MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Umjetnost i kultura > Arhitektura, urbanizam i uređenje prostora > Feng shui

Notices

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 14-01-10, 13:21   #1
Helena cg
MiM team Početnik

Registrovan: Jan 2010
Helena cg na dobrome putu
Lightbulb Feng shui u Crnoj Gori

Pozdrav svim ljubiteljima Feng Shui-ja

Drago mi je što vidim sve više ljudi sa ovih prostora koji se interesuju i uspješno praktikuju ovu drevne Istočnjačku vještinu.

Interesuje me da li ima Feng Shui majstora u Crnoj gori. Željela bih da mi se javi neko iz Podgorice i okoline da razmijenimo iskustva ili bar... da učimo zajedno

Helena

Last edited by Helena cg; 14-01-10 at 15:47..
Helena cg is offline  
Reply With Quote
Old 01-02-10, 13:46   #2
pacira
MiM team Početnik

Registrovan: Feb 2010
pacira na dobrome putu

Draga Helena, i meni je drago da u Podgorici ima nekog ko je poklonik Feng shui-ja, i ja trazim strucnjaka sa nasih prostora. Vjerovala ili ne, najveci problem mi je odrediti strane svijeta u stanu. Ili nemam dobar kompas, ili ne umijem da ga citam. Odlucila sam da nadjem neko tehnicko lice da mi to odradi.To je najvaznije jer ako se pogrijesi onda je to kontraefekat. Za sad ti mogu reci da Money tree ( pod nazivom Pachira aquatica) mozes kupiti u Kaliji i da ono ide u jugoistok.Pozdrav

Quote:
Originally Posted by Helena cg View Post
Pozdrav svim ljubiteljima Feng Shui-ja

Drago mi je što vidim sve više ljudi sa ovih prostora koji se interesuju i uspješno praktikuju ovu drevne Istočnjačku vještinu.

Interesuje me da li ima Feng Shui majstora u Crnoj gori. Željela bih da mi se javi neko iz Podgorice i okoline da razmijenimo iskustva ili bar... da učimo zajedno

Helena
pacira is offline   Reply With Quote
Old 01-02-10, 16:14   #3
Jagodica Bobica
MiM team Početnik

Registrovan: Oct 2008
Jagodica Bobica uskoro postaje slavanJagodica Bobica uskoro postaje slavanJagodica Bobica uskoro postaje slavan

Kompas mozete kupiti u nekoj knjizari (npr STILOS u PG- ja sam tamo kupila) ili u prodavnici lovacke opreme. Nije neki problem da odredite strane svijeta.
U Zemlji snova imate razne feng shui predmete.
Jagodica Bobica is offline   Reply With Quote
Old 01-02-10, 16:15   #4
Jagodica Bobica
MiM team Početnik

Jagodica Bobica uskoro postaje slavanJagodica Bobica uskoro postaje slavanJagodica Bobica uskoro postaje slavan

Postoji majstor f-s. Mogu vam dati tel na pp.
Old 01-02-10, 17:23   #5
Helena cg
MiM team Početnik

Ćao Pacira

Mislim da bi trebala nabaviti kompas koji ima jednu ravnu stranu koja izgleda kao mali lenjir. Takav kompas možeš naći u prodavnici Lovac, kod knjižare Učila u Pg. Ukoliko se ni tad ne snađeš javi se, pa ćemo detaljnije

pozdrav Helena
Helena cg is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 16:21   #6
bubaa
MiM team Početnik

Registrovan: Dec 2009
bubaa na dobrome putu

Quote:
Originally Posted by Jagodica Bobica View Post
Kompas mozete kupiti u nekoj knjizari (npr STILOS u PG- ja sam tamo kupila) ili u prodavnici lovacke opreme. Nije neki problem da odredite strane svijeta.
U Zemlji snova imate razne feng shui predmete.
Pozdrav djevojke!I ja sam iz PG i drago mi je sto imam sa kim da cavrljam o FS
Za pocetak,Jagodo mozes li mi reci koliko si platila kompas u STILOS i jel to onaj u Hercegovackoj ul.?
bubaa is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 17:17   #7
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Registrovan: Sep 2007
Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by pacira View Post
..Vjerovala ili ne, najveci problem mi je odrediti strane svijeta u stanu. Ili nemam dobar kompas, ili ne umijem da ga citam. Odlucila sam da nadjem neko tehnicko lice da mi to odradi.To je najvaznije jer ako se pogrijesi onda je to kontraefekat...
Google Earth je zakon za određivanje geografskih strana svijeta Zumiraj svoju zgradu i sve će ti biti jasno.

Kod magnetnih treba voditi računa, jer armatura u zgradama i metalni predmeti mogu uticati na pravce tako da je najbolje pravce određivati ispred zgrade ili u centru prostorije.

Magnetne se znaju razlikovati i za nekoliko stepeni od geografskih ali to ne mijenja mnogo suštinu.

U Vastuu se geografske strane svijeta uzimaju u obzir kod orjentacije hramova a magnetne kod stambenih i industrijskih objekata.
Airbender is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 17:56   #8
Jagodica Bobica
MiM team Početnik

Zaboravila sam koliko je to bilo tacno, ali par eura. Kupila sam ga u Stilosu kod bus stanice.
Nisu puno skupi.
Old 03-02-10, 20:43   #9
bubaa
MiM team Početnik

Registrovan: Dec 2009
bubaa na dobrome putu

Ja sam uradila nacrt stana uz pomoc Google Earth ali treba mnogo vise detalja,kao npr... odredjivanje tacnog stepena ulaznih vrata da bi mogao tacno da se postavi lo shu kvadrat,itd

Pa kakav bi najbolje bilo kupiti

Last edited by Airbender; 03-02-10 at 21:58..
bubaa is offline   Reply With Quote
Old 03-02-10, 21:58   #10
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Airbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auruAirbender ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by bubaa View Post
Ja sam uradila nacrt stana uz pomoc Google Earth ali treba mnogo vise detalja,kao npr... odredjivanje tacnog stepena ulaznih vrata da bi mogao tacno da se postavi lo shu kvadrat,itd

Pa kakav bi najbolje bilo kupiti

Odštampaš sliku zgrade sa Google Eartha i uzmeš uglomjer Ozbiljno
Old 04-02-10, 20:49   #11
Helena cg
MiM team Početnik

Lightbulb

Ej Masja

Super ti je ova ideja sa Googlom
Ej što ti je tehnologija

pozdrav
Old 05-02-10, 13:25   #12
Helena cg
MiM team Početnik

Default 2

Quote:
Originally Posted by Masja View Post
Odštampaš sliku zgrade sa Google Eartha i uzmeš uglomjer Ozbiljno
Ćao Masja

Obzirom da ne mogu uskladiti povoljne pravce u stanu, možeš li mi razjasniti sledeće stvari:
1. Šta ima najviše nepovoljnog uticaja na osobu u nekom prostoru (tj šta treba izbjeći) : nepovoljni sektor -lični i stana, nepovoljni lični pravac za spavanje ili L.Z. ?

2. Prilikom organizacije prostora koju varijantu izabrati :
- nepovoljni sektor i povoljan pravac spavanja ili sjedenja
- povoljan sektor i nepovoljan pravac ?

3. Koji je minimalni obim radova koje je potrebno izvesti u stanu da bi se smatrao renoviranim. Ako se izuzmu rušenje zidova ili zidanje novih - što je u stanovima teško izvodljivo, koji je to kriterijum za renoviranje po Feng shuiju.

pozdrav Helena
Old 06-02-10, 16:38   #13
Helena cg
MiM team Početnik

Default 3

Ej cure

Pogledajte sajt www.fengshui.in.rs Tu se moze vidjeti značenje brda i riječnih tokova i kako izgleda dobar F.Š. kompas (mada se kod nas takav ne može naći, ali može sličan)
Old 06-02-10, 19:11   #14
Airbender
Φιλημον

Airbender's Avatar

Quote:
Originally Posted by Helena cg View Post
Ćao Masja

Obzirom da ne mogu uskladiti povoljne pravce u stanu, možeš li mi razjasniti sledeće stvari:
1. Šta ima najviše nepovoljnog uticaja na osobu u nekom prostoru (tj šta treba izbjeći) : nepovoljni sektor -lični i stana, nepovoljni lični pravac za spavanje ili L.Z. ?

2. Prilikom organizacije prostora koju varijantu izabrati :
- nepovoljni sektor i povoljan pravac spavanja ili sjedenja
- povoljan sektor i nepovoljan pravac ?

3. Koji je minimalni obim radova koje je potrebno izvesti u stanu da bi se smatrao renoviranim. Ako se izuzmu rušenje zidova ili zidanje novih - što je u stanovima teško izvodljivo, koji je to kriterijum za renoviranje po Feng shuiju.

pozdrav Helena
Mogu ti reći samo sa stanovišta Vastu sistema uređenja prostora budući da sam sa njim upoznat, ali on se ne poklapa uvijek sa tumačenjima Feng Shui sistema.

Lične pravci treba uzimati u obzir kod prostorija u kojima se mnogo boravi kao što su dnevna i spavaća soba, kao za orjentaciju prilikom sjedenja.

U okviru Vastua postoji metoda ocjenjivana prostora i korekcije se vrše prvo prerasporedom namještaja a zatim ako je potrebno Jantrama i Vastu piramidama. Lakše je promijeniti namjenu prostorije nego rušiti zidove.

Last edited by Airbender; 06-02-10 at 19:19..
Old 12-02-10, 15:10   #15
Helena cg
MiM team Početnik

Zna li neko gdje se mogu nabaviti uglačani kristali, kineski novčići i stakleni globus u Podgorici i okolini
Old 26-07-10, 13:19   #16
Masa83
MiM team Početnik

Registrovan: Jul 2010
Masa83 na dobrome putu

u indija shopu mozda,kineskoj?
Masa83 is offline   Reply With Quote
Old 22-01-12, 11:28   #17
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

treba mi br feng shui majstora iz pg.
ko ima, neka proslijedi na pp
Old 26-01-12, 14:22   #18
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

i? oće li to??

Tags
crnoj, feng, gori, shui

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules