MADEinMONTENEGRO.com

Go Back   MADEinMONTENEGRO.com > Every day > Automobilizam

Notices

Automobilizam Za pasionirane ljubitelje cetvorotockasa

Reply

Opcije Teme Način Prikaza
Old 13-12-12, 10:20   #1
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Registrovan: Feb 2007
Dekster has disabled reputation
Default Kvarovi kod polovnjaka

Ođe možemo navoditi koje i kakve smo kvarove imali kod naših polovnjaka(i novih naravno),kako smo i da li smo ih riješili.Mogu se obuhvatiti i majstori za preporuku,kao i oni za zaobići..Jeste li sami svoj majstor?Održavate li auto u ovlaštenom servisu ili u sopstvenom aranžmanu?Iskustva sa djelovima i uljima...Kupovina polovnih djelova na otpadima,iskustva...

Prenosim izvještaj TUV-a za ovu godinu o kvarovima na polovnim automobilima...

Koji automobili se najmanje, a koji najviše kvare

Njemački časopis Auto Bild je u saradnji sa nezavisnom Asocijacijom za tehničku kontrolu (TUV) i ove godine objavio izvještaj o kvarovima kod polovnih automobila.

Izvještaj je rađen na osnovu temeljnih pregleda na osam miliona vozila, a njime su obuhvaćena 222 modela.

Trend broja kvarova je nepovoljan, jer su eksperti TUV-a ustanovili da je ovaj broj i ove godine u porastu, jer vlasnici sve manje i manje para ulažu u održavanje.

Nakon tri godine, kod svakog osmog automobila je pronađen neki manji defekt, a 6,9 odsto ima ozbiljniji kvar.

Najčešće se radilo o kvarovima na osvjetljenju, kočnicama i izduvnom sistemu.

Automobili su svrstani u pet starosnih kategorija, a najviše modela u prvih 10 vozila sa najmanje kvarova u svakoj kategoriji ima Toyota.

Porsche se još jednom pokazao izuzetno kvalitetnim, jer je njegov 911 imao najmanje kvarova u tri kategorije.

Loš rezultat je zabilježila Dacia Logam kod koje je pronađeno najviše manjkavosti u segmentu vozila starih tri godine.

U nastavku vam donosimo liste automobila sa najmanje i sa najviše kvarova u svim kategorijama ( u zagradi je procenat vozila sa defektima).

Automobili starosti 2-3 godine
1. VW Polo (2,2)
2. Mazda 3 (2,7)
3. Audi Q5 (2,8)
4. Toyota Avensis (2,9)
5. VW Golf Plus (3,1)
Mazda 2 (3,1)
7. Toyota Prius (3,5)
Toyota Yaris (3,5)
Toyota IQ (3,5)
10. Opel Agila (3,7)
...
122. Citroen C2
Dacia Sandero (9,1)
124. Renault Kangoo (9,4)
125. Chevrolet Aveo (9,7)
126. Chevrolet Matiz (9,9)
Kia Sorento (9,9)
128. Citroën C4 (10,6)
129. Fiat Panda (11,7)

Automobili starosti 4-5 godina
1. Toyota Prius (4,0)
2. Mazda 2 (4,8)
3. Toyota Auris (5,0)
4. Smart Fortwo (5,1)
Toyota Corolla Verso (5,1)
6. Mercedes C-Klasse (5,3)
7. Porsche Boxster/Cayman (5,6)
Porsche Cayenne (5,6)
9. Porsche 911 (5,8)
10. Ford Fusion (5,9)
VW Golf Plus (5,9)

111. Citroën C5 (15,9)
Seat Ibiza/Cordoba (15,9)
113. Citroën C4 (16,7)
114. Fiat Panda (16,9)
115. Peugeot 307 (17,8)
116. Peugeot 407 (18,0)
Renault Megane (18,0)
118. Fiat Doblo (21,4)
119. Renault Laguna (23,0)
120. Renault Kangoo (23,2)
121. Dacia Logan (25,8)

Automobili starosti 6-7 godina
1. Porsche 911 (6,2)
2. Toyota Corolla Verso (6,6)
3. Toyota Prius (7,0)
4. Toyota RAV4 (8,3)
5. Toyota Avensis (8,6)
6. Mazda 2 (8,7)
7. Ford Fusion (8,9)
8. VW Golf Plus (9,6)
9. Subaru Forester (9,9)
Toyota Corolla (9,9)
...

98. Alfa Romeo 147 (24,7)
99. Peugeot 307 (24,9)
100. Renault Clio (25,8)
101. Alfa Romeo 156 (27,3)
102. Fiat Doblo (28,2)
103. Renault Laguna (29,3)
104. Renault Kangoo (29,4)
105. Mercedes M-Klasse (30,0)
106. Fiat Stilo (31,6)
107. Chrysler PT Cruiser (32,6)

Automobili starosti 8-9 godina
1. Porsche 911 (8,8)
2. Toyota Avensis (9,9)
3. Honda Jazz (10,7)
4. Toyota RAV4 (11,3)
5. Subaru Forester (11,4)
6. Toyota Corolla (12,9)
7. Mazda MX-5 (13,4)
8. Mazda 2 (14,2)
9. Ford Fusion (14,6)
10. VW Golf (15,6)
Toyota Yaris (15,6)

78. Fiat Doblo (31,5)
79. Renault Clio (31,7)
80. Mercedes M-Klasse (32,0)
81. Ford Galaxy (32,6)
82. VW Sharan (33,2)
83. Alfa Romeo 147 (33,8)
Renault Kangoo (33,8)
85. Renault Laguna (34,2)
86. Fiat Stilo (35,6)
87. Chrysler PT Cruiser (36,8)

Automobili starosti 10-11 godina
1. Porsche 911 (11,0)
2. Toyota RAV4 (14,2)
3. Mercedes SLK (16,9)
4. Toyota Corolla (18,1)
5. Toyota Yaris (18,3)
6. Toyota Avensis (19,3)
7. Mazda MX-5 (19,7)
8. Suzuki Jimny (21,0)
9. VW Golf (21,2)
10. Audi A2 (22,4)
...
60. Mercedes M-Klasse (35,5)
61. Alfa Romeo 147 (35,6)
62. Alfa Romeo 156 (36,5)
63. Chrysler PT Cruiser (36,6)
64. VW Sharan (37,2)
Renault Laguna (37,2)
66. Renault Kangoo (37,7)
67. Ford Ka (37,8)
68. Ford Galaxy (38,8)
69. Fiat Bravo/Brava (38,9)
Dekster is offline  
Reply With Quote
Old 13-12-12, 10:39   #2
Calathea
MiM team Expert

Calathea's Avatar

Registrovan: Jan 2007
Calathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjemCalathea dragulj među dragim kamenjem

Mog opela ovdje nema, on na proljeće puni 20... Osim što ga je jednom majstor vozio probijenog hladnjaka, te je prokuvao, sve drugo za nekoliko godina koliko se družimo su bile sitnice, akumulator, zglobovi, čišćenje senzora, jednom istrošeno kvačilo, sve u svemu bio je dobar, koje su mu godine, k`a i vlasnik... Umije da ga popravi svako, a djelovi mu imaju pristojne cijene, nećemo se rastavljati dok ne krepa bespovratno.
Old 13-12-12, 10:53   #3
Watchman
MiM team King / Queen

Watchman's Avatar

Registrovan: Jan 2010
Watchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čekaWatchman briljantna budućnost ga čeka

sve u svemu treba kupovat kosooke
Watchman is offline   Reply With Quote
Old 13-12-12, 11:08   #4
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Quote:
Originally Posted by Watchman View Post
sve u svemu treba kupovat kosooke
Toyota da.I ostale japance.Kakva je situacija za koreance i kineze napisaću kasnije,e sad nemam kad.
Dekster is offline   Reply With Quote
Old 13-12-12, 12:25   #5
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

Ja sam dosad imao priliku da kupim 5 fabricki novih, i mozda duplo toliko polovnjaka.

Zasad najgori kojeg sam vozio je bio Golf Variant 1.4 TSI. Njega sam kupio novog, a na njemu se kvarilo i ono sto ne bi smjelo ni poslije 20 godina voznje i 500.000 km. Vozio sam ga nepunih 2 godine i 33.000 km.

Od polovnih mi se Fabia 1,4 MPI dosad pokazala najboljom. Poslije 5 godina i 60.000 km u mom vlasnistvu promijenio sam joj akumulator i dva lezaja. I pokoji brisac.

Auta koja sam najvise volio su Astra 1,6 iz 2002 i Subaru Legacy 2,0 diesel.
Old 13-12-12, 12:25   #6
kliko
Sai Ram

kliko's Avatar

Registrovan: Sep 2006
kliko has disabled reputation

Ja sam dosad imao priliku da kupim 5 fabricki novih, i mozda duplo toliko polovnjaka.

Zasad najgori kojeg sam vozio je bio Golf Variant 1.4 TSI. Njega sam kupio novog, a na njemu se kvarilo i ono sto ne bi smjelo ni poslije 20 godina voznje i 500.000 km. Vozio sam ga nepunih 2 godine i 33.000 km.

Od polovnih mi se Fabia 1,4 MPI dosad pokazala najboljom. Poslije 5 godina i 60.000 km u mom vlasnistvu promijenio sam joj akumulator i dva lezaja. I pokoji brisac.

Auta koja sam najvise volio su Astra 1,6 iz 2002 i Subaru Legacy 2,0 diesel.
Old 13-12-12, 13:12   #7
Bronx-PG
privatni detektiv

Bronx-PG's Avatar

Registrovan: Dec 2010
Bronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auruBronx-PG ima famoznu auru

10 razloga zasto su Njemacki automobili najbolji:

1. Na prvom mestu, Nemci se automobilizmom bave značajno duže od ostalih zemalja. Karl Benc je još 1879. godine patentirao prvi motor sa unutrašnjim sagorevanjem, a 1886. godine primio patent za svoj prvi automobil.

2. Nemci imaju bogatu istoriju trkanja u kojoj su njihovi automobili gurani do samih granica izdržljivosti i performansi. A tu je i čuveni Nirburgring – ”Zeleni pakao”, na kom su mnoge legende stvorene.

3. Treći razlog magazina ”Fortune” povezan je sa drugim. Svaka zemlja sa oko 13.000 km javnih puteva koja ne ograničava brzinu kretanja predodređena je da ima automobile koji bi mogli da iznesu takvu beneficiju. Nemački ”Autobahn” je nemački isto koliko i automobili koje ova zemlja proizvodi.

4. Snage koje odlikuju nemačke automobilske proizvođače tiču se ”jasnoće, posvećenosti, autentičnosti i relevantnosti”. Primer je cilj koji je BMW postavio, a tiče se pravljenja automobila čija je raspodela težine 50-50.

5. Tehnologija. Inžinjeri u zemlji koja visoko vrednuje tehnologiju i veštinu stavljeni su na pijedestal. Kada nešto obećaju, oni to zaista i ispune, što obično rezultuje impresivnim mašinama kakve nam dolaze iz Nemačke.

6. Sledeći razlog citat je iz ”The Economist” magazina: ”Zapravo, vrlo je jednostavno – Nemci prave stvari koje ljudi iz zemalja sa rastućom ekonomijom žele da kupuju.”

7. Arogancija sa pokrićem – Mercedesova reklama kaže ”Najbolje ili ništa.” BMW kaže da oni prave ”ultimativne mašine za vožnju.”

8. Cena odgovara onome što dobijete. Ako možete sebi da priuštite i stvari kao što su Porscheov logo na centralnoj konzoli u 911 modelu koji košta oko 260 evra – odlično.

9. Ekskluzivnost i super-ekskluzivnost – svako za oko 40.000 evra može da kupi Seriju 5, ali ako želite M5, moraćete da izdvojite značajno više novca.

10. Kada se sve sabere, Audi, BMW, Mercedes i Porsche generalno se smatraju luksuznim brendovima, najviše iz razloga što oni to zaista i jesu. Postoje i drugi proizvođači iz drugih zemalja čija vozila su luksuzna i moćna, ali i dalje veliki broj ljudi svoje poverenje poklanja upravo Nemcima.

http://www.totalcar.rs/10-razloga-za...bolji-2012-07/

Quote:
Originally Posted by Bronx-PG
Nikad se ne prepirite s glupim ljudima. Prvo će Vas spustiti na svoj nivo, a onda pobijediti na iskustvo
Bronx-PG is offline   Reply With Quote
Old 13-12-12, 14:30   #8
Shooter
MiM team Forumaš

Shooter's Avatar

Registrovan: Dec 2011
Shooter has disabled reputation

Ne veli se dzabe,BMW je BMW ostalo su auta..
Old 13-12-12, 18:09   #9
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Prijatelj mi ima Kiu Sorenta,drugi model.Imao je od početka problem sa servisom,tj nije zadovoljan ovlaštenim servisom.Stoga ga je vodio po Beogradu,Dubrovniku,kako ga je đe put navodio.Imao je poprilično problema sa obzirom na kilometražu koju je napravio-crkla turbina,hladnjak vode,senzori od ABS-a,sve do 100000 pređenih.
Drugi frend ima Toyotu,ne znam koja bješe,za ogromnu kilometražu koju je napravio jedino mu je crkla manžeta kinetičkog zgloba.Ali je u ovlaštenom servisu platio zamjenu papreno.
Mislim da je veliki problem japanaca i koreanaca nemogućnost nabavke zamjenskog ili polovnog dijela u momentu kad zatreba,da se ne bi čekalo po 15 dana da stigne,ili da se kupuju iz originala.
Old 13-12-12, 21:25   #10
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Ja derem jednog Audija više od deset godina,a uzeo sam ga praktično novog.Sad je na 300ooo km.U globalu sam sa njim više nego zadovoljan i što kaže Calathea poslije mene će samo na otpad.Razmišljam o kupovini još jednog auta,a to će opet biti Audi.
Za sve ove godine me nije niđe ostavio na put,imao je par kvarova,neki od njih su bili i mojim nemarom tipa-nisu loše te četkice na regler ili slično.U početku, dok sam bio entuzijasta,išao sam u Široki Brijeg u auto kuću Jelić i kupovao originalne djelove po cijeni po kojoj se ođe kupuju zamjenski.Sad kupujem uglavnom kod Cekovića na Zabjelo ili Castelanu.Većinu opravki (osim oko trapa),zamjenu ulja,diskova,pakni uradim sam.
Smatram da su dosta majstora u Podgoricu-majstori kvariše.Da lutaju kad treba da daju dijagnozu,da urade stvari koje ne trebaju(poslije tvrde da su morali,jer bi to crklo za koji dan),da rastave i time često pokvare ispravan dio,da traže od mušterije da kupi i donesu dio,a on ga ne ugradi i slično.
Iz tih razloga sam se odlučio u se i u svoje kljuse.
Old 10-01-13, 10:30   #11
Dekster
i tri četvrt

Dekster's Avatar

Toyote najbolje drže vrijednost

Japanska Toyota vodeći je proizvođač u izboru američke organizacije Consumer Reports, kad je riječ o očuvanju vrijednosti prilikom preprodaje.

Ovogodišnjom listom Best Value dominira Toyota Prius, dok posljednje mjesto zauzima BMW 750Li.

Toyota, Scion i Lexus imaju 15. modela na vrhu liste, a slijede Volkswagen i Subaru.

Na drugom kraju skale je Chrysler sa sedam modela, koji su ocijenjeni sa ispodprosječnim preprodajnim vrijednostima.

Ovogodišnja lista izgleda ovako:

Najbolja vrijednost za mali hečbek: Toyota Prius Four
Najlošija vrijednost za mali hečbek: Ford Focus SE

Najbolja vrijednost za malu limuzinu: Toyota Corolla LE
Najlošija vrijednost za malu limuzinu: Nissan Versa SV

Najbolja vrijednost za porodičnu limuzinu: Toyota Camry Hybrid XLE
Najlošija vrijednost za porodičnu limuzinu: Chrysler 200 Limited V6

Najbolja vrijednost za napredniju limuzinu: Acura TSX I4
Najlošija vrijednost za napredniju limuzinu: Dodge Charger SXT Plus V6

Najbolja vrijednost za luksuznu limuzinu: Cadillac CTS
Najlošija vrijednost za luksuznu limuzinu: BMW 750Li

Najbolja vrijednost za sportski automobil / kabriolet: Mini Cooper
Najlošija vrijednost za sportski auto / kabriolet: Volvo C70 T5

Najbolja vrijednost za karavan / minivan: Toyota Prius V Three
Najlošija vrijednost za karavan / minivan: Chrysler Town and Country Touring-L

Najbolja vrijednost za mali SUV: Honda CR-V EX
Najlošija vrijednost za mali SUV: Mini Countryman

Najbolja vrijednost za SUV srednje klase: Toyota Highlander Limited V6
Najlošija vrijednost za SUV srednje klase: Jeep Wrangler Unlimited Sahara

Najbolja vrijednost za veliki / luksuzni SUV: Lexus RX 350
Najlošija vrijednost za veliki / luksuzni SUV: Nissan Armada
Old 10-01-13, 10:46   #12
Čiko Vido
MiM team Forumaš i po'

Čiko Vido's Avatar

Registrovan: Nov 2008
Čiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjemČiko Vido dragulj među dragim kamenjem

Ova istraživanja koja radi Auto Bild bih rado metnuo pod lupu, ne vjerujem da je to baš čisto, posebno kad vidiš kako su se od starta okomili na Dačiu kao na trn u oku

Francuze i Italijane vozim otkad vozim, od toga sam tri nova kupio, tih problema koje oni pominju ne gledah. Za razliku od nekih poznanika koji su se prilično opekli s novim VW.

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules