MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Automobilizam

Notices

Automobilizam Za pasionirane ljubitelje cetvorotockasa

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 06-01-13, 17:46   #21
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Registrovan: May 2007
Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Bronx-PG View Post
Registrujes auto na majku/babu/(nekog ko ne pravi prekrsaje) i nek ti pisu kazne slobodno (ni jednu ne placaj) i ne mogu ti nista
Kazne nijesu vezane za auto kojim se napravi prekršaj, nego samo za vozača?
Djudja is offline   Reply With Quote
Old 06-01-13, 18:23   #22
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Registrovan: Dec 2010
Bronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auru

Quote:
Originally Posted by Djudja View Post
Kazne nijesu vezane za auto kojim se napravi prekršaj, nego samo za vozača?
Kazne su vezane za vozaca sem ako ne stanes kad te zaustave (pobjegnes) onda kazna ide na onog na koga se vodi auto. Ako npr vozis preko ogranicenja nije bitno jesi li isao sa svojim bmw-om ili sa kumovim ferarijem kazna ide tebi.

Quote:
Originally Posted by Bronx-PG
Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će Vas spustiti na svoj nivo, a onda pobijediti na iskustvo
Bronx-PG is offline   Reply With Quote
Old 06-01-13, 21:10   #23
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Registrovan: Aug 2010
vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Zoran View Post
Ako poznajes nase prilike, trebalo bi da ti je savrseno jasno da ovo nije uvedeno da se podigne nivo svijesti, nego da se opljacka jos ovo malo sto je ostalo. Mislis da je nekoga briga za narod?! Kako da ne! Pa mi traze lance u centru PG, na suncan i lijep dan?!
Kad god su me zaustavljali, to je bilo na prelazu izmedju dva razlicita ogranicenja brzine, sto znaci da im nije bitna bezbjednost u saobracaju, nego kradja para na foru!
U cemu je to problem pa da se ne pridrzavas saobracajnih propisa? Pa ne mozes da krivis druge za svoje izgovore. Nikad mi to nece biti jasno.

Shvatam da ima i bahatih saobracajaca, i tu bi trebalo popraviti situaciju, i unaprijed cu se sloziti sa svakom tvojom primjedbom i potrebom da se oni sto bolje edukuju.

I slobodno bi saobracajci mogli da budu malo mastovitiji i blagovremeno edukuju sofere blagim akcijama, kao sto se to vrlo dobro na ovom klipu da uociti

Leo Baskalja
vruc krompir is offline   Reply With Quote
Old 06-01-13, 22:41   #24
Zoran
Na'vi

Zoran's Avatar

Registrovan: Jul 2006
Zoran has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by vruc krompir View Post
U cemu je to problem pa da se ne pridrzavas saobracajnih propisa? Pa ne mozes da krivis druge za svoje izgovore. Nikad mi to nece biti jasno.

Shvatam da ima i bahatih saobracajaca, i tu bi trebalo popraviti situaciju, i unaprijed cu se sloziti sa svakom tvojom primjedbom i potrebom da se oni sto bolje edukuju.

I slobodno bi saobracajci mogli da budu malo mastovitiji i blagovremeno edukuju sofere blagim akcijama, kao sto se to vrlo dobro na ovom klipu da uociti
Pa problem je ako popijem casu piva, i pojedem neku bombonjeru treba da gatam hocu li prenociti u zatvoru i platiti kaznu i ostati bez vozacke dozvole!
Problem je ako je u Podgorici nekoliko zadnjih dana suncano i toplo sa temperaturom put 20 stepeni, a oni mi traze lance kao da sam na Himalajima! Uz to u zemljama Evropske unije se to nigdje ne trazi obavezno, osim na putevima gdje u tom momentu pada snijeg! A problem je takodje zato sto policija ne postuje zakon i nemaju ni zimske gume ni nista od zahtjevane opreme, a mene ce da privode zbog nemanja istog! I problem je sto policija umjesto da hapsi kriminalce, oni stite i rade za kriminalce, a hapse obicni narod! Jel' sad malo jasnije?!

Mijenjam:
Poslovno-rekreativni komplex Golden Kej za 20.000 akcija JGPK!!!
Zoran is offline   Reply With Quote
Old 06-01-13, 23:56   #25
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Bronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auru

Zorane zakon je jasan. Sad ti ako nećeš da nosiš opremu to je tvoja stvar. Platićeš kaznu i to je to. Ako oni nemaju kaznu ti možeš da podneseš prijavu protiv njih isto kao oni što mogu tebi prijavu da napišu i stvar riješena. Kad ti oni traže nešto a oni to isto nemaju napiši u izvještaj da ni oni to nisu imali i sudija mora imat razumijevanja i za tebe.

Quote:
Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će Vas spustiti na svoj nivo, a onda pobijediti na iskustvo
Old 07-01-13, 10:19   #26
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Djudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auruDjudja ima famoznu auru

Quote:
Kazne su vezane za vozaca sem ako ne stanes kad te zaustave (pobjegnes) onda kazna ide na onog na koga se vodi auto. Ako npr vozis preko ogranicenja nije bitno jesi li isao sa svojim bmw-om ili sa kumovim ferarijem kazna ide tebi.
Po ovome ispada da plaćanje kazni funkcioniše po principu dobrovoljnosti? Isto ne mogu da vjerujem da su postavili cijeli sistem tako da ga je tako lako prevarit.
Old 07-01-13, 10:45   #27
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Sve se svodi na vozaca. Nista ne moze na auto. Uzmem renta-car auto se ne vodi na moje ime i sad da me uhvati radar nedje ja naravno da necu da im stanem nego prodizim po gasu. Oni zapisu tablice (saznaju ko je vlasnik auta) i njemu napisu prijavu za prekoracenje brzine. Ako nece da plati nece moc registrovat auto i kraj price. Ja oprah sebe (uredno im platim 30€ dnevno iznajmljivanje) a napravim im malo veci racun

Svaki zakon mora imat neke rupe tako i ovaj nas nije ostao bez njih.

Quote:
Old 07-01-13, 10:47   #28
Sanuška
Tempus fugit

Sanuška's Avatar

Registrovan: Jul 2008
Sanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tuneluSanuška svjetlost u tunelu

Ni suvozači ne smiju da budu pijani: Kazna do 150 eura
Old 07-01-13, 11:04   #29
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

vruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čekavruc krompir briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Zoran View Post
Pa problem je ako popijem casu piva, i pojedem neku bombonjeru treba da gatam hocu li prenociti u zatvoru i platiti kaznu i ostati bez vozacke dozvole!
Problem je ako je u Podgorici nekoliko zadnjih dana suncano i toplo sa temperaturom put 20 stepeni, a oni mi traze lance kao da sam na Himalajima! Uz to u zemljama Evropske unije se to nigdje ne trazi obavezno, osim na putevima gdje u tom momentu pada snijeg! A problem je takodje zato sto policija ne postuje zakon i nemaju ni zimske gume ni nista od zahtjevane opreme, a mene ce da privode zbog nemanja istog! I problem je sto policija umjesto da hapsi kriminalce, oni stite i rade za kriminalce, a hapse obicni narod! Jel' sad malo jasnije?!
Ovaj propis za zimske gume je velika glupost, kaznjavati bi trebalo samo one gdje je nadmorska velika toliko da se tamo stalno ocekuje snijeg i nepovoljni vremenski uslovi. Al racunajuci koliko nasi vozaci generalno ne vode racuna i u najobicnijim stvarima, onda bi voznja sa zimskim guma gdje to nije preporuceno vise trebalo da se shvati kao sveohuhvatna preventivna mjera. Znas vec ovdasnji mentalitet naroda, ajd idem ja i bez odgovarajucih guma i bez lanaca u visocija predjela, pa sta bude. Pa upravo se zbog takvih i donosi zakon. I jedan takav nemarnik moze da nam dodje glave, u najmanju ruku moze on sam da strada. Pa ti gledaj poslije.

Leo Baskalja
Old 07-01-13, 11:06   #30
vruc krompir
MiM team King / Queen

vruc krompir's Avatar

Quote:
Originally Posted by san ljetnje noci View Post
Ni taksisti? Pa ko ce onda pijanice da vozi kuci?

Leo Baskalja
Old 07-01-13, 12:04   #31
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Oni zapisu tablice (saznaju ko je vlasnik auta) i njemu napisu prijavu za prekoracenje brzine.
A rent-a-car kaže "e, al je tad i tad bronx vozio, evo račun i log book od auta".

Da je tako lako bušit zakon ne bi ga ni bilo.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 13:36   #32
zagorski
N.N.

zagorski's Avatar

Registrovan: Aug 2007
zagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjemzagorski dragulj među dragim kamenjem
Send a message via Yahoo to zagorski

http://www.youtube.com/watch?v=V7WYW2PddR8
zagorski is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 14:29   #33
Dragan Bar
MiM team Forumaš i po'

Dragan Bar's Avatar

Registrovan: Nov 2011
Dragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjem

Jutros u vijesti čitah ako je suvozač pijan 150e plaća
kaznu
Dragan Bar is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 15:59   #34
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Quote:
Originally Posted by Dragan Bar View Post
kaznu
Kaznu plaća mrčeni vozač a ne suvozač.

Quote:
Old 07-01-13, 18:18   #35
Djudja
The Dude

Djudja's Avatar

Quote:
Sve se svodi na vozaca. Nista ne moze na auto. Uzmem renta-car auto se ne vodi na moje ime i sad da me uhvati radar nedje ja naravno da necu da im stanem nego prodizim po gasu. Oni zapisu tablice (saznaju ko je vlasnik auta) i njemu napisu prijavu za prekoracenje brzine. Ako nece da plati nece moc registrovat auto i kraj price. Ja oprah sebe (uredno im platim 30€ dnevno iznajmljivanje) a napravim im malo veci racun

Svaki zakon mora imat neke rupe tako i ovaj nas nije ostao bez njih.
Dakle rupa u ovome zakonu je što ne naplaćuju kazne na licu mjesta? A vodi li se neđe evidencija o broju i iznosu kazni za neko lice? Treba li kad produžit vozačku, ili ličnu kartu ili može majka da pođe da produži umjesto tebe? Što bi sa kaznenim poenima - važi li ovo i za njih da ako se ne obazireš i zažmuriš - ka da se ništa nije ni desilo?
Old 07-01-13, 18:52   #36
Dragan Bar
MiM team Forumaš i po'

Dragan Bar's Avatar

Registrovan: Nov 2011
Dragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjemDragan Bar dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Kaznu plaća mrčeni vozač a ne suvozač.
Ko da ubijedi pjanog čoeka da sjene pozadi
Dragan Bar is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 20:07   #37
laufer
MiM team King / Queen

laufer's Avatar

Registrovan: Aug 2008
laufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čekalaufer briljantna budućnost ga čeka

a bacite vise voznju, djavo je provozao!
Old 07-01-13, 20:59   #38
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Quote:
Originally Posted by Djudja View Post
Dakle rupa u ovome zakonu je što ne naplaćuju kazne na licu mjesta? A vodi li se neđe evidencija o broju i iznosu kazni za neko lice? Treba li kad produžit vozačku, ili ličnu kartu ili može majka da pođe da produži umjesto tebe? Što bi sa kaznenim poenima - važi li ovo i za njih da ako se ne obazireš i zažmuriš - ka da se ništa nije ni desilo?

Kazne se ne plaćaju na licu mjesta kolko sam ja upućen. Ne kažem sad da je velika rupa u zakonu. Ali da postoji rupa postoji. Ako prekoračiš u naselju preko 30km/h uzimaju ti vozačku i moraš platit kaznu (ali ako voziš manje od 30km/h onda ti samo ide kazna koji ne moraš platit) dalje ako te zaustave a ti "nemaš vozačku kod tebe" ide ti kazna za ne nošenje dokumenata (a vozačku i dalje imaš a kazu ne plaćaš).

A kad produžavaš vozačku? E do tad (meni važi još 10-15 godina) a kazna zastarijeva nakon godinu ili dvije ipak postoje rupe u zakonu (nisu velike ali POSTOJE)

Quote:
Old 07-01-13, 21:58   #39
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Quote:
Originally Posted by Dragan Bar View Post
kaznu
A piše li da mora nosit sa sobom mjerač nivoa alkohola?
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 07-01-13, 22:03   #40
Zoran
Na'vi

Zoran's Avatar

Registrovan: Jul 2006
Zoran has disabled reputation

Quote:
Originally Posted by vruc krompir View Post
Ni taksisti? Pa ko ce onda pijanice da vozi kuci?
Pijanice polako pjeske kuci, ali ako omanu i ne predju ulicu na pjesackom prelazu, eto nove kazne.

Mijenjam:
Poslovno-rekreativni komplex Golden Kej za 20.000 akcija JGPK!!!
Zoran is offline   Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules