodno prikupiti, kao i način na koji se prikupljena sredstva troše, navodi se u saopštenju koje potpisuje izvršni direktor Fondacije Goran Jovanović.

Na portalu je, kako navodi, istaknuta procedura na koji način neko može postati korisnik Fondacije, sa kojim novcem organizacija raspolaže i kome su do sada građani sve pomogli.

Sredstva koja se trenutno nalaze na računu Fondacije “Budi human” a prikupljena su tokom Teletona (u iznosu od 385 576 eura) biće preusmjerna prvom korisniku oboljelom od karcinoma koji bude ispunjavao uslove za dodjelu pomoći, navodi se u saopštenju.

Za početak rada i izradu portala, kako se navodi, Fondacija je dobila sredstva na Telekomovom donatorskom konkursu “Za Svako Dobro”, saopšteno je iz NVO Budi human.
Old 14-08-17, 18:19   #98
Neko Drugi
MiM team Expert

Potrebna pomoć!
"Postovani, vidim da objavite sljike djeci za pomoc od strane drugi, pa cu i ja da vam se se obratim da mi pomognete za moju cerku koja boluje od kancera,nephodno nam je ljiecenje u inostranstvo u Svajcarskom.
Vrieme nam je ograniceno 6 sektembar moramo bit tamo, cekaju nas.
Pocetk aprila poceljismo za ljoecenje u Podgoricom i nastavlji u Beograd.
za sada zaversiliamo za hemoterapiom neuphodno mu je zracenje "Proton" sto kod nas nema kako bismo se pripremilji za operaciu ,strestva nemamo za pocetak nam treba 80.000€
Moja cerka se zove Gojcevic Djuljana rodjena 22.09.2001
u Podgoricu, ucenica srednje skolje "25 Maj " u Tuzi
Pozdrav majka Gojcevic Drita...067 072 073
Old 19-08-17, 21:35   #99
Neko Drugi
MiM team Expert

ISPOVIJEST PODGORIČANKE: Izgovorila je to sa osmjehom dok sam ja jedva stojala na nogama, bol je lomio moju dušu i tijelo…mislila sam na djecu i kako da ih prehranim
19.08.2017

Podgoričanka, majka troje djece podijelila je svoju muku u pismu koje je uputila Banki hrane Crne Gore

Pismo ove Podgoričanke prenosimo integralno:

,,Dugo već držim olovku u ruci i gledam u papir ispred sebe, prisjećajući se proteklih godina svog života i vremena kada je došlo do razdora u mom braku i porodici,koji je mene i moje troje djece doveo ovdje gdje smo danas – nigdje.

Razdor počinje još 2007 godine kada moj tadašnji suprug biva otpušten iz stalnog odnosa u državnoj instituciji u sklopu reformi,da bi na to mjesto bio doveden neko drugi koji nije bio čak ni školovan za taj posao.

Djeca su bila jako mala,imali su šetiri , tri godine i trece tek rodjena beba. Ostali smo bez plate, bez bilo kakvog primanja. Ja sam 17 godina na Birou rada. Uporno smo išli na razgovore za posao oboje, nismo birali.

Meni kao da je bilo zabranjeno da se čak i javim na oglas, zato što imam troje djece. Odmah bi me pitali : imate li djece ?

Kada bih rekla da imam, odmah sam bila odbačena,kao da nemam pravo raditi i zaraditi .

Oboje smo svim snagama tražili posao i dalje. Kako je vrijeme odmicalo došlo je do svađa,teških riječi i batina.

Trpjela sam godinama , prvo sa nadom da će biti bolje ali kasnije kada više psihički nisam bila u stanju ni za šta, htjela sam otići, odvesti djecu, skloniti ih od nemilih scene kojima su puno puta prisustvovali.

Pojavio se zakon za majke troje i vise djece . To je bila moja velika NADA.

Predala sam dokumenta ali su me greškom administracije makli sa evidencije godinu dana i nisu mi dali nadoknadu.

Uz sve dokaze da sam uvjek bila na evidenciji rekli su da moram da čekam još skoro 10 mjeseci. Nisam imala novca, niti bilo kakve pomoći sa čim bih mogla da krenem sa svojom djecom dalje. Ipak odlučila sam da se borim, zbog djece i njihovog djetinjstva.

Pozvala sam Sigurnu žensku kuću u Podgorici i oni su mi pružili sklonište. Četiri mjeseca smo boravili tamo.
Bili su divni prema nama, na čemu ću im uvjek biti zahvalna. Dok sam boravila u skloništu sa djecom , vjerujte mi da nas nijedna institucija nije posjetila.

Krenula sam da obilazim institucije i tražim pomoć. Počev od centra za socijalni rad Podgorica,Ministarstva rada i socijalnog staranja, gradonačelnika Podgorice. To je bio pravi pakao.

Po zakonu o dječijoj i socijalnoj zaštiti bili smo u posebnoj grupi za pomoć, kao žrtve nasilja, na ulici, bez primanja i bez ičega, što je trebalo da bude prioritet svakoj instituciji. Možda je tako u većini država ali ne u državi u kojoj sam rođena i u kojoj živim već 41 godinu.

U Centru za socijalni rad mi je direktorica kazala da napišem zahtjev pa da mi isplate 20 eura. Djeca su tada kretala u školu, tri đaka.

Kod gradonačelnika sam otišla sa nekom nadom. Primila me je gospođa Vešović, saslušala i rekla da oni ne pomažu i da će obavijestiti gradonaćelnika Stijepovića i javiti mi . Savjetovala mi je da donesem dokumentata, što sam i uradila. Nakon izvjesnog vremena kazala mi je da je gradonačelnik rekao da nemaju novca. Gospođa je to izgovorila sa osmjehom dok sam ja jedva stojala na nogama. Bol je lomio moju dušu i tijelo. Mislila sam na djecu, kako da ih prehranim.

Ministarstvo je već posebna priča. Pisala sam i molila ali ništa. Često sam u centru za socijalni rad gledala kako Romi,Egipćani i ostali dolaze na blagajnu i podižu novac. Boljelo me što mojoj djeci niko neće da pomogne. Mi smo državljani ove zemlje. Takođe moram da napomenem da se u te tri institucije pojavljuju uvijek tri ista prezimena
Uzalud su pojedine službenice majke.

Kako nas hladno dočekaju, isprate ne bi se to reklo. Ubiju nam svaku nadu za bilo kakvu pomoć i prevazilaženje situacije. Kao podstanar živjeti je jako teško.U januaru ove godine, stekla sam pravo na nadoknadu za majke i vjerujte mi ja i djeca smo bili srećni. Kakvo olaksanje. Redovno primanje, da ne gladujemo- konačno.Eto i to su nam oteli. Našoj djeci uzeli iz usta…Pomislim na sve majke kako im je. Kako djecu spremiti za školu?
Posle dobijenog rješenja o prekidu nadoknade otišla sam u socijalno da tražim materijalno obezbeđenje porodice ali su mi kazali da nemam pravo, pa ni privremeno da primam. Kažu takav je zakon.Ja evo zadnjih godinu dana čistim stanove, poslovne prostore,bilo koji posao radim do kojeg dođem, da prehranim djecu.

Posle ukidanja nadoknada više ne mogu plaćati stan, teško je jako. Gazdu ne interesuju naši problemi – on hoće kiriju tačno u dan svaki mjesec.

U svoj ovoj mojoj muci , jedina osoba koja mi je pomogla i koja pomaže hiljadama porodica u Crnoj Gori je gospođa Marina Medojević kojoj ću vječno biti zahvalna i ja i moja djeca. Neko ko je meni sve i za koga se borim su moja djeca.

Jako su dobra i skromna . Znajući za moju bolest srca koju imam pažljivi su i ne opterećuju me sa nemogućim.

Sigurna sam da će me sve majke razumjeti kolika je to količina bola i patnje,kad svojoj djeci ne možete pružiti najosnovnije stvari za život, a od vas otmu i ono malo sto ste primali,da bi se njihova djeca razbacivala.

Ja se borim da djecu vaspitam što bolje i znam da će biti dobri ljudi,a oni neka se zapitaju kakve će ljude oni stvoriti od svoje djece,otimajući siromašnima.”

Svi koji mogu i žele pomoći mogu dobiti kontakt majke na tel. 069495680 , putem e maila: bankahranepg@gmail.com ili u inboxu na Fb stranici Banka hrane
Old 22-08-17, 19:21   #100
Neko Drugi
MiM team Expert

[IMG][/IMG]
Reply

Tags
akciju, prijedlog

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules