MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Automobilizam

Notices

Automobilizam Za pasionirane ljubitelje cetvorotockasa

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 18-01-10, 11:36   #41
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

Registrovan: Jun 2007
mrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu auru

imam ja isti takav,samo je zelene boje
mrgo is offline   Reply With Quote
Old 18-01-10, 11:42   #42
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

šteta što je VW Buba prestala da bude pravi volks wagen i postala nakinđurena egzotika
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 18-01-10, 11:44   #43
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

prije neku noć sam gledala top gear .. rekoše da je prestala buba da se proizvodi...
Old 18-01-10, 11:55   #44
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

mrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by mistique View Post
prije neku noć ...
koje godine je bila ta noc?
Old 18-01-10, 11:56   #45
Milly
Tu sam i kad nisam

Milly's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Milly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auruMilly ima famoznu auru

ove,samo ne znam od kad je emisija
Old 24-01-10, 00:09   #46
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

Novi Citroën C3

Old 24-01-10, 00:15   #47
Snow_Lady
MiM team Expert

Snow_Lady's Avatar

Registrovan: Sep 2008
Snow_Lady nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to Snow_Lady

Kako nagrdise nove modele aero-dinamickom formom, neke zaokruzise pa se ne zna vise jeli auto ili balon!?

" Biti covek znaci biti u stanju donositi odluke i biti spreman na posledice tih odluka".

Gorki

"Treba podnositi i rdjave karaktere. U opticaju su potrebni i zlatnici i sitan novac"!
La Brijer

Snow_Lady is offline   Reply With Quote
Old 24-01-10, 00:16   #48
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

Passat CC R-Line

Paketi opreme R-Line već su na raspolaganju za sedam Volkswagenovih modela. Sada je i atraktivni Passat CC zadobio još sportskiji i atraktivniji izgled.

Dodatnu sportsku notu Passatu CC pružaju R-Line aluminijski naplatci Mallory u 17-inčnom formatu (opcijski 18 inča) s gumama dimenzija 235/45, dok su prednji spojler i bočni pragovi novog dizajna i lakirani u boji vozila. Povrh toga, R-Line logo krasi prednje bočne dijelove vozila, dok su stražnja svjetla zatamnjena.

U unutrašnjosti Passata CC R-Line, serijski su detalji poput četiri posebne letvice na vratima od aluminija (sprijeda s R-Line logom) te trokrako kožno kolo upravljača s višenamjenskim tipkama. R-Line opremom obuhvaćena su i prednja svjetla za maglu te Parkpilot.

Old 24-01-10, 00:17   #49
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

Quote:
Originally Posted by Snow_Lady View Post
Kako nagrdise nove modele aero-dinamickom formom, neke zaokruzise pa se ne zna vise jeli auto ili balon!?
nadam da ne mislis isto i za passata?
Old 24-01-10, 00:18   #50
Snow_Lady
MiM team Expert

Snow_Lady's Avatar

Ovaj je dobar, vazi za baustelsko auto!

" Biti covek znaci biti u stanju donositi odluke i biti spreman na posledice tih odluka".

Gorki

"Treba podnositi i rdjave karaktere. U opticaju su potrebni i zlatnici i sitan novac"!
La Brijer

Old 24-01-10, 00:22   #51
Snow_Lady
MiM team Expert

Snow_Lady's Avatar

Quote:
Originally Posted by mrgo View Post
nadam da ne mislis isto i za passata?
Pa od VW-ih vozila, najbolje auto, po komforu, rentabilnosti svakako, a iizgled avangardan i reprezentativan...Dobar je!

Gorki

La Brijer

Old 24-01-10, 00:26   #52
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

ovog tesko da ce ijedan baustelac sebi priustiti!
Old 24-01-10, 00:49   #53
Snow_Lady
MiM team Expert

Snow_Lady's Avatar

Pa dobro, ne znam kolika mu je cijena, ovog konkretno. Mislim nije vise od 30 hilj.evra. Iskreno ne znam zbog cega ga nazivaju baustelsko, mozda sto je izdrzljiv, visok mu pod, vise terensko auto, bar prije su bili takve kontrukcije i izdrzljivosti.

Gorki

La Brijer

Old 24-01-10, 00:55   #54
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

i ja ugalvnom mislim da je to to
mijenjaju se vremena odavno vw nije narodni auto
ovaj je vise od 50 hiljada
Old 02-03-10, 11:33   #55
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Lexus priprema hibrid u kompaktnoj klasi, rivala BMW 1, Audi 3, etc. Ako ništa drugo, prvi hibrid u tok klasi.

Još metaše gradi u te,
Old 02-03-10, 12:14   #56
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

[QUOTE=mrgo;814415]Passat CC R-Line

Uuuuu, prelijep je!
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 02-03-10, 20:29   #57
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

Tehnološki dragulj iz Volva

Oznaka podsjeća na Volkswagenovu, no prvi dojam vara. Novi Volvov 2.0 litarski četverocilindarski GTDi je benzinski motor za modele S80, V70 i XC60, te nudi vrhunske performanse i učinkovitost.
Novi turbopunjač, izravno ubrizgavanje te varijabilno otvaranje ventila pružaju jedinstvenu kombinaciju niske potrošnje i emisije štetnih plinova s visokim performansama kroz cijeli raspon okretaja, a sve upakirano u relativno kompaktnu formu.

Ovaj benzinski motor 2.0 GTDi (Gasoline Turbocharged Direct Injection) usprkos kompaktnim dimenzijama i kapacitetu cilindara, razvija sjajne 203 KS, dok je 300 Nm okretnog momenta dostupno već od niskih 1.750 okretaja u minuti, što bi trebalo osigurati profinjeno iskustvo vožnje.

Jednostavno opisano, dvolitreni četverocilindarski motor je snažan poput 2.5 litarskog petcilindarskog motora, ali je osjetno učinkovitiji. To će znati cijeniti kupci koji žele dobre performanse, ali i ekolozi zbog niske potrošnje goriva.
Jedan od najznačajnijih razloga za uspjeh ovog rezultata jest novi turbo sustav, posebno razvijen za manje i učinkovitije motore. Turbopunjač novog motora razvijen je u kooperaciji Volva, Borg-Warner Turbo Systema i proizvođača čeličnih komponenti Benteler Automotive.

Novi K03 turbopunjač najmanji je na tržištu u odnosu na snagu koju motor razvija. Turbo punjač ne samo da nudi izvrsne performanse, već poboljšava i preradu ispušnih plinova, s obzirom da omogućava brže zagrijavanje katalizatora. Kućište turbine je integrirano u cijev, što je učinkovito rješenje s kojim Volvo već ima dobra iskustva.

Razlika je u tome što su cijev i kućište turbine izrađeni od lima umjesto lijevanog čelika. Lim je lakši i kompaktniji, a iznad svega, ovaj sistem emitira manje topline zbog dodatnih slojeva izolacije. To omogućava bolji protok plinova, a time i učinkovitije izgaranje
Ova inovativna tehnologija omogućila je optimalno oblikovanje ispušnih cijevi, kako bi se omogućio optimalan protok plinova te time generirala učinkovitost turbine, kroz cijeli raspon okretaja motora, što se prenosi na izravniji odaziv na gas i dobra ubrzanja, kako na niskim tako i na visokim brzinama.

Novi motor posjeduje izravno ubrizgavanje. Injektori imaju sedam rupica za precizno kontrolirano ubrizgavanje u svaki cilindar. Izravno ubrizgavanje nudi visok stupanj punjenja u komori za izgaranje, a time i učinkovitije izgaranje, odnosno nižu razinu štetnih emisija.

Zahvaljujući visokoj razini punjenja, turbo punjač također se počinje okretati ranije, što obećava izravan odaziv na gas i pri nižim okretajima. To na kraju rezultira izravnijim ubrzavanjem već od malih brzina.
Izravno ubrizgavanje također doprinosi brzom i stabilnom izgaranju pri većem opterećenju te osigurava staložen rad motora, čak i pri punom gasu. Sustav ubrizgavanja razvio je Bosch.

Spomenimo i varijabilno otvaranje ventila na obje bregaste osovine. Vrijeme otvaranja usisnih i ispušnih ventila varira kako bi se optimiziralo preklapanje i osiguralo korektno punjenje komore za izgaranje bez obzira na broj okretaja. To daje procesu izgaranja maksimalnu učinkovitost kroz cijeli raspon okretaja i garantira izravno međuubrzanje pri svim brzinama.

Oba sustava varijabilnog otvaranja ventila konvencionalnog su tipa i regulirani su hidrauličkim pritiskom motornog ulja.
Novi motor bit će ponuđen u kombinaciji sa šeststupanjskim Powershift automatskim mjenjačem s dvostrukim kvačilom, kao i šeststupanjskim ručnim mjenjačem.

Novi 2.0 GTDi motor najprije će se nuditi na tržištima koja pružaju porezne olakšice za motore ispod 2.000 kubika zapremine: Jugoistočnu Aziju, Nizozemsku, Kinu i Japan.
Old 02-03-10, 20:49   #58
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

NOVI S-60

Old 02-03-10, 22:20   #59
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

mrnjau
Još metaše gradi u te,
Old 21-04-10, 23:25   #60
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

Ferrari je na internetu objavio prvu snimku svog dosad najbržeg serijskog automobila – modela 599 GTO. Legendarni talijanski proizvođač automobila u istoj snimci navodi da će broj takvih automobila biti u prodaji 'vrlo ograničen'.

Prema pisanju talijanskih medija, Ferrari namjerava službeno predstaviti 599 GTO na pariškom sajmu automobila ove godine i proizvesti ga u oko 500 primjeraka za odabrane kupce.

Model 599 GTO ima V-12 motor, 670 KS i ubrzanje do 100 km/h za samo 3,3 sekunde. Maksimalna brzina mu je 335 km/h. Cijena će mu navodno biti oko 290 tisuća eura .

Hina|Net.hr
Reply

Tags
najave, noviteti

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules