MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Automobilizam

Notices

Automobilizam Za pasionirane ljubitelje cetvorotockasa

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 18-01-13, 00:08   #1
Zoran
Na'vi

Zoran's Avatar

Registrovan: Jul 2006
Zoran has disabled reputation
Default Pjesaci u Podgorici

Imate li osjecaj da pjesaci u Podgorici zloupotrebljavaju ovaj novi zakon o saobracaju, pa se u zadnje vrijeme ponasaju ka' da su Podgoricu oslobodili i prelaze bez zastajkivanja pjesacke prelaze bez obzira u kakvoj se situaciji vozac nalazi u tom trenutku.
Ne obracaju paznju da li mogu izazvati udes svojim lezernim prelaskom ulice, a nerijetko i pricaju preko mobilnog telefona, i nogu pred nogu prelaze ulicu i nije ih briga sto mozda mogu izazvati lancani sudar, jer vrlo cesto se pojave niotkuda, narocito na bulevarima gdje ima zelenila na razdijelnim ostrvima i gdje je zbog toga vidljivost smanjena.
Hocu da kazem da na primitivan nacin zloupotrebljavaju ovaj novi zakon, jer ja i kad prelazim ulicu, trudim se da ubrzam korak, da ne bih vozaca dovodio u nezgodnu poziciju, jer i sam sam vozac, i znam kako to moze biti ponekad i opasno.

Mijenjam:
Poslovno-rekreativni komplex Golden Kej za 20.000 akcija JGPK!!!
Zoran is offline  
Reply With Quote
Old 18-01-13, 00:23   #2
Čiko Vido
MiM team Forumaš i po'

Čiko Vido's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Čiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjem

Vazda su se tako ponašali.
Old 18-01-13, 00:32   #3
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

Sto ne uvedu pravilo da i pjesaci nocu moraju da nose fluorescentne prsluke. Znaju cesto da iskacu iz mraka obuceni u nesto tamno. Tu bi zakon o prslucima dao veci efekat.
Kviz u sve 16 | BESPLATNO reklamiraj firmu
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Old 18-01-13, 00:33   #4
nisan
charlie

nisan's Avatar

Registrovan: Nov 2007
nisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu auru

i oni mogu biti kažnjeni ako prelaze ulicu i pričaju na mobilni, čak i ako kucaju poruku. ovo podrazumjeva prelaz na pješačkom. a da ne govorim ako prelaze van pješačkog prelaza

nisan is offline   Reply With Quote
Old 18-01-13, 00:38   #5
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Zorane, a kakvi su pješaci u Njemačkoj?
Hodaju normalno, a onda kad se primaknu pješakom povuku ručnu pa se gegaju ka da će jaje da snesu na sred ulice.
Svuđ je to tako, dođe ti da ga puštiš do po džade, a onda da opališ po gasu čisto da strekne.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 18-01-13, 00:57   #6
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Zoran View Post
Imate li osjecaj da pjesaci u Podgorici zloupotrebljavaju ovaj novi zakon o saobracaju, pa se u zadnje vrijeme ponasaju ka' da su Podgoricu oslobodili i prelaze bez zastajkivanja pjesacke prelaze bez obzira u kakvoj se situaciji vozac nalazi u tom trenutku.
Ne obracaju paznju da li mogu izazvati udes svojim lezernim prelaskom ulice, a nerijetko i pricaju preko mobilnog telefona, i nogu pred nogu prelaze ulicu i nije ih briga sto mozda mogu izazvati lancani sudar, jer vrlo cesto se pojave niotkuda, narocito na bulevarima gdje ima zelenila na razdijelnim ostrvima i gdje je zbog toga vidljivost smanjena.
Hocu da kazem da na primitivan nacin zloupotrebljavaju ovaj novi zakon, jer ja i kad prelazim ulicu, trudim se da ubrzam korak, da ne bih vozaca dovodio u nezgodnu poziciju, jer i sam sam vozac, i znam kako to moze biti ponekad i opasno.
Ja kad prelazim ulicu,cinim to na pjesackom prelazu i kad je zeleno na semaforu (ako ga ima).
Prelazim normalnim hodom,ne brbljam na mobilni,ne zvjeram okolo i zivo me zabolje za vozaca.
Old 18-01-13, 01:01   #7
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by nisan View Post
i oni mogu biti kažnjeni ako prelaze ulicu i pričaju na mobilni, čak i ako kucaju poruku. ovo podrazumjeva prelaz na pješačkom. a da ne govorim ako prelaze van pješačkog prelaza
Tako je.

Stoga mi nije jasno kako mogu zloupotrijebiti ovaj zakon?
Old 18-01-13, 01:28   #8
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Registrovan: Dec 2010
Bronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auru

To brate nisu pjesaci no STOKA! Stajem zeni da prodje ona se guzi po sata da prodje (malo mi je falilo da joj cestitam cipele).

Ja kad god me neko pusti kao pjesaka mahnem i ubrzam hod, al kad neki kreten oce silom na sramotu da prodje onda ga usitnim ka' da mi je otac gradio puteve....

Quote:
Originally Posted by Bronx-PG
Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će Vas spustiti na svoj nivo, a onda pobijediti na iskustvo
Bronx-PG is offline   Reply With Quote
Old 18-01-13, 14:31   #9
Snebivljiva Azdaja
MiM team Guru

Snebivljiva Azdaja's Avatar

Registrovan: Oct 2008
Snebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čeka

Ja moram ispostovati novi zakon, pazi kad moram
Old 18-01-13, 16:36   #10
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Registrovan: Aug 2010
vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

Izgleda da je ovaj novi zakon mnogima podigao pritisak. Samo se nadam da neko ne nastrada pri tome.

Leo Baskalja
vruc krompir is offline   Reply With Quote
Old 18-01-13, 17:36   #11
dansy
...★

dansy's Avatar

Registrovan: Mar 2009
dansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu aurudansy ima famoznu auru

ako i jesu tako zlonamerni (mada sumnjam)...proci ce ih
Imaju i oni svoja prava

siempre en mi corason...
dansy is offline   Reply With Quote
Old 19-01-13, 01:21   #12
Zoran
Na'vi

Zoran's Avatar

Quote:
Originally Posted by Yosemite Sam View Post
Zorane, a kakvi su pješaci u Njemačkoj?
Hodaju normalno, a onda kad se primaknu pješakom povuku ručnu pa se gegaju ka da će jaje da snesu na sred ulice.
Svuđ je to tako, dođe ti da ga puštiš do po džade, a onda da opališ po gasu čisto da strekne.
Ne znam kakvi su u Njemackoj, ali znam kakvi su u Americi, makar po filmovima. Gledali ste svi na filmovima x puta, kad je crveno cekaju, stvori se guzva, a cim se upali zeleno dodaju gas i predju ulicu ko da im je neko pistolj u ledja uperio.
U Bg se odavno vodi racuna o pjesacima, i sami pjesaci placaju velike kazne za prelazak na crveno, ali takodje brzo prelaze ulicu.
A nasi ne nego vec od stadiona Buducnosti uhvate zalet da predju pjesacki prema ulici Slobode. Vec od juzne tribine stadiona oni su se zahuktali da predju ulicu i to bez zastajkivanja, nego samo lezerno nastave da prelaze ulicu direktno sa trotoara bez promjene ritma koraka. Da ne pricam kako ometaju vozace i mogu da izazovu udes u slucaju kad vozac na semaforu recimo skrece desno, a upali se istovremeno zeleno svjetlo pjesaku. Vozac taman krene, a za njim i ovi iza, a ovaj mu skoci na put. Vozac nije ni krenuo, a mora odmah da zakoci, a za njim i cijela kolona iza, i vrlo lako moze da se izazove lancani sudar, ako neko malo ostrije krene. Sto je najgore moze u konacnom da strada i taj bezobzirni pjesak koji samo gleda da predje ulicu, a uopste i ne gleda kakva je situacija na putu.
Hocu da kazem da pjesaci u PG samo gledaju u semafor, uopste ne gledaju na put, kao da ne moze neki idiot da prodje na zuto ili crveno i da ih zgazi. Nego dignu nos i nogu pred nogu.
Pa i vozacu kad je zeleno svijetlo, ne znaci da mora da prodje po svaku cijenu, a da ne pogleda na put. Mora da pusti pjesake, pa opet neko iz suprotnog smjera ko mu dodje s desne strane ima prednost, pa mora i njega da pusti, pa tek da prodje. Zeleno svijetlo ne znaci prolazak po svaku cijenu, kako za vozace tako i za pjesake.

Mijenjam:
Zoran is offline   Reply With Quote
Old 19-01-13, 01:26   #13
Zoran
Na'vi

Zoran's Avatar

Quote:
Originally Posted by dansy View Post
ako i jesu tako zlonamerni (mada sumnjam)...proci ce ih
Imaju i oni svoja prava
Nisu mozda zlonamjerni, ali su sigurno primitivni i zloupotrebljavaju tu poziciju koju im je narocito novi zakon dao. Prava imaju svakako, nisam rekao da treba da se zgaze, ali ne treba ni u cemu pretjerivati.

Mijenjam:
Old 19-01-13, 01:28   #14
Zoran
Na'vi

Zoran's Avatar

Quote:
Originally Posted by Čiko Vido View Post
Vazda su se tako ponašali.
Nisu bas vazda. Zadnjih nekoliko godina otkako je stidljivo provuceno kaznjavanje vozaca ako ne propusti pjesake, tad su poceli da se kocopere na zebrama, a sad otkako su pojacane novcane kazne, jos su gori.

Mijenjam:
Old 19-01-13, 09:55   #15
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Dekster has disabled reputation

Sinoć sam bio pješak i ponašao sam se kao pravi pešak.
Nije loše,časti mi..
Dekster is offline   Reply With Quote
Old 19-01-13, 11:16   #16
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Bronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by bajo View Post
Nije loše,časti mi..
Sto mi ne rece dje ces bit da ti cestitam patike...

Quote:
Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će Vas spustiti na svoj nivo, a onda pobijediti na iskustvo
Old 19-01-13, 11:30   #17
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Dekster has disabled reputation

Nisam kupova nove odavno-skupljam za džipa,remember?
Dekster is offline   Reply With Quote
Old 19-01-13, 15:55   #18
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Ja cekam onda probnu voznju.

Quote:
Old 19-01-13, 18:27   #19
Zoran
Na'vi

Zoran's Avatar

Quote:
Originally Posted by bajo View Post
Nije loše,časti mi..
Sta, nogu pred nogu, laganeze, a?

Mijenjam:
Old 19-01-13, 22:20   #20
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by Zoran View Post
Ne znam kakvi su u Njemackoj, ali znam kakvi su u Americi, makar po filmovima. Gledali ste svi na filmovima x puta, kad je crveno cekaju, stvori se guzva, a cim se upali zeleno dodaju gas i predju ulicu ko da im je neko pistolj u ledja uperio.
U Bg se odavno vodi racuna o pjesacima, i sami pjesaci placaju velike kazne za prelazak na crveno, ali takodje brzo prelaze ulicu.
A nasi ne nego vec od stadiona Buducnosti uhvate zalet da predju pjesacki prema ulici Slobode. Vec od juzne tribine stadiona oni su se zahuktali da predju ulicu i to bez zastajkivanja, nego samo lezerno nastave da prelaze ulicu direktno sa trotoara bez promjene ritma koraka. Da ne pricam kako ometaju vozace i mogu da izazovu udes u slucaju kad vozac na semaforu recimo skrece desno, a upali se istovremeno zeleno svjetlo pjesaku. Vozac taman krene, a za njim i ovi iza, a ovaj mu skoci na put. Vozac nije ni krenuo, a mora odmah da zakoci, a za njim i cijela kolona iza, i vrlo lako moze da se izazove lancani sudar, ako neko malo ostrije krene. Sto je najgore moze u konacnom da strada i taj bezobzirni pjesak koji samo gleda da predje ulicu, a uopste i ne gleda kakva je situacija na putu.
Hocu da kazem da pjesaci u PG samo gledaju u semafor, uopste ne gledaju na put, kao da ne moze neki idiot da prodje na zuto ili crveno i da ih zgazi. Nego dignu nos i nogu pred nogu.
Pa i vozacu kad je zeleno svijetlo, ne znaci da mora da prodje po svaku cijenu, a da ne pogleda na put. Mora da pusti pjesake, pa opet neko iz suprotnog smjera ko mu dodje s desne strane ima prednost, pa mora i njega da pusti, pa tek da prodje. Zeleno svijetlo ne znaci prolazak po svaku cijenu, kako za vozace tako i za pjesake.
Vidim da potenciras odgovornost pjesaka prema lancanim sudarima.. Zebajes se malo sa nama, a?

A nema no nasi savjesni vozaci, nadaleko poznati, hoce da od Kostasa do Volija u TOlosima stignu na svako zeleno svjetlo. A to svaki biznismen do biznismena, mora da stigne odgovorno na zacrtano mjesto pa to ti je cudo.
Tek sto vole branik u branik, da se cuskaju.. A ni jedan/'a nije stiskavac sa djevojkom/momkom odigra, no se valjda to kompenzuje.

Malo manje jurnjave kroz grad i ostala naseljena mjesta, manje branik u branik, prcenje ala "e neces ga vala ti mene preticat, sto e imas Jugo i nasa si BMV picko da pretices" i obrnut slucaj i sl, i vise bensedina kome treba da se obuzda i bice to dobro, mobilni i pusenje za volanom da ne pricam. A sa tri telefona nas prosjecni vozac tokom upravljanja vozilom mozee da operise, jedan na rame drugi u ruku na uvo s trecim drugom rukom pise poruke, ada ima noge da se nosi situacijom.

A evo, u grubim crtama, tutorijal kako preci ulicu u Pg.

1.Semafori

Scena 1
Vozacima je crveno svjetlo, a vama zeleno. Mislite da ste sigurni? Grijesite, ako nije proslo oko tri sekunde ka da se zeleno nije gasilo.

Scena 2
Iz Stanka Dragojevica skretanje na Blazov most.
Stojis na pjesackom kod Blazovog mosta, tebi se upalilo zeleno.
Pogledaj prvo pod 1.Scena 1.
Pogledaj ponovo.
A vala ne bi te kostalo nista i treci put da pogledas, da jebe oca.
Krenes da prelazis ulicu, skenja te onaj biznismen iz Stanka Dragojevica sto, naravno, zuri, nije on kriv. Alooo kostas ga farbe, jadan neb io!
Dakle 270 stepeni pod punom paznjom.

2. Dje nema semafora

Stani tik uz put, vidis da ide kolona i da su prakticno svi zbijeni jedan uz drugoga, cimas. Kako? Vec stojis tik uz put, naglo se cimas abdomenom ka da ces da predjes ulicu, testiras prvog u koloni (nije moj izum, 2 Svjetski rat, kolona tenkova ide, sredis prvi, ostali su ka nepokretne mete). Ako zakoci, a obicno zakoce, krenes ovu da izvrsavas gore pomenutu "noga pred nogu" akciju (akciju? wtf ).
Imas nedoumicu da ces izazvat lancani sudar?! Glupost, neka te boli racku, oni su se upravo svi nacickali jedan iza drugog e su te spazili kilometar unazad i odlucili da neces prec ulicu dok ne vidis zadnjem autu, u koloni, auspuh.

A ima sam i ja nezgodu sa dobrim i cijenjenim nasim pjesakom, i to vatreno krstenje me pocastvovalo na dan polaganja gradske. Radim polukruzno u bul. 24og Novembra, na lijevoj sam traci izlecu dva pjesaka toliko blizu mene, da uprkos kocenju krecem da skrecem desno ali onaj nas savjesni vozac, biznismen koji zuri,dolazi iz smjera Zeljeznice (mandarina) i srecom ga spazim i vracem se u svoju traku, a nijesam je puno ni presa.. Dobro, ne bi me nesto strasno nagrdio, sta znam da sam skroz koso skrenuo e su mi kocnice bile bas ono "vrh". Samo se okrenuh da pitam jesam li izgubio 5 poena, e bi me svaka sledeca greska oborila, i nastavio da vozim. Puca se meni za pjesaka, no bitni su poeni i farba, ka svim nasim biznisnismenima za volanom.
Ali bez zajebancije, sad me oblije znoj kada na to pomislim..
Inace, cini mi se da je Roloviceva ulica patap ata sa Ul Slobode do 5h.

Uglavnom,
pazim dje i kako prelazim ulicu, pazim na semafor sem neki put kod T fuckin koma kod Vektre, dje zeleno traje prekratko ali pazim da vidim da ne ugorzavam saobracaj a i obicno prelazim ulice van pjesackog kad nema guzve, sto je obicno (a dako se oslobodim ovog obicnog, a? valjalo bi) nocu i ako ne ugrozavam saobracaj 100%, laga bih da nije tako (ajmo dbovci, hapsi me, apsi mi...).
A na pjesacko zeleno, ako sam od starta a prelazim ga aoko hocu po ure Ubrzavam naravno kada je pri kraju ili je od pocetka pri kraju, sto se palis.

P.S.
Pod Podgorica mislim na cijelu nam drzavu, da mi se ne naljute 98% lokalica patriotica.
P.P.S. Vazda klimnem glavom kad me puste da predjem pjesacki van semafora, iako je pravilo da se pusti pjesak ali to je kod nas luksuz.
P.P.P.S. Dje taj novi zakon te stiti pjesake? Hocu da vidim kako mogu dodatno zajebat biznismene
i da je keks korjen svega

Last edited by Bann'dito; 19-01-13 at 22:32..
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules