MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Automobilizam

Notices

Automobilizam Za pasionirane ljubitelje cetvorotockasa

Rezultati ankete: Položili ste:
Nemam još vozačku dozvolu 0 0%
Iz prvog pokušaja 15 75.00%
Posle 2-5 pokušaja 4 20.00%
Posle više od 5 pokušaja 1 5.00%
Glasači: 20. You may not vote on this poll

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 09-01-13, 11:42   #1
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Registrovan: Sep 2010
Demo has disabled reputation
Default Polaganje vozačkog

Podsjetiše me momci sa pričom na drugoj temi, o važenju vozačke, na obuku i polaganje, pa bi mogli malo o vašim iskustvima na tu temu, jesu li dobra ili loša, kakvi su vam bili instruktori, da li je bilo straha na početku (nemojte mi rolajzati, znam da ih ima dosta koji su totalno stravljeni bili!), i što god vam još padne na pamet na ovu temu...
Da li ste već znali voziti kad ste počeli s obukom, ili je s instruktorom bilo vatreno krštenje? Kakav ste bili učenik (poželjno bi bilo staviti koju svoju zgodu, ako ih je bilo ), kako je bilo na samom polaganju…, i da li se isplatilo, tj. jeste li danas dobar vozač?

P.S. Anketa je tajna, nećete se izblamirati ako stavite tačan broj pokušaja.
Demo is offline  
Reply With Quote
Old 09-01-13, 11:54   #2
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

Testove 6 x padala, vožnju prošla iz drugog pokušaja, jer sam na prvom polaganju u startu izgubila poene na 'naprijed - nazad', izašla iz automobila i rekla da ću nastavit s polaganjem kad to savladam, jer mi je glupo da vozim po gradu, a nijesam savladala prvu vježbu...Drugo polaganje vožnje sam odradila bez greške, al još se ne usuđujem da vozim..iako sam ga dobro 'teoretski' savladala ..i dobila vozačku još 2000-te godine...
Vjerovatno nedovoljno zainteresovana, odradih to da je imam reda radi, iako je niđe ne prijavljujem, a kad me pitaju imam li vozačku, tj. vozim li, ne znam što da odgovorim, ima tu dosta straha , ne zbog moje nesposobnosti, no zbog nervoze avetnih i obijesnih vozača...
Old 09-01-13, 12:03   #3
Zhaan
MiM team Guru

Zhaan's Avatar

Registrovan: May 2012
Zhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čekaZhaan briljantna budućnost ga čeka

Najtraumatičnije iskustvo za mene.
Silom prilika sam morala poći na obuku i konačno i ja sjesti za volan, mada nisam imala nikakvu želju niti potrebu za tim.
Instruktor je bio više nego dobar i strpljiv i ulagao je nevjerovatan napor da me oslobodi straha.
Položila sam sve iz prvog pokušaja.
Na poligonu sam blistala. Držala sam se osnovnih instrukcija:
-kada ti smokva bude u samom gornjem uglu retrovizora motaj puni desni, kada dođeš do hrasta ispravi, a onda ciljaj pravo na banderu.
Odradih sve valjano i dobih vozačku.
Osmjelim se ja, odem do grada (sama), hoću da se parkiram, međutim, nigdje smokve, hrasta niti bandere ...a ha, šta sad? Gdje su moji reperi?
Prestravljeno sam izašla iz vozila i zamolila jednu gospođu da odradi to za mene.
Pri povratku kući, zaglavim na prvoj raskrsnici...trube, galame na mene, ja ponovo izađem iz vozila, zaključam ga...slatko se nasmiješim da prikrijem paniku i kažem da mi je vozilo u kvaru.
To su moja prva iskustva, na koja nisam ponosna, i o njima se pripovijeda kada se okupi "vesela" družina.
Zhaan is offline   Reply With Quote
Old 09-01-13, 12:10   #4
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

a ja mog instruktora ne pamtim ni po čemu finom...Prevrtljiv, nezainteresovan, upisivao je više časova , no što smo odradili, nikad na vrijeme nije došao na čas...i non stop je jeo šipkove...a ja ga trpjela
Inače, zaboravih da kažem da mi je u toj auto školi tetka bila suvlasnik ..da opravdam onolike padove
Old 09-01-13, 12:39   #5
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Quote:
Originally Posted by Zhaan View Post
Najtraumatičnije iskustvo za mene.
Silom prilika sam morala poći na obuku i konačno i ja sjesti za volan, mada nisam imala nikakvu želju niti potrebu za tim.
Ovo mi je nekad bilo jako čudno, jer ja sam jedva čekala da naučim i da položim, sve dok nisam upoznala više osoba koje imaju najstrašniju moguću fobiju od vožnje, a samu obuku i polaganje su doživjeli teže od najtežeg ispita.
Mojoj dobroj drugarici je brat vlasnik auto-škole, i za položen vozački joj je obećan najnoviji Golf, i sve zalud, ne da ni progovoriti o tome, ako je počneš ubjeđivati, tačno vidiš da se počne preznojavati. Nevjerovatno.
Demo is offline   Reply With Quote
Old 09-01-13, 13:07   #6
arwen
MiM team Expert

arwen's Avatar

Registrovan: Dec 2011
arwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjemarwen dragulj među dragim kamenjem

Testove sam polozila otprve sa maksimalnim brojem bodova,a poligon i gradsku voznju iz drugog pokusaja.

I ja sam od onih kojima je ucenje voznje bila trauma;da nisam platila sve najednom (moglo se na rate) mozda bih i odustala.Instruktor mi je bio sitnicav i skrt na pohvalama,ali korektan covjek.
Svejedno,nije mi ostao u nekom lijepom sjecanju.Mozda zato sto je stalno bio namrgodjen kao da mu kaplje kisa sa cela.

Nisam imala nekakvih gafova kao vozac.Zanat sam brusila na starom golfu dvojci,dizelu,tvrdom za voznju ko' traktor,ali zahvalnom za odrzavanje.Cini mi se-sto god se sipalo u njega-on je isao.

Elem,nakon polozenog vozackog,moja praksa se svodila na uvjezbavanje pojedinih dionica u gradu.Kad bih njih savladala,birala bih nove i tako dalje i tako dalje.
Sa medjugradskom voznjom nikad nisam imala problema-isla mi je puno lakse.

Danas sam sasvim dobar vozac,nikad prekrsaj ni kaznu nisam 'pokupila',a znam voziti cak i na snijegu.
Old 09-01-13, 13:52   #7
Soul
Universe

Soul's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Soul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auru
Send a message via MSN to Soul Send a message via Skype™ to Soul

Kad sam sa voznjom zavrsio nisam odmah polagao, mislim da je proslo godinu dana. Onda sam na kompjutere resavao testove i polozio iz prve ali sam voznju pao jer sam zaboravio neke stvari, onda sam uzeo par casova da se posjetim i poligon bez greske, sto rece moj stric prebrzo ali dobro i gradcka je bila ok, tako da sam polozio
Old 09-01-13, 15:28   #8
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Dekster has disabled reputation

Iz prvog pokušaja.
Ali bilo je tu onoga što Zhaan reče sa smokvama i hrastovima,tako da sa freško dobijenom vozačkom nisam bio neki vozač.To govori da sam četvrtom uletio u centar grada i čudio se što auto skače kao da konja jašem.Poslije sam se uhodao,tako da sam sad vozač za respekt.
U zadnje vrijeme(to sam primijetio prošlog proljeća i ljeta) zunjam pomalo okolo,pa me strah da ću se neđe zacukat u nekoga.Ali siguran sam da sličan problem imaju i drugi forumaši u kasnijim tridesetim.
Dekster is offline   Reply With Quote
Old 09-01-13, 16:03   #9
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Quote:
Originally Posted by bajo View Post
U zadnje vrijeme(to sam primijetio prošlog proljeća i ljeta) zunjam pomalo okolo,pa me strah da ću se neđe zacukat u nekoga.Ali siguran sam da sličan problem imaju i drugi forumaši u kasnijim tridesetim.
Imaju, garant, a možeš misliti koja je muka kad ti instruktor ima navedeni problem, pa ili blene okolo, ili u kandidatkinju, tj. u adute joj?
Old 09-01-13, 16:27   #10
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Registrovan: Dec 2010
Bronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auru

Kad sam ja u pitanju to se podrazumijeva iz prve

Testovi 52 od 60 (sa 51 se prolazi)
Vožnja 60 od 60

P.S. testovi su 70 poena u auto skolama ali posto sam završio Saobraćajnu školu nama su smanjili 10 poena (prva pomoć). To nijesam polagao.

A što se vožnje sa instruktorom tiče tu imam doživljaja da kuckam do ujutro

Quote:
Originally Posted by Bronx-PG
Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će Vas spustiti na svoj nivo, a onda pobijediti na iskustvo
Bronx-PG is offline   Reply With Quote
Old 09-01-13, 16:46   #11
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bronx-PG View Post
Kad sam ja u pitanju to se podrazumijeva iz prve

Testovi 52 od 60 (sa 51 se prolazi)
Vožnja 60 od 60
Eh, i ja položila odmah, s maksimalnim brojem poena, i živi sam dokaz koliko to ništa ne znači.

Quote:
A što se vožnje sa instruktorom tiče tu imam doživljaja da kuckam do ujutro
Pa kuckaj, čovječe, to se traži!
Old 09-01-13, 17:23   #12
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Bronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Demo View Post
Eh, i ja položila odmah, s maksimalnim brojem poena, i živi sam dokaz koliko to ništa ne znači.

Pa kuckaj, čovječe, to se traži!

Ja vozim evo 15 godina tako da....

Evo jedan dozivljaj:

Instruktor je bio stariji covjek ~60 godina i imao je nokat na mali prst desne ruke duzine 2cm preko prsta i stalno je kopao nos dok sam vozio. To mu je valjda neki ritual bio ili sta vec.. Mene je to smetalo i jednom prilikom nije obracao paznju na put nego je "blejao" okolo. Isao sam ~50km/h i pri toj brzini dok je kopao nos sam presao preko lezeceg policajca. Sa onim noktom zarivenim u nos sve je iz sinusa izvadio... Tako sam rijesio problem kopanja nosa

Quote:
Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će Vas spustiti na svoj nivo, a onda pobijediti na iskustvo
Old 09-01-13, 17:25   #13
Neko Drugi
MiM team Expert

Registrovan: Jul 2012
Neko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tuneluNeko Drugi svjetlost u tunelu

u toku voznje bilo je bitno blazov most da ne promasim,ostalo manje-vise
Neko Drugi is offline   Reply With Quote
Old 09-01-13, 17:30   #14
Demo
MiM team Guru

Demo's Avatar

Quote:
Originally Posted by Bronx-PG View Post
Ja vozim evo 15 godina tako da....
Voziš od pete, šeste...?
Old 09-01-13, 17:33   #15
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Quote:
Originally Posted by Demo View Post
Voziš od pete, šeste...?
Od kad sam pedale mogao da dohvatim jes da je bez vozacke al iskustvo je iskustvo.

Quote:
Old 09-01-13, 17:34   #16
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Testovi iz druge, vožnja iz prve. Položeno sa 19 i u početku slabo vozio. Nisam dobijao auto. Kad sam nabavio svoj usavršio do rutine. Osjećam se u autu kao da idem pješke. Nakon što sam vozio i probao par različitih auta mogu da vozim sve i svašta. Navikao sam na manuelni mjenjač, ali nije loše ni sa automatikom. Pređem godišnje oko 20-30 hiljada, više iz zabave, manje zbog posla. Imam fiks ideju da odem autom do nekih dalekih destinacija, tipa Rusija, Kina, Indija, Japan ili u Afriku. ... Imao sam dva manja karambola. Oba puta u gradskom saobraćaju. Kasno reagovanje na kočenje onog ispred mene i okretanje na cesti i udaranje parkiranog zbog pijeska koji je nanijela kiša na raskrsnicu, ... Uglavnom, uživam da vozim i nadam se da ću u životu preći milion kilometara...
Old 09-01-13, 17:39   #17
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Calathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjem

Polozila sve iz prvog puta. Nikad prije toga ne da nisam vozila, nego nisam pokazala nikakvo interesovanje sta se to cini dok neko vozi, a ni poslije polaganja pet godina. Polagala da bih imala vozacku, ja ko Zorka...

Poslije pet godina vidjeh da do kuce necu moci dospjeti bez vozila, a kako papir imam, a znanje nemam, nadjem instruktora i uplatim desetak casova. Uporedno razglasim da kupujem kola...

Bjese opel corsa dizel, instruktor ko i svaki drugi nezainteresovan i uci te da polozis, a ne da vozis. Kako ja imah dozvolu, casovi se svedose na voznju otvorenim putem. U tome kupih auto, benzinac, poptuno druga prica, ali nista to mene ne omete.

Poslije par gradskih voznji, ja lijepo sjednem i krenem na dulji put van grada, put se renovira, ja ne znam da povucem rucnu dok stojim na uzbrdici... Familija mi rece kad sam stigla da sam luda, no ja se drzah devize da sam ja auto kupila da vozim i ima da vozim, te se sama naucih da se prevezem od tacke A do tacke B bez muke u narednih po godine. U pocetku bi bila sva u golu vodu odvoznje, poslije to nekako nestade i, sto veli Bajo, primijetih da mi paznja popusta, te to sve nekako mehanicki odradjujem.

Jedino sto imam utisak da ja drugi auto ne bih umjela voziti, jednom sam probala muzevljev i vozila 30 km, da mi neko rece da opet to uradim, rekla bih da ne umijem....
Old 09-01-13, 19:33   #18
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Registrovan: Aug 2008
laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

ubacis u rikvers, gas do daske i pretplatis se na dobrog taksistu. jeftinije je i mirnije, a i duze traje.
Old 09-01-13, 21:14   #19
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Položio 2x, oba puta od prve.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 09-01-13, 21:22   #20
Soul
Universe

Soul's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Soul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auru
Send a message via MSN to Soul Send a message via Skype™ to Soul

Prije obuke voznje nikad nisam vozio auto a instruktor nije mogao vjerovat da nisam vozio prije. Vozio sam veoma dobro GT na Playstation
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules