MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Automobilizam

Notices

Automobilizam Za pasionirane ljubitelje cetvorotockasa

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 06-12-11, 12:55   #1
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Registrovan: Jul 2007
seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka
Default Zanimljivosti

Najskuplji udes svih vremena

Četrnaest skupocjenih automobila potpuno je uništeno u sudaru na autoputu u Japanu.

Udes je prouzrokovao 60-godišnji vozač Ferrarija, koji je pokušao da u krivini pretekne drugo vozilo, ali je zbog mokrog asfalta završio u bankini.

Na njega su naletjeli vozači koji su se kretali iza njega, a u udesu je uništeno osam Ferrarija, tri Mercedesa, Lamborghini, Skyline i Toyota Prius.

Materijalna šteta procjenjuje se na više miliona eura.

Začudo, u incidentu niko nije teže povrijeđen. Deset osoba je zadobilo lakše povrede i prevezeno je u lokalnu bolnicu na liječenje.

Autoput je zbog nesreće bio zatvoren punih šest sati.

Ferrari Graveyard: Video of 14 supercar pile-up in Japan
seka is offline  
Reply With Quote
Old 06-12-11, 13:06   #2
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

seka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čekaseka briljantna budućnost ga čeka
Default Najbrži Moskvič svih vremena

.
Predstavljamo vam jednu vrlo neobičnu kreaciju za koju je, na prvi pogled, teško reći šta je u stvari.

Vama nećemo ostavljati da dugo razmišljate o tome, riječ je o Moskvitchu 2140, napravljenom još u doba Sovjetskog Saveza, malom sedanu sa četvoro vrata, koji se proizvodio od 1976. do 1988. godine.

Na žalost, nemamo gotovo nikakvih podataka o automobilu, kao ni o tuneru koji je zadužen za njegov izgled, zato jednostavno uživajte u video snimku ovog neobičnog Moskviča.

Москвич 2140 "Деда Миша" - Аэросъемка

Objavljeno u: Tuning
seka is offline   Reply With Quote
Old 06-12-11, 13:26   #3
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Policija u Vijetnamu hvata motocikliste ribarskom mrežom

Kako piše Tanjug, policija u Vijetnamu primenjuje zanimljive metode za hvatanje vozača koji ne poštuju ograničenje brzine.

Čuvari reda počeli su da bacaju ribarske mreže na zadnje točkove vozača motora koji prebrzo voze, kako bi ih zaustavili, objavio je portarl "VietnamNet".

U Tan Hoau je do sada na ovaj način bukvalno "ulovljen" 21 vozač motora. Do sada, kako prenosi APA, nije niko povređen u ovoj akciji.

Policija je bila prinuđena na nove metode hvatanja nesavesnih vozača motora, pošto se, posebno studenti i mladi sve češće iz zabave, kasno uveče po mraku, trkaju ulicama grada.

U mnogim gradovima to je, prema policiji, postao sve veći problem.

Autor: Tanjug.rs
Old 06-12-11, 14:55   #4
alfonss1
MiM team Početnik

Registrovan: Dec 2011
alfonss1 na dobrome putu

E bas su zanimljivosti.....mrezama na motoriste. Pa oce ljudi izginuti.

Last edited by alfonss1; 06-12-11 at 14:58..
alfonss1 is offline   Reply With Quote
Old 07-12-11, 01:19   #5
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Žena na čelu Chevrolet Europe

Žene na vodećim funkcijama u svjetskoj autoindustriji su rijetkost, pa je zanimljiva vijest da će Chevrolet Europe od 1. januara iduće godine voditi Susan Docherty. Ona je funkciju predsjednice i izvršne direktorice preuzela od penzionisanog Waynea Brannona.

Wayne Brannon se odlučio povući u penziju nakon što je u General Motorsu proveo 38 godina. Radio je na raznim pozicijama u prodaji, marketingu i planiranju za Cadillac prije nego je 1992. postao direktor prodaje i marketinga u GM-u za Afriku. Otada je vodio razne prodajne i marketinške aktivnosti u Africi, na Bliskom istoku i u Južnoj Americi.

- Čast mi je preuzeti vodstvo Chevrolet Europe od Waynea Brannona i njegovog tima. Preda mnom je nimalo lak zadatak kojeg se namjeravam najozbiljnije prihvatiti od prvog dana na čelu kompanije. Budući da je u proteklih nekoliko mjeseci u Chevroletove prodajne salone u Evropi stiglo čak sedam uzbudljivih novih automobila, ovo je izvrsno vrijeme za nas da se uhvatimo u koštac s konkurencijom i nastavimo rasti u Evropi - rekla je Susan Docherty.

(Auto portal Grna Gora)
Old 07-12-11, 19:30   #6
sizif
MiM team Forumaš i po'

Registrovan: Jul 2010
sizif ima famoznu aurusizif ima famoznu aurusizif ima famoznu aurusizif ima famoznu aurusizif ima famoznu auru
Default o moskvicu

Moramte malo popraviti mada i u samom klipu kao naslov napravljena je greska.
Rec je o modelu Moskvic 412 kome je presecen krov (spusten)zatvorena su zadnja vrata promenjena je hauba a od originala ostala su prednja svetla i zadni trap (po cemu je i bio nekada poznat kao repas(pandan mercedesu repasu)
Inace model 412 je naslednik 408 motor mu je 1500 cm3,izradjen je kompletno od aluminiuma ,vodeno hladjenje ,4 brzine ,klasika i neverojatno
izdrzljiva masina (moj otac vozio ga je 27 godina bez farbanja i serioznih opravki,i dan danas se te mesine kotrljju po eks yu ,Rusiji i drugim zemljama ).
Veciti problem su mu bile kocnice kao i potrosnja goriva (tezak je oko 1.5 tona )
S postovanjem ,

Objavljeno u: Tuning[/QUOTE]
sizif is offline   Reply With Quote
Old 18-12-11, 18:24   #7
beli54nl
MiM team King / Queen

beli54nl's Avatar

Registrovan: Jun 2010
beli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu aurubeli54nl ima famoznu auru

Auto mehanicar sam napravio tri automobila

Zoran Milosavljević Zoja, automehaničar iz sela Kušiljevo kod Svilajnca, sam je napravio tri automobila, koristeći karoserije fabričkih automobila.

beli54nl is offline   Reply With Quote
Old 10-01-12, 13:10   #8
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

EKIPA POPULARNOG TOP GEAR-a U CRNOJ GORI

Specijalizovani magazin o automobilizmu Top Gear je u svom januarskom izdanju za italijansko tržište, u kome su predstavljeni najbolji automobili u 2011. godini, objavio ekskluzivan članak sa testiranja luksuznog mercedesovog modela C63 AMG u Crnoj Gori. Ovaj magazin je štampano izdanje popularne emisije Top Gear koja se emituje na BBC-u, čiji su voditelji Jeremy Clarkson, Richard Hammond, James May i ćutljivi Stig glavni junaci, koji uz karakterističan britanski humor predstavljaju osobine automobila koje testiraju. Njihovo putovanje u Crnoj Gori je počelo nakon iskrcaja sa trajekta u Baru. Put se nastavlja kotorskim serpentinama i dalje ka NP Durmitor, za koji kažu da je najljepši na svijetu. Za Crnu Goru navode da je mala ali izrazito lijepa zemlja sa dobrim i održavanim putevima. Tokom boravka u Crnoj Gori obišli su kanjon rijeke Tare, Bokokotroski zaliv kao i ostale prirodne i kulturne znamenitosti Crne Gore koje su na njih ostavile dobre utiske.

Ovakva vrsta oglašavanja se pokazala veoma uspješnom i efikasnom jer se uz tematiku koju prati veći dio svjetske populacije indirektno predstavlja i destinacija, pa je ovdje, iako je glavna tema članka testiranje luksuznog Mercedesa, uspješno „provučena“ priča o turističkoj ponudi Crne Gore.

Članak je rezultat studijskog putovanja ekipe Top Gear-a u Crnoj Gori koje je realizovano u saradnji NTOCG, Ambasadom Crne Gore u Rimu, Barskom plovidbom i hotelom Maestral. Predstavlja dobar i uspješan primjer saradnje, u postizanju zajedničkih ciljeva u periodu i dalje prisutne ekonomske krize.

izvor
Old 13-06-12, 11:16   #9
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Folcika na emisiji Smanji Gas
Old 30-06-12, 13:17   #10
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

Registrovan: Feb 2007
pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

Italijan od Ducatija Monster napravio čudovište
pehar is offline   Reply With Quote
Old 11-07-12, 12:10   #11
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

ovo mi se svidja

DoubleBack – VW’s Sliding Extension Van !

Old 02-08-12, 09:59   #12
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

"Tojota" zbog problema s kočenjem povukla 800.000 automobila

apanska kompanija za proizvodnju automobila "Tojota" povukla je oko 800.000 automobila iz SAD zbog problema sistema kočenja.

Kompanija „Tozota motor sales“ saopštila je da je riječ o modelima "Tojota RAV 4" proizvedenim od 2006. do 2011. godine i modeli "leksus XS 250h“ iz 2010. godine.

Ovo je najveće povlačenje vozila od 2009. i 2010. godine kada je povučeno 12 miliona vozila širom svijeta.

Prema ocijenama analitičara, ovo je još jedan udarac naporima ove kompanije da poboljša imidž usljed velikog broja kvarova na vozilima sa kojima je suočena u proteklih nekoliko godina, prenosi dnevniavaz.ba.
Old 14-12-12, 10:20   #13
pehar
MiM team King / Queen

pehar's Avatar

pehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelupehar svjetlost u tunelu

Tesla S: 681 km bez dopune baterija\

David Metcalf iz Floride postavio je novi rekord u dužini vožnje modela Tesla S sa jednim punjenjem baterija. On je ovim elektromobilom prešao 681 km pre nego što je ostao bez električne energije.

Model kojim je rekord postignut bio je opremljen fabričkom baterijom najvećeg kapaciteta, od 85 kWh, i nije dodatno modifikovan.

Verovatno se pitate kako je Metcalfu ovo pošlo za rukom, s obzirom da proizvođač, Tesla Motors, tvrdi da je autonomija kretanja njihovog automobila oko 480 km.

Odgovor leži u činjenici da je elektromobil vožen u posebnim uslovima, kako bi se potrošnja električne energije po pređenom kilometru svela na minimum. Tako je Metcalf sa svojim sinom kao suvozačem na put krenuo oko ponoći, kako bi izbegli saobraćajnu gužvu.

Takođe, isključili su klima uređaj, a prozori na vozilu bili su otvoreni tek nekoliko cenitmetara, dok je pritisak u gumama bio viši od standardnog, kako bi se smanjio otpor kotrljanja.

Ipak, na postizanje ovog rezultata najviše je uticala prosečna brzina kojom se vozilo kretalo, a ona je iznosila presporih 40 km/h, pa je vožnja potrajala dobrih 17 sati.
izvor
pehar is offline   Reply With Quote
Old 24-12-12, 01:39   #14
seka
..love..¸¸.•´Ż`♥ஐ

seka's Avatar

Kinez napravio automobil na vjetar

Tang Zhengping, 55-godišnji kineski farmer, za samo tri mjeseca napravio je tri metra dug i metar visok automobil koji pokreće vjetar.

Vozilo pokreću elektronski generatori i baterije koje se pune pomoću okretanja velikog ventilatora na poklopcu motora. Na zadnjem dijelu vozila nalaze se i dva solarna krila koja pomažu pri stvaranju elektriciteta. Dok je jedan set generatora i baterija u pogonu, ostali se pune, a i pri takvom radu ovo vozilo na vjetar može dostići brzinu i do 140 km/h.
Old 06-02-13, 13:08   #15
Soul
Universe

Soul's Avatar

Registrovan: Sep 2006
Soul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auruSoul ima famoznu auru
Send a message via MSN to Soul Send a message via Skype™ to Soul

Crazy Saudi
Old 15-12-15, 11:14   #16
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Dekster has disabled reputation

Evo kako se kupuje auto u Njemačkoj

Kupovina novog automobila može da se pretvori u noćnu moru zbog čekanja papira i redova za razne takse i uplate. Međutim, kupovina automobila u Njemačkoj je sasvim drugačija, a ovo je priča o super organizovanoj i efikasnoj administraciji.

Odabir i kupovina

Nazvao sam Audi auto salon, odabrao auto koji sam želio, pitam koje finansiranje imate. Imaju “Audi bank” sa 1,5 odsto kamate, u principu “samo uzmi, za lovu ne brini”.

Može, prodato, šta dalje? Kaže “pošaljite mejlom obračun zadnje dvije plate i kopiju lične karte, čim banka odobri, šaljemo ugovor mejlom”.

Pola sata nakon što sam to poslao, dolazi mi mejlom ugovor i piše prodavac “sve je odobreno, potpišite i vratite skenirano”.

Potpisao sam, skenirao, poslao. Zovem za pola sata “jeste sve dobili, šta dalje?”. Kaže prodavac: “Sve je u redu, dokumenta auta vam šaljemo u vašu kancelariju za registraciju (Zulassungsstelle), idite tamo za dva – tri dana, registrujte i dođite s tablicama po auto”. Hm, zanimljivo.

Odabir osiguranja i tablica po želji

Prije registracije, mora da se ugovori osiguranje, pa ko želi može da odabere i tablice po želji. Osiguranja su mahom sva onlajn. Odabrao sam jedno koje su mi preporučili. Uloguješ se, upišeš podatke auta, svoje podatke, broj svog tekućeg računa s kog ide naplata … klik, klak … i na mejl stiže potvrda da je auto osiguran. Potvrdu se odštampa i nosi sa sobom na registraciju. Ne vidiš živog čovjeka.

Na internet stranici “kancelarije za registraciju” može da se odabere neka od slobodnih tablica. Listam, listam, listam, nađem broj koji mi se sviđa, klik, klik, upišem svoje podatke …. i na mejl stiže potvrda da sam “rezervisao” te tablice. Cijena – 10 eura, nije puno.

Izrada tablica

Nakon 3 dana nazvao sam “kancelariju za registraciju”, pitam jesu stigli moji papiri od auta. “Stiglo je, možete da dođete”.

Dolazim na svoju “Zulassungsstelle”.

Pored ulaza u zgradu, stoje još jedna vrata na kojima piše “tablice”. Uđem unutra, kažem “imam rezervsanu tablicu, da li se to naručuje ili imate na skladištu”. Ona se smeška i kaže: “Sada ću ih napraviti”.

Vadi dvije prazne tablice (samo “D” sa lijve strane), ubaci brojeve u neku mašinu, gurne tablicu, stisne dugme i izlazi gotova tablica.

Bukvalno za dva minuta izrađene su na licu mjesta obe tablice. Cijena (čini mi se) 22 eura.

Tehnički pregled

Tehnički pregled važi dvije godine. Ako se u međuvremenu promijeni vlasnik ili slično, tehnički ne mora da se radi. Dakle, sve se obradi u “kancelariji za registraciju”, nema tehničkog pregleda niti lupanja pečata u MUP-u.

U Njemačkoj stanice za tehnički pregled praktično i nema.

Tehnički pregled se radi jednom u dvije godine, na način da lokalni automehaničari imaju ugovor s nacionalnim sertifikacionim kućama – DECRA i TÜV. Dođeš kod najbližeg mehaničara, on ti kaže: imamo TÜV utorkom i četvrtkom. Ostaviš auto taj dan, oni pregledaju, ovjere, i preuzmeš nakon posla auto sa izdatim sertifikatom o tehničkom pregledu. Dakle – nema ni namještenih poslova u “centrima za tehnički pregled”.

Registracija i “hipoteka”

Ulazim u zgradu, na automatu uzmem broj kao u banci, sjedim i čekam. Nakon desetak minuta dolazim na red, idem na šalter.

“Dobar dan, dokumenta za moj auto su vam poslali poštom, bla bla”. Pogleda u kompjuter “aha, tu je”, ode po A4 kovertu, otvori, unutra sve od mog auta. Pita me za ličnu kartu, potvrdu osiguranja, tablice. Klik, klik – vidim da štampa saobraćajnu i knjižicu vozila. Zatim “knjižicu vozila” vraća u jednu kovertu i kaže mi “to ide u Audi bank radi hipoteke”. Zatim mi daje “karticu” i kaže “idite platite troškove na kasi”.

Nema reda na kasi jer je ona automatska. Ubacis karticu, displej pokaže koliko treba da se plati ( oko 50 eura), može da se plati novčanicama ili karticom. Platim, odštampa mi potvrdu – račun.

Sve u jednoj transakciji, oni neka se posle kusuraju koliko kome pripada.
Vraćam se na šalter. Na tablicama su zalijepljene one okrugle naljepnice koje označavaju da je auto registrovan.

Daje mi saobraćajnu i moja dokumenta, a jednu kovertu sa knjižicom vozila dakle šalje u Audi bank.

Da rezimiram: Ta jedna jedina osoba za šalterom za registraciju mi je za 10 minuta registrovala auto i obavila sve ono zbog čega se kod nas ide radi ovjere hipoteke na kredit itd. Ujedno, ona šalje potrebne dokumenta nazad u banku, u neku ruku radi dio posla bankarskog službenika. Ta mi je usluga posebno naplaćena 15 eura.

Dakle, taj “državni službenik” je po našoj proceduri istovremeno službenik za registraciju, prodavac, javni bilježnik, MUP-ov udarač pečata i dijelom bankarski službenik. Sve odjednom, za 10 minuta. Za to vrijeme kasu vodi robot.

Kao što rekoh, i sve sam platio bez da sam vidio živog čovjeka za kasom. Nema taksi, nema blagajnika.

Nakon dva dana išao sam po auto sa svojim tablicama.

Kompleksi nas masakriraše!
Dekster is offline   Reply With Quote
Reply

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules