MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Automobilizam

Notices

Automobilizam Za pasionirane ljubitelje cetvorotockasa

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 08-01-13, 11:55   #41
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Registrovan: May 2007
Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Bronx-PG View Post
Kazne se ne plaćaju na licu mjesta kolko sam ja upućen. Ne kažem sad da je velika rupa u zakonu. Ali da postoji rupa postoji. Ako prekoračiš u naselju preko 30km/h uzimaju ti vozačku i moraš platit kaznu (ali ako voziš manje od 30km/h onda ti samo ide kazna koji ne moraš platit) dalje ako te zaustave a ti "nemaš vozačku kod tebe" ide ti kazna za ne nošenje dokumenata (a vozačku i dalje imaš a kazu ne plaćaš).

A kad produžavaš vozačku? E do tad (meni važi još 10-15 godina) a kazna zastarijeva nakon godinu ili dvije ipak postoje rupe u zakonu (nisu velike ali POSTOJE)
"Akcije policije bi vjerovatno bile zaludne da u septembru 2011. godine nije stupio na snagu novi zakon o prekršajima, koji ne dozvoljava mogućnost da se saobraćajne kazne ne plate ili da predmeti zastaraju. To je godinama bio ključni problem jer prekršajna politika, ali i vođenje tih postupaka, nijesu bili dobri, pa je tako na godišnjem nivou zastarijevalo na desetine hiljada predmeta."

Ako ti vozačka traje još 10-15 godina ili si jutros položio, ili planiraš da položiš u sljedeće 5 godina. Vozačke se izdaju sa rokom od 10 godina. Osim toga postoji i produženje lične karte (za punoljetne, ne znam da li se ovo odnosi na tebe) i pasoša, kad se mora poć i poslovat sa MUPom. A trebalo bi da postoji i sistem negativnih poena - svaka patrola može provjerit stanje negativnih poena svakog vozača kojeg zaustavi.
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 08-01-13, 13:35   #42
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Registrovan: Jul 2008
Sanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tunelu
Default Evropski izvjeŠtaj

Šta da radite u slučaju saobraćajne nezgode?

Od prije par dana vozači u Crnoj Gori su obavezni da u automobilu imaju obrazac Evropskog izvještaja o saobraćajnoj nezgodi, koji se upotrebljava u slučaju nezgode sa manjom štetom.

Ako još uvijek nijeste sigurni kad i kako treba da ga upotrijebite, nijeste usamljeni.
Istraživanje koje je sproveo konzorcijum osiguravajućih kompanija u različitim evropskim zemljama pokazalo je da čak 60 odsto vozača u Evropi ne zna kako se upotrebljava ovaj dokument, a među njima su i oni koji ne žele da ga koriste.

Međutim, radi se o vrlo efikasnom načinu da se izbjegne duga procedura uviđaja, ali i da se skrati proces naplate štete.
Old 08-01-13, 23:35   #43
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Registrovan: Dec 2010
Bronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Djudja View Post
Ako ti vozačka traje još 10-15 godina ili si jutros položio, ili planiraš da položiš u sljedeće 5 godina. Vozačke se izdaju sa rokom od 10 godina. Osim toga postoji i produženje lične karte (za punoljetne, ne znam da li se ovo odnosi na tebe) i pasoša, kad se mora poć i poslovat sa MUPom. A trebalo bi da postoji i sistem negativnih poena - svaka patrola može provjerit stanje negativnih poena svakog vozača kojeg zaustavi.
Tačnije vozačka mi ističe za skoro 19 godina tj na njoj piše

4b. dan.mjesec.2031

4b. Datum važenja

Quote:
Originally Posted by Bronx-PG
Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će Vas spustiti na svoj nivo, a onda pobijediti na iskustvo
Bronx-PG is offline   Reply With Quote
Old 08-01-13, 23:40   #44
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Do 40, pa na 10, ide li tako?
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 09-01-13, 01:26   #45
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Bronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auru

Upravo tako

Quote:
Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će Vas spustiti na svoj nivo, a onda pobijediti na iskustvo
Old 09-01-13, 09:58   #46
nisan
charlie

nisan's Avatar

Registrovan: Nov 2007
nisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu aurunisan ima famoznu auru

Quote:
Tačnije vozačka mi ističe za skoro 19 godina tj na njoj piše

4b. dan.mjesec.2031

4b. Datum važenja
E pa ti si onda sigurno izuzetak

nisan is offline   Reply With Quote
Old 09-01-13, 10:19   #47
Zor_djevojka
Pa$aka

Zor_djevojka's Avatar

Registrovan: Aug 2006
Zor_djevojka has disabled reputation

lakše vi je upisat još jedan fakulteta... izgleda...
Old 09-01-13, 12:43   #48
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Registrovan: May 2007
Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Yosemite Sam View Post
Do 40, pa na 10, ide li tako?
To je onda novo, prije je bilo na 10 godina. Sjećam se slikanja po inostranstvu da bi mi se produžila dozvola... a to je bilo mnogo prije 40. godine.
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 09-01-13, 22:07   #49
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Djudja View Post
To je onda novo, prije je bilo na 10 godina. Sjećam se slikanja po inostranstvu da bi mi se produžila dozvola... a to je bilo mnogo prije 40. godine.
Mene su je zadnji put produžili 3 godine, jer ne može preko 40, no do 40, pa onda na 10. OB DGD.
E sad, je li od 18 do 40 ili sa međustepenima, to ne znam, nijesam bio dovoljno mlad da to provjerim.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 10-01-13, 09:54   #50
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Dekster has disabled reputation

Ljekari upozoravaju: Do 0,3 promila alkohola sa dvije ljute ili kriglom piva
10. januar 2013.

Do lakog pijanstva, kako se naziva stanje kada neko u krvi ima 0,3 do 0,5 promila alkohola, stiže se čašicom jake rakije. Isti efekat postiže se sa oko 3 decilitra vina ili kriglom piva na prazan stomak – kaže za "Pobjedu" specijalista higijene u Institutu za javno zdravlje dr Ivana Joksimović.

Doktorka naglašava kako je važno znati da se na postignutu koncentraciju alkohola u krvi ne može uticati spolja, već je potrebno vrijeme za metabolisanje alkohola.

Ona navodi da se često pribjegava raznim pokušajima smanjenja alkohola u krvi, ali da se ne postiže pravi efekat.

- To samo kratkotrajno prikrije smetnje u koordinaciji pokreta, pospanost, usporene reflekse i slično, ali ugrožava bezbjednost u saobraćaju – ističe dr Joksimović.

Ona podsjeća kako se alkohol brzo resorbuje u želucu i tankom crijevu.

- Više od 90 procenata alkohola prelazi u krv i oksidiše se. U organizmu se metaboliše do konačnih produkata, ugljendioksida i vode. Alkohol dovodi do dehidracije organizma i posp,ešuje izlučivanje vode, pa je tu izgubljenu tečnost potrebno nadoknaditi unosom dovoljne količine vode – kaže ona. Direktor Zavoda za hitnu medicinsku pomoć dr Saša Stefanović kaže da se od čašice „kratkog“ pića, alkohol u krvi zadrži najmanje tri sata.

Uticaj crnog vina je nešto duži. Tako bi se alkohol u krvi našao i do pet sati poslije ispijanja. Špricer i ostala pića nemaju veliku količinu alkohola. Da bi „izdušile“ dvije čaše piva, potrebno je da prođe makar tri sata od ispijanja– navodi dr Stefanović.

On objašnjava da se alkohol duže zadržava u krvi što je veća količina.

- Zato se vozači u pripitom stanju pritvaraju najmanje na šest sati, jer se smatra da će se za to vrijeme alkohol redukovati iz organizma – naglašava Stefanović. Prema novom zakonu, vozači kod kojih se izmjeri od 0,3 do 0,5 promila alkohola u krvi platiće do 200 eura, a za više od 0,5, slijedi oduzimanje vozačke dozvole i kazna do 2.000 eura ili zatvor do 60 dana
Dekster is offline   Reply With Quote
Old 10-01-13, 10:25   #51
Čiko Vido
MiM team Forumaš i po'

Čiko Vido's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Čiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjem

Koliko Crnogoraca može zaradit 2000 eura za 60 dana?
Old 10-01-13, 10:28   #52
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

Registrovan: Aug 2007
zagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjem
Send a message via Yahoo to zagorski

Quote:
Originally Posted by Čiko Vido View Post
robijaćemo
zagorski is offline   Reply With Quote
Old 10-01-13, 10:34   #53
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Dekster has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by Čiko Vido View Post
Marko Pepđonović.
Dekster is offline   Reply With Quote
Old 10-01-13, 10:57   #54
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

zagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjem

lično bih pristao da za mene važi smrtna kazna ako napravim neki od težih prekršaja ali pod uslovom da se zakon dosledno sprovodi i da nema, ne samo maminih i tatinih sinova i ćeri koji su van zakona, nego i policijskih jarana i rodbine. kad nekog zaustave u jurcanju a on kaže mene je npr. brat od tetke u policiju..taj i taj...a ovi te glume policajce mu kažu ajde nazovi ga da vidimo je li. i ako je sve ok ta faca ide nekažnjeno dalje...i tako dalje i slično tome.

donositi ovakav zakon u situaciji kad je u većem dijelu cg vertikalna i horizontalna signalizacija u jadnom stanju je dovoljan dokaz izvorne namjere zakonodavca - harač, harač i samo harač. recimo u nikšiću semaforima obično po jedno od svijetala ne radi. dobro je ako je zeleno ali muka kad ne radi crveno...trotoara nema ni u nekim ulicama u centru, na većini ulica nijesu iscrtane linije ni pješački prelazi tako da je ostavljeno policajcima da slobodno procjenjuju ko je napravio prekršaj.

da ne pominjem jadnu tehnologiju kojom policija raspolaže...i šta bi sve trebalo da se ima da bi ovakav zakon imao smisla...počev od radara pa nadalje.

ali koga briga za smisao zakona od ovijeg te se pitaju...što bi reko smail aga - harač harač rajo treba
Old 10-01-13, 11:14   #55
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Znaci opet bit policajac postaje unosno http://youtu.be/BVjj_gPWoTE?t=5m1s
, mada moze i od pocetka.
i da je keks korjen svega
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 10-01-13, 11:53   #56
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Registrovan: Jul 2008
Sanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tunelu

Kastelana: Fluorscentni prsluci- dva eura

Kompanija Kastelana (Castellana) od danas u svojoj ponudi ima dovoljnu količinu fluorscentnih prsluka za kompletno tržište Crne Gore. Cijena jednog prsluka je dva eura, kazao je Portalu Analitika Marko Zečević menadžer Kastelane.

Prema njegovim riječima, zbog novog zakona o saobraćaju koji je stupio na snagu, došlo je do povećane tražnje za obaveznim auto kompletima, zimskim gumama, lancima, pa samim time i za prslucima.

- Potrudili smo se da u najkraćem roku obnovimo naš lager pa ćemo tako od petka 11.01. imati i prsluke ponovo u ponudi, koji će biti distribuirani u svih naših 15 poslovnica, a kako smo i spomenuli sa dovoljnom količinom za cijelo tržište Crne Gore.Da podsjetimo, Castellana Co. ima svoje poslovnice u sljedeće gradove : Podgorica (dvije poslovnice), Tuzi (pumpu i maloprodaju), Ulcinj, Bar (dvije poslovnice), Budva, Tivat, Herceg Novi, Cetinje, Nikšić, Bijelo Polje, Pljevlja i Berane, zaključio je Zečević.
Old 15-01-13, 12:12   #57
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Quote:
Old 15-01-13, 13:01   #58
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

Jeste, ali u Njemackoj ti nema ko "iscijepati" kaznu
Kviz u sve 16 | BESPLATNO reklamiraj firmu
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Old 15-01-13, 13:03   #59
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Registrovan: Aug 2010
vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

Ima, cuti, pod uslovom da si zgodna plavusa

Leo Baskalja
vruc krompir is offline   Reply With Quote
Old 15-01-13, 15:51   #60
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

Quote:
iz kojih je ovo novina?
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules