MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Automobilizam

Notices

Automobilizam Za pasionirane ljubitelje cetvorotockasa

Rezultati ankete: Položili ste:
Nemam još vozačku dozvolu 0 0%
Iz prvog pokušaja 15 75.00%
Posle 2-5 pokušaja 4 20.00%
Posle više od 5 pokušaja 1 5.00%
Glasači: 20. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 09-01-13, 21:33   #21
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Registrovan: May 2007
Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Yosemite Sam View Post
Položio 2x, oba puta od prve.
I ja isto !
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 09-01-13, 21:38   #22
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Registrovan: Jan 2010
Watchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čeka

Isprve, testove gledao jedno popodne
Pola časova vožnje nijesmo ni imali
Watchman is offline   Reply With Quote
Old 09-01-13, 22:02   #23
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Teoriju učio po knjizi "veština šofiranja" izdatoj 1947-me.

Uvod: Auto služi da se ljudi i roba brzo prevezu s mjesta na mjesto. Zbog toga uvijek treba vozit najbrže što se može, sve dok to ne ugrožava bezbjednost vozača, putnika, vozila, i ostalih. Završen citat.

Pošto mi je to ušlo u krv još onda, jedina smetnja sad su mi znakovi kojih tada nije bilo.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 09-01-13, 22:06   #24
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Dekster has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Yosemite Sam View Post

Uvod: Auto služi da se ljudi i roba brzo prevezu s mjesta na mjesto.
Pa da kupujem Q7, ili da se vozim ka do sad-u Simku?
Dekster is offline   Reply With Quote
Old 09-01-13, 22:07   #25
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Koje ti je godište Simka?
Old 09-01-13, 22:09   #26
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Dekster has disabled reputation

Kraj 1966,u fulu.
Dekster is offline   Reply With Quote
Old 09-01-13, 22:13   #27
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Vozi.
Old 09-01-13, 23:56   #28
nisan
charlie

nisan's Avatar

Registrovan: Nov 2007
nisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu auru

iz prve... nekako

nisan is offline   Reply With Quote
Old 09-01-13, 23:57   #29
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Registrovan: Dec 2010
Bronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by bajo View Post
Pa da kupujem Q7, ili da se vozim ka do sad-u Simku?
Vozi se kao i do sad. Ne treba ti q7 nista govorim ti iz iskustva

Quote:
Originally Posted by Bronx-PG
Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će Vas spustiti na svoj nivo, a onda pobijediti na iskustvo
Bronx-PG is offline   Reply With Quote
Old 09-01-13, 23:59   #30
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bronx-PG View Post
Ne treba ti q7...
... ali jedan 410 CDI bi ti bio neophodan.
Old 10-01-13, 00:46   #31
tempesta
Moderator

tempesta's Avatar

Registrovan: Mar 2007
tempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjemtempesta dragulj među dragim kamenjem

Na poligon je bilo 6 negativnih i padaš. Bilo nas je baš puno i ja sam poligon medju prvima polagala...( išlo se na vožnju tek pošto svi završe poligon) i sve je super prošlo, al sam zakačila čun. Mislila sam da sam tako skupila svih 6 i odjurila na trg na kafu... posle do drugarice..skitnja cijeli dan. Predvece, 5 min pošto sam ušla u kucu zvoni fiksni, kad ko.. instruktor " Dje si ti mala, čini mi se da si nam ostala dužna voznju", te u čudu ja njemu objasnih kako sam ja pala poligon "A ko je to tebi rekao da si pala!?? Ako si zainteresovana da to danas položiš, kako znaš i umiješ nacrtaj se na poligon za deset minuta jer bi ovi iz komisije da idu malo kući, za Pg". I tako.... Stigoh za 20 min, kiša ulila u medjuvremenu, poligon prazan, u auto sjede instruktor i čika iz komisije i čekaju me... Objasnih im da sam bila baš baš gladna i da sam morala skoknut do kuce da jedem nešto i okrenuh sve na šalu.. provozah ih i položih. Ni dan danas mi nije jasno - obaranje čuna je li ili nije za padanje ili mi je instruktor komšija progledao kroz prste Eto ako ko zna nek me prosvijetli, jesam li ja pošteno položila ili ne

tempesta is offline   Reply With Quote
Old 10-01-13, 00:57   #32
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Bronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auru

Ja mnim da je posteno i da nije preko veze jer je nama bilo ako nagazis liniju -2 boda ako zakacis (obalis) cun -3 boda itd. Ako nidje drugo nijesi grijesila onda si je posteno dobila.

Quote:
Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će Vas spustiti na svoj nivo, a onda pobijediti na iskustvo
Old 10-01-13, 01:49   #33
nico
Moderator

nico's Avatar

Registrovan: Apr 2010
nico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjemnico dragulj među dragim kamenjem

testovi iz prve, voznju iz pete... imao problema sa znakom stop, sa zonom 30 i drzanjem ruku na volanu
razlog, ustvari nikakav je, sa 7 godina prvi put sjeo za volan i navodno sve pogresno naucio
eh da vrlo bitna cinjenica, regularnu vozacku dobio tek sa 25 g. i davno vec presao granicu od 1 milion km.

uzivam u vozikanju
Old 10-01-13, 03:26   #34
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

uh...davno, davno sam položila...srećom, to bEjaše ono ratno vrijeme (ne II svjeCki rat, ovo rad Bandita i Simma govorim) i nijesu nas nešto bogzna maltretirali tako da sam jedna od rijetkih generacija koje nijesu uopšte imale poligon za polaganje (ono "srećom" s početka rečenice je zbog poligona)
Uglavnom, testove sam iz prve, bukvalno sa samo jednim negativnim poenom i taj jedan je bio zato što sam olovkom stavila tačku na A (bEjah krenula da ga zaokružim) a onda shvatih da je pogrešno i C zaokružim, ali oni to tretiraju kao grešku....ondaa sam izašla na "prvu pomoć" i "motoristiku" (tada se sve to posebno polagalo) i sve sam obavila bez problema (motoristiku sam na šarm položila...profesor pi*koprežalo, a ja mlada i zimzelena).
E vožnja je posebna priča...mi smo prvo obavili sve obuke pa polagali testove, prvu pomoć, motoristiku i na kraju vožnju kad sve položiš...instruktor je po meni odlično obavio svoj posao, ja sam ka zmaj vozila, poligona nije bilo, nego smo jugićem ispred "Saveza vozača" direkt u vaatru bačani, sjedni, upali, ubaci u prvu i vozi....znači ŠOK jer ni mene vožnja nije zanimala i nikad nijesam sjela na mjesto vozača prije toga. Većega stresa nijesam imala, što neko reče, sva u golu vodu, ali kako viđehh da mi ide ja se oslobodih....sve je bilo ok dok ne odoh, nakon onih testova, da do sjutrašnjeg polaganja malo provozam auto sa čojekom kod aluminijskoga...i mi smo imali juga, ali ja nijesam umjela krenut! Tad sam shvatila zašto sam ja onako lijepo umjela da vozim...moj instruktor je ladno sve vrijeme upravljao duplim komandama i ja sam samo mislila sa znam da vozim
E tu je nastala drama, plakala sam kao kiša, rekla da mi ne pada na pamet da idem da polažem a ne umijem auto da upalim, uglavnom, tata zovne rođaka instruktora i on mi tog dana objasni najosnovnije, jedno 4 sata smo se vozali po gradu i mogu vam reći, više naučih nego za 30 časova kod onoga drugoga...e, sad sam lijepo umjela da krenem, stanem, vozim prvom i drugom (treću nijesam za godinu upotrijebila) i položim sjutradan...da se razumijemo, daleko je to bilo od vožnje, ali sam poštovala pravila i prosto su me pustili u autu je bilo njih troje i imala sam dva glasa za, jedan protiv i naravno, prošla sam...
Old 10-01-13, 03:26   #35
sneguljica
gleDna džekson

sneguljica's Avatar

sneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu aurusneguljica ima famoznu auru

E tu nastaju muke! Odmah sam počela da vozim, samo prvom i drugom, i isključivo rutom koju bih unaprijed zacrtala i tačno u glavi isplanirala đe skrećem, đe stajem dakle, plan puta se pravio za svaki km i nije bilo šanse da za život nekome treba da bih odstupila od mog plana...znači, ako ti pane nam da izađeš iz kola neđe prije krajnje destinacije da bi nešto oposlio, izvini, neće moći, moga si prije o tome mislit!

Ovo je trajalo skoro godinu dana...imala sam i jedan mali peh za to vrijeme, srećom jedini dosad, naime, na skoro potpuno praznom parkingu sam htjela da se parkiram baš u ćošku, pored ivičnjaka, a pored jedino auto na parkingu...i sve to u rikverc....i naravno, malko taknem to auto ali srećom neprimijetno ali sam se tresla pola sata!
Tek ankaon godinu sam prvi put ubacila u treću a nakon toga sam lako savladala i četvrtu i petu...teke, jurila me je i policija jednom...hehehehe ja jugom, oni novim četvorkama, tek su ih bili dobili....hahahahhahaha mislila sam da sirene rade zbog nekoga drugoga a oni mene jurili...ali sve se fino završilo kad su upalili onaj znak stop na krovu i preko "megafona" me pozvali da se ODMAH zaustavim hahahahhahahaha uglavnom, par prekoračenja po maksimum 10 km i to je to i nijedan drugi prekršaj nikad
Old 10-01-13, 10:58   #36
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Ja do sad jos nikog nisam cuknuo (dok imam vozačku) mada ni kad nisam imao vozačku nisam nidje cukao. Al mene cukali jesu. U nedelju dana sam imao 3 udesa. Srecom imao sam (i dan danas imam) kuku (senzor parkranja) pa sam prosao bez ogrebotine

Quote:
Old 10-01-13, 11:01   #37
Snebivljiva Azdaja
MiM team Guru

Snebivljiva Azdaja's Avatar

Registrovan: Oct 2008
Snebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čekaSnebivljiva Azdaja briljantna budućnost ga čeka

Testove sam polozila iz drugog pokusaja, poligon iz prvog, voznju iz drugog. Imala sam odlicnog instruktora kojeg i dan danas sretnem, drzi piceriju Sidro ...nisam imala neku frku i odlican sam vozac...dobila sam ponudu da vozim ministra
Old 10-01-13, 11:11   #38
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Registrovan: Sep 2010
Demo has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Watchman View Post
Isprve, testove gledao jedno popodne
Ja te testove nisam ni vidjela do samog polaganja. Rečeno mi je da je dovoljno otići na one časove u auto-školi, i da se ne treba zamarati učenjem po knjigama i testovima, i tako je i bilo. Ovaj predavač je tako dobro objašnjavao, da vjerujem kako su svi što su išta pratili položili iz prvog pokušaja. Znam da sam test pretandarala za nekih 5-10 minuta i predala, na što se "profesor" zgranuo.
Dakle, ko god može, trebao bi to odslušati, ljudi griješe što sami uče.

Quote:
Pola časova vožnje nijesmo ni imali
Ovo bi meni u tom momentu bila najgora noćna mora, već neđe od sredine planiranog broja časova sam počela kukati kako tih bijednih 30 nije dovoljno, kako ja veze blage nemam, već ću morati doplatiti bar još desetak, ali je srećom ovaj instruktor bio dovoljno vješt da me ohrabri ("Taman posla, pa vidiš da ja ladno čitam novine dok ti voziš", i tako to...a vjerujem da je to svakome redom govorio, i da se dobro isprepadao dok je, kao, čitao, ili su te novine bile s rupama u visini očiju ), te odustah.
Demo is offline   Reply With Quote
Old 10-01-13, 11:45   #39
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Mene je instruktor ostavljao samog na poligon (dok je on isao da pojede burek i popije kafu).

Tad sam naucio da koristim rucnu i parkiranje s rucnom

Quote:
Old 10-01-13, 12:26   #40
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Registrovan: Aug 2010
vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

To su bili zasebni dozivljaji. Ah, kmah, hkaknx, evo me vec nesto koprlja u grlu

Od zelje da se vozi sa ganjc novom Bmw trojkom, od ustrajalog pogleda i pracenja trojke pri zavrsetku casa,smrc(I TO VELIKI) do polaganja pismenog zadatka, kad mi komisija nije davala ni najmanje sanse da prodjem*, i pada na prvom ispitu voznje**.

I kad sam jednom "stao" na autoputu, zato sto je instruktor*** podigao glas na mene.

Jako lijepa sjecanja a uz to i jako snazna, dan danas. Jaki momenti, evo mi taman i suze radosnice krenuse na oci

*Odlucih kratke ruke da predam ispit zadnji, jer mi je bilo jako cudno zasto svi tako zure. I gle cuda, zaista sam bio zadnji, da su cak dvojica kontrolera samog mene cekali 10 min... nakon svih ostalih. A jos veceg cuda kad su vidjeli da sam polozio bez greske. A ja samo sto nisam poceo da im se cerekam u facu jer sam vidio da mi u toku tih preostalih deset minuta nisu davali iole najmanju mogucnost da polozim test. A trebalo je tad da se vidi handsejk, nezaboravno

**Zabrljah, bjese to rano jutro, u 8 sati, ja prvi, gdje ja prvi, mamicu im njihovu..., i potrefi se da me to jutro zabolje nesto glava, a komisija izasla, placas otkazao ili ne. I tako padoh. Al drugi put vec bez greske. A bilo je da si imao samo pravo na tri greske.

***Kukavac, da ste ga vidjeli, sta sve nije pokusavao da me sprijeci da se ne zalim na ponasanje nadleznom. Nista nije pomoglo, odmah sam ga prijavio.

Leo Baskalja
vruc krompir is offline   Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules