MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Automobilizam

Notices

Automobilizam Za pasionirane ljubitelje cetvorotockasa

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 07-11-08, 22:34   #21
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Registrovan: Jun 2008
Sharp has disabled reputation

EKSKLUZIVNA FOTKA NOVOG FORD FOCUSA KOJI DOLAZI 2010.

Radikalna promjena prednjeg dijela i izuzetno efikasni benzinski motori za MkIII model

Ford priprema šok u najkomercijalnijoj i najbrojnijoj kompaktnoj klasi. U sijeni novog Golfa čija je prodaja počela i nove Astre koja te treba doći 2009. godine, Ford priprema nasljednika Focusa. Prema prvim fotografijama to će biti prava bomba, jer Ford za novi Focus priprema potpuno novi dizajn koji će mnoge šokirati, a ponajviše njegove ljute konkurente Astru i Golfa. Oblik karoserije je mora se priznati nešto potpuno novo i može se reći da je teško reći da podsjeća na neki drugi model automobila, te ima vlastiti karakter koji do sada nije viđen. Ovaj veliki preokret u dizajnu novog Focusa mogao bi biti pokazatelj da Ford u skoroj budućnosti namjerava odustati od sadašnjeg dizajna po kojem je prepoznatljiv.

Mnogi već procijenjuju da će ovakav šok dobro utjecati na prodaju. S obzirom na kvalitetu fotografija koje su dostupne može se reći da će to biti Fordov najveći zaokret u dizajniranju, puno veći od neslavno završenog Scorpia (trodijelne limuzine), te vrlo dobro uspjelog dizajna prve generacije Sierre (prethodnica Mondea). Divlji novi oblik Focusa bit će upotpunjen potpuno novim benzinskim motorima visoke učinkovitosti kada je u pitanju niska potrošnja goriva i niska emisija štetnih plinova, a novi Focus imat će i najnoviju verziju EcoBoost turbomotora koja će koristiti novi BMW iDrive sustav. No, to je samo mali vrh ogromne ledene sante. Pored kombi-limuzine sa petora vrata koju vidite na fotografiji, Ford priprema i trovratnu verziju Focus Coupe koja će imati naglašeni sportski kupe oblik karoserije i trebao bi biti odgovor na novi VW Scirocco i novi Renault Megane Coupe. Po svemu sudeći nova treća generacija Focusa trebala bi javnosti biti službeno predstavljena krajem 2010. godine.

Vjerovali ili ne, ali novi Focus treće generacije u osnovnom modelu ponude pokretat će 1.0-litreni četverocilindrični turbo motor koji će razvijati najveću snagu 89 i 108 KS. Ford ipak očekuje da će većinu prodanih modela nove generacije Focusa činiti verzija sa novim 1.6-litrenim turbo motorom najveće snage 148 i 178 KS. Osim benzinaca u pripremi su i potpuno novi dizelski motori - 1.6-litreni TDCi sa 89, 108 i 128 KS, te 2.0-litreni sa 168 i 197 KS. Svi motori trebali bi serijski imati ručni mjenjač sa šest stupnjeva prijenosa, a tek uz doplatu će se moći dobiti i PowerShift twin-clutch mjenjač. Novi Ford Focus treće generacije počet će se prodavati tek krajem 2010. godine, a osim petovrate kombi-limuzine i trovratne kupe, Focus obitelj će biti proširena i na karavan, te CC coupe-cabrio tijekom 2011. godine.
Old 08-11-08, 14:10   #22
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

Najnoviji detalji o produkcijskoj izvedbi Estoquea

LAMBORGHINIJEV šef odjela za istraživanje i razvoj je u svom posljednjem intervjuu otkrio nekoliko vrlo zanimljivih detalja vezanih uz potencijalnu limuzinu iz Svete Agate.

Dakako riječ je o produkcijskoj izvedbi studijskog Estoquea koji je početkom prošlog mjeseca predstavljen na pariškom auto salonu, a Maurizio Reggiani, šef Lamborghinijevog R&D-a, je sada otkrio neke vrlo zanimljive podatke o tom potencijalnom automobilu.

Dakako riječ je o produkcijskoj izvedbi studijskog Estoquea koji je početkom prošlog mjeseca predstavljen na pariškom auto salonu, a Maurizio Reggiani, šef Lamborghinijevog R&D-a, je sada otkrio neke vrlo zanimljive podatke o tom potencijalnom automobilu.

Potencijalnom? Da. Trenutno priča o produkcijskom Estoqueu mora započeti sa činjenicom kako još uvijek nije konačno odlučeno hoće li uopće ovaj koncept u proizvodnju ili ne. Naime, razmatranje isplativosti još uvijek nije gotovo, no rezultate možemo očekivati vrlo skoro, jer ako odluka bude pozitivna razvoj produkcijskog modela će započeti tijekom sljedeće godine, dok bi dolazak na tržište tada najvjerojatnije bio zakazan za 2011.

Dakle ukoliko konceptni Estoque dobije zeleno svjetlo za proizvodnju pokretat će ga nekoliko motora. Konkretno, vrh ponude će činiti Gallardov 5,2-litreni V10 motor čija će se snaga kretati oko 500 KS te koji bi kroz razne modifikacije bio prilagođen radu u luksuznoj sportskoj limuzini, primjerice da najveći okretni moment isporučuje pri nižem broju okretaja i sl. Najveća brzina ove izvedbe bi prema Reggianijevim riječima bila elektronski ograničena na 300 km/h.

Nadalje u ponudi bi se mogli naći i V8 bi-turbo benzinski i dizelski motori, a ozbiljno se razmišlja i o mogućnosti proizvodnje hibridne izvedbe.

Estoque bi imao pogon na sva četiri kotača, dok bi umjesto robotiziranog ručnog mjenjača E-Gear prednost dobio mjenjač s dvije spojke. Produkcijski Estoque bi se bazirao na platformi koja bi predstavljala mješavinu različitih komponenti iz VW Grupe i one Gallardove te je Reggiani naglasio da bi se radilo ipak o platformi jedinstvenoj za Lamborghini. Time je Talijan odbacio nagađanja da je platforma za Estoque preuzeta iz buduće generacije Audija A8.

Reggiani je na kraju zaključio kako će za Estoque biti potrebno izdvojiti između 160.000 i 180.000 Eura, a mi orijentacije radi recimo samo kako će mu konkurenciju činiti automobili poput Astonovog Rapidea.
Old 13-11-08, 15:58   #23
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

BENTLEY AZURE T KABRIOLET

Jedan od najelegantnijih kabrioleta četverosjeda na svijetu sa motorom od 507 KS i 1000 Nm

Bentley Azure T pokreće isti motor kao i model Azure, ali s više snage i momenta. V8 twint turbo motor iz obujma 6761 ccm razvija najveću snagu 507 KS (Azure 456 KS) pri 4200 o/min i najveći okretni moment 1000 Nm (Azure 875 Nm) pri 3200 o/min. Za prijenos snage zadužen je ZF automatski mjenjač sa šest stupnjeva prijenosa sa poluautomatskom i sport funkcijom. Za ubrzanje s mjesta do brzine 100 km/h treba mu 5,5 sekundi (Azure 5,9 s), a potegne do najveće brzine 288 km/h (Azure 274 km/h). Za ubrzanje s mjesta do brzine 160 km/h treba mu samo 12 sekundi (Azure 13,3 s) što su vrlo dobre performanse za kupe težak čak 2695 kg.

Potrošnja je visoka i sasvim u stilu Bentleya, jer 6,0-litarski motor treba nahraniti. Potrošnja u gradu je 28,8 l/100km, na otvorenoj cesti 14,1, a u kombiniranom režimu vožnje potrošnja je 19,5 l/100km benzina. Adekvatno visokoj potrošnji veći je i spremnik goriva koji ima obujam od 96 litara. Bentley Azure T kabriolet četverosjed dugačak je 5,41 metara, širok 2,125 i visok 1,492 metara uz međuosovinski razmak od 3,112 metara. Premda se radi o kabrioletu, prtljažnik je solidnog obujma 310 litara. Servisni interval je svakih 16.000 kilometara ili svakih 12 mjeseci, što prije dođe, dok Bentley za model Azure T daje trogodišnje jamstvo bez ograničenja pređenih kilometara.

Old 09-04-09, 08:43   #24
LadyDaytona
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: May 2008
LadyDaytona nepoznate kvantitete u ovom trenu

Mercedes SLS AMG

Quote:
MERCEDES je objavio prve službene skice vanjskog izgleda te slike interijera svog novog sportskog automobila. Riječ je o modelu SLS, za čiji su razvoj zaduženi stručnjaci Mercedesovog kućnog tunera, AMG-a.

Nakon što su se Mercedes i McLaren prijateljski rastali, barem kada je riječ o proizvodni cestovnih automobila, te McLaren odlučio proizvesti vlastite modele, stuttgartski je proizvođač razvoj svog supersportaša povjerio AMG-u.

Ovaj je automobil često bio meta špijunskih fotografa, a u nekoliko navrata su na temelju insajderskih informacija nastajali i renderi konačnog izgleda. No, ovo je prvi put da je Mercedes objavio službene slike i skice SLS-a.

Krenimo redom i recimo kako će, sudeći prema ovim skicama, SLS karakterizirati prije svega tzv. gullwing vrata kojima će upućivati na svog dalekog pretka, model 300 SL iz 50-ih godina prošlog stoljeća.

Naime, SLS je njegov, kako se to uobičava reći, duhovni nasljednik. Nadalje, tu su i veliki Mercedesov logo na masci motora, izraženi lukovi blatobrana iza kojih se nalaze duboke "škrge", kratki prevjesi i sl. detalji.

Sve u svemu, riječ je o dinamičnoj silueti i poprilično agresivnom izgledu. Interijerom prevladavaju prvenstveno sportski detalji, no čini se kako luksuz i udobnost neće biti žrtvovani iako su sjedala smještena svega 369 mm iznad površine ceste.

SLS će pokretati AMG-ov 6,2-litreni V8 snage oko 570 KS s kojim će ovaj automobil ubrzavati do 100 km/h za oko 3,8 sekundi, dok će mu najveća brzina iznositi oko 315 km/h. Motor je smješten sprijeda, no kako bi se omogućila što bolja raspodjela mase isti je pomaknut unatrag, a prijenosni sustav smješten straga.

Tako će omjer mase iznositi 48:52 u korist stražnje osovine. Inače, prilikom razvoja je vođena posebna briga o masi automobila, pa je tako SLS većinom izrađen od aluminija.

Inače, SLS će biti opremljen 7-stupanjskim mjenjačem s dvije spojke, a vozaču će na raspolaganju biti izbor između četiri načina rada. Točnije, radit će se o: controlled efficiency (ekonomični mod), sport, sport plus i manual (ručne izmjene stupnja prijenosa).

Vozač će ih birati putem tzv. AMG Drive Unit, a istim će se putem upravljati i nekim drugim sustavima poput ESP-a ili prilagodljivog stražnjeg spojlera i sl. Recimo još i kako će SLS imati AMG prekidač sličan M prekidaču u BMW-ovim M modelima, gdje vozač može unaprijed podesiti razne sustave i sve ih istodobno aktivirati, primjerice na nekoj stazi i sl.

SLS bi trebao biti predstavljen u Frankfurtu, a na tržište će stići u prvoj polovici sljedeće godine, dok se 2012. očekuje dolazak roadstera s platnenim krovom. Za coupe će biti potrebno izdvojiti oko 150.000 eura.

Izvor
Old 16-12-09, 22:50   #25
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Konceptom Beachcomber Mini oživljava sjećanje na Mini Moke

Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 16-12-09, 23:57   #26
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

Registrovan: Jun 2007
mrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu auru

Mercedes SLS AMG
Ovo je Mercedes SLS AMG
Kao što mu i samo ime kaže, za motor SLS-a je zadužen fabrički tjuner AMG, koji je za ovaj model (težine oko 1620 kg, raspored 48/52% napred/nazad) pripremio modifikovani 6,2 litarski V8 agregat sa 420kW/571KS pri 6800 o/min. i 650 Nm obrtnog momenta pri 4750 o/min. Motor je uparen sa sedmostepenim AMG Speedshift DCT menjačem sa duplim kvačilom, a pogon je naravno na zadnje točkove. Točkovi su inače od 19 inča napred i 20 inča pozadi (sa gumama 265/35 R 19 napred i 295/30 R 20 pozadi).

Za ubrzanje do stotke će mu trebati samo 3,8 sekunde, dok se za najveću brzinu navodi da iznosi 317 km/h. Fabrički podatak o potrošnji goriva kaže da SLS AMG na 100 km u proseku troši oko 13,2 litara, a da emituje 314 grama CO2 po kilometru.
Mercedes je još ranije saopoštio da je SLS AMG (za čiji izgled je inspiracija pronađena u modelima 300 SL i 300 SLR iz pedesetih godina prošlog veka) dugačak 465 cm, širok 195 cm, visok 125 cm i da mu međuosovinsko rastojanje iznosi 270 cm.

Mercedes je takođe već najavio i model SLS eDrive sa elektropogonom, koji će raspolagati sa 392kW/532KS i 880 Nm obrtnog momenta. Prema procenama, SLS eDrive bi do 100 km/h trebalo da ubrzava za manje od 4 sekunde, dok autonomija treba da iznosi između 150 i 180 kilometara (za punjenje baterija će trebati od 5 do 6 sati).

mrgo is offline   Reply With Quote
Old 16-12-09, 23:59   #27
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

mrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu auru

Old 17-12-09, 00:00   #28
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

adio Dodge Viper
Još metaše gradi u te,
Ljubim ti tvoje prekrasne skute.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 17-12-09, 00:06   #29
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

Da Simm,naravno.
Mislim da je ovaj SLS klasican nokaut konkurenciji.
Nevidjen spoj savremene tehnike i retro look-a
Predvidjam mu sjajnu buducnost!
Old 17-12-09, 01:35   #30
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

pa sad... posto pomenuti Viper kosta oko 50.000, a SLS vjerovatno preko 200.000 poredjenja bas i nisu na mjestu. Odavno je Nisan GTR zadao nokaut svim sportasima
Old 18-12-09, 13:46   #31
Madagaskar
Strašnji sud

Madagaskar's Avatar

Registrovan: Apr 2008
Madagaskar uskoro postaje slavanMadagaskar uskoro postaje slavan

Čika Barak Obamin autić

Fale mu protivpožarne stepenice i dugme za katapultiranje
Madagaskar is offline   Reply With Quote
Old 01-01-10, 13:30   #32
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

Volvo S60 , prvi zvanicni snimak.
Old 07-01-10, 21:03   #33
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

Audi A-8
http://www.topspeed.com/cars/audi-a8/ke1089.html
Old 07-01-10, 21:08   #34
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

AUDI A-1

http://en.wikipedia.org/wiki/Audi_A1

Old 07-01-10, 21:16   #35
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

A8 jednako dosadan kao i svaki drugi AUDI dizajn. A1 je vec novost, svidja mi se.
Old 07-01-10, 21:16   #36
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

Alfa Romeo Giulietta

Old 07-01-10, 21:18   #37
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

Quote:
Originally Posted by Sharp View Post
A8 jednako dosadan kao i svaki drugi AUDI dizajn. A1 je vec novost, svidja mi se.
Slazem se sa tobom,potpuno predvidiva linija novog A8
Old 07-01-10, 21:25   #38
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

New 2010 VW Beetle

Old 07-01-10, 22:03   #39
Sharp
MiM team Expert

Sharp's Avatar

ali zato Alfa nikad ne iznevjeri sa dizajnom
Old 17-01-10, 22:53   #40
Snow_Lady
MiM team Expert

Snow_Lady's Avatar

Registrovan: Sep 2008
Snow_Lady nepoznate kvantitete u ovom trenu
Send a message via MSN to Snow_Lady

Culi za novog Pontiack-a?

Ima "samo " 1400PS, 420 graviran, ubrzanje za 2 sec-100km...Nije skup, 52000evra!

Ne zapamtih koji je tip, ali tek se vrsi probna voznja njime...Avion u obliku automobila!

" Biti covek znaci biti u stanju donositi odluke i biti spreman na posledice tih odluka".

Gorki

"Treba podnositi i rdjave karaktere. U opticaju su potrebni i zlatnici i sitan novac"!
La Brijer

Snow_Lady is offline   Reply With Quote
Reply

Tags
najave, noviteti

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules