MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Automobilizam

Notices

Automobilizam Za pasionirane ljubitelje cetvorotockasa

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 25-06-12, 09:51   #1
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka
Default Malo se gine kako se vozi

Ne znam kako vi ali ja svaki put kad se vozim do mora i nazad vidim makar nekoliko nerezonskih preticanja gdje samo sreca odredjuje da u suprotnom pravcu bude ili ne bude vozilo.

Sinoc jedan zamalo da upadne u makaze dok je preticao slepera.
Ne znam da li je jos aktuelna zabrana voznje kamionima vikendom prema moru ali su nas sinoc dvoje kamiona usporila zestoko od Cetinja prema PG. Problem je sto su trecu traku pravili uglavnom na mjestima gdje su usponi pa nije bilo mnogo prilika za bezbijedno preticanje.
Kviz u sve 16 | BESPLATNO reklamiraj firmu
Derek_Trotter is offline  
Reply With Quote
Old 25-06-12, 10:10   #2
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Ja nigdje nisam vidjela brzih vozaca nego u CG, jos kad vidim kako voze kroz onaj kanjon Morace......a i na svakih par kilometara vijenac i spomen ploca pored ceste, maximum 22-23 godine zivota.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 25-06-12, 10:18   #3
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Dekster has disabled reputation

E vala,taman si dobro rekao.Čini mi se da ga svako gazi to što može.Isto leti i kadet iz 1988 i pasat iz 2008.
A policija uvati onoga mrča što umjesto 60 vozi 72,pih.
Dekster is offline   Reply With Quote
Old 25-06-12, 10:20   #4
Supernova
Fata_morgana

Supernova's Avatar

Registrovan: Jan 2008
Supernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tuneluSupernova svjetlost u tunelu

Quote:
Isto leti i kadet iz 1988 i pasat iz 2008.
Hahaha, ova ti je dobra.

U potrazi za smislom
Astrologija blog
Supernova is offline   Reply With Quote
Old 25-06-12, 10:46   #5
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Registrovan: Dec 2010
Bronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auru

Sinoc BR-PG sam isao sa neregistrovanim autom, neka sto je neregistrovano nego sto sam vukao prikolicu bez signalizacije oko 23h, naravno voznja sve po propisu:svijetla, preticanje (po 2 auta kad se moze bez ugrozavanja drugih) prilagodjena brzina (samo dje je patrola) i stigoh u PG normalno bez zaustvavljanja.
Prosao sam pored 4 patrole (3 su bile sa radarom).

Zakljucak: mozes vozit neregistrovano auto samo ako normalno vozis....

Quote:
Originally Posted by Bronx-PG
Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će Vas spustiti na svoj nivo, a onda pobijediti na iskustvo
Bronx-PG is offline   Reply With Quote
Old 25-06-12, 14:07   #6
Bann'dito
Matador

Bann'dito's Avatar

Registrovan: Aug 2007
Bann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjemBann'dito dragulj među dragim kamenjem

Quote:
Originally Posted by bajo View Post
E vala,taman si dobro rekao.Čini mi se da ga svako gazi to što može.Isto leti i kadet iz 1988 i pasat iz 2008.
A policija uvati onoga mrča što umjesto 60 vozi 72,pih.
Ne znam je li ovo isto kao ono sa kladionicarima da je sve izgubio zbog jenog gola, ali kako god slazem se. Zaustavlja za 10-15km/h prekoracenja a pored nas lete, ne primijecuje ih jer jelte mora cojek da kaznjava, zauzet, ali dio je pravde je izvrsena sto jes jes ..lajf iz a bic
i da je keks korjen svega

Last edited by Bann'dito; 25-06-12 at 14:09..
Bann'dito is offline   Reply With Quote
Old 25-06-12, 14:29   #7
Derek_Trotter
Ko reskira profitira!

Derek_Trotter's Avatar

Registrovan: Mar 2006
Derek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čekaDerek_Trotter briljantna budućnost ga čeka

Obicno se patrole skrivaju na mjestima gdje je ogranicenje 50km/h kako bi najcesce hvatali one koji prekorace koji kilomertar preko 80 km/h.
Za takav prekrsaj se vozacka uzima na 'licinom mjestu'.

Po meni je bolje je da ove patrole koje se kriju po borovima prebace na puteve ka moru. Pozeljno bi bilo da se ne kriju nego da se isprse kako bi ih uocili nesavjesni vozaci pa makar iz straha opreznije vozili.
Kviz u sve 16 | BESPLATNO reklamiraj firmu
Derek_Trotter is offline   Reply With Quote
Old 27-06-12, 09:35   #8
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Najgore se vozi po gradu, ali tu brzine nisu velike pa nema težih nesreća. No, trebalo bi kažnjavati bezobrazluk i bahato ponašanje. Da te neko pretiče na punoj a ti voziš normalno, ili da sti se ubacuje na semaforu, ili da stane na sred ceste i zdravi se sa nekim ka da su na parkingu, ili da se parkiraju na pola ceste ili na raskrsnici da bi kupili burek ili cigare, ili da ne staju pješacima, ... ima tih gluposti masa... Za takve bi trebalo po 50-100 eura po kratkom postupku. A to nije teško uhvatiti, samo se stave kamere na udarnim mjestima i materijala koliko hoćeš, pa ganjaj. ... Ovo kažnjavanje što neko umjesto 60 ide 80 je budalasto i u 90% slučajeva neprimjereno. One što pretiču kolonu na punoj liniji i umjesto 80-100 voze 120- njih treba opaučiti kaznama da pune budžet policiji... Najviše se gine zbog nesavjesnog preticanja, a to je proizvod bezobrazluka i bahatosti...
Old 27-06-12, 13:15   #9
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Bronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auru

ne gine se zbog nesavjesnog preticanja nego zbog budala tj. "retarda" koje kad pretices nabiju gas da ga ne moz pretec.

Desila mi se situacije prije po godine idemo sa Golfom jedinicom 1.6d i "gusla" pred nama stranac 50km/h (ogranicenje 80km/h) i pretice ga drug ovaj stisnuo gas ne da da ga pretecemo. I nekako ga pretekosmo na 100 muka i usporava ga drug i stajemo na sred magistrale oce drug lobanju kljucem za tockove da mu otvori ovaj se kukavac zakljuca u kola na sred ulice ja nekako smirujem ovog druga. I sva sreca proslo je sve super bez incidenta (al drug i dan danas zali sto mu glavu nije otvorio)....

Quote:
Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će Vas spustiti na svoj nivo, a onda pobijediti na iskustvo
Old 27-06-12, 16:24   #10
nihil
MiM team Expert

nihil's Avatar

Registrovan: Sep 2008
nihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu aurunihil ima famoznu auru
Send a message via Skype™ to nihil

Quote:
Originally Posted by Bronx-PG View Post
ne gine se zbog nesavjesnog preticanja nego zbog budala tj. "retarda" koje kad pretices nabiju gas da ga ne moz pretec.

Desila mi se situacije prije po godine idemo sa Golfom jedinicom 1.6d i "gusla" pred nama stranac 50km/h (ogranicenje 80km/h) i pretice ga drug ovaj stisnuo gas ne da da ga pretecemo. I nekako ga pretekosmo na 100 muka i usporava ga drug i stajemo na sred magistrale oce drug lobanju kljucem za tockove da mu otvori ovaj se kukavac zakljuca u kola na sred ulice ja nekako smirujem ovog druga. I sva sreca proslo je sve super bez incidenta (al drug i dan danas zali sto mu glavu nije otvorio)....
Upravo to je nesavjesno preticanje. Kad vidiš da ga ne možeš prestići odustani ili čekaj priliku, a ne na silu po gasu i onda ti je taj kriv što ga nisi pretekao. Obično se tu radi o situaciji da neko gusla po krivinicaama 50-60 iako bi ladno mogao da ide 80, pa kada izađe na ravno onda doda gas, a ti ga prije nisi mogao prestići jer je bilo nepregledno, a poslije si kasno dodao gas i tip je vozio svoju vožnju pa ga nisi uspio preći. Dakle, savjesno preticanje je da pretekneš u pravom momentu, a ne na silu pa ti je poslije taj kriv što ga nisi pretekao. Ako ne možeš ili ne umiješ zaje.bi radnju. ... I još bi da otvara lobanju, pfff. Neka ne pretiče ako ne umije da pretekne, to je savjesno, a ne "silu na sramotu".
Old 27-06-12, 20:56   #11
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Quote:
Originally Posted by nihil View Post
Upravo to je nesavjesno preticanje. Kad vidiš da ga ne možeš prestići odustani ili čekaj priliku, a ne na silu po gasu i onda ti je taj kriv što ga nisi pretekao. Obično se tu radi o situaciji da neko gusla po krivinicaama 50-60 iako bi ladno mogao da ide 80, pa kada izađe na ravno onda doda gas, a ti ga prije nisi mogao prestići jer je bilo nepregledno, a poslije si kasno dodao gas i tip je vozio svoju vožnju pa ga nisi uspio preći. Dakle, savjesno preticanje je da pretekneš u pravom momentu, a ne na silu pa ti je poslije taj kriv što ga nisi pretekao. Ako ne možeš ili ne umiješ zaje.bi radnju. ... I još bi da otvara lobanju, pfff. Neka ne pretiče ako ne umije da pretekne, to je savjesno, a ne "silu na sramotu".
Ovo je potpuno drugacije, vozili smo pravinom kroz Zetu i sRanac vozi pravinom 50km/h mi ga preticemo on dodaje gas inace pregledna pravina 3-4km i nidje kola u susret. Gas dodaje do 120km/h a ogranicenje 80km/h. Nije to do nas sto ga nismo mogli pretec, nego sto mi ga preticemo on dodaje gas mi se vracemo iza njega on opet gusla i na kraj ga pretekosmo i bi ona situacija..... Sad meni da se ponovi to isto bolje da ne testiraju moje zivce a imam ih cim pretec 4200 cm3 320ks

Quote:
Old 27-06-12, 21:57   #12
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Registrovan: Mar 2008
Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

U čemu je štos?
Quote:
Lokacije radarskih kontrola na putevima u Crnoj Gori
Dajemo na znanje na kojim mjestima treba da se poštuje ograničenje brzine, ili što?

Quote:
Nijesi u pravu. U 99% slučajeva je problem nepropisno preticanje, a ne ovo ubrzavanje o kojem pričaš.
Yosemite Sam is offline   Reply With Quote
Old 27-06-12, 22:07   #13
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Quote:
Originally Posted by Yosemite Sam View Post
Nijesi u pravu. U 99% slučajeva je problem nepropisno preticanje, a ne ovo ubrzavanje o kojem pričaš.
Znam ja za to nego sam naveo licni primjer da ima SMRADOVA koji ne dozvoljavaju da bezbijedno preteknes vozilo ispred sebe.

Quote:
Old 27-06-12, 22:39   #14
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Dekster has disabled reputation

Quote:
Znam ja za to nego sam naveo licni primjer da ima SMRADOVA koji ne dozvoljavaju da bezbijedno preteknes vozilo ispred sebe.
Oprosti Bronkse,da sam zna da si to bio ti,puštio bi te da pretekneš.
Dekster is offline   Reply With Quote
Old 27-06-12, 23:27   #15
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Quote:
Originally Posted by bajo View Post
Oprosti Bronkse,da sam zna da si to bio ti,puštio bi te da pretekneš.

Mene i sve da neces pustit sa 320KS pogon na zadnje tockove ima da proletim pored tebe ka mlaznjak.

Quote:
Old 27-06-12, 23:35   #16
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Yosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čekaYosemite Sam briljantna budućnost ga čeka

Reče li testiranje živaca?
Old 04-05-13, 02:22   #17
Yosemite Sam
Say your prayer, freaks!

Yosemite Sam's Avatar

Old 28-02-15, 14:50   #18
mrgo
MiM team Expert

mrgo's Avatar

Registrovan: Jun 2007
mrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu aurumrgo ima famoznu auru

https://m.youtube.com/watch?v=yGVaArcV9BE
mrgo is offline   Reply With Quote
Old 28-02-15, 19:37   #19
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

https://www.youtube.com/watch?v=0o0kTXccruw

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules